Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:44 Nie 16 Cze 2019

Płatności 2008. chca nas ograbic!!!!!!Kosy klepac i naMINROL
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rrafaello1

PostWysłany: 19:57 Sob 7 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja podałem ARiMr do Sadu i wygrałem i beda musieli mi wypłacic PZ do moich działek .zachecam rolników do walki o swoje piniadze . prosze o kontakt .znam prawnika który jest bardzio "ciety " na ARiMR Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rrafaello1

PostWysłany: 14:44 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nina-pl napisał:
W piątek miałem niezłą zabawę w Agencji ,napuścili na mnie taką kosę że wymiękłem i zgodziłem się na deklaracje TUZ.Sprawa wygląda tak ,ja mówię o sprzecznej treści rozporządzenia Min ROL a ona że na ten temat to se mogę w sejmie podyskutować a nie z Nią ,Ją interesują jedynie wewnętrzne instrukcję a nie jakieś tam głupie rozporządzenie ,zresztą są różne i ona wszystkich nie zna .Jak nie zadeklaruje TUZów na działkach które zgłosiłem do PZ to naliczą mi sankcję wieloletnie (czytaj...zabiorą dopłaty wszystkie na trzy lata )za próbę wyłudzenia PZ Shocked których i tak mi nie przyznano ze względu na rok referencyjny,więc mogą mi zabrać podwójnie Laughing .Dała mi kilka minut na zastanowienie się nad skutkami mojej błędnej decyzji ,a jak zrobię to co Ona mówi to decyzja będzie w poniedziałek Shocked i kurka faktycznie przyszła dzisiaj Shocked A na jakiej podstawie te sankcje mi mogą naliczyć nie wiem Cool

NINA.PL powiedz tym w Agencji zeby wzieli kolo i sobie pierdolneli w te glupie czolo mam podobny przypadek do Twojego i bede sie z nimi sadzil do samego konca. u mnie dowiedzialem sie ze nie sa to trawy bo wyrosla obok koniczyna!!!!i są to uwaga:MOTYLKOWATE Z TRAWAMI a tam motylkowatych jest 5%!!!!glupota pracowników ARiMR nie zna granic i końca!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nina-pl

PostWysłany: 21:03 Pon 31 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piątek miałem niezłą zabawę w Agencji ,napuścili na mnie taką kosę że wymiękłem i zgodziłem się na deklaracje TUZ.Sprawa wygląda tak ,ja mówię o sprzecznej treści rozporządzenia Min ROL a ona że na ten temat to se mogę w sejmie podyskutować a nie z Nią ,Ją interesują jedynie wewnętrzne instrukcję a nie jakieś tam głupie rozporządzenie ,zresztą są różne i ona wszystkich nie zna .Jak nie zadeklaruje TUZów na działkach które zgłosiłem do PZ to naliczą mi sankcję wieloletnie (czytaj...zabiorą dopłaty wszystkie na trzy lata )za próbę wyłudzenia PZ Shocked których i tak mi nie przyznano ze względu na rok referencyjny,więc mogą mi zabrać podwójnie Laughing .Dała mi kilka minut na zastanowienie się nad skutkami mojej błędnej decyzji ,a jak zrobię to co Ona mówi to decyzja będzie w poniedziałek Shocked i kurka faktycznie przyszła dzisiaj Shocked A na jakiej podstawie te sankcje mi mogą naliczyć nie wiem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiesLaw

PostWysłany: 19:19 Sob 29 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do nina pl. Slyszalem ze zalezy to od kierowanika agencji bo maja jakis prcent ktory moga przekrocyc tak ze nic nie wiadomo ile takich uzytkow jak twoje beda w calej polsce.Jak sie myle to mnie poprawcie moze pan Prowokator wie lepiej on pracuje w ARRmr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansu

PostWysłany: 13:28 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedostane dopłaty to TUZ bo nie takie zwierzęta hoduję Rolling Eyes Shocked Confused
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 18:11 Pon 24 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W agencji towarzyskiej pracuja zawsze fajne dziewczyny Embarassed tylko troche niekumate ale jest to zawsze ich zaleta
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 19:46 Pią 21 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się pomyliłem ,po głębszym zagłębieniu się w to bagno zdaje się że nie powinienem wpisywać PZ na działkach ornych nie deklarując ich na TUZ ,sam już nie wiem same sprzeczności i niejasności w tym co pisze i jak to kumam. Może jednak ktoś mi szepnie czy mogą naliczyć mi sankcje wieloletnie za trawy na gruntach ornych na które pisałem PZ a nie zadeklarowałem tych działek na TUZ a w tym roku chcę się z PZ na tych działkach wycofać .
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 17:00 Pią 21 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszmar ,koszmar dostałem wezwanie do Agencji w związku z tym że mam więcej PZ niż zadeklarowanych TUZ ,a według nich PZ należą się tylko do TUZów .Ręce opadają kasa potrzebna na zakup następnej partii cieląt a mnie jeszcze ciągają.Nie pasują im trawy na gruntach ornych ,i chcieli żebym zadeklarował tam Tuzy na co ja się pytam czy zostaną mi przyznane płatności PZ do tych działek a ona że nie bo nie zgłosiłem ich w roku referencyjnym , więc mówię że więcej na tych działkach PZ nie wpiszę a dosieje w te trawy na ornych jakąś motylkowa i zmienię wpis na płatność uzupełniającą , albo zasieję ''inne '' Totalna paranoja grożą mi sankcjami wieloletnimi za nie kontynuowanie PZ i zmianę użytkowania pola nie jako TUZ a przecież wcale TUZ tam nie było .Najśmieszniejsze że nie załapałem się na PZ na tych działkach a co za tym idzie kasy za nie nie dostane,a chcą mi jeszcze nałożyć sankcje wieloletnie .Fajne dziewczyny pracują w tej agencji i żal mi ich bo od nie jednego rolnika zbierają za pier..dol..nie..tego Leppera co namieszał a one muszą się gimnastykować . Stanęło na tym że przyjadę po świętach i każda ze stron lepiej się przygotuje , i sprawdzi przepisy , ja dziś w domu sprawdziłem co miałem nabazgrane we wniosku za poprzedni rok i sprawdziłem umocowania prawne i mogę spać spokojnie ,ale ciekawe co oni tam wygrzebią .
Powrót do góry
Alberto

PostWysłany: 14:23 Pią 14 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wezwali a w wezwaniu napisali że jedna łąka ma zalesienie (dziwne bo zawsze ja uprawialiśmy i kosilismy fakt ze jest przy lesie ale zawsze się zgadzało obszarowo) pytam ich potem jak to stwierdzili przecież żadnej kontroli nie było a oni że na podstawie zdjęcia satelitarnego tej ortomapy bo łąka przy lesie a drzewa zasłaniaja i wchodzą górną częścią na łąke. Musiałem napisać stosowne oświadczenie że ja użytkuje i lasu tam nie ma. No ale dzęki temu znowu opóźnienie płatności do 30 maja ma być decyzja ach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
osa21

PostWysłany: 09:29 Sro 12 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na przyszłość żeby sie zabezpieczyć i nie czekac na dopłate to trzeba mieć an koncie co najmiej 1tys na 1 ha żeby byc spokojnym, ja co roku na jesień kupuje nawozy wszytkie i niektóre srodki ochrony roślin, na nawozach w tym roku zaoszczędzilem juz 3tys zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
jacentylog

PostWysłany: 09:13 Sro 12 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ktoś kto logicznie myśli powiedziałby, że dopłaty PZ (płatność zwierzęca) należy się komuś kto posiada zwierzęta. Ku mojemu zdziwieniu wczoraj okazało się, że mi nie należą się z takie pieniądze, mimo iż posiadam zwierzęta. Dlatego że nie miałem ich w roku referencyjnym 2005. Przecież składałem wniosek w 2007 roku i wydaje mi się, że powinien liczyć się stan aktualny. Dla kogoś kto nie wie o tym szczególe wydaje się, że rolnik bierze teraz Bóg wie ile szmalu z unii, a prawda jest niestety gorzka. Z tego co mi jeszcze powiedzieli to w tym roku też rokiem referencyjnym będzie rok 2005 - Znów prawie 3tyś w plecy na moim niewielkim areale. Porażka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
manio

PostWysłany: 19:34 Wto 11 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale cyrk.
Wczoraj dostałem pismo że ble ble przybliżony termin wydania decyzji do 30 maja, a dziś dostaję decyzję obszarową i ONW Surprised
Ale żeby było śmieszniej to decyzja ONW jest z datą 11.01.2008 a obszarowa 15.02.2008 Shocked
Ale w tej agencji musi być bajzel, tylko szkoda drzew na te bezsensowne pisma i naszych pieniędzy które wydają na te pisma.
Nie naliczyli mi płatności zwierzęcej do wszystkich łąk bo gdzieś wytrzasneli że mam tylko 1,2 DJP Mad .
Zauswam pisać odwołanie Wink
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 15:10 Nie 9 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PZ- mam, a dopłaty cukrowej nie ,ale za to miałam 2 kontrole z arimr(najpierw kontrol a potem kontrol kontroli) no i trochę mi potrącili.
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 11:58 Nie 9 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten co sieje. a jak chca brac doplaty to nalezy ryzygnowwac z takich darmozjadow to sa najmadzejsi ludzie jeszcze gorsi od prawdziwych mieszczuchow bo ci sa z miasta. a tamci wyjechali ze wsi do miasta i tylko im jeszcze sloma z butow wystaje i zapomnieli jak to wol cielenciem bół.
Powrót do góry
robocik

PostWysłany: 10:49 Nie 9 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu ciekawa wiadomość że ja nie dostałem jeszcze dopłaty przyszło pismo że ja dostanę w końcu kwietnia bo sprawa się przedłuża a potzebne na nawozy i środki ochrony roślin. A mój sąsiad od10 lat nie uprawia ziemi czyli nie prowadzi gospodarstwa teraz mieszka w Warszawie raz w roku przyjeżdża po opłate za dzierżawę i po dopłate i pięniądze odebrał a rolnicy nadal czekają .Ja uważam że te pierdolone mieszczuchy powinni mieć dochód że sprzedają mleko bydło świnie itd.Jak niczego nie hodują to takim darmozjadom nie powinni dawać dopłaty . Mieszczuch z rolników sie śmieje że wcześniej dostał . Ito rolnika wkurwia . Teraz mam pytanie do wszystkich: Kto powinien dostać dopłate rolnik czy mieszczuch?
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 20:50 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara20021 napisał:
dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!
A PZ masz i dopłatę cukrową?
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 20:45 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 20:26 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase podejrzewam, że im brakuje i opóźniają terminy wypłat
Powrót do góry
kubuś

PostWysłany: 19:52 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
Mam. Właśnie dlatego trzeba czekać... w innym przypadku kasa była by już wydana Laughing

otóż nie.
mam tylko PZ
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 20:50 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam. Właśnie dlatego trzeba czekać... w innym przypadku kasa była by już wydana Laughing
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 19:07 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ERDEM płatność cukrową masz?
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 19:02 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie też dzisiaj przyszło termin ten sam i te same bzdury Laughing
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 18:12 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dostalem dzisiaj i mam do 15 czerwca:/ normalnie tagedia:/
Powrót do góry
ELżBIETA

PostWysłany: 12:14 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też dostałam takie pismo co kubuś tylko termin mam krótszy o miesiąc.Podejrzewam że w związku ze zmianami na stołkach po prostu nie mają czasu na nasze sprawy.Więc aby zatuszowac wysyłają do rolników papierki nasycone ustawami i sprawa załatwiona.A ty rolniku płacz i czekaj. Crying or Very sad Crying or Very sad Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
kubuś

PostWysłany: 22:36 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie zdanie brzmi:
"Informujemy iż ARIMR DOŁOŻY WSZELKICH STARAŃ, aby decyzja została wydana w możliwie najkrótrzym terminie,nie pózniej niż do 31 maja 2008" Exclamation Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: