Skocz do zawartości
Peron

Przenośniki i dmuchawy do zboża

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: czy ktoś z Was używa dmuchawy do zboża do załadunku silosa paszowego własną paszą, zrobioną śrutownikiem i wymieszaną w mieszalniku? Są na allegro takie dmuchawki używane, za około 2000zł, ale ciekaw jestem, czy spełnią one zadanie? Czy może lepiej żmijką? Silos mam wewnątrz budynku, trzebaby żmijkę pod dużym kontem dawać no na żniwa demontować, bo będzie potrzebna. Silos ma wejście na zasypywanie przez paszowóz, wiec może taka dmuchawa dałaby rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka silnik 7.5 kw wysokosc3.5 m. dlugosc rur 15 m.idzie dobrze jak sie rozchula to nie zatyka sie nawet przy wilgotnym zbozu wie pasza tez powinna isc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie raz przywieźli zboże wywrotką, kiprowali w stodole. Pożyczyłem od znajomego dmuchawkę, to kilka godzin morodowałem się, żeby to przepompować. On ma dmuchawę z POMu, dał ponad 10tys. Fajny sprzęt, ale wydajnosć średnia. Kupiliśmy w tamtyk roku dwie żmijki: jedną z koszem a drugą , któa zabiera z pryzmy. Ta z koszem ma 10m, ale zboze nią idzie tak szybko, że jeden z worków nie nadąży sypać. Wydajnośc o wiele lepsza niż dmuchawki. A te dmuchawki na allegro to sa używki z niemiec. Musze coś wykombinować do napełniania tego silosa, bo stoi pusty i che to wreszcie uruchomić. Nie chce kupować dmuchawki w ciemno. Jakby nie zdała egzaminu, to musze jakoś żmijką od góry go zasypywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pożyczyłem od znajomego dmuchawkę, to kilka godzin morodowałem się, żeby to przepompować. On ma dmuchawę z POMu, dał ponad 10tys. Fajny sprzęt, ale wydajnosć średnia.
Nie wiem co Ty za sprzęt użytkowałeś. Do Binów z A. Kuj. kupiliśmy dmuchawę z POM Augustów. Kiedyś po piwku we trzech wiadrami sypiąc zborze chcieliśmy ją zatkać, nie dała się. A może piw było za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zboża dmuchawa z silnikiem 7,5 kw do BIN'a 100 t podaje około 5 t/h sprawdzone ciężkie zboża idą szybciej, lekkie wolniej bo jest problem z opadaniem na strumień powietrza (zwłaszcza owies). Co do podawania paszy to trzeba mieć dobre odpylacze żeby podawać dmuchawą inaczej wszystko co lekkie odleci, żmijka nie jest zły rozwiązaniem przy średnicy 160 mm ma teoretyczną wydajność 20 t/h ale jeśli podasz ją pod dużym katem to bedzie rzucała coś koło 10 - 15 t/h, w przypadku paszy stawiałbym bliżej 10 t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj sobie luza z tą dmuchawką, szajs niesamowity - wydajność bardzo kiepska. To co piszą że ma 5-8 ton/h to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką niemiecką dmuchawkę i bede kombinował z tym dmuchaniem do silosa. Ojciec coś tam dzisiaj próbował, ale wkurzony troche, bo to chyba z tego nic nie będzie. Nie można za bardzo kombinować ze zmianą przekroju rur, bo sie zawirowania robią i w ogóle do bani... Ale kurzu to przynajmniej nie brakuje hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z rozwarstwianiem się. Musiałbyś zrobić wejście z boku ściany u góry pod kontem tak żeby pasza wytracała prędkość i spadała w dół. Dodatkowo odpowietrzniki z worków.

osa21 ta dmuchawka może kosztować koło 10 tyś. a wydajność może być mniejsza od tej z folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silosie jest tak, że jedna z nóg jest od razu rurą, która doprowadzana jest pasza (pneumatycznie) i wpada do silosu od góry. No sam jestem ciekaw, jak to będzie. Rewelacji sie nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta dmuchawe z wiekszym silnikiem to 15 tys nie starczy

a jak dla mnie - dmuchawa ssaca tloczaca to nieporozumienie............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dmuchawa to niewypał. Nie pójdzie do silosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta dmuchawa to niewypał. Nie pójdzie do silosu.

A co za mocno kurzy to przymknij powietrze na dolocie. Najpierw tak na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup pionową żmijke, moj sąsiad ma tak zrobione, kosz od pionowej żmijki podstawiony pod wysyp z mieszalnika, zmijka wyprowadzona przez dach w paszarni i dwie rury spustowe do silosów paszowych (chyba "michał") które stoją na dworze a do nich podłączony paszociąg, fajna sprawa i nie trzeba sie tyle narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie posiadam żmijke ale do jej obsługi potrzeba co najmiej 3 osób dwie na górze do odnoszenia zboża w wannach i co najmiej jedna do nagarniania na przyczepie, a teraz jest ciężko z ludźmi do roboty, a do obsługi takiego czegoś wystarczy tylko jedna osoba. na przepustowosci mi aż tak bardzo nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wydajność będzie miał żmijka o średnicy 100mm? Czy na 4 metry silnik 1,1kw wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie żmijki 150mm, jedna z koszem a jedna samopobierająca. Tą z koszem ciężko zadusić: przykładowo stoją worki z żytem koło żmijki, to jak wezmę wsype jeden, to zanim drugi rozwiąże i wsypę, to kosz już jest pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
narazie posiadam żmijke ale do jej obsługi potrzeba co najmiej 3 osób dwie na górze do odnoszenia zboża w wannach i co najmiej jedna do nagarniania na przyczepie, a teraz jest ciężko z ludźmi do roboty, a do obsługi takiego czegoś wystarczy tylko jedna osoba. na przepustowosci mi aż tak bardzo nie zależy.

No tylko że żmijka potrzebyje około 3-4 kw przy wydajności ponad 10t/h a ssąco-tłocząca przy mocy 15kw może nie wyciągnąć 10t/h. Żmijki możesz zrobić na takich wózkach super robota. Sam mam jedną to sam sobie z nią radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z was próbował samemu robić ślimak do żmijki bo potrzebuję przedłużyć swoją żmijkę z 3m na 5 macie może jakiś pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasy na allegro ktoś wystawiał same ślimaki do tego rurę i kołnierz i masz. Samemu zrobic ślimak to niezła zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś co swego czasu wystawiał to dalej wystawia. Pisałem dziś do niego to mi policzył za zrobienie 4m ślimaka + 4 metry rury skręcanej w połowie 1300zł trochę go Pojeb*** bo za 1500zł to na allegro żmijek od cholery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie ten koleś mi tak policzył za wykonanie 4m rury i ślimaka fi 200mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...