Skocz do zawartości
Dopuser

Nowy sad na łące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam grunt zakwalifikowany w częsci jako rolny i w części jako łąka. Zamierzam wbić się na całości obszaru w sad ekologiczny. I tu pojawia mi się problem bo niby na łące nie mogę założyć sadu. Czemu akurat moge na gruncie rolnym a nie mogę na łące ? Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może na łące odkryli u ciebie jakieś rzadkie gatunki roślin lub dwie żabki które nie występują nigdzie indziej tylko tu i nie możesz naruszać tak zacnego ekosystemu

 

albo zaorać łąkę i powiedz że teraz masz już jako grunt orny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwinienieś zmienić w ewidencji obsar łąki na grunt rolny i nie będzie problemu w papierach, ale zastanów się, czy ta łąka nadaje się do sadzenia drzew. (Z reguły jako łąkę oznacza się grunty podmokłe, albo takie na których woda często zalega - tym sie różni od pastwiska, które przy tej samej klasie gruntu będzie suche.)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanów się, czy ta łąka nadaje się do sadzenia drzew. (Z reguły jako łąkę oznacza się grunty podmokłe, albo takie na których woda często zalega - tym sie różni od pastwiska, które przy tej samej klasie gruntu będzie suche.)

 

Wielkie dzięki. Dokładnie tak jak piszesz. Łąka okazała się podmokła i "wbijam się" w ekologię. Sad kombinuję na pozostałym gruncie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...