Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:35 Pią 16 Lis 2018

Agrolok
Budowa obory
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szary

PostWysłany: 12:23 Sro 21 Sty 2015    Temat postu: Hale i tunele Odpowiedz z cytatem

Agrotunele -hale i tunele użytkowe i hodowlane.
Projekt i zabudowa dostosowywane do indywidualnego projektu .
Kompleksowa obsługa od projektu do wyposażenia .
Więcej na stronie (link)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MOK

PostWysłany: 07:54 Czw 10 Paź 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie miałam jeszcze takiego doświadczenia. Również poszukuje informacji na ten temat. Przy okazji polecam akcesoria firmy NEOPAK m.in. (link) Niezastąpione podczas remontów, malowania ścian czy odnawiania okien i drzwi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciek34

PostWysłany: 10:28 Sro 22 Maj 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę bamix.
Może nie jest najtańsza na rynku, ale jest solidna.
Pozdrawiam
Powrót do góry
tadek78

PostWysłany: 18:47 Sro 30 Maj 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie niedawno hale stawiała firma ocmer (z Łodzi). Jestem zadowolony z usługi dlatego polecam. Mają jedną z najlepszych technologii, nie znam się dokładnie na tym, ale sprawdza się w praktyce i na stronie jest opis hale stalowe technologia.
Powrót do góry
wmpb

PostWysłany: 11:36 Pon 19 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warmińsko - Mazurskie Przedsiębiorstwo Budowlane
Witam nasza firma oferuje państwu wykonawstwo obiektów rolniczych. Posiadamy doświadczenie w budowie obiektów takich jak:
-Obory,
-Kurniki,
-Wiaty
-Hale magazynowe
Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych. Nasza siedziba znajduje się w miejscowości Jonkowo pod Olsztynem. Tam też znajduje się nasza baza sprzętowo-magazynowa oraz nasza wytwórnia konstrukcji stalowych. Posiadamy też własną wypożyczalnie systemów szalunkowych (stropy i ściany).
Jako firma budowlana zajmujemy się w budową obiektów handlowych, magazynowych oraz produkcyjnych. Specjalizujemy się również w konstrukcjach żelbetowych ze względu na posiadane przez nasz duże zasoby szalunków.
Nasza fabryka konstrukcji stalowych to najnowocześniejszy taki zakład w północnej Polsce. Posiadamy nowoczesną śrutownie i lakiernie co pozwala uzyskać powłokę lakierniczą najwyższej jakości.
Jesteśmy w stanie projektować całe obiekty bądź też wykonywać według projektu dostarczonego przez klienta
Oferujemy:
-Generalne wykonawstwo obiektów rolniczych.
-Wykonawstwo żelbetów
-Produkcja konstrukcji stalowych
-Dzierżawa systemów szalunkowych.
Działamy na obszarze całego kraju!
Pozdrawiam
specjalista ds. sprzedaży Dawid Lech

Warmińsko - Mazurskie Przedsiębiorstwo Budowlane
ul. Lipowa 61, 11-042 Jonkowo
tel. kom 601-467-441
e-mail: d.lech@wmpb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mateusz26031994

PostWysłany: 10:08 Wto 28 Gru 2010    Temat postu: grzegorztomczyk.cba.pl Odpowiedz z cytatem

[url]grzegorztomczyk.cba.pl[/url]
HALE OBORY
Powrót do góry
ZETOR 1625

PostWysłany: 07:36 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Ile by kosztowała? Odpowiedz z cytatem

Ile by kosztowała bukaciarnia na 72 szt.byków.

11m szer.
38m dł.
Wysokość przy okapie 2,5m
Wysokość na rozdwojeniu dachu 4m

3-wjazdy

ile by mi zwrócili za tą budowę bo mam 19 lat i mam gos.
Powrót do góry
DARMET

PostWysłany: 13:17 Sob 1 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeśli podejmiecie Państwo decyzje o rodzaju budynku to zapraszam do współpracy z nami. Jestem producentem zgarniaczy obornika i radzę przed postawieniem budynku skontaktować z nami w razie zainteresowania, gdyż zawsze doradzamy naszym potencjalnym klientom jak ulepszyć budynek aby praca była lżejsza i bezproblemowa. Wystarczy, że masz projekt budynku, na jego podstawie bezpłatnie doradzimy i tym samym ułatwimy ci pracę.
Zapraszam DARMET Dariusz Maciak (link)
tel. 604 505 810
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
harnaś

PostWysłany: 18:20 Pon 5 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam zamiar dobudować oborę na 30, 15x2 stanowisk ( bez miejsca na dojarkę, bez miejsca na basen który jest już w starej oborze ,czyli obora tylko ze stanowiskami w środku) do starej w której jest 14,7x2 stanowisk
i z tym wiąże się moje pytanie może ktoś tak już robił jaki był koszt czy się opłacało, czy jest zadowolony i czy robić tak czy wybudować nowy wolno stojący budynek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomasz0859

PostWysłany: 20:12 Pon 29 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek19 napisał:
Masz morze jakis namiar na dobre jałówki czystej mięsnej? Dzięki Wink

Zgłoś się do Polskiego Związku Hodowców Bydła Mięsnego. Tam Ci dadzą namiary na krajowy materiał. Jak byś chciał coś z importu daj znać na priva, podam Ci namiary na kolege co importuje bydła na zamówienie.
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 19:17 Pon 29 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha myślałem że może coś bliżej Augustowa. Ale za to do szkoły masz nie daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marek19

PostWysłany: 21:04 Nie 28 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z gminy raczki. około 7 km od raczek.
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 20:53 Nie 28 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Marek 19 a skąd dokładnie jesteś?
Powrót do góry
Marek19

PostWysłany: 23:18 Sro 3 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo ale ja wybieram i preferuje raczej bydło opasowe. Co do tego myśl troche,, to wiem co robie. Trzeba też czasem lekko zaryzykować lecz też nie za 500 tys zł. Masz morze jakis namiar na dobre jałówki czystej mięsnej? Dzięki Wink
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 19:20 Wto 2 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku- z własnego stada buduje się latami, przy inwestycji rzędu 500 tys czekać aż każde stanowisko zacznie się spłacać parę lat?.
Najprościej było by kupić pierwiastki- masz mleko od razu. Ja tak kupiłem 5 lat temu ( 15 pierwiatek i 15 jałówek cielnych). Cena jałówki cielnej i pierwiastki z Niemiec była taka sama a mleko miałem od razu, dokupione jałówki cielne cieliły się systematycznie przez 3 miesiące a teraz mam już ich 2 pokolenie. jak by co mogę Ci dać namiary skąd brałem. Fakt że tracisz cielaka ale od strzału masz mleko a nie czekasz 2-3 miesiące.
Ryzyko przy kupowaniu pierwiastek mniejsze, bo sam sobie pojedziesz i te 30 sztuk wybierzesz- cenowo to dzisiaj pewnie około 1350 euro za sztukę, chyba że zarządasz badań na IBR, BVD i niebieski język - to może być drożej.

A co do obórki? Ładna, tylko nie na krowy mleczne. Gdzie hala udojowa?, będziesz dobudowywać z boku?, a jak mają przechodzić te z drugiej strony ganku paszowego?, po paszy i Ci go zasrywać?, pomyśl.
Powrót do góry
Marek19

PostWysłany: 21:06 Nie 28 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, tak się zastanawiam nad lebszą oborą. Myśle że taka będzie dobra. Question (link) Question . Czy moglibyście ją obejrzeć. O hektary niemam sie co martwić tutaj u nas to co trzeci oddał by w dzierżawe. Mam jeszsce małe pytanie jak najlepiej stworzyć stado dokupujac od razu więcej poglowia czy lepiej budowac stado ze własnych wycieleń a morze stopniowo to i to Question
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 22:32 Pią 26 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz wybrać. Mleczne czy mięsne.
Jak na mleko to 20 ha starczy przy całym wykorzystaniu gruntów na 20 krów mlecznych z przychówkiem.
Trzeba by ,mieć na to ze 100 tys limitu mleka. Jak nie masz ( a to co mówisz to małe obórki) możliwości nastaw się na opasy- ale typowo mięsne.utrzymasz ich z 40 SD średniocznie.
Powrót do góry
Marek19

PostWysłany: 13:14 Pią 26 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam was. Mam Pytania do was. W tym roku kończe szkołe rolniczą w Dowspudzie, no i niewiem co zrobić. Mam 20 ha gruntu, dwie mniejsze obory jedna 5m x 18 m na głębokiej ściułce i druga 9m x 5m na betonie z kanałem. Tydzień temu zakupiłem dwie małe jałówki chorolaise, 3 jałówki simental też po ok 60 kg no i mam jednego buchaja 300 kg też simental, mam też 4 sztuki stare na mleko do spajania. Razz Bym prosił o odp. Czy dokonałem dobrego wyboru i co mógłbym dalej robić, mam wszystkie maszyny potrzebne do uprawy polowej lecz mam za mało doświadczenia, czy warto brać jakiś większy kredyt na rozwinięcie się czy pozostać przy tym co mam? Question
Powrót do góry
monika 28

PostWysłany: 15:37 Nie 31 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam eurofale, sami niedawno pokryliśmy obore eurofalą sprawdza się super, nie nagrzewa się tak jak blacha (latem jest chłodniej) i dłurzej utzrymuje ciepło ,to z koleji przydało sie w tą zime, wszystkim sasiadom woda pozamarzała w oborze a unas nie Smile .
Powrót do góry
pawlo5525

PostWysłany: 08:42 Pią 29 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja w tym roku bede budowal obore i zastanawiam sie czym ja pokryc czy blacha a moze eurofala prosze o opinie uzytkownikow eurofali plusy i minusy
Powrót do góry
tees

PostWysłany: 23:10 Czw 28 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja planuje uwieziowa...
Powrót do góry
monika 28

PostWysłany: 22:00 Czw 28 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam tak i czytam i mam ogólną radę dla chcących budować oborę. Nie jest ważne czy wolnostanowiskowa czy uwięziowa, bo każda ma plusy i minusy. Podstawa to dobra wętylacja w oborze i hala udojowa. Dwa warunki które trzeba spełnić aby krowy były zdrowe i mleko bez komórek somatycznych. Czasem opłaca się wydać trochę więcej pieniędzy bo później jest mniej problemów.
Powrót do góry
tees

PostWysłany: 17:57 Czw 28 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ile szt bedziesz budowal??bedziesz potrzebowal raport srodowiskowy??jaka technologia chcesz budowac i jaie koszty planuujesz poniesc??
Powrót do góry
pawlo5525

PostWysłany: 22:25 Sro 27 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja w tym roku bede budowal obore i zastanawiam sie czym ja pokryc czy blacha a moze eurofala prosze o opinie uzytkownikow eurofali plusy i minusy
Powrót do góry
tees

PostWysłany: 11:42 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Budowa obory-raport srodowiskowy Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam zamiar budowac obore dla ok 100 DJP,bo w moich 2 mniejszych oborach powoli zaczyna brakowac miejsca.Czy ktos z Was ma moze jakies doswiadczenia i sugestie odnosnie Raportu Srodowiskowego??Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc i podzielenie sie doswiadczeniami.

tomek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: