Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:36 Sob 22 Wrz 2018

Agrolok
Choroby bydła
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil 23

PostWysłany: 16:39 Pią 6 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasabi napisał:
Może przemieszczenie trawieńca (jeśli lekarz nie wykluczył tego).Zaobserwuj jaki ma kał. Jeśli nie ma go wcale lub jest rzadki i ciemny to można przypuszczać, że to jest właśnie przemieszczenie trawieńca.
Co można z tym zrobić można to jakoś leczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasabi

PostWysłany: 18:49 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może przemieszczenie trawieńca (jeśli lekarz nie wykluczył tego).Zaobserwuj jaki ma kał. Jeśli nie ma go wcale lub jest rzadki i ciemny to można przypuszczać, że to jest właśnie przemieszczenie trawieńca.
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 09:30 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem tydzień temu wycieliła się jałówka i praktycznie od porodu straciła apetyt na początku trochę jadła a teraz wogule nic nie chce jeść wczoraj był lekarz ketozy nie ma osłuchał ją dał 2 kroplówki i trzy zastrzyki i to nic nie pomogło co to może być?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 09:00 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dajesz i się może lekko wzdyma, ta ucieczka nóg o tym świadczy, Wyrzuć ziemniaki z dawki na parę dni.
Powrót do góry
wojt89

PostWysłany: 12:53 Pon 2 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam taki mały problem z bykiem ponieważ stracił apetyt Confused Jak do tej pory wszystko jadł a około od 1-2tygodni o wiele mniej je, tylko mu smak do wody pozostał(3xdzien po ok 2-3wiadra). Siano jako tako je, ale trawa czy buraki cos niebardzo i mi to na tyl pod nogi wypierd...a mnie krew zalewa Laughing I jak radzicie co zrobic? Trochę głodówki? Wlałem mu dzisiaj droźdze, jeszcze na wieczor też dostanie, zlbaczymy czy co pomoże..
Aha a razem z wodą dostaje śrute z ziemniakami.
Z góry dziekuję za jakiekolwiek porady Wink
Powrót do góry
Kasztelan

PostWysłany: 19:57 Czw 9 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy skarmianiu młodych zielonek i drugiego pokosu (zwłaszcza w tym roku) nie wystarczy kiszonka z kukurydzy (tym bardziej ziarno) tylko jeszcze dodatek paszy włóknistej (sianokiszonka, siano, itp.) problem tylko..... jak zmusić krowę, aby to pobrała ale przy dobrej organizacji wypasu, można temu zaradzić.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 19:43 Sro 8 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil ja na sztuke daje do 25l 0.5 kg a powyzej 1kg,oczywiscie ujmuje wtedy tyle samo swojej sruty.Jesli chodzi o roniego to Twoja dawka na 20l moim zdaniem wystarczy.Moja odpowiedz jest standartowa gdyz to zalezy od wielu czynników,dlatego nie mam 100% pewnosci.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 09:50 Sro 8 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biore mieszam do worków przenice, jeczmien i przenzyto i jade do mlyna i na walacach mielimy to na "ospe"
teraz tak nie wiem czy to sie nazywa sruta ospa czy jak inaczej, a poza tym czy zmielone ziarno kukurydzy ma wiecej energi od tej mieszanki co podalem??

moje krowy chodza teraz na mlodej trawce a po dojeniu rano i wieczor dostaja kiszonke z kukurydzy w ilosci okolo 10 kg na sztuke na dzien no i 3kg tej ospy tez na sztuke dziennie i zastanawiam sie czy moga miec niedobor energii?? nie mam ich pod ocena i nie znam parametrow mleka wiec nie wiem dokladnie czego moze im brakowac jesli wogole czegos barkuje , ale tak z wlanych doswiadczen jak sadzicie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kamil 23

PostWysłany: 09:26 Sro 8 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoczek napisał:
Ja zakupiłem srute kukurydzianą, bo krowy jedzą zielonke i choc daje wysłodki mokre to tez mam niedobór energii. Mozesz kupic ziarno kukurydzy i zmielic . To zalezy jakie masz mozliwosci kupna. Otreby mają zalety ale i wady dlatego najlepsze byłoby ziarno kukurydzy lub gotowa sruta kukurydziana. Jezeli nie masz mozliwosci kupienia tego to są gotowe koncentraty białkowo energetyczne lub tez energetyczne, a ostatecznie otreby zytnie napewno poprawią bilans energetyczny, mozna im dac 1kg na dobe na sztuke nie wiecej. Wode w kolanie mozna zostawic, jesli nic sie nie dzieje, bo choc sie sciągnie to ona z powrotem wraca. Bardzo dobre są tez wysłodki suche ale kosztują 130zł m u nas.
Z kupnem ziarna kukurydzy to nie ma żadnego problemu u mnie ile tej śruty kukurydzianej daje się na sztukę?
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 12:56 Wto 7 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zakupiłem srute kukurydzianą, bo krowy jedzą zielonke i choc daje wysłodki mokre to tez mam niedobór energii. Mozesz kupic ziarno kukurydzy i zmielic . To zalezy jakie masz mozliwosci kupna. Otreby mają zalety ale i wady dlatego najlepsze byłoby ziarno kukurydzy lub gotowa sruta kukurydziana. Jezeli nie masz mozliwosci kupienia tego to są gotowe koncentraty białkowo energetyczne lub tez energetyczne, a ostatecznie otreby zytnie napewno poprawią bilans energetyczny, mozna im dac 1kg na dobe na sztuke nie wiecej. Wode w kolanie mozna zostawic, jesli nic sie nie dzieje, bo choc sie sciągnie to ona z powrotem wraca. Bardzo dobre są tez wysłodki suche ale kosztują 130zł m u nas.
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 07:29 Wto 7 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoczek napisał:
Musisz teraz dawac wiecej pasz energetycznych, np. powieksz kiszonki z kukurydzy dobrej jakosci, albi srute kukurydzianą,ewentualnie otreby zytnie do 1kg, lub gotowe pasze energetyczne. Moze tez byc melasa lub wysłodki suszone ale te są bardzo drogie.
Dzięki skoczek tylko jest mały problem kiszonka z kukurydzy skończyła mi się 1lipca ,wysłodki też mi się skończyły jakieś dwa tyg temu może kupić otręby żytnie możesz jeszcze coś doradzić ?
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 17:17 Pon 6 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz teraz dawac wiecej pasz energetycznych, np. powieksz kiszonki z kukurydzy dobrej jakosci, albi srute kukurydzianą,ewentualnie otreby zytnie do 1kg, lub gotowe pasze energetyczne. Moze tez byc melasa lub wysłodki suszone ale te są bardzo drogie.
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 10:43 Pon 6 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JacekXXL napisał:
Wszystko zależy od tego jaki etap choroby występuje w początkowej fazie możesz zadziałać różnego typu preparatami np Uniruminal, neopriopowet, ketokil, ale to w przypadku gdy krowa zaczyna tracić apetyt, póżniej to raczej wizyta wet+ wlewy dożylne glukozy Napisz coś więcej
Lekarz był już dwa razy odstała kroplówki i jakieś trzy zastrzyki i kazał wlewać przez 4-5 dni taki płyn Energo PPg ale jest już lepiej
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 20:46 Nie 5 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego jaki etap choroby występuje w początkowej fazie możesz zadziałać różnego typu preparatami np Uniruminal, neopriopowet, ketokil, ale to w przypadku gdy krowa zaczyna tracić apetyt, póżniej to raczej wizyta wet+ wlewy dożylne glukozy Napisz coś więcej
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 19:38 Sob 4 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym skutecznie leczyć ketozę ?
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 20:31 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem jedna z moich krów ma spuchnięte kolano tak ja by woda się tam zbierała można coś z tym zrobić ?
Powrót do góry
wasabi

PostWysłany: 18:41 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech ten gość swoją żonę przewiezie samochodem do transportu bydła to zobaczymy jaka będzie zadowolona.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 11:35 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozna transportowac krowy mleczne 2 dni przed porodem na odległosc 30 km. Moim zdaniem nie, ale gosc twierdzi ze skoro kobiety ciezarne sie wozido szpitala, to dlaczego nie mozna krów mlecznych?. Dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
wasabi

PostWysłany: 18:36 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robaki lub krwawa biegunka bydła.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 11:49 Nie 17 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jałóweczke w wieku około 6 miesiecy i "sra" bardzo żadko prawie woda , kolor czerwone (czyli chyba z krwia), i nie wiem co jej jest. nie jest apatyczna normalnie reaguje, jest "zywa" zjada wszystko jak wczesniej tylko cos schudla ostatnio
nie wiecie co to moze byc??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
leszek04061

PostWysłany: 07:34 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byczki 3 miesieczne nie maja apetytu.Co można na to poradzić?
Powrót do góry
werkaa

PostWysłany: 13:30 Nie 26 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

młode bydło opasowe<ok 350kg> dostało biegunki i brak apetytu od sianokiszonki czy sama głodówka wystarczy co proponujecie?.dziękuje
Powrót do góry
wasabi

PostWysłany: 18:34 Sob 25 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję zaszczepić krowy przed wycieleniem na E.coli. Najlepiej wychodzi szczepionka Rotavac. Jedna flaszka kosztuje około 140 zł i jest na pięć krów. Nie można przechowywać napoczętej flaszki więc trzeba zaszczepić 5 szt na raz, ale czas podania jest dość długi 12-3 tyg przed wycieleniem, więc na pewno uzbiera się 5 krów. Jest jeszcze druga szczepionka Trivacton- jest tańsza ale trzeba podawać dwa razy i pod skórę, a ta pierwsza domięśniowo. Jeśli lekarz się nie zgodzi lub będzie kręcił (na tym mniej zarobi niż na leczeniu) to zamówić i samemu podać 2ml na szt.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 11:09 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale co niema na to lekarstwa, weterynaze jezdza i kasują a efektów niewidać, na 45 ocielonych krów ma 9 cielaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 09:16 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie za bardzo się znam na tym - ale może chodzi o jakieś zakażenia bakteriami beztlenowymi ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: