Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:18 Wto 21 Maj 2019

JAKA POGODA I JAKI STAN UPRAW W OKOLCIACH zamieszania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elka

PostWysłany: 08:27 Czw 24 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolice Kalisza . Ogólnie nie ma jakiejś klęski po prostu jest taka działka, gdzie podłoże jest gliniaste i wiosenne opady nie przenikają w głąb tylko utrzymują się na powierzchni, więc czeka się cierpliwie kiedy wyschnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pigi

PostWysłany: 18:58 Sro 23 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elka skąd jesteś bo ja z okolic Ostrzeszowa
Powrót do góry
elka

PostWysłany: 18:43 Sro 23 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska południowa - dziś można było zaorać najbardziej mokry kawałek około 3 ha i może jutro w końcu się zasieje. Późno ale nic nie da sie na to poradzić taki teren w jednym miejscu wysycha w drugim zalane Confused Pozostałe zasiewy OK.
Powrót do góry
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 22:06 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moim terenie zauważam opóznienie wegetacji o jakieś 5-8 dni.To niby mało .ale na połowę kwietnia moim zdaniem duzo i nie rokuje to szybkich zniw.Mam nadzieję że pogoda ostudzi glowy prognostyków, którzy juz 2 tygodnie temu wiedzieli że zbierzemy 28 mln ton zbóz.
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 18:47 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@suchodolak ja również zabieg przeciwko słodyszkowi wykonywałem we wtorek, w poniedziałek od rana był intensywny nalot i zaczeły pojawiać się chowacze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
suchodolak

PostWysłany: 08:36 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przem napisał:
okolice Płocka wszystko ok. co jakiś czas niewielkie opady deszczu ale nadmiaru wilgoci nie ma, oziminy juz dawno tak dobrze nie wyglądały, rzepak pąkuje, pszenica ozima faza 1 kolanka, zboza jare sian 28.03 kończa faze wschodów, narazie jest bardzo dobrze.

a jak z opryskiem na slodyszka ,ja pryskalem we wtorek
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 07:53 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okolice Płocka wszystko ok. co jakiś czas niewielkie opady deszczu ale nadmiaru wilgoci nie ma, oziminy juz dawno tak dobrze nie wyglądały, rzepak pąkuje, pszenica ozima faza 1 kolanka, zboza jare sian 28.03 kończa faze wschodów, narazie jest bardzo dobrze.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:01 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie juz po 10 dni pada dzieńw dzień i końca nie widac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Casper

PostWysłany: 16:57 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w centrum warunki dobre, deszczu ostatnio niewiele, wręcz sucho się zrobiło. Ja siałem zboże 31 marca, od tamtej pory przepaduje dość często, ale raczej niewiele, bez problemu można orać i uprawiać. Ale tak to już jest w moim regionie, leżymy chyba w cieniu opadowym, najgorzej jest w susze, wiele razy tak jest, że wszędzie dookoła pada a u mnie pokropi jak ksiądz kropidłem Confused
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 15:51 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z portalu www.twojapogoda.pl

Przez Polskę przechodzą burze z gradem

(15.04/17:31) - Dzisiaj mamy kolejny bardzo ciepły dzień, ale jest znacznie bardziej wilgotny od wczorajszego. Dlatego też warunki do formowania się chmur są wyśmienite. Najwięcej chmur przysłania obecnie niebo nad zachodnią częścią Polski, gdzie osiągają one wysokość ponad 10 kilometrów i mają tak wielkie rozmiary, że można je śmiało określić mianem chmur burzowych. Na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku, a szczególnie od Chojnic przez Poznań i Leszno po Wrocław, przynoszą one intensywne opady deszczu z gradem i wyładowania atmosferyczne. Gradobicia sprawiają, że krajobrazy przez kilkanaście minut wyglądają jak w samym środku zimy. Temperatura zaś spada z 15 do zaledwie 8 stopni. To pierwsze tej wiosny burze o tak dużym zasięgu i aktywności. Wieczorem strefa burz może się rozszerzyć także na województwa południowe i centralne. Sucho pozostanie tylko na wschodzie. W nocy sytuacja się zmieni i już wszędzie będzie padać, chwilami obficie. Pamiętajmy, że podczas burz robi się niebezpiecznie. Lepiej więc pozamykać okna i drzwi, zabrać z balkonów wszystkie lekkie przedmioty, w tym również kwiaty w doniczkach i parasole. Dla bezpieczeństwa warto też przestawić samochody spod drzew. Podczas burz groźne mogą być nie tylko pioruny, ale również wiatr osiągający 70 km/h oraz ulewny deszcz, który może spowodować lokalne podtopienia. Zdjęcia z gradobicia we Wrocławiu zamieszczamy pod artykułem. www.twojapogoda.pl

FOTO: Wrocław podczas przejścia burzy gradowej

Na zachodzie kraju wylewają kolejne rzeki

(15.04/14:06) - Pogarsza się sytuacja na rzekach województwa zachodniopomorskiego, a także w północnej części wielkopolskiego i lubuskiego, gdzie poziom wody powoli się podnosi. Miejscowe sztaby kryzysowe na bieżąco śledzą sytuację hydrologiczną i zapowiadają powzięcie odpowiednich środków w razie zagrożenia powodziowego. Obecnie zalaniu uległy łąki, pola uprawne i działki nad brzegami Regi, Noteci, Drawy, Iny i Gwdy. Jednak poziom alarmowy według danych sztabów kryzysowych nie został przekroczony przeważnie o więcej niż kilkanaście centymetrów. Nie ma więc zagrożenia dla ludności. Gorzej jest wciąż w rejonie Trzebiatowa na zachodnim Pomorzu, gdzie poziom Regi nadal przekracza stany alarmowe o metr. Pod wodą znajdują się całe gospodarstwa, ale na szczęście nie zanotowano nowych podtopień. Sytuacja jest opanowana przez strażaków, którzy na bieżąco zabezpieczają domy workami z piaskiem. Z zagrożonych terenów ewakuowano ludność. W całej północno-zachodniej części Polski, zwłaszcza na terenach, gdzie już występują podtopienia, sytuacja pogorszy się późnym popołudniem i wieczorem, kiedy znad Niemiec dotrą deszczowe chmury. Lokalnie możliwe są burze, podczas których padać będzie bardzo intensywnie. Jutro pogoda w regionie będzie jeszcze gorsza. Przez cały dzień oraz w nocy ze środy na czwartek (16/17.04) będzie obficie padać deszcz. W ciągu 24 godzin może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. To niepokojące informacje, które z pewnością będą miały wpływ na decyzje podejmowane przez sztaby kryzysowe. Mieszkańcy zagrożonych miejscowości powinni słuchać lokalnych mediów, gdyż zazwyczaj informują one o aktualnej sytuacji, podają rady co należy zrobić, informują o przejezdności dróg. Należy też postępować według nakazów i wskazówek lokalnych służb kryzysowych oraz przygotować rodzinę do ewakuacji lub przetrwania okresu zagrożenia. www.twojapogoda.pl

GALERIA: Wiosenne powodzie nawiedziły Polskę
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 15:47 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: JAKA POGODA I JAKI STAN UPRAW W OKOLCIACH zamieszania? Odpowiedz z cytatem

witam interesuje mnie jak u was zapowiadają sie uprawy i jak pogoda dopisuje bo umnie zboża przygotowuja się do chorowania - są niekokarmione i strasznie podmokniete północna wielkopolska a słysze że strony Drawska i Kalisza Pomorskiego to tragedia całe pola pod wodą nawet małe rzeczki powylewały a padało czy pada cały tydzień mówił mi znajomy który tam przejeżdzał.
czy fronty deszczowe równiez wyrządzają takie szkody w innych częsciach Polski i jak się zapowiadaja plantacje? Podzielcie się obserwacjami i ciekawe czy w Niemczech też na pola nie mogą wjechać?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: