Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:25 Czw 14 Lis 2019

KONTROLE GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH PRZEZ ARIMR
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Rolnictwo ekologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stanisław11

PostWysłany: 10:08 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farma-mu napisał:
My mieliśmy kontrolę z ARIMR (wojewódzkiej) 2 lata temu. Kontrola obejmowała cały "aspekt" rolno-środowiskowy, a nie tylko ekologię - bo weszliśmy w sumie w trzy pakiety ( łąki i pastwiska ekstensywne). Panowie kopali przez 3 godziny w papierach. Zwracam uwagę na rejestr działań rolno- środowiskowych ! Musi BYć i musi być skrupulatnie prowadzony . A potem była kontrola w terenie - więc losowo wybrali dwie działki, zmierzyli GPS-em ich powierzchnię no i sprawdzili stan pól i łąk. Do budynków inw. nie zaglądali i na sprzęt nie patrzyli.

Tak, to się zgadza. Zostałeś wylosowany do kontroli RŚ ze względu n ainne pakiety poza ekologicznym. Ważne są papiery, czyli prawidłowo napisany Plan RŚ i prawidłowo wypełniony Rejest Zabiegów Agrotechnicznych. Naturalnie trzeba było też zmierzyć wylosowane działki i obejrzeć jak sobie roślinki rosną, ale pytać o maszyny, o siewnik? To już pomylenie czynności służbowych. To należy do Inspektora Jednostki Ceryfikującej. A czy rolnik eko musi koniecznie posiadać na własność siewnik? Może przecież pożyczyć od innego rolnika eko, albo mieć wspólny siewnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
farma-mu

PostWysłany: 05:40 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy kontrolę z ARIMR (wojewódzkiej) 2 lata temu. Kontrola obejmowała cały "aspekt" rolno-środowiskowy, a nie tylko ekologię - bo weszliśmy w sumie w trzy pakiety ( łąki i pastwiska ekstensywne). Panowie kopali przez 3 godziny w papierach. Zwracam uwagę na rejestr działań rolno- środowiskowych ! Musi BYć i musi być skrupulatnie prowadzony . A potem była kontrola w terenie - więc losowo wybrali dwie działki, zmierzyli GPS-em ich powierzchnię no i sprawdzili stan pól i łąk. Do budynków inw. nie zaglądali i na sprzęt nie patrzyli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stanisław11

PostWysłany: 20:31 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czegoś tu nie rozumiem. Gospodarstwa ekologiczne ma prawo kontrolować inspektor z jednostki Certyfikującej, oczywiście jesli chodzi o ekologię i Program rolnosrod. IJHARS może skontrolować Jednostkę C.,itd czyli MRiRW, UE, ale ARiMR? Rolling Eyes tego nie rozumiem szczerze powiedziawszy. Wg mnie to gospodarstwo ekologiczne biorące udział w Programie może skontrolować ARiMR tylko pod kątem pobierania dopłat obszarowych i ewentualnie ONW.
I raczej się nie mylę.
A jeżeli kontrolujący przyczepił się do NIEPOSIADANIA SIEWNIKA, to znaczy, ze rzeczywiście znał się na rzeczy, ale czy wytykanie takiego "błędu" było jego powinnością i czy należało do jego kompetencji? Oj, chyba to była jednak jego nadgorliwość. Pewnie ten człowiek sam był rolnikiem eko, sam był inspektorem w Jednostce i pewnie jeszcze doradcą rolno-środowiskowym, a przy tym wszystkim zatrudnił się do kontroli w ARiMR. Dodam tylko, ze taki ktoś nie moze pracować na terenie województwa, na którym mieszka.
Powrót do góry
technik

PostWysłany: 15:47 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kontrola to głównie sprawdzenie warunków w gospodarstwie (czy są wszystkie wymagane instalacje, płyty gnojowe itp.) Poza tym czy nie ma odpadów po chemikaliach i nawozach sztucznych, a także czy w gospodarstwie panuje porządek. (naprawde nie mam pojęcia jakimi dyrektywami w tym się kierują)
Sprawdzane jest też zaplecze w postaci parku maszynowego niezbędnego do prowadzenia określonej działalności-u mnie przyczepili się że nie miałem własnego siewnika, więc pewnie miałem zamiar korzystać z czyjegoś nieekologicznego sprzętu. Wink
Więc nie miałem wyjścia i musiałem siewnik dokupić. Rolling Eyes

Tak było u mnie. Co jeszcze mogą sprawdzać nie wiem, pewnie od kontrolerów zależy.
Powrót do góry
barbara20021

PostWysłany: 14:51 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: KONTROLE GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH PRZEZ ARIMR Odpowiedz z cytatem

INTERESUJE MNIE CZY KTOŚ KTO JEST ROLNIKIEM EKOLOGICZNYM PRZEŻYŁ KONTROL ARIMR JEŚLI CHODZI O PRZEDSIĘWZIĘCIA ROLNOŚRODOWISKOWE.CO GŁÓWNIE ICH INTERESUJE, ZA JAKIE UCHYBIENIA GROZI UTRATA DOPŁAT ROLNOŚRODOWISKOWYCH??WIEM CO WYMAGA JEDNOSTKA CERTYFIKUJĄCA ALE NIE BARDZO WIEM DO CZEGO MOŻE PRZYCZEPIĆ SIĘ AGENCJA RIMR.,WIEM ŻE OD 1 MARCA MOGĄ ZACZĄĆ KONTROLE,TYLKO NA CZYM ONE POLEGAJĄ???NADMIENIAM ,ŻE MIAŁAM JUZ 2 KONTROLE JEŚLI CHODZI O DOPŁATY OBSZAROWE I NIE OTAKIE KONTROLE PYTAM.BARDZO PROSZĘ"" DOŚWIADCZONYCH ŻYCIOWO""O ODPOWIEDŻ Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Rolnictwo ekologiczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: