Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:00 Sro 23 Paź 2019

Płatności 2008. chca nas ograbic!!!!!!Kosy klepac i naMINROL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara20021

PostWysłany: 14:08 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to rzeczywiście paskudnie,to niby co to jest?zboże? to te nasze polskie absurdy.teraz zastanawiam się ,czy jak wsieje w rolnośrodowiskowych peluszkę z owsem,to może nie zaliczą mi tego do zboża i też nie dostanę dopłat,bo skoszę np.na zielonkę?muszę się dowiedzieć jak z tym jest.TO z tego wynika,ze dopłaty paszowe nie są do pasz tylko do odłogów.rządy się zmieniają a głupota zostaje ta sama. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nina-pl

PostWysłany: 10:06 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledze chodzi oto że przed rokiem referencyjnym miał na gruntach ornych deklarowane ''trawy z ...motylkowymi '' i tych upraw nie zakwalifikowali do ''traw'' ze względu na te występujące w runi ''motylkowe'' i jako niekwalifikujące się nie przysługuje mu płatność P.Z. Mi zrobili tak samo miałem trawę z lucerną i według ''ICH''to nie jest trawa Smile Jeżeli w roku referencyjnym miałaś łąki i pastwiska czyli ''TUZ'' to nie ma strachu dopłatę dostaniesz bo nie mają wyjścia wszak na łąkach naturalnych występuje obok traw też motylkowe i inne zioła ,ale w naszym przypadku te motylkowe inne dają ''IM'' podstawę do wstrzymania płatności PZ. Cool .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara20021

PostWysłany: 09:27 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty jestes jak pies ogrodnika!!!sam nie wzieles i komus nie dasz!!!A ja mam ponad 70 sztuk bydła 60 ha i PZ wg Agencji sie mi nie naleza bo obok trawy wyrosła koniczyna w roku 2006 i to nie sa juz wg AGENCJItrawy!!!!to ze maja malo pieniedzy nie oznacza ze musza okradac rolników.

nie bardzo wiem o czym ty piszesz?czy to miały być trawy na gruntach ornych? czy może łąki albo pastwiska trwałe?u mnie rosną i koniczyna i inne zioła ,trawa też się trafia ale mam zadeklarowane że łąka albo pastwisko trwałe a nie trawa na gruntach ornych.miałam kontrol z arimr, apotem kontrol kontroli i nie mówili że coś jest nie tak,więc jak ci nie dali to może jakoś protestój albo się odwołaj,bo przepisy są wszędzie takie same.proszę odezwij się bo może nie wiem czy o to ci chodzi a może ostatnio coś się zmieniło i nie jestem w temacie Question
Powrót do góry
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 22:27 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwcześniej okres prac polowych zaczyna się w ok. Tarnowa.Chodziło mi o porównanie średniego gosp. rol. a nie wyjątków.W ok Krotoszyna i Kalisza sam osobiście widziałem poustawiane w szeregu maszyny na zimę(od linijki).W produkcji regionalnej liczą się nie wyjątki ,a średnia,I co tu dużo mówic wystarczy spojrzeć w dane statystyczne.Takiego porządku na podworku jak ma średni Wielkopolanin nie jestem w stanie utrzymac.A tak w ogóle to pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 22:37 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wiecej w wielkopolsce i w ogole na zach. i poludniowym-zach. na wiosne wchodzi sie 2 do 3 tyg. wczesniej (kilka lat jezdziłem) co ma bardzo duzy wpływ na wegetacje roslin a plony mamy nie gorsze (mam wujka ktory prowadzi gospodarstwo w gminie Buk).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
erdem

PostWysłany: 22:19 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wyżynie Lubelskiej to nie wiem czy są jakieś czarnoziemy. koło granicy ukraińskiej w okolicach Hrubieszowa to i owszem. Wyzyna lubelska jest na lessach tak ze szubciej znajdzie sie tu glina niz czarnoziem.Róznica polega na tym ze u nas było mniej PGRów ponieważ władze uznały ze sa zaciezkie warunki do gospodarowania i owszem gdzie niegdzie trafiaja sie pgry ale raczej w chełmskim i Zamojskim zwłaszcza właśnie na tych czarnoziemach. I tam teraz sa duże gospodarstwa.
Byłem kiedyś w Poznaniu na Polagrze i przy okazji na pokazach polowych.
i uważam że uprawa takiej ziemi jak koło Poznania to pikuś wedłóg tego co jest u nas po drugie jak popatrzyłem sie na te maszyny zwłaszcza uprawowe to połowa z nich u nas niezdała by egzaminu. Pierwszy raz wlaśnie tam widziałem jak talerzówka pracuje po oś w ziemi co u nas jest niemozliwe , no chyba ze w świeżo zaoranej roli albo 1m brona przy 80kM ciągniku i 500kg obciązeniem. Very Happy . Takie zestawy jak były tam agregowane to u nas rozplakały by sie zanim wjechały by na pole nie mówiąc jak trzeba by było drzeć pod górke Smile .
Nie ma co sie kłucić że a wy to jesteście zacofani. każdy robi na miare swoich możliwości , uwarunkowań klimatycznych, agrarnych, skłonności politycznych czy jeszcze tam jakich innych społecznych. Porównywać owszem można nawet trzeba i uczyć sie jedni od drugich.
Pozatym jeździłem prawie po całej Polsce i nie uważam zeby Wschód Polski był społecznie bardziej zacofany. Jest tylko róznica w infrastruktórze bo nasze władze uznaja ze polska to tylko obszar Warszawa . Kraków , wrocław .Poznań i Gdańsk a reszta kraju dostaje tylko ochłapy niestety Crying or Very sad
Ale jeśli dostał bym propozycje przeprowadzenia sie gdzieś do tak zwanej Polski A to nie skożystał bym, wole swoje zacofane śmieci Very Happy
Powrót do góry
ja903

PostWysłany: 22:17 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: związki zaw.rolników Odpowiedz z cytatem

związek zawodowy rolników może być,oby tylko do sejmu sie nie pchał.
Bo wstyd .
Powrót do góry
mistrz_Yoda

PostWysłany: 22:01 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlkp jeśli chodzi o szeroko rozumianą "kulture rolną" jest do przodu i to chyba jest nie do podważenia...
Powrót do góry
nianio

PostWysłany: 21:39 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn?
Że niby my na lubelszczyźnie mamy doganiać?
Laughing Laughing Laughing
Dajmy sobie wszyscy takie same warunki ekonomiczne i wtedy zobaczymy.
Mam na myśli całkowicie liberalny wolny rynek.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 20:49 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nianio w poznańskim może nie ma czarnoziemów jak na wyżynie lubelskiej ,ale wierz mi plony jakie uzyskują tamtejsi rolnicy są o wiele wyższe od tych z dużo lepszych bonitacyjnie rejonów.Idąc takim tokiem myślenia można by twierdzić że najlepsze rolnictwo jest na Ukrainie i w Kazachstanie,Kultura rolna to nie wysoka klasa gleby ,to sztuka dawac radę ,mimo przeciwności warunków.A możesz mi wierzyć lub nie -20 lat to mało by ten rejon dogonić.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 20:33 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rrafaello1 napisał:
jak Wam za duzo to ba macie pszenice po 900 to nie skladajcie wnioskow o doplaty obszarowe bo nie sa obowiazkowe ja mam mleko po 1,45 i mi malo!!!i nie dzielcie Polski na wschodnią i zachodnia pólnocna i południowa i wg jeszcze innych tam podziałów bo nie o to w tym poscie chodzi.musimy razem byc jakis duzy prezny zwiazek by sie zdalo zalozyc ponad 1,6 mln gospodarstw jest to jest armia ludzi a robia z Nami co chca:-(((((pozdrawiam Wszystkich znajacych prace rolnika.Bycie ROLNIKIEM powinno byc zaszczytem a jest........................kazdy niech sobie dopowie

1.45 - mało . . . Jeden zwiazek zawodowy w Polsce to raczej nie wypali, bo gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania. Tylko mi powiedz o kogo bedzie zabiegał taki związek - o jednego rolnika, który ma 150ha czy o 150 mających po 1ha?? bo ja chyba wiem czyje postulaty będą wykrzykiwane ustami związkowców. . .
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 17:56 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mamy związki zawodowe "niby" i to w uni ale coś kiepsko u nich z kasiorą i tylko patrzeć jak zaczną chodzić z czapkami i zbierać na utrzymanie sie przy korycie.Zobaczycie taraz jak Samoobrona czy kółka rolnicze zaczną preżnie działać i udawać wielkich przyjaciół rolników a obiecanek nie będzie końca.
Masz rrafaello1 racje potrzebny jest mocny związek rolniczy i podkreślam jeden związek a nie po dziesięć w każdej branży rolniczej i to najcześciej jeszcze walczących ze sobą.
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 17:30 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak Wam za duzo to ba macie pszenice po 900 to nie skladajcie wnioskow o doplaty obszarowe bo nie sa obowiazkowe ja mam mleko po 1,45 i mi malo!!!i nie dzielcie Polski na wschodnią i zachodnia pólnocna i południowa i wg jeszcze innych tam podziałów bo nie o to w tym poscie chodzi.musimy razem byc jakis duzy prezny zwiazek by sie zdalo zalozyc ponad 1,6 mln gospodarstw jest to jest armia ludzi a robia z Nami co chca:-(((((pozdrawiam Wszystkich znajacych prace rolnika.Bycie ROLNIKIEM powinno byc zaszczytem a jest........................kazdy niech sobie dopowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
damian9871
Moderator

PostWysłany: 15:55 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyśl osiołku boży zanim coś napiszesz po co rejestrowałeś się na forum jak takie durne poglądy masz?
Powrót do góry
Prowokator

PostWysłany: 14:57 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale teraz to się zmieni i dopłaty będą nie dla właścicieli, tylko dla posiadaczy... czyli dzierżawców...

Chociaż ja bym tylko ustanowił dopłaty dla cycatych blondynek, a nie jakichś chłopów w gumniakach na gumnie.
Powrót do góry
mistrz_Yoda

PostWysłany: 14:09 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uważam że dopłaty obszarowe to wspieranie kombinatorów i nierobów...
nie można było zrobić dopłat do produkcji? uważali że nie ma rejestru zwierząt ale póki co to w dniu wejścia do Unii AIACS był gotowy...
u mnie najwięcej dopłat biorą właśnie kombinatorzy bo Ci co mają produkcje to w większości ziemie od nich "dzierżawią" i dopłat nie widzą a zwierzęta coś jeść muszą to trzeba i obrabiać- lepsze to niż pasze kupować
Powrót do góry
nianio

PostWysłany: 08:17 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie u ojca dytrektora. Moje poglądy polityczne są całkowicie odmienne od tego pana.
Może mnie nie uczyli ale takie słowa padały a gdzie to zabij nie pamiętam może nawet w akademiku to było Laughing
Ale przypowieść o poznańskich czarnoziemach i zającach jest prawdziwa.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 22:09 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nianio napisał:
A mnie na studiach uczyli, że wszystko co z tamtej strony Wisły to ZŁE i zawistne. ( ja jestem z tej dobrej strony - wschodniej)

może studia u słynnego ojca dyrektora ?? Wink
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 21:53 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maskin ,na jakiej podstawie twierdzisz ze ludzie z zachodu poddają się zaborowi bez walki.Wielkopolska to kraina powstań i walki chłopa z zaborcą ,jeśli znasz takie przypadki ze swoich stron to je przedstaw.Prawda jest taka (choć mieszkam gdzie indziej)że to dawne poznańskie stanowiło rejon najwyższej kultury rolnej.Popieram również Nianio w ostatnim zdaniu jego wypowiedzi.
Powrót do góry
nianio

PostWysłany: 12:10 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i nie płaczcie za tymi dopłatami bo naprawdę ludzie nakombinowali i to jest wina nas wszystkich i rolników i spekulantów.
A tak wogóle to po co nam dopłaty jak jest pszenica po 900 i rzepak po 1400.
Te dopłaty tylko zepsuły rynek ziemi i podniosło czynsze dzierżawne za ziemię.
Powrót do góry
nianio

PostWysłany: 12:06 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie na studiach uczyli, że wszystko co z tamtej strony Wisły to ZŁE i zawistne. ( ja jestem z tej dobrej strony - wschodniej)
Popieram w stu procentach!!!!
Maskin: tu się mylisz jeśli chodzi o przesiedlanie ludności z ziem wschodnich to przesiedlali ich na ziemie odzyskane nie do nas ( z ukrainy i białorusi - na rejony szczecina, dolny śląsk itd.)
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 09:20 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACUS napisał:
wschod polski byl,jest i bedzie zacofany[oczywiscie niecaly]mieszkam po lewej stronie wisly ale tylko 100 metrow od rzeki wiec jak wieje wiatr od wschodu to czuje ten patriotyczny zapach.a powaznie to jest za duzo chetnych na pz-a kasy malo i dlatego trzeba ograniczyc doplaty.u nas wielu ludzi wcale nie kosi lak a doplaty biora.teraz im miny zrzedna bo dostali o wiele mniej

powiedz mi pod jakim wzgledem? albo pod jakim wzgledem nie jest zacofany zachód polski? chodzi oczywiscie o rolnictwo.. co masz ciagnik na wodór? przyczepy na gasienicach? krowy z czipem w dupie? to nie wschodnie ziemie sprzedajemy niemcom, ale wy zachodnie...poddajecie sie zaborowi bez walki. a ze latwiej jest gospodarzyc na wielkich plaskich polach to wie kazdy... tu po wojnie przesiedlano ludzi zza wschodniej granicy, kazdy musial z czegos zyc wiec zabierano jednemu morg pola i dawano drugiemu ale ty tego nie rozumiesz...i nie zrozumiesz bo mowiac ze wschod jest zacofany, pomysl sobie co mysla sobie o tobie koledzy zza odry i dopiero przenies to na forum...
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 21:57 Pon 18 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak rok temu wszyscy kupowali trawogryzy na potęgę to większość odetchnęła z ulgą, że rok referencyjny będzie wcześniejszy....
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:40 Nie 17 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej bedzie to ludzie zrezygnują z zabawy w rolnika i niestety będą musieli redukować kadry nie do końca kompetentne i mające pojęcie o branży którą się zajmują.
Powrót do góry
rrafaello1

PostWysłany: 19:50 Nie 17 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACUS napisał:
wschod polski byl,jest i bedzie zacofany[oczywiscie niecaly]mieszkam po lewej stronie wisly ale tylko 100 metrow od rzeki wiec jak wieje wiatr od wschodu to czuje ten patriotyczny zapach.a powaznie to jest za duzo chetnych na pz-a kasy malo i dlatego trzeba ograniczyc doplaty.u nas wielu ludzi wcale nie kosi lak a doplaty biora.teraz im miny zrzedna bo dostali o wiele mniej

Ty jestes jak pies ogrodnika!!!sam nie wzieles i komus nie dasz!!!A ja mam ponad 70 sztuk bydła 60 ha i PZ wg Agencji sie mi nie naleza bo obok trawy wyrosła koniczyna w roku 2006 i to nie sa juz wg AGENCJItrawy!!!!to ze maja malo pieniedzy nie oznacza ze musza okradac rolników.Arimr ma takiego"pecha" ze jeszcze nic jej na czas sie nie udalo zrobic zawsze maja opóznienia a to komputery a to pieniedzy nie maja a to a to tamto!!!!wkurzaja mnie jak rolnik pieniedzy nie ma albo cos innego to urzedasów nic to nie interesuje komornika nasla i juz!!!
Agencja rozrosla sie do rozmiarow panstwo w panstwie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: