Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również szukam odbiorców obornika, którzy w zamian przywiozą słomę. 6 kurników po 1200m2. woj.podlaskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadchodzą ciężkie czasy Mieliśmy kiedyś układ z rolnikami wielohektarowymi , że dają słomę i odbierają obornik . Transport ich , robocizna nasza . Od zeszłego roku rolnicy doszli do wniosku , że koszt pozyskania i rozrzucenia obornika jest za wysoki więc taniej sztucznymi . Musimy więc słomę kupic , przywieźć i zmagazynować . Musimy obornik sami z kurnika wywieźć na plac i łaskawie prosić żeby ktoś zechciał za darmo go sobie oDebra1ć! No cóż przyjdzie kupić ze 30ha ziemi , wydzierżawić ją za odbiór i zagospodarowanie obornika . Jest szanasa , że słomę dostanie się za darmo! Taki "lajf"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze powoli zrozumieja i docenia nasz obornik jak gaz znowu zdrozeje 30 procent i nawozy ktore i tak juz sa drogie jeszcze zdrozeja, a niektorzy nie maja na zakup nawozu bo jeszcze nawet nie otrzymali decyzij na doplaty a nie mowa o pieniadzach.A tu trzeba zakupic nawozy, zboze na zasiew bo juz marzec i wiosna blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje obornik od niosek 70 zl za przyczepe kojejka taka ze 2 miechy trzeba czekac ale same odchody bez slomy ale u nas(okolice wloclawka )nie zbyt wiele kurzych ferm--zazdroszcze tym co slome daja a odbieraja obornik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam ten sam problem z obornikiem. Słome trzeba kupować a obornik zostaje i co tu z nim zrobić??

może ktoś potrzebuje z Lubuskiego??

proszę o jakieś pomysły na obornik od indyczki??

ja myślałem aby tym palić w piecu ale trzeba specjalne piece i wcale nie jest to takie hop siup z tym;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest prawda, ale słyszałam, że mają wejść jakieś dodatkowe dopłaty dla rolników, którzy będą nawozić swoje pola naturalnymi nawozami.

I mają być one nie małe.

Jeśli to prawda to jest szansa, że po obornik pod fermami kolejki się będą ustawiać... Było by fajnie...

Ale faktycznie jest to w tej chwili ogromny problem nawet jak ktoś ma tylko jeden kurnik. U nas to nie dość, że załadujesz im na przyczepy to jeszcze słyszałam głosy, że będą sobie kazali dopłacać do tego, że od nas zabiorą. ZGROZA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasin to co wy tam macie za farmerow okolice gorzowa wydawaloby sie wielkopolska jestescie do przodu ja tam gdzie nawozuje obornikiem drobiowym jest na kilometr roznica w lanie zboza nie mowiac o szczegolach pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie ja nie mam z tym problemu ,gdyz mam 40ha ziemi obornik stosuje jako nawoz pod pszenice i slome mam swoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE,U MNIE UKLAD JEST TAKI-OD JAKIEGOS CZASU ODDAJE OBORNIK DO SKIERNIEWIC-PIENIAZKI PLYNA,UNIA SIE NIE CZEPIA O PLYTE OBORNIKOWA.ZA PIENIADZE ZE SKIERNIEWIC W BANKU DOSTALEM KREDYT NA PRASE I CIAGNIK JOHN DEERE,I PO 3 LATACH TAKIEJ WSPOLPRACY JUZ MI SIE ZWROCILY.A LATEM SAM JADE DO ZNAJOMEGO NA POLE-300HA,I ZBIERAM CALA SLOME.POLECAM TO ROZWIAZANIE,NAPRAWDE SIE SPRAWDZA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian te Skierniewice to jakaś firma , podaj namiary to może i my skorzystamy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni producenci

To co macie po odchowie to nie obornik tylko pomiot kurzy!!!!Wypadaloby wiedzieć co się ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze wydaje mi sie że pomiot kurzy otrzymujemy w przypadku utrzymywania kur niosek w klatkach (jest to sam kał, resztki paszy i pióra), obornik kurzy jest to chyba pomiot ze słomą....

 

Mam pytanie. Jaka jest zasada w wymianie słomy na obornik, czy 24 bele 120x120 na kurnik o obsadzie 14 tys. to dobra wymiana (teraz są upały więc podobno obsada jest mniejsza). Jakie proporcje sa u Was i ile ton jest po rzucie obornika.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo pomiot kurzy!!!!!!!!!!!!!Zainteresowanych prosze o kontakt pod nr 606782568 email luska22@op.pl

Małopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi kolego.Obornik jak to sie mylnie rozumie pochodzi z obory jak nazwa sama wskazuje natomiast z kurnika niezależnie czy to z klatek od niosek czy od brojlerów to pomiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety drogi kolego.Obornik jak to sie mylnie rozumie pochodzi z obory jak nazwa sama wskazuje natomiast z kurnika niezależnie czy to z klatek od niosek czy od brojlerów to pomiot.

 

A z chlewni jest chlewnik, (słowo zostało usunięte) jakie to istotne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiot to jest forma obornika

a sam obornik z def.

sklada się z odchodów zwierzecych zwierząt tj. kon , krowa, owca swinia, kura czy gęś

oraz ściólki

 

i oczywiście sklad obornika zalezy od zwierzcia , oraz ściólki a takze od pasy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomiot to jest forma obornika

a sam obornik z def.

sklada się z odchodów zwierzecych zwierząt tj. kon , krowa, owca swinia, kura czy gęś

oraz ściólki

 

i oczywiście sklad obornika zalezy od zwierzcia , oraz ściólki a takze od pasy ...

 

pomiot to jest chyba obornik nieprzetworzony ktory następnie należy pryzmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...