Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:24 Pon 24 Cze 2019

Płatności 2008. chca nas ograbic!!!!!!Kosy klepac i naMINROL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dcnt

PostWysłany: 21:32 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis dostalem info o odroczeniu terminu do 30 maja. A chcialem tylko doplate do PZ, jak zobacze ta kwote co mysle na decyzji to wiecej o PZ nie poprosze, bo wiecej na wzroscie cen nawozow strace za 2 miechy czekania niz te darmozjady mi dadza do tych lak Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojart

PostWysłany: 21:10 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie masz przypadkiem płatności cukrowej, bo znajomemu też przysłali takie pismo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
barbara20021

PostWysłany: 20:04 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie napisali na końcu,że ostateczny termin wydania decyzji to 15 czerwiec,bo u mnie napisali???,czy przez to mam rozumiec,ze do czerwca to raczej kasy nie zobaczę??
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 19:44 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale oczywiście nie ma nic ze z powodu przekroczenia terminu dostaniesz jakieś odsetki? Jakoś dziwnie jednostronne to prawo jest Evil or Very Mad
Albo prawo to maja Oni a obowiazki My Mad Mad Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kubuś

PostWysłany: 19:36 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Z utęsknieniem czekałem na decyzję z ARIMR w sprawie dopłat i dziś sie doczekałem... Przyszło takie pismo:
"W związku ze złożonym wnioskiem o przyznanie płatności... bla bla bla
... płatności bezpośrednie nie mogą być wypłacone przed dokonaniem
przez Panstwo Członkowskie kontroli w odniesieniu do kryteriów
kwalifikowalnosci.
Biorąc pod uwagę przywołane powyżej przepisy prawa wspólnotowego
wskazać należy,iż w przedmiotowej sprawie nie zostały jeszcze
zakonczone niezbedne kontrole,z uwagi na spiętrzenie prac
i problemy techniczne wystepujące podczas obsługi wniosków.
Zuwagi na powyższe termin załatwienia sprawy,okreslony w w/w
ustawie,został przekroczony".

O co tu kurva chodzi Evil or Very Mad Question
Powrót do góry
manio

PostWysłany: 19:46 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o PZ. Ja w okresie referencyjnym miałem tylko część łąk zadeklarowanych jako TUZ a resztę jako trawy na gruntach ornych. Jak wyszło rozporządzenie o PZ to mi się włos zjeżył na głowie myślę sobie - nieźle w plecy. Dobrze że poczekałem ze składaniem wniosku bo w międzyczasie zmieniło się rozporządzenie i mogłem resztę łąk wyrzucić na TUZ i wystąpić o PZ.
A teraz najlepsze.
Nie dostałem jeszcze decyzji o przyznanej płatności ale za to otrzymałem nowy wniosek na 2008r a tam jest taka zbiorcza tabelka w której są wyszczególnione TUZ, powierzchnia do której zostały przyznane PZ jak też obsada DJP.
Patrze na to i znowu włosy dęba - PZ przyznane mam tylko do 4 ha a DJP na poziomie 1,2. No to w samochód i do ARiMR wyjaśniać sprawę, dlaczego mam tylko 1,2 DJP, a pan mi mówi że pewnie miałem taki średnioroczny stan stada w okresie referencyjnym. Ja mu na to że moje stado podstawowe to 100 szt owiec więc średnioroczny stan będzie jeszcze wyższy. Po wielu targach pofatygował się do komputera sprawdzić ile to ja posiadałem tych owieczek- wyszło mu że średniorocznie było 130 szt!!
Mam teraz czekać na decyzję i jeśli otrzymam PZ tylko do tych 4 ha mam się odwoływać od decyzji.
Uwaga!!
Agencyjny system posiada niedociągnięcia i błędnie to nalicza, po mojej wizycie wychwycili w systemie jeszcze kilka takich przypadków jak mój - sami mi to przyznali.
Tak więc zwracajcie uwagę ile DJP naliczy wam ten nieszczęsny system.
Ja na razie czekam na decyzję i zobaczę co dalej.
Pozdrawiam

[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
erdem

PostWysłany: 18:40 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie ze musi być jeden silny związek rolniczy.Tylko nie z jakimś jednym Guru ala Lepper którego słowo jest świete i nikt nie ma prawa mieć innego zdania.Co to za zwiazki jak nikt nas sie nie pyta co my chcemy jakie mamy problemy co należało by zrobic żeby nie dopuścić do takiej sytuacji jak z trzodą czy reagować wcześniej na podwyżki nawozów czy wogóle wcześniej negocjowac ceny z zakladami chemicznymi. Teraz zwiazki reagują jak juz robi sie gorąco to wtedy wychodzi jakiś przedstawiciel niby zwiazku i mówi co to oni zrobią ato rząd niedobry a to unia bee. I co my z tego mamy? Niech sie pochwali którys zwiazek który pozera ogromną kase siedzi sobie w Brukseli i nawet nie wie co sie w Polsce dzieje, co oni tam takiego zrobili zeby było nam lepiej? Dopuki nie będzie jednego zwiazku żeden z obecnych nie dostanie odemnie ani grosza i mam nadzieje ze jak najszybciej ich wszystkich szlak trafi Evil or Very Mad
Inna sprawa ze sami jesteśmy troche za to odpowiedzialni że daliśmy sie tak wmnewrować i prowadzić za rączke w krzaki Twisted Evil
Dopuki nie bedziemy mieli udziału w przetwórstwie zywnosci od samego rolnika do konsumenta to mozemy pomażyć sobie o dobrobycie.
Jeśli mielibyśmy własne ubojnie , masarnie ,sklepy firmowe i możliwosc negocjacji cen z supermarketami czy kontrachentami zagranicznymi to nie stalibyśmy na Wiejskiej i nie prosili któregoś z jasnie ministrów aby raczył z nami porozmawiać i powciskać nam troche kitu,tylko sami by do nas przychodzili.
Tak samo jest ze zbozem mamy zerowy wpływ na ceny a prawdziwe kokosy robia pośrednicy i własciciele elewatorów.Właściwie z każda brażą tak jest, no moze w sadownictwie czy warzywnictwie jest lepiej.Przykładem tutaj moze być Hortino którego właścicielami są rolnicy ,poracownicy i kilku kooperantów.
Sam chetnie oddawał bym po kilka złoty od każdej sprzedanej tony zboza czy każdego tucznika w celu wykupienia czy uruchomienia jakiegos zakladu prztwórczego którego był bym współwłaścicielem i odstawiał do niego swoje produkty.
jak sie nie myle Duda wszedł na giełde albo dopiero wejdzie i to jest szansa na przjęcie duzych zakładów miesnych ale do tego potrzebna jest organizacjia bo w pojedynke to mozemy tylko narzekać Evil or Very Mad
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 17:45 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby taki silny i prezny zwiazek nie zaakceptowal rozporzadzen MINROL i stanal murem to by doplaty wygladaly inaczej a tak sa niby konsultacje spoleczne i co z tego jak zrobia co beda chcieli.jak beda chcieli to zrobia mleka po 50 gr a pszenice po 350 za tone i nic im nie zrobimy.....tak dawno byla pszenica po 350????ja pamietam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rrafaello1

PostWysłany: 17:40 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawde beda z nami robic to ca chca. trzeba sie zjednoczyc w jeden silny zwiazek rolnikow , to wtedy beda sie z nami liczyli , gospodarstw jest ponad 1,5 mln pomnozyc to tylko przez domownikow to jest armia ludzi......robionych od lat przez rzady w balona....
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 09:52 Czw 28 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ,tyle krzyku i raptem sto parę zł,ja na szczęście nie jestem tak zaskoczona bo dzwoniłam do arimr jak tylko to weszło,bo też wyobrażałam sobie ,że to będzie oprucz upo a nie zamiast.no ale to tylko polska ,prawda?

a te trawy z motylkowymi to chyba do ornych należą,tak ??-to przynajmniej te upo powinno być doliczone tak jak do ornych??to ile dostaliście do hektara w sumie za te trawy i motylkowe????
a zdaje mi się ,że w tym roku płatnosci powinne być chyba o kolejne 5% większe niż w ubiegłym?jak się to odliczy to nawet po 140 zł nie wyjdzie.!
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 07:23 Czw 28 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem wkurw......a nie zadowolony ,ja nawet decyzji jeszcze nie mam ale wiem ze nie dostane pz bo uprawa trawy z motylkowatymi które są w kazdym uzytku zielonym to wg Agencji i pracowników MINROL to nie uprawa traw wiec CO??????????Moze na tym forum sie dowiem co to jest.????bardzo prosze o wyjasnienie według pracowników wspomnianych iunstytucji mieszanka traw z motylkowatymi to to samo co motylkowate z trawami!!!!!Jak oni mnie juz wkurw............maja wyuczone regulki na pamiec i zero wlasnego pomyslunku jakby im kazali to by powtarzali ze teraz jest maj:-)))Oni nawet nie wiedza co o czym pisza w rozporzadzeniach nie widzieli na oczy z bliska takiego uzytku nie wiedza nie znaja gatunkow traw ani motylkowatych a osoba na szczeblu kierowniczym w departamencie platnosci bezposrednich w ministerstwie rolnictwa w wywiadzie ktory na jej nieszczescie byl emitowany na zywo byla zdziwiona ze koń to zwierze roslinozerne:-))))wiec o czym tu rozmawiac.........zadzwoncie do ministerstwa z pytaniem jakie sa rosliny motylkowate to bedziecie mieli ubaw:-))))
Powrót do góry
pawel 85

PostWysłany: 22:15 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z obietnicą poprzednich ministrów należało by ci się 3 x tyle a to co dostaliśmy to jest zwykła jułmużna Twisted Evil ty jesteś zadowolony a ja uważam że zrobili nas w ....
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 21:58 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle 85 ciekawe co bys napisal jakbys nie dostał te 140zl wiecej ????w moim przypadku to jest ponad 7000 PLN!!!!nie mało nie duzo ale mi sie te pieniadze naleza
Powrót do góry
pawel 85

PostWysłany: 21:08 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nina-pl napisał:
Paweł o co chodzi dostałeś na hektar TUZ tylko 140 pln Shocked ,ja jeszcze nie mam decyzji i nie wiem jak sprawa wygląda ,a czy ktoś już dostał PZ i ile .

Tak dostałem PZ nie chce mi się szukać decyzji ale z tego co pamiętam na 1 ha urzytków zielonych jest 438 zł +JPO i jednocześnie jest zabrane UPO ok 294 zł więc w porównaniu z rokiem 2006 dostakiśmy ok 140 zł więcej...... a gadania jak to się rolnicy wzbogacą dzięki PZ, więcej niż to warte Twisted Evil
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 21:59 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł o co chodzi dostałeś na hektar TUZ tylko 140 pln Shocked ,ja jeszcze nie mam decyzji i nie wiem jak sprawa wygląda ,a czy ktoś już dostał PZ i ile .
Powrót do góry
pawel 85

PostWysłany: 19:28 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nina-pl napisał:
My czyli ubiegający się o PZ mamy dostać na końcu tak jak cukrowe..

PZ też już wypłacają, ale za taki przekręt jaki zrobili z tymi płatnościami powinny polecieć głowy, niech sobie w d... wsadzą to swoje 140zł na ha PZ
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 11:27 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam się ,ze nie jest to podział,przez wisłę tylko przez odrę-nigdy ich nie dogonimy nawet gdybyśmy chcieli,to nam nie pozwolą.szansą mogłoby być rolnictwo ekologiczne ale tu już ukłon do naszego rządu-sami widzimy co robią z ekologią-zamiast dotować przetwórnie-niweczą pieniądze na bezsensowne kampanie reklamowe z których nic poza krzykim nie wynika.postępu żadnego.mozesz wyprodukować ekologicznie co chcesz,pod warunkiem ,że sam to gdzieś sprzedaż,albo sprzedajesz konwencjonalnie,ale po co wtedy namawiać do ekologii,jak idą za tym tylko dopłaty a "czysta"żywność marnuje się się z konwencjonalną.

co do odpowiedzi na moje pytanie,to dzięki za podany link- pz do połowy tuz należą się przystępującym do dopłat po raz pierwszy.
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 21:31 Pon 25 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta doplata PZ to jedno wielkie oszustwo bo mamy 30 % tego co rolnik starej unii tylko ze on ma doplate od jednego byczka tak ze jeszcze go nie sprzeda a ma 1/3 tego co my po sprzedaniu.To nie jest podzal na ludzi ktorzy mieszkaja z jednej lub drugiej strony Wisly tylko Odry.
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 19:53 Pon 25 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze to rozumie czy może się mylę ale zgodnie z moją skromną wiedzą pz przysługuje do 50% powierzchni kwalifikującej się na JPO czyli w twoim przypadku do 12,25 hektara Embarassed Cool .Jeśli się mylę to o.k poczytaj na dole strony.
http://www.dodr.pl/I/news/032007/4/index.htm
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 12:35 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nina-pl napisał:
Bez strachu ,dostaniesz ,gdyż rok referencyjny zdarza się tylko raz , a jego moc nie ma sobie równych Laughing a a jaki masz proporcję pz do pozostałych deklarowanych upraw ,bo to też jest ważne. Cool
[

color=violet][/color
a w jakim sensie ważne?ja mam same łąki i pastwiska ,bo hoduję krowy mleczne,ornych mam 2.5 ha a 22 ha to reszta,dodam ,że wszystko pod kontrolą ekologiczną??możesz mi coś więcej napisać na temat tych proporcji bo nie słyszałam o tym,?są w tej sprawie jakieś rozporządzenia??
Powrót do góry
suchodolak

PostWysłany: 22:37 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nina-pl otrzymalas juz doplat albo decyzje za rok 2007 ???

to jest chlopak
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 21:22 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My czyli ubiegający się o PZ mamy dostać na końcu tak jak cukrowe.Walczysz z nimi i masz rację ,ale ja pokonam ich ich własną bronią skoro podstawą do nie przyznania mi PZ jest brak trawy w roku referencyjnym to poddaje się ,ale w tym roku na tych samych działkach napiszę UPO i choć tyle mogę zrobić zawsze to zredukuje straty .Zresztą w tym roku na jednej działce (trawa z lucerną) której mi nie zakwalifikowali pomimo że była w roku referencyjnym jako TUZ tak napisałem i zobaczymy co mi do tej działki dadzą.
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 19:55 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina-pl otrzymalas juz doplat albo decyzje za rok 2007 ???ja jeszcze nie mam nawet decyzji nie wiedza co napisac , co napisza ze trawa z koniczyna to nie uprawa traw przeciez to bzdura!!!!Bublem bylo rozporzadzenie z tamtego roku ale w tym szykuja nam bubla do kwadratu!!!!!!!!Z glupota trzeba walczyc ja bede walczyl do samego konca mojego albo ARiMR
Mam pytanie co Agencji udalo zrobic sie na czas???nie było przy tym opoznien albo jakiejs afery.za odpowiedz cenne nagrody:)))))))))))bo odpowiedz brzmi nic!!!!!!!kazdy projekt Agencji wprowadzany jest z opoznieniem:(((((((((ja sie nie czepiam ale Agencjo to prawda Sad(
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 17:26 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez strachu ,dostaniesz ,gdyż rok referencyjny zdarza się tylko raz , a jego moc nie ma sobie równych Laughing a a jaki masz proporcję pz do pozostałych deklarowanych upraw ,bo to też jest ważne. Cool
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 14:24 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha i jeszcze jedno w roku referencyjnym 2006 też miałam zadeklarowane trawy na gruntach ornych ale bez domieszek no i nie miałam wtedy kontroli ,w ubiegłym roku podałam to jako trwałe użytki zielone,chociaż nie dostałam jeszcze dopłat bezpośrednich to wiem ,że pz naliczyli mi do wszystkiego,czy w dopłatach na ten rok czyli 2008 mogę nie dostać tych pz do tych pól gdzie w 2006 były trawy na gruntach ornych ????czy jak dostałam w tym roku a bydła mam wystarczjąco to w 2008 też dostanę??? : Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: