Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:38 Sob 30 Lip 2016

Agrolok
odszkodowanie za słupy energetyczne
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kris885

PostWysłany: 14:14 Sro 27 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś przechodzi na rzecz Skarbu Państwa, to jeszcze działa wywłaszczenie? Tutaj jest taki artykuł na ten temat: http://www.wizjerprawny.pl/porada/odszkodowanie-za-wywlaszczenie-nieruchomosci
Ale tutaj pewnie nie można tego wykorzystać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dumle

PostWysłany: 15:48 Wto 19 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem wam tak , od 2011 roku sprawa przeciwko elektrowni podlega pod rejon zamość, zamość robi mi sprawę o zasiedzenie , po roku czasu sąd oddala, w czerwcu wracamy do mojej sprawy o odszkodowanie, przegrywam i 1200 zł kosztów sądowych do 21 dni wnosimy apelację, nie rozumiem tego państwa. ktoś bezprawnie korzysta z mojej działki żeby sobie prąd szedł, jeden sąd oddala zasiedzenie, drugi oddala mój pozew o odszkodowanie ? chociaż jest na to przepis, nie wiem co będzie na apelacji czy tam ktoś mądrzejszy z sędziów będzie, ale jestem po tych latach głupia. sędziny po kolei zachodziły w ciążę sprawy przesuwano, było ich może 4 , niech mi ktoś wytłumaczy co jest grane w tym państwie
Powrót do góry
odszkodowania.slupy

PostWysłany: 13:50 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS 90% spraw załatwiamy polubownie. Gwarantuje, że się da !!! Sprawy sądowe wyłącznie za zgodą klienta.
Zapraszam do kontaktu
728320030
Powrót do góry
odszkodowania.slupy

PostWysłany: 13:47 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani

JEŻELI NIE MA WPISU O SŁUŻEBNOŚCI PRZESYŁU CZYLI PRAWA FIRM PRZESYŁOWYCH DO KORZYSTANIA Z DANEJ NIERUCHOMOŚCI (DZIAŁ III KSIĘGI WIECZYSTEJ) KAŻDY MOŻE SIĘ STARAĆ O ODSZKODOWANIE

Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań za urządzenia energetyczne (słupy energetyczne); rury gazowe, rury wodociągowe, kanalizacyjne, ropociągi umieszczone na nieruchomościach rolnych i budowlanych.

W celu jakichkolwiek pytań odnośnie współpracy zapraszam do kontaktu.
Powrót do góry
przybysz

PostWysłany: 14:38 Czw 14 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawy związane ze zmianą w planie zagospodarowania przestrzennego również prowadzi Nihil Obstat Sp. z o.o. w moim MPZP ograniczyli mi zabudowę części działki i kancelaria ta ugrała dla mnie pieniądze od urzędu miasta.

teraz mi prowadzą sprawy za gazociąg. mają dużą wiedzę na temat nieruchomości i przesyłów. a najwazniejsze, że mają skuteczność i duże doświadczenie.
Powrót do góry
bubi2000

PostWysłany: 20:01 Nie 20 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Miesiąc temu zakupiłem działkę budowlaną o powierzchni 1400 metrów i mam problem . Chciałbym na niej postawić budynek usługowo - budowlany( sklep) , ale warunki zabudowy zostaną wydane w miejscu gdzie stoi słup z transformatorem a także przechodzi linia średniego napięcia pod kątem . Transformator jest juz bardzo stary . może pokaże na zdjęciu ja wygląda działka

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t34.0-12/12696044_1039155676170128_10757080_n.jpg?oh=d522426717a3749710f1bcb1f91b3106&oe=56F09AE9

W tym adresie , kolorem czarnym jest oznaczony kształt działki , czerwony kwadrat to budynek usługowo mieszkalny który chce postawić żółta kropka to słup z transformatorem, zielone kreski to linia średniego napięcia . Od strony gdzie jest tak bardzo wąsko tez otrzymałbym warunki zabudowy no ale tam jest za wąsko i nie bedzie wjazdu na działke, na srodku działki nie dostanę warunków zabudowy .Co mam zrobić aby postawić budynek tam gdzie mam wstawiony czerwony kwadrat ????? Czy jest jakis argument i dobry pomysł aby energetyka przestawiła ten transformator . Proszę o porady . Pozdrawiam Krzysztof
Powrót do góry
raff-83

PostWysłany: 14:31 Pią 15 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam działkę budowlaną 13a w Krakowie, biegną przez nią ukosem kable linii SN (nie wiem kiedy była budowana linia, ale przebudowa i zamiana starych słupów na nowe miała miejsce 5 lat temu) uniemożliwiając mi budowę domu.
Chętnie podejmę współpracę z kancelarią która doprowadzi do usunięcia linii z mojej działki. Mi zależy tylko na odblokowaniu działki, wynagrodzeniem dla kancelarii będzie wywalczone odszkodowanie (w całości).
kontakt przez email raff-83@tlen.pl
Powrót do góry
kancelaria LEXIS

PostWysłany: 17:38 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę uważnie przeczytać projekt umowy, będzie z niej wynikało, jakiego rodzaju ograniczenia będą wiązały się z ustanowieniem służebności przesyłu. Przykładowo, w pasie służebności nie będzie Pan mógł zbudować żadnego budynku i sadzić drzew ponad określoną wysokość. Z całą pewnością Energa będzie też musiała mieć zagwarantowany dostęp do swoich urządzeń w celu wykonywania napraw, konserwacji itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
INFOZA

PostWysłany: 16:04 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to do ilości i usytuowania słupów jest sporządzona mapka z istniejącą już liniom. Nie rozumię tylko tego "Trzeba wobec tego zwrócić uwagę na szerokość pasa służebności, bo w tym zakresie ograniczone będzie Pana korzystanie z nieruchomości" co to oznacza w praktyce? cz to znaczy że będe musiał zostawić im drogę wzdłuż linij?
Powrót do góry
kancelaria LEXIS

PostWysłany: 10:09 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do INFOZA:

Co do zasady w treści służebności przesyłu zawiera się prawo dokonywania modernizacji i przebudów linii. Prace te powinny być jednak prowadzone tylko w obrębie pasa technologicznego linii. Trzeba wobec tego zwrócić uwagę na szerokość pasa służebności, bo w tym zakresie ograniczone będzie Pana korzystanie z nieruchomości. Warto też zaznaczyć w umowie ilość i usytuowanie słupów, które znajdują się i mogą znajdować się na działce, aby uniknąć przeniesienia ich w przyszłości w zupełnie inne miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
INFOZA

PostWysłany: 19:00 Pon 30 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. mam zamiar podpisać Umowę (NOTARIALNĄ z wpisem do księgi w) o ustanowienie służebności przesyłu z ENERGĄ. Martwi mnie to bym nie podpisal za dużo, nie znam się na prawie ale wiem że takie pisma można różnie interpretować Chodzi mi o to że zgadzam sie na naprawy,konserwacje,wymiany starych użądzen na nowe jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale już na budowe nowych dodatkowych słupów absolutnie nie,a terminy konserwacji i.t.d będą ustalane ze mną by nie niszczyć tego co tam rośnie,jakie prawa bądą mieli po podpisaniu takiego aktu? Co mam robić by potem nie stracić praw do powiedzenia czegokolwiek na swojej ziemi i na co zwrócić uwagę?
Powrót do góry
tadeusz jed

PostWysłany: 11:40 Sob 28 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zasiedzenie. będę walczył w postępowaniu administracyjnym. coraz więcej wyroków pozytywnych tą ścięzką sędziowie orzekają. koszta małe a i nie ma ryzyka sprawy zasądzonej.
Powrót do góry
przybysz

PostWysłany: 11:45 Sro 25 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Akama: wszyscy, którzy mają linie energetyczne i gazociągi mają z reguły największe problemy w użytkowaniu swojej działki.
Powrót do góry
przybysz

PostWysłany: 11:43 Sro 25 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do justa: dlatego, że od 89 roku nastąpiły zmiany własnościowe spowodowane zmianą ustroju państwa i od sierpnia 89 roku dla takich gruntów zasiedzenie najczęsciej liczy się od tego okresu.

Co do terenów po b. PGR, to bardzo dużo ugód na Warmii i Mazurach w okolicy Nidzicy, Ostródy, Pasłęka zawarła Nihil Obstat sp. z o.o. też szukałem kogoś z doświadczeniem i dostałem na nich namiar od kolegi który ma bardzo duże gospodarstwo poPGRowskie i dla niego i dla jego kolegów zawarli ugody lub ugody sądowe, a dla innych wygrali sprawy w sądzie. podobno nie wszystkich spraw się podejmują.

moją sprawę kierują do Sądu i pierwsza rozprawa w lutym pewnie będzie.
Powrót do góry
Akama

PostWysłany: 00:33 Sob 14 Lis 2015    Temat postu: Odszkodowanie za służebność przesyłu Odpowiedz z cytatem

Zinbo napisał:
... Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania ...

Witam, też szukam konkretnej kancelarii która się tym zajmie. 3 lata temu skorzystałem z usług kancelarii Mentorgroup, która pomogła nam w sfinalizowaniu jednego roszczenia, natomiast teraz mieszkam za granicą i poszukuję kogoś kto zdalnie będzie mógł mi pomóc przygotować całą sprawę. Nabyłem działkę z bonusami i zdenerwował mnie fakt iż pewnych rzeczy na nie nie mogę zrobić przez poprowadzone media, 33% działki jest wyłączona z użytkowania!!! Jestem rolnikiem (posiadam nr ewidencyjny), działka otrzymała rok temu WZ ale tylko na bardzo niewielką część. Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justa

PostWysłany: 14:51 Czw 5 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuję za odpowiedzi.
kancelaria LEXIS napisał:
Niestety, rozstrzygnięcie w tym wypadku nie jest takie proste. Jeżeli gmina była inwestorem zadania, a jednocześnie budowała linię na własnym gruncie, to istnieje ryzyko, że sąd przyjmie dobrą wiarę, a wtedy do zasiedzenia wystarczy okres 20 - letni.

Gmina nie była inwestorem i nie budowała tej linii, działka do 89 roku należała do terenów PGR, linia została wybudowana na podstawie Decyzji Wojewódzkiej Dyrekcji Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich z roku 79.
przybysz napisał:
jak najbardziej nie ma zasiedzenia. linia nie przekroczyła 30 lat. zasiedzenie w Pani sprawie liczy się od 1989 roku kiedy gmina i zakład przesyłowy nabyły rozdzielność ze Skarbu Państwa.

Sądy liczą zasiedzenie od tej daty. Od 1989 roku liczy się zasiedzenie formalnie, nawet jeśli kupiła Pani działkę w 1999 roku.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy skoro teren do 99 roku należał do gminy, gmina i zakład energetyczny nie zawarły żadnej umowy odnośnie korzystania z tego terenu, dlaczego mi czas będzie się naliczał od roku 89 chociaż była to własność gminy a nie moja?
Powrót do góry
kancelaria LEXIS

PostWysłany: 15:41 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, rozstrzygnięcie w tym wypadku nie jest takie proste. Jeżeli gmina była inwestorem zadania, a jednocześnie budowała linię na własnym gruncie, to istnieje ryzyko, że sąd przyjmie dobrą wiarę, a wtedy do zasiedzenia wystarczy okres 20 - letni.
Powrót do góry
Nieglowicz

PostWysłany: 22:30 Nie 1 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takich informacji szukałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przybysz

PostWysłany: 17:47 Wto 27 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej nie ma zasiedzenia. linia nie przekroczyła 30 lat. zasiedzenie w Pani sprawie liczy się od 1989 roku kiedy gmina i zakład przesyłowy nabyły rozdzielność ze Skarbu Państwa.

Sądy liczą zasiedzenie od tej daty. Od 1989 roku liczy się zasiedzenie formalnie, nawet jeśli kupiła Pani działkę w 1999 roku.

Pani przedzwoni do kogoś kto ma doświadczenie i działa bo takie sprawy mają z reguły pozytywny finał.
Powrót do góry
Justa

PostWysłany: 20:55 Wto 20 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem właścicielką działki budowlanej, na której posadowione są 2 słupy niskiego napięcia, oraz linia średniego napięcia- przychodząca, biegnąca nad działką. Słupy te zostały oddane do użytku w 82 roku, ale działka do roku 99 była własnością gminy. Od sprzedania przez gminę działki w ręce prywatne minęło 16 lat więc nie może być raczej mowy o zasiedzeniu, ponieważ absurdalnym jest zasiedzenie " swojego" terenu (energetyka linie te posadowiła wyłącznie na podstawie decyzji o rozbudowie miast i osiedli wiejskich, nie ma wywłaszczenia, ani tez ustanowienia służebności przesyłu), a taką linię obrony przyjął zakład energetyczny. Do zasiedzenia w najlepszym przypadku w tzw. dobrej wierze potrzeba lat 20, czy zatem energetyka ma prawo do zasiedzenia w wyżej opisanej sytuacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 13:20 Wto 13 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zinbo napisał:
Witam,

od dłuższego czasu czytam i czytam. Czas na mnie aby wziąć się za odszkodowanie. Posiadam 80 hektarów ziemi rolnej i 3 działki budowlane na których znajdują się słupy, linie itp.

Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania.

Prosił bym o kontakt tylko konkretne kancelarie.
Pozdrawiam

Zinbo podaj adres wyślę Ci wyroki
mój numer 600023799
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 12:18 Wto 13 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasztelanbgi napisał:
przybysz,

Właśnie ze względu na wartość nie odpuszczamy, co prawda będzie ciężko ale rozmawiałem z jedną prawniczką i powiedziała że ze względu na bieg linii środkiem działki jest właśnie duża szansa do zmuszenia ich do zakupu tej działki no a przy tej wartości na 100% będą chcieli ugody i jej przesunięcia.

Co do samego przesunięcia to też mieliśmy kilka rozmów i kalkulacji i na pewno lepiej wziąć odszkodowanie i przesunąć na swój koszt, tak jak piszesz wtedy jeszcze może sporo kasy w kieszeni zostać.

O kosztach przegranej też wiem, nie będą małe bo są zależne od kwoty jakiej Ty zażądasz. Jednak dalej, jeśli nawet przegram to ostatecznie wezmę kredyt na przesunięcie linii bo i tak później spłaci się sam ze sprzedaży działek, jednak wtedy ogólny dochód będzie mniejszy.

Póki co drążymy dalej temat i badamy z której strony uderzyć żeby ryzyko przegranej było jak najmniejsze bo jak wspomniałeś są różne drogi postępowania, każda ma plusy i minusy.

Witam.
Myślę, że Twoja prawniczka nie do końca wie co mówi, albo ja nie doczytałem wszystkiego. Jeśli linia energetyczna jest powyżej 30 lat to nie jest takie pewne że sprawę wygra nie mówiąc już o ugodzie. A może energetyka nawet wnieść o zasiedzenie.
Jest to bardzo ważne. Niestety sądy u nas działają jak działają i nie zawsze udaje się wygrać sprawę o zasiedzenie. W kilku sądach w Polsce jest taka szansa, ale nie wszędzie. Jeśli komuś mogę pomóc to zapraszam pod 600023799
Powrót do góry
przybysz

PostWysłany: 19:12 Pon 28 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kasztelangbi:

powodzenia. Przymuszaj ich do WYKUPU Smile
Powrót do góry
Zinbo

PostWysłany: 13:46 Wto 15 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

od dłuższego czasu czytam i czytam. Czas na mnie aby wziąć się za odszkodowanie. Posiadam 80 hektarów ziemi rolnej i 3 działki budowlane na których znajdują się słupy, linie itp.

Interesują mnie konkretna kancelaria, która ma udokumentowane wygrane sprawy za słupy i przesył do wglądu. Wiadomo chcę mieć chociaż trochę nadziei, że jest szansa na uzyskanie odszkodowania.

Prosił bym o kontakt tylko konkretne kancelarie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kasztelanbgi

PostWysłany: 12:20 Pon 24 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybysz,

Właśnie ze względu na wartość nie odpuszczamy, co prawda będzie ciężko ale rozmawiałem z jedną prawniczką i powiedziała że ze względu na bieg linii środkiem działki jest właśnie duża szansa do zmuszenia ich do zakupu tej działki no a przy tej wartości na 100% będą chcieli ugody i jej przesunięcia.

Co do samego przesunięcia to też mieliśmy kilka rozmów i kalkulacji i na pewno lepiej wziąć odszkodowanie i przesunąć na swój koszt, tak jak piszesz wtedy jeszcze może sporo kasy w kieszeni zostać.

O kosztach przegranej też wiem, nie będą małe bo są zależne od kwoty jakiej Ty zażądasz. Jednak dalej, jeśli nawet przegram to ostatecznie wezmę kredyt na przesunięcie linii bo i tak później spłaci się sam ze sprzedaży działek, jednak wtedy ogólny dochód będzie mniejszy.

Póki co drążymy dalej temat i badamy z której strony uderzyć żeby ryzyko przegranej było jak najmniejsze bo jak wspomniałeś są różne drogi postępowania, każda ma plusy i minusy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: