Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:52 Sob 22 Wrz 2018

Agrolok
Budowa obory
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz M

PostWysłany: 08:00 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Konstrukcje stalowe Odpowiedz z cytatem

witam

Zapraszam do współpracy wszystkich poszukujących wykonawcy konstrukcji stalowych wszelkich budynków.
PPHU STALMIT r
KONSTRUKCJE STALOWE
KAZIMIERZ MURZYŁA
97-427 Rogowiec – Bełchatów
ul. Zakładowa 1
kom: 601-793-867 Fax. 447351197
e-mail:stalmit@O2.pl
Świadectwo Kwalifikacji zgodnie z normą
PN-M-69009
Nr 381/1142/II/2008
kom: 603-505-028 Kierownik Produkcji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
klient

PostWysłany: 23:12 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: rozmowa Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeśli jeszcze nie wybudowałeś tego obiektu mogę się postarać ci pomóc w doborze materiałów i ocenie całokształtu jaki będzie zbliżony koszt takiej inwestycji .
jak coś możesz pisać na gg 1309971
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
robern

PostWysłany: 08:43 Pon 12 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przelicz sobie kubaturę względem powierzchni i porównaj z nowobudowanymi oborami - różnica będzie zapewne niewielka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
belarus

PostWysłany: 11:26 Sob 10 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik-przeczytaj jeszcze raz dokładnie co Ci napisał Kasztelan.Obora wolnostanowiskowa,na głębokiej ściółce(będziesz miał tyle gnoju,że nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na nawozy a jeszcze część wydasz sąsiadowi za słomę).I nie przejmuj się krowami że ci zmarzną.Krowy znoszą dobrze bardzo niskie temperatury.Wstaw nizamarzające poidło.Hale udojową można też zrobić we własnym zakresie,nie potrzeba wydawać wielkich pieniędzy na specjalistyczne wygrodzia.Przerobienie stodoły to super pomysł tlko musisz pamiętać o ilości miejsca na krowę.Przy stodole zrób wybiegi i będziesz miał super za małe pieniądze,a większość prac możesz wykonać we własnym zakresie.Nie martw się wysokością stodoły,czym wyższa tym lepsza.
Przerabiaj stodołe i się rozwijaj po jak najmniejszej lini oporu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robern

PostWysłany: 21:37 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli boisz się przemarzania rur - puść je w koszulkach z termofleksu lub czegoś podobnego. Wtedy musisz je odgrodzić od bezpośredniego kontaktu z krowami. Poideł nie montuj natomiast w pobliżu drzwi a np. na środku korytarza paszowego lub w innym dobrym i łatwo dostępnym miejscu.
Co do kwoty 1 mln zł to kwota mocno przesadzona - przy prostych rozwiązaniach możesz się zmieścić w ok. połowie tej kwoty.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 17:13 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kasztelan
Tak, wszystko sie zgadza co piszesz, tylko mi chodzi o jedno- koszty, koszty i jeszcze raz koszty. W dzisiejszych czasach postawienie obory wolnostanowiskowej wraz z hala, zbiornikiem, zbiornikami na gnojowice to koszt ok 1000 000zł. Nawet adaptujac stodole na obore wolnostanowiskowa watpie aby kosztowalo mnie to mniej niz 500 000.
Nie jestem ciety na Ciebie, poprostu na atak odpowiadam tym samym, ale jak najbardziej krytyka jest mi potrzebna, po to jestem na tym forum, wiem ze nie wszystko robie dobrze, jestem malym hodowca i musze sie uczyc od wiekszych. Niestety, rozwijajac gospodarstwo musze najpierw poczuc oddech komuny zeby za jakis czas gospodarowac na poziomie 21 wieku.

Do belarus
Nic tylko pogratulowac, znaczy ze nie przeinwestowales jesli nadal myslisz o zwiekszaniu poglowia w dzisiejszych czasach. Zamierzam wstawic max stanowisk wyszlo by jakies 30, 40. Tylko jest problem - stodola jest strasznie wysoka, obawiam sie zamarzania wody w poidłach.

Szczerze mowiac stoje teraz przed wazna decyzja odnosnie profilu produkcji - bydło mleczne albo miesne. Rozpatruje wszelkie warianty bo juz niedlugo bede musial adaptowac stodole na krowy mleczne albo opasy, nie wiem czy mimo wyzszych dochodow z mleka po odliczeniu kosztow przerobki nie wyjdzie na to samo.
Powrót do góry
Kasztelan

PostWysłany: 15:45 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z budową jest dokładnie tak jak pisze belarus, zawsze trzeba (jeśli można)
budować na wyrost a wtedy będzie ok. Ja w 2002r. budowałem oborę na 50
krów (system mieszany) i już wtedy wiedziałem,że będzie za mała ale.... od czegoś musiałem zacząć, bo kredytów tak łatwo jak, teraz nie dawali. W moim przypadku koszt takiej obory z halą udojową rybia ość 2x4 z podstawowym wyposażeniem,plus 19 jałówek niemieckich wyniósł mnie 290tys. Obora już jest za mała i w tym roku mam zamiar dobudować dla cieląt, młodzieży i krów zasuszonych.

Do technika;
Widzę, że jesteś mocno cięty na mnie a ja szczerze mówiąc życzę Ci jak najlepiej. To,że odradzam Ci budowę tak małej obory wynika z mego doświadczenia a nie jakichś zgryźliwości. Jak chcesz już budować to TYLKO wolnostanowiskową i jak najprostszą, po prostu; obudowana wiata, zadbaj TYLKO o halę udojową, wszelkie rurki i poidła przed Zamarzaniem i nie martw się, że Ci krowy zmarzną.
Przy takim ,,zimnym chowie" będziesz miał najmniejsze problemy zdrowotne.
Ważne, aby nie było wilgoci a na minusie może być całą zimę (krowy to uwielbiają) gorszy problem jest latem, żeby zabezpieczyć je przed przegrzaniem. Do stodoły dobuduj korytarz paszowy (o ile można) aby zadaszony a resztę zrób na głębokiej ściółce (jest problem słomy ale... masz obornik) nie ocieplaj stodoły, zrób w stropie konkretny wywiew (świetlik)
a nie będzie wilgoci.Jak masz w środku 8m. to problem usuwania obornika nie istnieje. Ja na 7m. spokojnie wjeżdżam cyklopem i z boku 10t-wym. rozrzutnikiem.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 14:58 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam stara obore uwieziowa i moge w niej trzymac max 20 sztuk bydla. Zamierzam ja zmodernizowac pod miniladowarke zeby prace sobie usprawnic i docelowo miec min 15 krow zadnej mlodziezy. cieleta max 2 miesiace na sprzedaz na chow a jedynie od czasem lepsza jalowke na remont

Ale pytanie czy z tych 15 krow mozna wyzyc??

Jak widze ze jeden ma 30 inny 40 albo wiecej to zastanawiam sie czy jest sens pachac sie ze swoimi 15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
belarus

PostWysłany: 12:58 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik-3 lata temu wybudowałem oborę właśnie na 30 stanowisk,w której mają być tylko krowy a młodzież w starym budynku,przylegającym do nowego,koszt na tamte czasy ok.130 tys.(obora uwięziowa).Chciałbym dać Ci kilka rad:po pierwsze,jeżeli przewidujesz mieć nie więcej niż 30 szt.to wybuduj oborę na 50-60 szt.Ja po dwóch latach użytkowania nowej obory stwierdzam,że nie mam już miejsca i w tym roku będę musiał adoptować stodołe.Druga rada: wybuduj oborę wolnostanowiskową i to najprostrzą.Jak najmniej wkładu finansowego.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 11:24 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztelan napisał:
Obora na 30 stanowisk Shocked to pieśń przeszłości.

To czemu na w temacie o cenach mleka ekstra tak narzekasz ze ci sie nie oplaca. Mysl synu, mysl.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 22:30 Pon 5 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak nie masz gdzie postawić 30 jałówek - bo Ci do starej obory już nie wchodzą ...?
Powrót do góry
Kasztelan

PostWysłany: 21:18 Pon 5 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obora na 30 stanowisk Shocked to pieśń przeszłości.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 16:59 Pon 5 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze ktos powiedziec ile kosztuje wybudowanie nowej obory na 30 stanowisk wraz z dojarka przewodowa, rusztami, zbiornikiem na gnojowice, schladzalnikiem mleka. Czy adaptujac stodole na obore wogole to sie oplaci jesli prawde mowiac pozostana tylko sciany i dach, a bedzie ciasno (szerokosc 8 m) oraz stodola jest wysoka, tego sie najbardzije boje a dokladniej to mrozow.
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 14:49 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dach jest z tzw płyty obornickiej czyli blacha styropian blacha wszytko razem sklejone tu masz link do producenta od którego ja brałem http://www.krolczyk.pl/index.html
w 2003r kosztowało mnie ok16tys. z transportem i wszystkimi elementami do montażu powierzchnia ok 15x15m, a na dach w 6 ludzi to się ręcznie włoży pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Arek50

PostWysłany: 12:04 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek
dzięki za fotki z tymi płytkami to super Ci wyszło a na dachu to jest eurofala??
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 10:51 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze może słówko o tych płytkach bo widze że jest zainteresowanie one były kładzone podczas wylewania betonu i wciskane do jego poziomu bez użycia kleju, przyklejane były tylko te na murku od stanowiska
Powrót do góry
Arek50

PostWysłany: 16:50 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JacekXXL
jak możesz to prześlij mi parę fotek milka_ania@vp.pl
Powrót do góry
Arek50

PostWysłany: 16:47 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koryt nie wezmę bo kolegi rozwiązanie z tymi płytkami jest praktyczne ale jak ktoś by chciał to podeślę do Ciebie Smile
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 14:05 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale weźmesz te te koryta? Wink ja za mleko mam 1,48. Jeździj, ogllądaj patrz jakie błedy przy budowie popełnili inni i wybież to co ci bedzie najbardziej odpowiadać.
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 13:24 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja dostawiałem w 2003 roku uwięziową oborę na 20szt w dwóch rzędach i teraz mam w połączeniu ze starym budynkiem 2x18 stanowisk z czego w nowej części są krowy a w starej młodzież, przy nowej części stawiane były tez pomieszczenia do dojarki i chłodni na mleko. Wtedy mnie to wyniosło ok 110tys z wyposażeniem obory i dojarką przewodową. Koryt nie mam tylko na stole paszowym wyłożone są 2rzędy płytek gresrowych(kwasy i te sprawy szkodliwe dle betonu) konstrukcja stalowa przykryte tzw płytą obornicką, jeśli ktoś chce jakieś info moge coś więcej napisać lub przesłać foto Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 12:29 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arek zebys sie nie zesral z ta decyzja bo nie jeden inwestor chodzi jak zajac na polowaniu a banki sie nie pierd...la ni ma placzu lamentu i nie kieruj sie zasada gieniek ma 30 krow jw 50 bo ... Smile
Powrót do góry
Arek50

PostWysłany: 10:01 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stół paszowy jest wygodniejszy ponieważłatwo usuwa się z niego resztki pasz
kurcze myślałem że trochę mniej to uczyni w 300tyś chciałem się zmieścieć
a po ile wychodzisz za mleko?? Ja 1,3zł mam 10krów
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 08:43 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koryta są niepotrzebne niestety (trochę się narażam ... Sad ) wystarczy stół paszowy podwyższony o 12-15 cm w stosunku do stanowisk.
Ja mam kosztorys na 15 stanowisk jednospadowej obory - dostawianej do istniejącej ze zbiornikiem na gnojowicę pod budynkiem - koszt dostawienia to ok. 120 000 PLN (liczone rok temu).
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:39 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek50 napisał:
no daleko bym pewnie do Ciebie nie miał a dawno stawiałeś tą oborę??

no dawno, w 1939r Very Happy Budynek jest stary tylko przystosowany do krów jakieś 10 lat temu - i w ciągle przerabiany Wink Jak jesnak zostajesz przy swoim i decydujesz się na uwięziową to moge ci sprzedać koryta kamionkowe, na wiosne demontuje.
Powrót do góry
Arek50

PostWysłany: 18:03 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no daleko bym pewnie do Ciebie nie miał a dawno stawiałeś tą oborę??
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: