Skocz do zawartości
Tobiasz

zamiast hali udojowej

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

są jakieś inne rozwiązania zamiast hali udojowej w oborze wolnostanowiskowej??chodzi mi oczywiśćie o tańsze!!z góry dzięki za odp!POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są.

Krowy można doić ręcznie, do bańki, do dojarki rurociągowej /górny rurociąg/ i do rurociągu dolnego. I piszę to całkiem poważnie. Inaczej trzeba przygotować pomieszczenie w którym będą dojone krowy dla każdego z tych sposobów. Pomieszczenie to może być np. w starej oborze - krowy mogą do niego dochodzić. Obok powinno być pomieszczenie z chłodnią do mleka, dostempem do ciepłej wody - muszą być spełnione warunki sanitarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opisz dokładniej!obecnie posiadam rurociągową drogi byłby koszt przeróbki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem halę udojową zrobioną przez rolnika samodzielnie. Dojarka rurociągowa zamontowana była pośrodku kanału dojarza /nad głową/ i krowy dojone były naprzemian, raz po jednej, to po drugiej stronie. Kosztem była praca własna.

U innego rolnika widziałem w rogu obory wolnostanowiskowej, przewodówkę na 2 aparaty, przywiązywał pod ścianą 4 krowy i doił, za ścianą była jednostka i schładzalnik.

Stanowisko na którym stoi krowa do doju musi być czyste i łatwo zmywalne, powinno być wyżej niż korytarz spacerowy i znajdujące się na nim odchody. Woda z mycia stanowisk musi mieć gdzie odpłynąć.

Dużo zależy od Twojej pomysłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszał z was ktoś o ,,motylku" firmy westfalia??na czym to polega,i czy dobre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fojtek , gdzie ty wszystkie te rzeczy widziałeś? Ja jestem w Izbach Rolniczych i często też bywa tu i tam , ale albo przewodówka albo wolnostanowiskowa albo bańka. Nie widziałem takich cudów jak opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cuda, to życie. ODR "Poświętne" - /woj. mazowieckie/ w końcu XX wieku, doradzał rolnikom takie rozwiązania. Przecież dój w innym miejscu niż to w którym krowa "robi", jest znacznie higieniczniejszy. Codzienny ruch dla krowy też jest wskazany. Rozwiązania proste i dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docent36:

(i Tobiasz) - motylka też widziałem, (koło Tomaszowa Maz.). Nie trzeba siedzieć w izbach, tylko trochę ruszyć w teren - zobaczysz dużo.

A tak poważnie: o działanie "motylka", zapytaj westfalię. Rozwiązanie bardzo ciekawe, widziałem działanie również na filmie, godne polecenia. Tylko cena.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktoś posiada albo słyszał coś o programie Alpro do specjalistycnego udoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
docent36:

(i Tobiasz) - motylka też widziałem, (koło Tomaszowa Maz.). Nie trzeba siedzieć w izbach, tylko trochę ruszyć w teren - zobaczysz dużo.

A tak poważnie: o działanie "motylka", zapytaj westfalię. Rozwiązanie bardzo ciekawe, widziałem działanie również na filmie, godne polecenia. Tylko cena.....

 

a gdzie można zobaczyć ten film i jaki koszt tego motylka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobiasz:

Poszukaj przedstawiciela Westfalii, oni prezentowali to rozwiązanie, zapytaj o cenę, z tego co pamiętam, w porównaniu z halą rybia ość, motylek wymagał innego pomieszczenia, ale porównując 4 stanowiska motylka np. do rybiej ości 1x4 /też 4 stanowiska/, cena motylka była wyższa, ale doiło się szybciej. Za to 4 stanowiska tandemu, gdzie czas jest podobny do motylka, tandem był znacznie droższy. Wybór systemu doju, to powinna być indywidualna decyzja, nie tyko cena. Najpopularniejsza hala - rybia ość, to często wybór ze względu na cenę, są lepsze sposoby dojenia w hali. Niestety pod "ceną" rozumiemy często kwotę jaką mamy do zapłacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diii :

alpro, to system zarządzania stadem, tak jak i inne systemy które w swojej ofercie ma każda firma sprzedająca dojarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...