Skocz do zawartości
Gość

Ogrzewanie kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Chciałbym uzyskać informacje na temat ogrzewania propanem. Mam kurnik 1500 m i mam 4 -ry nagrzewnice ERMAF'a 75KW każda. Jak duży zbiornik na gaz powinienem kupić, gdzie można go kupić i ile może kosztować, czy potrzebna jest jakaś dokumentacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokumentacja jest potrzebna i jak dobrze pamietam to pozwolenie tez. moze sie troche wstrzymaj z ta budowa bo wlasnie jest rozpatrywany projekt rozporzadzenia majacy wprowadzic akcyze na gaz do ogrzewania kurnikow. wtedy cena gazu pojdzie w gore o 35% wiec policz moze lepiej wegiel?

 

a jak nie to przeslij faks do miniesterstwa finansow i zaprotestuj przeciw rozporzadzeniu. numer do min fin to 022 826 86 29. ja juz 10 wyslalem ze znajomkami.

 

zbiorniki zalatwia ci firmy ktore dostarczaja gaz. na taki obiekt starczy jeden zbiornik na 6700 l ktory kosztuje okolo 6000 pln netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż, proszę napisz gdzie mogę kupić zbiornik 6700 ltr w cenie jaką mi podałeś (czy jest to cena brutto ?). Wysłałem kilka e-maili do producentów których znalazłem w internecie ale nie dostałem jeszcze ani jednej odpowiedzi. Może znasz stronę z używanymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeden zbiornik to błąd. przy durzychmrozach może być za małe odparowanie gazu i nagrzewnice wygasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bzdura. gaz nie odparuje jesli zastosujesz mieszanine propan butan ale jesli nie oszukuje siebie i kupujesz czysty propan to jeden zbiornik w zupelnosci wystarcza. mam 6 obiektow po 1800 m kazdy i kazdy kurnik ma 1 zbiornik 6700 i nigdy nie mialem problemow a jestem ze wschodniego podlasia wiec mrozy mamy spore. zadzwon do gaspolu barteru lub statoila lub shella oni zalatwia ci zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

jeżeli potrzebujecie Państwo więcej informacji na temat zbiorników gazowych ewentualnie oferty na gaz propan, propan-butan

proszę o kontakt telefoniczny 0507028096

jestem przedstawicielem jednej z firm gazowych i służę pomocą

pozdrawiam

A.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
bzdura. gaz nie odparuje jesli zastosujesz mieszanine propan butan ale jesli nie oszukuje siebie i kupujesz czysty propan to jeden zbiornik w zupelnosci wystarcza. mam 6 obiektow po 1800 m kazdy i kazdy kurnik ma 1 zbiornik 6700 i nigdy nie mialem problemow a jestem ze wschodniego podlasia wiec mrozy mamy spore. zadzwon do gaspolu barteru lub statoila lub shella oni zalatwia ci zbiornik

 

Trochę pomieszałeś! Z mieszaniny propan-butan w temperaturze 0 i poniżej nie odparowuje butan . Propan z mieszaniny oczywiście odparuje . Co do ilości zbiorników to nawet logika nakazuje DWA!!!Maxymalne zużycie gazu w 4 nagrzewnicach 75KW niestety wymaga dwóch zbiorników ponieważ maxymalne odparowanie gazu z powierzni jednego zbiornika jest za małe . Efekt bedzie taki , że przy dużych mrozach kiedy ciśnienie w zbiornikach spada , a co za tym idziie ilość odparowanego gazu również , jedna nagrzewnica , którą będzie miała najczulszą elektronikę / każda jest czuła troszkę innaczej!/ po prostu się wyłączy . Na trzy nagrzewnice gazu starczy . Wierzcie mi mam już 8 lat praktyki . Inna sprawa , że przy dobrze izolowanym obiekcie nawet dwie 75KW powinny wystarczyć , a już 90 KW w 100 procentach . Słowo odnośnie dzierżawy! Minimum 10 lat i pewnie coś okolo 200PLN kwartalnie za zbiornik . Jak łatwo policzyć po 10 latach zaplacimy firmie ok.8000PLN za jeden zbiornik . Czyli tyle ile kosztuje nowy zbiornik .W tym czasie jesteśmy zobligowani do zakupu gazu tylko w tej firmi od której mamy zbiornik! Pod rygorem sporych kar i groźbą wypowiedzenia umowy , transportu zbiornikow na koszt użytkownika itp. Teoretycznie firma na zbiornikach nie zarabia bo po 10 latach musi zrobić rewizję zbiornika i do UDT zaplacić 2000-2500PLN za zbiornik? Mogę się trochę mylić bo to już firmy gazowe walczą o ceny!!! Ale za to na gazie przez te 10 lat zdrowo potrafią wytrzepać kieszenie . Przykład: dzwonie jako Kowalska , użytkowniczka zbiornika i chcę zamówić gaz. Proszę bardzo cena za litr brutto np. 1,95 . Dzwoni mój mąż jako Grabowski , który mówi , że dysponuje swoim zbiornikiem i chce kupić gaz no i otrzymuje ofertę / 10 minut po moim telefonie / z ceną gazu brutto 1,60!!!!!!!!!!!! No i jak tu się nie denerwować? Jak sami widzicie związanie się z dostawcą gazu umową dzierżawną zbiornika nie jest wcale korzystne . Nawet jak przyjdzie samemu oplacać przeglądu UDT-u i rewizję zbiornika to i tak w perspektywie 10-ciu lat wyjdzie taniej . Gaz kupujemy wtedy gdzie chcemy i to my możemy proponować ceny . Tym bardzie przy platności gotówkowej . W końcu firm dostarczających gaz jest dużo!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień dobry

jeżeli chodzi aktualne ceny gazu to w tej chwili sprzedaję propan w cenie

1.40 brutto za litr

pozdrawiam

A.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzień dobry

jeżeli chodzi aktualne ceny gazu to w tej chwili sprzedaję propan w cenie

1.40 brutto za litr

pozdrawiam

A.D.

 

No tak! Okres letni , zbyt maleńki to i cena gazu dość niska. Pogadamy we wrześniu , październiku . Czy cena będzie taka sama? Wątpię. Zresztą co rok jest tak samo. Latem dość tanio , a już wczesną jesienią podwyżki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

nie wiem z kim Pani ma podpisaną umowę na dostawy gazu ale u nas cena gazu zimą 2004/2005 wynosiła 1,25 pln netto czyli 1,53 brutto i myślę że w tym roku będzie podobnie poprostu musi pani zmienić firmę dostarczającą gaz

z powazaniem

Arek D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena gazu, oleju opalowego , mialu, eko groszku, wegla i czego tam jeszcze do ogrzewania?

Jak ogrzewacie kurniki bo gaz i olej opalowy to koszmar!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, tzn. na początku listopada, płaciiłem za propan 1,35 zł / ltr netto.

Przy okazji chciałbym poinformować kolegów i koleżanki, że motoreduktory czy same silniki do linii poprzecznych z silosu mogą kupować w firmie POLPACK z Torunia. Spalił mi się silnik produkcji włoskiej Bonfiglioli (kupiony od PALa - żle go zamontowali zostawiając dziurę z przewodami od strony sufitu i woda dostała się do środka) W PALu chcieli ode mnie prawie 1500 PLN za nowy, ale znalazłem w internecie firmę i kupiłem sam silnik, dokładnie taki sam, za 400 pln. telefon tej firmy: 056 655 9235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podajcie jakie macie koszty ogrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2 obiekty po 20 tys.Teraz przy tych mrozach to za gaz (propan po 1.40netto w grudniu tankowany) za te dwa obiekty razem obsadzone to wyjdzie z 18tys za rzut w sumie. Może nawet z 1-2 tys więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 obiekty po 20 tys.Teraz przy tych mrozach to za gaz (propan po 1.40netto w grudniu tankowany) za te dwa obiekty razem obsadzone to wyjdzie z 18tys za rzut w sumie. Może nawet z 1-2 tys więcej

ja Tyle wydaje na caly rok na ogrzewanie fermy n 30 000....widac kto jak ma ocieplony obiekt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To pogratulować.Ale chyba nie grzejesz gazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
podajcie jakie macie koszty ogrzewania

 

ja pale miałem wstawiłem na początku stycznia myśle ,żę spale jakieś18ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1300m w tym pomieszczenia socjalne jakeś 100m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam zamiar wymienić piec na wiosnę .Podajcie jakie macie godne polecenia ,potrzebuje 160 kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ogrzewam swoje 4 hale po 1000m gazem ziemnym.Na każdym kurniku zamontowane są 2 nagrzewnice 75kW. Przy takich temperaturach jak obecnie, koszt ogrzewania 1 hali to około 5000 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko pozazdrościć gdybym miał takii koszt ogrzewania napewno bym wstawił. U mnie to wychodzi w granicach 7000-8000 tyś. dlatego wstrzymam się ze wstawieniem do kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tylko pozazdrościć gdybym miał takii koszt ogrzewania napewno bym wstawił. U mnie to wychodzi w granicach 7000-8000 tyś. dlatego wstrzymam się ze wstawieniem do kwietnia.
Mam podobny koszt przy tych temperaturach 7000 - 7500PLN - hala 1200m2 , 2 nagrzewnice 90KW każda . Oczywiscie gaz ziemny jest sporo tańszy od propanu więc i koszt ogólny znacznie mniejszy . Przy normalnych temperaturach zimowych / jak przez ostatnie np.5 lat / koszt ogrzania hali zimą wynosił około 4000-4500PLN . Niestety mróz i temperatury -20 i więcej strasznie podniosły koszty ogrzewania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile dzisiaj płacicie za propan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...