Skocz do zawartości
gawelmi

ONW - jak jest systuacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sie wycofać z ONW na wniosku obszarowym. Może wreszcie ktoś coś konkretnego powie i w pełni przedstawi obraz ONW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z jakiego powodu ma nastąpić to wycofanie? Wywłaszczenie, rozbieżności po kontroli na miejscu, wymówienie umowy dzierżawy, reazygnacja z innych względów...

 

2. następstwo wezwanie do złożenia wyjaśnień....

 

3.wersja najbardziej prawdopodobna zwrot należności z zeszłego roku, uzależnione od powodów

 

4.więcej konkretnych informacji...

 

5. Trzeba pamiętać o podpisanym oświadczeniu o użytkowaniu zadeklarowanych gruntów przez okres 5 lat, to jednak deklaracja... Wypada wiedzieć jakie decyzje się podejmuje

 

6. z pozodrowieniami dla ODR...mało informacji na jednoznaczną odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arimciu - a więc tak - ma chłop kawał pola na którym chce wybudowac płyte obornikową. W zeszłym roku złozył obszarówke na ONW, w tym - też. Jak wyglada procedura wycofania sie z danej DE (działki ewidencyjnej). JAk bedzie wygladał zwrot (?) płatności ONW.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma się następująco...w przypadku zaprzestania działalności lub zmiany zadeklarowanej powierzchni ONW w 2004 roku, z naszej strony po kontroli administracyjnej będzie wystosowane pismo z prośbą o złożenie wyjaśnień. Po wyjaśnieniu sytuacji będzie możliwość zwrotu środków. Jednak kontrola administracyjna będzie miała miejsce w czerwcu, a dokładna ścieżka postępowania póki co jeszcze hmmm. nazwijmy to w obróbce...Dopiero odchwaszczamy teren dalsze wiadomości w późniejszym terminie...

 

Ale temat ciekawy będę o nim pamiętać...

 

z pozdrowieniami i wielką chęcią wszelakiej współpracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

a co z sytuacją, kiedy w 2004 wniosek o płatność ONW złożył jeden ze współwłaścicieli, a w 2005 drugi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

a co z sytuacją, kiedy w 2004 wniosek o płatność ONW złożył jeden ze współwłaścicieli, a w 2005 drugi??

 

wtedy będzie kiszka trzeba pamiętać, że jest coś takiego jak wpis do EP...tam jest takie pole, gdzie podpisuje się współwłaściciel....

zwyczajnie, ten ze współwłaścicieli, który złożył wniosek w 2004 roku zadeklarował użytkowanie...przez 5 lat...sprawa chyba oczywista...

proponuję wycofanie tej działki, póki czas...i to prędko...

 

chyba, że nie zakumałam....ale nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzięki arimka, też tak ta sytuację interpretuję, chciałam się po prostu upewnić.

A w ogóle to myślę, ze z tym ONW to będzie jedno wielkie nieporozumienie, "płacz i zgrzytanie zębów"....

W zeszłym roku każdy składał na "hurrrra", bo więcej kasy........ ale jak coś próbowało sie powiedziec, że konsekwencje, że trzeba przemyśleć....czy ktoś słuchał??

Druga strona medalu jest taka, że przepisy są różnie interpretowane, brak jednolitej wykładni, w róznych BP mówią co innego, niby niuanse, ale jednak.....

z tematem ONW borykam się od roku, bo można potknąć sie o to w wielu działaniach....

z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to myślę, ze z tym ONW to będzie jedno wielkie nieporozumienie, "płacz i zgrzytanie zębów"....

W zeszłym roku każdy składał na "hurrrra", bo więcej kasy........

 

prawdę mówiąc już wiem, że rozpęta się burza dotycząca nie tylko ONW....jeszcze chwilkę...chmury już wiszą....za 2 tygodnie ruszy lawina, a jak zwykle oberwą pracownicy BP... zupełnie niesłusznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arimka - spoko - juz raz to przerabialiście, a pozatym - obronię cię hi hi hi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arimka - spoko - juz raz to przerabialiście, a pozatym - obronię cię hi hi hi.

 

To się dopiero nazywa współpraca między ODR a ARiMR

będę pamiętać w razie "W"

a tak serio to mamy przewalone....dziwię się, że jeszcze nam krat w oknach nie montują....Źle będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

arimka dziwisz się, że ludzie w BP oberwą?? przecież Wy jak lekarz pierwszego kontaktu, do kogo pójdą pretensje??

nie zazdroszczę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arimka dziwisz się, że ludzie w BP oberwą?? przecież Wy jak lekarz pierwszego kontaktu, do kogo pójdą pretensje??

nie zazdroszczę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wam kraty? Przeciez macie rózniaste agencje do ochrony. Hm - dziewne to - agencja w agencji... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co wam kraty? Przeciez macie rózniaste agencje do ochrony. Hm - dziewne to - agencja w agencji... ?

 

W temacie UE dopłaty bezpośrednie też coś o agencjach jest mowa...

 

ale lekkie tematy...nie tutaj, ok???

a swoją drogą pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu i nie rozwadzniając sie nad pierdołami - To co z tym ONW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu i nie rozwadzniając sie nad pierdołami - To co z tym ONW?

 

w naszym OR...CISZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma ONW i cale szczescie... zastanawiam sie tylko czy podobna sytuacja nie wyjdzie w przyszlym roku z deklaracja trwalego uzytkowania TUZ w tegorocznych wnioskach, czy cos wiadomo?

wiem ze to troszke nie na temat.... ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma ONW i cale szczescie... zastanawiam sie tylko czy podobna sytuacja nie wyjdzie w przyszlym roku z deklaracja trwalego uzytkowania TUZ w tegorocznych wnioskach, czy cos wiadomo?

wiem ze to troszke nie na temat.... ale....

 

 

W tym roku jak ruszą wezwania to będzie Sajgon ale w przysłym to będzie się działo!!!! normalnie nie mogę sobie tego wyobrazić!!! a chodzi mi o to że nie bedzie można wpisać N.R.U.R do tego TUZ i ONW opj będzie się działo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co zrobić jak miałem podpisaną umowę dzierżawy ma 10 lat a po 2 latach gościu się wycofuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić jak miałem podpisaną umowę dzierżawy ma 10 lat a po 2 latach gościu się wycofuje.

do sądu go....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to da jest właścicielem i ma prawo ale co z dpołatą ONW do zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety mój Drogi, pieniążki za ONW w tym przypadku będą do zwrotu za cały okres ich pobierania. Jeżeli oddasz dobrowolnie, to nie będą naliczane odsetki. W tym celu musisz się udać do BP ARiMR i złożyć pismo w sprawie dobrowolnego zwrotu płatności ONW. A co do wydzierżawiającego, to nie może on jednostronnie wypowiedzieć umowy zawartej na czas oznaczony, chyba, że umówiliście się inaczej (na piśmie). Pozostaje Ci również droga sądowa. Podkreślam, że będziesz musiał zwrócić kasę tylko za ONW, a nie za dopłaty bezpośrednie. Oczywiście, kwota zwrotu dotyczy tyko gruntów dzierżawionych przez Ciebie, które wykazałeś we wniosku w roku 2004, a których nie wykażesz w roku 2005 z opisanego powodu. Zwrot nastąpi tylko za różnicę w areale ONW pomiędzy rokiem 2004 a 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradco - po oficjalne stanowisko dzwoń : nr tel ... 0 - 22 ... to kier na Warszawę. I wątpie, czy dostaniesz odpowiedź (jesli wogóle) wiążąca. (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym braku informacji rzetelnej pisze - myślałem że może ktoś "z góry" się wypowie. A dzwonić nie ma najmniejszego sensu....

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...