Skocz do zawartości
danek

Kredyt na kupno ziemi .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

 

Mam takie pytanko sąsiad planuje sprzedać swoje gospodarstwo jest tego w sumie 4,50 ha ornego 2,80 łąki 3 i 4 klasy oraz dom murowany i stodoła drewniana i mam zamiar to kupić ale nie mam zabardzo swojej kasy .

Jaki i w jakim banku kredyt byście mi polecili .

Oraz ile tak orientacyjnie można dać za to wszystko dodam ze jestem z Lubelskiego powiat Biała podlaska.

 

Z Góry WIELKIE Dzięki za Pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt preferencyjny, oprocentoanie od 1,3% do 3,5% - chyba

dofinansowany z UE.

Zależy jak ten dom wygląda ale jeśli tylko dom i stodoła 1 ha ok 12tyś

wszystko max 120 tyś. chyba że koleś wytnie działke z domem i sprzeda jakiemu miastowemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poinformować się w swoim banku tylko tam dostaniesz preferencyjny kredyt na zakup ziemi i pospiesz się gdyż takie kredyty będą tylko do końca tego roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Proponuję rozejrzec sie najpierw po internecie.. np kredytwinternecie pl jest tam dużo ofert różnych banków i bez problemu można je porównać samemu. Wystarczy wysłać zapytanie na podanym formularzu a doradca oddzwoni lub odpisze:)...i to wszystko nie ruszając sie z domu:) jak masz jakiś bank w pobliżu też warto wejść bo im więcej informacji z zewnątrz tym lepsze porównanie..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ma ktoś moze jakiś przykłądowy biznesplan dla banku na zakup ziemi rolnej, czy mozna go zrobić zamemu czy musi byc jakaś pieczątka z ODR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich .

 

Mam takie pytanko sąsiad planuje sprzedać swoje gospodarstwo jest tego w sumie 4,50 ha ornego 2,80 łąki 3 i 4 klasy oraz dom murowany i stodoła drewniana i mam zamiar to kupić ale nie mam zabardzo swojej kasy .

Jaki i w jakim banku kredyt byście mi polecili .

Oraz ile tak orientacyjnie można dać za to wszystko dodam ze jestem z Lubelskiego powiat Biała podlaska.

 

Z Góry WIELKIE Dzięki za Pomoc.

 

Ja mysle ze odpowiedni bank to BS.Nigdy mi problemów nie robili.Kredyty na zakup ziemi faktycznie są do końca tego roku ale jezeli juz masz dom to na dom od sąsiada kredytu nie dostaniesz.Zostaje troche drozszy kredyt hipoteczny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ma ktoś moze jakiś przykłądowy biznesplan dla banku na zakup ziemi rolnej, czy mozna go zrobić zamemu czy musi byc jakaś pieczątka z ODR.
Najlepiej dowiedz się w banku w którym jestes zainteresowany wzięciem kredytu . Np. w moich stronach BS wymaga biznesplanu zrobionego przez ODR a BGZ nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór biznesplanu jest teraz określony przez ARiMR w Warunkach i zasadach udzielania kredytów preferencyjnych .... Zawsze można go wypełnić samemu, osobiście nie znam Banku który wymaga żeby to zrobił ODR lub specjalistyczna firma, czy ktos inny ... ?? Nowe Zasady udzielania kredytów ... mam w wersji elektronicznej wraz ze wzorem biznesplany więc jeśli ktoś chce to proszę podać email to będę rozsyłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bo zapomniałem, prosze pamietać że kredyty na zakup ziemi udzielane będą tylko do końca 2009r. Od pierwszego stycznia 2010 Bank będzie mógł sfinansować transakcje zakupu ziemi, jeśli kredytobiorca będzie miał 90% środków własnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mysle ze odpowiedni bank to BS.Nigdy mi problemów nie robili.Kredyty na zakup ziemi faktycznie są do końca tego roku ale jezeli juz masz dom to na dom od sąsiada kredytu nie dostaniesz.Zostaje troche drozszy kredyt hipoteczny.Pozdrawiam

 

Wcale kredyt hipoteczny nie musi być droższy, sprawdźcie ofertę DB Banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi ale jest, gdyż zgodnie z realizacją krajowej polityki rolnej oprocentowanie kredytu dla rolnika wynosi 0,375 stopy

redyskontowej weksli przyjmowanych od banków do redyskonta przez NBP (minimum 2%), stąd kredyty komercyjne nie mogą być tańsze, no chyba że wpadniemy w deflację, ale wtedy zainterweniuje również MinRol zmieniając kszałt wsparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bank BGŻ specjalizuje sie w kredytowaniu ziemi rolnej i chyba tam bedzie najszybciej i najlatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIEELKIE DZIEKI za Pomoc

 

Z tym BGŻ to nietak słodko przy kwocie mniej jak 100 tys niechca gadac , a dogadalismy sie na 85 no i sęk w tym ze mam juz dom wspólnie z rodzicami .

Ale chce przejsc na swoje .

I chyba jednak pozostanie BS ewentualnie Bank Polskiej Spółdzielczości niby to samo co Spółdzielczy ale inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek - Bank Polskiej Spółdzielczości jest jednym z trzech tzw. Banków Zrzeszajacych. W BPS zrzeszonych jest ok 360 Banków Spółdzielczych i to one stanowią w tym banku ponad 90% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. W skrócie są jego właścicielami. Na marginesie Bank Spółdzielczy nie może być tym samym co BPS z jednej prostej przyczyny: BS to spółdzielnia a BPS to spółka akcyjna. Ale oczywiście rozumiem o co Ci chodzi i mam takie samo zdanie - najszybciej i najprościej załatwisz sprawy kredytowania rolnictwa w BS lub BPS. I nie dajmy się zwieść kilku poprzednim postom "brokerów - naciągaczy" oni wszyscy są zajefajni do chwili podpisania umowy a później ...

Zwódźcie tylko uwagę, które banki w tej chwili przejmują na siebie ciężar wspierania polskiej gospodarki - w rozumieniu małych i średnich przedsiębiorstw ? - Napewno nie DB BANK i inne jemu podobne. Jak "mamusia" w dobie kryzysu zabrała pieniążki do domu to okazało sie że banki o kapitale zachodnim nie mają pieniędzy na kredytowanie ryzykownych branż w dobie narastającego kryzysu.

Mógłbym na ten temat pisac i pisać - ale wystarczy bo stanę sie nudny. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy wiedzą jak wspierać sie nawzajem i nie wydawać własnych pieniędzy w obcy kapitał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy w tym temacie, właśnie dostałem pismo z banku iż zmieniają mi warunki kredytu bo ARiMR coś tam pozmieniała, kredyt mam od 4 lat, do tej pory płaciłem około 2% rocznie, z tego co wyliczyłem to teraz będe miał 5,62%, państwo łatra dziurę budżetowa naszym kosztem,

osa21 muj bank wymagał aby biznesplan był zatwierdzony przez ODR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 2 lat ,na zakup ziemi i obecnie mam na 1.5 %,a biore kolejny na 2%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy w tym temacie, właśnie dostałem pismo z banku iż zmieniają mi warunki kredytu bo ARiMR coś tam pozmieniała, kredyt mam od 4 lat, do tej pory płaciłem około 2% rocznie, z tego co wyliczyłem to teraz będe miał 5,62%, państwo łatra dziurę budżetowa naszym kosztem,

osa21 muj bank wymagał aby biznesplan był zatwierdzony przez ODR

 

Nic dla Ciebie się nie zmieni, ARIMR podniosła dopłaty do oprocentowania kredytów dla Banków, w związku z małą rentownością kredytów preferencyjnych. Dla Ciebie jako Kredytobiorcy stopa procentowa pozostaje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy w tym temacie, właśnie dostałem pismo z banku iż zmieniają mi warunki kredytu bo ARiMR coś tam pozmieniała, kredyt mam od 4 lat, do tej pory płaciłem około 2% rocznie, z tego co wyliczyłem to teraz będe miał 5,62%, państwo łatra dziurę budżetowa naszym kosztem,

osa21 muj bank wymagał aby biznesplan był zatwierdzony przez ODR

 

Nic dla Ciebie się nie zmieni, ARIMR podniosła dopłaty do oprocentowania kredytów dla Banków, w związku z małą rentownością kredytów preferencyjnych. Dla Ciebie jako Kredytobiorcy stopa procentowa pozostaje bez zmian.

mam taką nadzieję,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na scislosc to niedawno zwiekszyli doplaty do kredytow zaciagnietych po 2007 lub 2008 i rolnik zaplaci 2% a nie 3,5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bank bankowi nierówny a niby ten sam bank tylko inny oddział i w innym miescie a podejscie do kredytobiorcy całkiem inne

.

A pisze to dla tego ze zajechałem do innego oddziału banu w innym miescie i oni bez problemu mi mówia składaj papiery gdzie ten sam bank w mojej miejscowosci robił mase problemów i odmówił(juz i gadałem z przewodniczacym rady nadzorczej zeby cos tam sie dało ale niepomogł i on) a jeszcze jak przyszło o wydanie zaswiadczenia o czystym koncie i ze wczesniejsze kredyty spłacałem regulanie to jakie było oburzenie - normalnie nierozumiem tego , najpierw spławiaja z kwitkiem a potem wielkie halo robia ze czemu nie u nich ten kredyt!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz kredytu? My Ci pomożemy we wszystkich formalnościach! Jeśli potrzebujesz zadzwoń do nas: tel. 517487773

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie moze ktos z Was wie jakie jeszcze banki oprócz BGZ i spółdzielczego udzielaja kredytów dla rolnictwa z dopłatami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykaz banków: http://www.arimr.gov.pl/pliki/39/0/0/wykaz-bankow-100308.pdf

 

Chociaż wątpię aby banki poza BGŻ, BS-ami i Bankami Zrzeszajacymi były zainteresowane rozmową z Tobą o kredycie. Zresztą coraz więcej Banków Spółdzielczych rezygnuje z kredytowania kredytami preferencyjnymi z powodu ich bardzo niskiej rentowności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...