Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:31 Pon 28 Maj 2018

Dobry Paszowóz
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Farmer345

PostWysłany: 13:51 Sro 7 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, a ja mam paszowóz euromilk i mog? powiedzie? ?e jako?? wykonania i mieszania jest porównywalna do zachodnich wozów przy du?o ni?szej cenie. FXL800 bo taki mam od czerwca spokojnie wystarczy na moje 60 sztuk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoHny_D

PostWysłany: 21:57 Czw 5 Kwi 2012    Temat postu: rmh Odpowiedz z cytatem

hej, ja od pó? roku mieszam rmh mixell 12v i musz? powiedzie?, ?e jestem bardzo zadowolony Smile w porównaniu do sgariboldi, z poziomym ?limakiem, który posiada mój s?siad musz? powiedzie?, ?e mieszam niemal dwa razy szybciej. Dwa baloty i pó? tony kukurydzy zajmuje mi ok 35 minut. Natomiast jeden balot i pó?torej tony qq to kwestia ok 25 minut. Ch?tnie odpowiem na inne pytania, tak?e na pm b?d? telefonicznie, zapytajcie o numer. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ADAM N

PostWysłany: 21:24 Czw 15 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRA FIRMA NIE PRODUKUJE RAZ LEPSZYCH RAZ GORSZYCH WOZÓW CERNIN NIE MA POJ?CIA O PRODUKCJI WOZÓW PASZOWYCH,DLA PORÓWNANIA PRZEZ TYDZIE? PRACOWA?EM RMH I MIESZA? BEZ ZARZUTU 15MIN.I TMR ZROBIONY TO SAMO BY?O Z KUHNEM,PRZY NICH MÓJ CERNIN TO Z?OM.
Powrót do góry
Grze?

PostWysłany: 17:39 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba trafi?e? na bubla bo u mnie jeden krowia? ma z 5 lat i nie s?ysza?em ?eby narzeka?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ADAM N

PostWysłany: 11:53 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: WOZY PASZOWE Odpowiedz z cytatem

POSIADAM PASZOWÓZ FIRMY CERNIN 7M TOTALNY Z?OM,U?YTKUJE GO TRZY LATA I WYMIENI?EM JU? DRUGI KOMPLET NO?Y, ?LIMAK GNIE SI? JAK MARCHEW,KOCIO? JU? P?KA A BALOTA POTRAFI KR?CI? 2 GODZINY.OSTRZEGAM WSZYSTKICH ,KTÓRZY CHC? KUPI? WOZY FIRMY CERNIN TO TOTALNY Z?OM INIE DOPROSZ? SI? SERWISU DO JAKIEJKOLWIEK NAPRAWY.ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA TEGO "CUDA" W CZASIE PRACY W MOIM GOSPODARSTWIE.
Powrót do góry
kamyk15

PostWysłany: 14:02 Czw 28 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, zastanawiam si? nad kupnem wozu paszowego, dla stada ok 60 krów. Co s?dzicie o wozach paszowych Keenan oraz Strautmann poj 12m. Zastanawiam si? równie? nad wozem Sano, dodam ze wymiary korytarza to 2.5x2,5.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vysogota

PostWysłany: 01:58 Pon 27 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze??, mam takie pytanie. Wóz paszowy da rad? rozdrobni? bel? sianokiszonki 1,2x1,7 i przy tym prasa nie ma no?y i trawa jest ca?a, nie poci?ta. Bo mamy zamiar kupi? wózek ale jak maj? jaja wyj?? ?e si? nie nadaje to mo?e najpierw rotor do prasy?? To samo tyczy si? kiszonki z silosu, zbieraj?ca te? bez no?y i trawa jest d?uga, nie b?dzie to dusi?o traktora i owija?o si? na no?ach w wozie paszowym?
Powrót do góry
piotru?

PostWysłany: 21:36 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra decyzja, te? planuje wozek na przyszly sezon, mysle ze lepiej troche wieecej wydac na nowego ale posluzy duzo d?u?ej no i wiesz co masz, pozdrówki Smile
Powrót do góry
JoHny_D

PostWysłany: 21:08 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

póki co odk?adam zakup do przysz?ego sezonu, ale chyba jednak zdecyduj? si? na nowy sprz?t Rolling Eyes mam nadziej? ?e sprz?t szybko si? zwróci
Powrót do góry
piotru?

PostWysłany: 14:23 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej JoHny_D i co kupi?e?? Question
Powrót do góry
mateusz2811

PostWysłany: 21:19 Sob 14 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MA KTO? DOST?P DO PRZYK?ADOWYCH DAWEK TMR I JESZCZE JEDNO ILE OPASÓW PPRZELICZENOWO NA 1 HA KUKURYDZY I 1 HA ??KI TRZEBA MIE? ?EBY BY?O CO IM DA? JE??
Powrót do góry
JoHny_D

PostWysłany: 23:13 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Co s?dzicie o zakupie u?ywanego wozu paszowego? Jakie elementy mog? si? szybko eksploatowa? i czy drogie s? ich naprawy?
Konkretniej to szukam wozu paszowego 8-10 m3 za jakie? 30 ty? z?. My?licie ?e warto kupi? u?ywk? czy lepiej do?o?y? te 40 tys i kupi? nowy?
Z góry dzi?ki za odpowiedzi Wink
Powrót do góry
darek1972

PostWysłany: 08:48 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam sano 5m od 3 miesi?cy i wcale tak tragicznie to nie wygl?da jak opisywa?e?. Wóz rozdrabnia ca?? bel? bo ma nó? pionowy, kr?ci go wprawdzie mtz82 ale przez wa?ek 1000 obr i tylko na 800 obr silnika wi?c paliwa idzie mniej jak przy c-360. Robi? w nim po 2000kg co jest spor? ilo?ci? w porównaniu do pojemniejszych wozów. Czasowo te? jest ok. ledwie si? wyrabiam z dowo?eniem komponentów, ogólnie jestem zadowolony
Powrót do góry
?om?yniak

PostWysłany: 21:06 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek1972 napisał:
w dawk? by wchodzi?o: pó? beli sianokiszonki z traw, pó? beli z lucerny i krokodyl kukurydzy szeroko?ci 1,4m, z przygotowaniem po?owy beli nie ma problemu zajmuje to dwie minuty pracy siekier? fiskarsa, reszte wóz powinien zrobi?. b?dzie co z tego?

1. Wed?ug mnie Sano jest kiepsko wykonanym wozem paszowym, ale...
2. Je?li nic ponad 5m ci? nie interesuje lub nie wejdzie do obory, no to jestes skazany na tak maly woz.
3. Wed?ug mnie dawka któr? proponujesz ma w sobie deko za ma?o kukurydzy, ale by? mo?e podzieli?e? sobie posiadane zasoby pasz i tak ci wysz?o, ?e ?rednio na jeden dzie? dysponujesz tak? dawk? i nie masz wyj?cia.
4. O konkretny sk?ad TMR pytaj w firmie z której bierzesz premiksy - tak si? najcz??ciej znaj? na ?ywieniu. Niestety licz si? z tym, ?e jak ci doradz?, to b?da oczekiwa? ?e b?dziesz sie u nich zaopatrywa? w premiksy na sta?e i na zawsze.
Dlatego w?a?nie jestem szczególnie zra?ony do Sano, bo daj? dobre doradztwo i niez?e premiksy, jak by tego pazerniakom by?o ma?o, wciskaj? jeszcze swoje kiepskie wozy.
Powrót do góry
darek1972

PostWysłany: 16:43 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dawk? by wchodzi?o: pó? beli sianokiszonki z traw, pó? beli z lucerny i krokodyl kukurydzy szeroko?ci 1,4m, z przygotowaniem po?owy beli nie ma problemu zajmuje to dwie minuty pracy siekier? fiskarsa, reszte wóz powinien zrobi?. b?dzie co z tego?
Powrót do góry
?om?yniak

PostWysłany: 14:20 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maru? napisał:
Witam.Co s?dzicie o wozie z poziomymi ?limakami np.Strautmann Multimix 700 (mam niski wjazd do obory i wjad? tylko 60tk? z kabin?) jak one sobie radz? z balotami sianokiszonki czy kto? mo?e pracuje takim paszowozem.Prosz? o opinie.

Baloty nie do poziomych slimaków. Siadaj? maksymalnie ?o?yska i ?a?cuchy. Mam znajomego co wrzuca najpierw kukurydz?, zakrywa ?limaki, a potem balota daje, ale po mojemu to m?czy tylko pasz?.
Powrót do góry
?om?yniak

PostWysłany: 14:18 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek1972 napisał:
potrzebuj? takiego wozu, o takich wymiarach, czy jest co? innego godnego polecenia?

Jednym metrem sze?ciennym pojemno?ci wozu wykarmisz (raz dziennie) 6 do 8 sztuk krów. Prosto licz?c - 5x6=30, 5x8=40. Srednio - 35 sztuk. Bior?c pod uwag? ma?? pojemno?c wozu 5m udusisz si? z balotem - wrzucisz balota 1,2 na 1,2 metra, z ma?ej szklanki wywali ci 1/3 na ziemi?, a potem i tak nie masz miejsca na dosypanie kukurydzy. 5m to jedynie tak jak napisa?em - powolutku dorzuca? kiszonki z pryzmy, albo porcjami wid?ami rozwini?tego balota. Do przemyslenia jest kupno pi?y do balotów i dawanie po po?owie. Tak czy siak - kiepsko to widz?, poci?cie balota + umieszanie paszowozu + delikatne dosypywanie kukurydzy, ?eby si? nie wysypa?a i to wszystko na stado 30-35 sztuk, to kupa czasu (pewnie z 40 minut z zadaniem paszy).
Powrót do góry
Maru?

PostWysłany: 11:27 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Co s?dzicie o wozie z poziomymi ?limakami np.Strautmann Multimix 700 (mam niski wjazd do obory i wjad? tylko 60tk? z kabin?) jak one sobie radz? z balotami sianokiszonki czy kto? mo?e pracuje takim paszowozem.Prosz? o opinie.
Powrót do góry
darek1972

PostWysłany: 10:35 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuj? takiego wozu, o takich wymiarach, czy jest co? innego godnego polecenia?
Powrót do góry
?om?yniak

PostWysłany: 23:26 Pią 12 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek1972 napisał:
Mam pytanie czy u?ytkuje kto? wóz sano mni 5m ? interesuj? mnie wszystkie opinie te zas?yszane te?

ZAS?YSZANE - Sano to nie wóz, tylko namiastka, a 5 metrów niestety to za ma?a pojemno?? do balota. Sprawdzi si? jako-tako przy wrzucanej wid?ami (Turem lub r?cznie) porcjach sianokiszonki i dodanej kukurydzy w stadzie nie wi?kszym ni? 30 sztuk.
Powrót do góry
darek1972

PostWysłany: 16:20 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy u?ytkuje kto? wóz sano mni 5m ? interesuj? mnie wszystkie opinie te zas?yszane te?
Powrót do góry
dareksztejna

PostWysłany: 17:48 Nie 5 Paź 2008    Temat postu: wóz paszowy Odpowiedz z cytatem

mam pytnie prosze o opinie na temat wóz paszowy w?oskiej firmy ZAGO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
masfer5455

PostWysłany: 09:05 Nie 28 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ze tak wtrace w temat co jest nie tak z tymi malymi 5m3 ze sano ze jest na nie sporo zlego zdania? czy sa awaryjne czy kiepsko mieszaja ? b
Powrót do góry
wojtunia

PostWysłany: 09:21 Pon 19 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podlaski_nowator napisał:
tzn...mi?o by bylo zebys napisa? jaki konkretnie model uzytkujesz, jak d?ugo, przy jakim stadzie i ilu konnym ci?gnikiem agregujesz.

ja mam RMH, radz? pomy?le? nad tym wozem, bo wszyscy to maj? najlepsze wozy. Pomy?l, pojed? i zobacz jak pracuje, a si? przekonasz. Sam mósisz zobaczy? kilka wozów, i to wszystko. Zrób tak jak ja, czyli poje?dzij i poogl?daj, a wtedy sam sobie wóz wybierzesz.

pozdrawiam
Powrót do góry
wojtunia

PostWysłany: 18:13 Czw 8 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?om?yniak napisał:
Wojciechu ?api?ski, by? si? wstydzi?.

Wojciechu, tak, ale nazwisko to nie pasuje, ale wiem o kogo Ci chodzi Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: