Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:14 Wto 2 Cze 2020

Rolnik Robotnik Wykwalifikowany - VI edycja
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yrek21

PostWysłany: 21:32 Sob 11 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byłem w ARiMR i powedziano mi że szykuje się nowelizacja ustawy dotycząca
renty strukturalnej która bedzie podobno uzgledniać ten kurs w łowiczu. Ale to dopiero na drugi rok. Na ten rok do tego kursu z łowicza tczeba mieć jescze opłacone 3 lata składki krus aby mieć rente strukturalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yrek21

PostWysłany: 21:10 Sob 11 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z V edycji kursu na wykwalifikowanego robotnika rolnika organizowego przez ppr. w łowiczu. Materiały dostarczone zupełności ci wystarczą aby zdać egzaminy. kurs polega na zdaniu 2 egazminów teorytycznego i praktycznego.
Egzamin teoretyczny będzie w formie testu wyboru ABCD. tylko jedna bedzie odpowedz prawidłowa. test bedzie miał 70 pytan. 50 pytań z produkcji roślinej i zwierzęcej i z mechaniazacji. 20 pytań będzie z przedsiebiorcosci. Aby zdać egzamin teoretyczny bedzie trzeba mieć ok 25 pytan poprawnych. Na egzaminie pratycznym trzeba było najpierw zaprojektować na karce co bedzie się po koleji wykonywać jakie czyności ja miałem przygotować kolec dla cielaka.polegało to na tym żeby
wyżucić obornik z kolca. podścielić słomą, potem przygotowć mleko w proszku wegług instrukcji na worku i dopasować do wieku cielaka. Potem podać siano i paszę też do wieku. komisja bardzo dużą uwage przywiązuje do porżątku przy wykonywaniu czynosci. No i zabieście ubranie robocze. No i najważniejsze po tym kursie dostaniecie "świadectwo uzyskania tytyłu zawodowego w zawodzie rolnik" i
do tego musicie mieć jeszcze 3 lata opłacenia składki krus aby ubiegać się o rente strukturalną. bo sam kurs wam nic nie da. Tak było w moim przypadku kurs mi nie jest do niczego potrzebny ponieważ nie mam opłacane 3 lata krusu aby moji rodzice mogli przejsć na rente strukturalną a ja przejąć po nich ziemie.Wiem to dlatego ponieważ w tym roku rodzice skłądali na rente strukturalną i dostali negatywną decyzje że ja nie posiadam kwalifikacji do prowdzenia działalności rolniczej. Z góry przepraszam za błędy ortograficzne. Jeżeli któs by miłał jakieś pytania to piście chentnie odpowiem
pozdrawiam
Powrót do góry
saaars

PostWysłany: 19:12 Wto 23 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze tak, ale odnosnie dokumentow wydaje mi sie ze lepiej skontaktowac sie bezposrednio z PPR.
Powrót do góry
magszcze

PostWysłany: 14:50 Czw 18 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź,
faktycznie ilościowo tych materiałów jest bardzo dużo. mam jeszcze jedno pytanie czy wystarczającym potwierdzeniem 3 letniego stażu w rolnictwie będzie oświadczenie wydane przez sołtysa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
magszcze

PostWysłany: 14:47 Czw 18 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź,
faktycznie ilościowo tych materiałów jest bardzo dużo. mam jeszcze jedno pytanie czy wystarczającym potwierdzeniem 3 letniego stażu w rolnictwie będzie oświadczenie wydane przez sołtysa?
Powrót do góry
saaars

PostWysłany: 09:16 Pią 12 Wrz 2008    Temat postu: Egzamin Odpowiedz z cytatem

Witam,

materiały dostępne w internecie (pliki PDF do pobrania po opłaceniu i otrzymaniu własnego loginu) sa jak najbardziej wystaczające.
Niestety ilościowo to przeraża, ale na szczęście część materiału to powtórka z liceum i ew. studiów Wink
Egzamiin w łowiczy podzielony jest na 2 części. Pierwszy termin to egzamin teroretyczny w formie testu. Drugi termin to egzamin praktyczny, przy czym do egzaminu praktycznego można podejść nawet przy wyniku negatywnym egzaminu teoretycznego. zresztą wyniki z tego pierwszego podawane sa właśnie podczas tego drugiego.podczas tego drugiego.
Powrót do góry
magszcze

PostWysłany: 12:57 Sob 16 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponawiam pytanie poprzednika jeśli ktoś kto odbył już podobne szkolenie w zawodzie "rolnik robotnik wykwalifikowany" mógł by opisać jak taki egzamin wygląda, i czy podane na stronie materiały są do tego egzaminu wystarczające? z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam
Powrót do góry
manieksi

PostWysłany: 08:44 Sob 10 Maj 2008    Temat postu: Rolnik Robotnik Wykwalifikowany - VI edycja Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś napisac jak wyglada egzamin w łowiczu? i czy materiały ktore mam w internecie do nauki wystarcza aby sie do niego przygotowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: