Skocz do zawartości
Rafal Milewski

Hodowla i produkcja wolowiny w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych

Uwazam ze hodowla bydla miesnego moze byc oplacalna w Polsce

wystarczy tylko wypracowac odpowiedni schemat postepowania

Aby zyskosc oplacalnosc.

Pracuje 4 lata w Wielkiej Brytanii w przemysle miesnym glownie z zwiazana z wolowina i widze ze jezeli wychodowalby i przetworzyl uzystalby produkt

warty zainteresowania w Wielkiej Brytanii.Jak wiemy UE wstrzymala import miesa wolowego z Brazilii glownym celem tego bylo brak traceability czli dokumentacji pochodzenia miesa .Jak dobrze pamietam ok 10% farm przeszlo wymagame kryteria.Na rynku nie ma wystarczajaco wolowiny a ceny rosna oszalaniajaco w ciagu 3 tygodnii 0.12 p czyli ok 60gr i rosna za martwa wage za kg tuszy

 

Jestem zaangazowany w pewiem ciekowy projekt ktory pozwolil mi

na zdobycie doczenia w hodowlii rozbiorze oraz wszystkie go wiaze sie z rynkiem wolownym w WB .Wiem co robic aby wlozyc wartosc w wolowine bo sprzedarz poledwicy za 20 funtow to nie sukces ale sprzedac 1 sztuke i dac

zarobic farmerowi oraz przetworcy i sprzedawcy

Zaczelismy od 20 sztuk na tydzien owczesni robimy ok 120 tygodniowo.

Nie kryjac ze nasza wolownia jest droga ale o wysokiej wydajnosci oraz doskonalej jakosci. Kladziemy nacisk na detale od rozmnazania, zywienia do talerza ze steakem czy burgerem aby osiagnac superprodukt.

Jesli mozna bylo osiagnac cele i stworzyc odpowiednie kryteria do hodlowi i rozbioru wolowniy zgadnie z specyfikacja zachodnia moznaby stworzyc produkt majacy zainteresowanie w europie zachodniej oraz konturecyjny dla poludniowa amerykanskiej wolowiny.

A wiec zapraszam wszystkich zainteresowanych do pracy i rozmow :Farmerow ubojnie zaklady rozbioru itd

RAFAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...