Skocz do zawartości
danor2002

Gronkowiec-dobry lek na zasuszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem odnośnie gronkowca stosowałem wczesniej Ceprwvim ale czesmi wywołyuje on alergie i nie rozkłąda sie miałem zdazenie ze 1,5 mies po ocieleniu antybiotyk nadal byl obecny w mleku może ktoś za inny również dobrze działający antybiotyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś zrobił sobie małą "bakteriologię", bo niestety nie każdy antybiotyk działa na gronkowce zwłaszcza "twoje"! Bez wyniku testu, tylko wróżka da ci prawidłową odpowiedź! Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wetaman nie FILOZUJ mi tu jak mam zrobiony biogram i pokazuje ze jest gronkowiec tylko ze wykonując badanie mam do wyboru leki jak Cepravin.. Fatroximin ale fatro działa tylko 2 tyg a pozatym w tej lecznicy mam tylko takie do wyboru wiec temu pytam sie tych kto miał w swoim stradzie problem z gronkowcem ale znalazł dobry antybiotyk po którym nie ma nawrotów gronkowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy bardzo zależy ci na sztuce, bo z gronkowcem jest bardzo trudna walka. Dobrze jest zrobić antybiogram żeby być pewnym z czym walczysz. Ja próbowałem Synuloxem, jak dobrze pamiętam jest też Synulox na zasuszenie ale nie znam składu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utrzymywanie sie antybiotyku w mleku miesiacami po wycieleniu to "miejskie legendy"Jest fizyczną niemozliwoscią tak dlugie zaleganie substancji /jakiejkolwiek/ w wymieniu.Ciagle wydzielajace mleko , musi ja wyplukac.Przyczyna w.w. sytuacji to niefizjologiczne pH zwacza/najczesciej/ a diagnozowane jest to przez Mleczarnie,jako obecnosc w mleku substancji hamujacej/jakiejs-niekoniecznie antybiotyku/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utrzymywanie sie antybiotyku w mleku miesiacami po wycieleniu to "miejskie legendy"Jest fizyczną niemozliwoscią tak dlugie zaleganie substancji /jakiejkolwiek/ w wymieniu.Ciagle wydzielajace mleko , musi ja wyplukac.Przyczyna w.w. sytuacji to niefizjologiczne pH zwacza/najczesciej/ a diagnozowane jest to przez Mleczarnie,jako obecnosc w mleku substancji hamujacej/jakiejs-niekoniecznie antybiotyku/

 

 

Mialem po podaniu gentamycyny dowymieniowo - przez 4 tyg antybiotyk w mleku. Badalem osobno kazda cwiartke i sie potwierdzilo w tej jednej-leczonej.

Krowa poszla pod noz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie jedna sytuacja dlaczego nie stosujecie szczepionki przeciw gronkowcowi mianowicie Startvac ... U wielu rolników się sprawdził ... wiem to z własnej praktyki bo sam jeżdżę i leczę ... Koszt takiej szczepionki to ok. 28zł przynajmniej u mnie ... Podaje ją się w trzech turach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawi mnie jedna sytuacja dlaczego nie stosujecie szczepionki przeciw gronkowcowi mianowicie Startvac ... U wielu rolników się sprawdził ... wiem to z własnej praktyki bo sam jeżdżę i leczę ... Koszt takiej szczepionki to ok. 28zł przynajmniej u mnie ... Podaje ją się w trzech turach ....

 

 

 

Blizsze dane...producent ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie mleka w Europie na poziomie ok. 30 eurocentów krów ze stwierdzonym gronkowcem nie ma sensu leczyć. Dodatkowe nakłady na leczenie, zmiany w technologii prowadzenia udoju i zestawianiu grup z takimi krowami przewyższają efekty finansowe.

To zabawa dla małorolnych (jak ich stać na wizyty panów lekarzy weterynarii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację texas, to zabawa ale jest dośc niedrogi sposób- problem tylko, że przez co najmniej miesiąc pracochłonny. I nie powie WAM TEGO ŻADEN LEKARZ ( no może prawie żaden bo to wiem od mojego weta).

Podaję jak można zwalczyć ( w większości, bo na 100% nie daję głowy )

AGRISEPT - 3 tabletki rozpuszczamy w 8-9 litrach wody.

Po wydojeniu sztuk zdrowych bierzemy sią za gronkowce.

Przed każdorazowym założeniem kubków ZANURZAMY kubki tak, by do gumy strzykowej wlał się roztwór, wylewamy go i podłączamy krowę. Po wydojeniu jednej podłączenie każdorazowo następnej przez płukanie gum.

Roztwór jak się zrobi i będzie nakryty między udojami przykrywką może być spokojnie używany przez 2-3 dni.

Odrobiną płynu, która zostanie w kubkach się nie ma co przejmować, NA PEWNO nie ma wpływu na substancje hamujące.

Idealnie by było, by przed dojem myć strzyki pianą ( np Oxy Foam z Henkla lub DermFoam z Acrylmedu) i wycierać ściereczkami jednorazowymi ( muszą być celulozowe a nie makulaturowe). Jak ktoś ma ściereczki dla każdej krowy to po ich upraniu zamoczyć je w roztworze dezynfekcyjnym ( ja akurat robię pianą) do ściereczek- Henkel, De Laval, Westwalia czy Acryl Med takie coś mają. Można to robić też roztworem Agriseptu.

Po doju OBOWIĄZKOWO dipping - ale z "kondonem".

Zabawa taka pomoże wyleczyć większość, bo niektóre bedą już tak zarażone, że ich tylko rzeźnik wyleczy .

Tabletka Agriseptu ( na 2-3 l wody) u mojego weta kosztuje koło 5 zł.

Więcej o Agrisepcie macie

http://internet.hovet.pl/index.php?ramka=opis-towaru&id_smb=487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację texas, to zabawa ale jest dośc niedrogi sposób- problem tylko, że przez co najmniej miesiąc pracochłonny. I nie powie WAM TEGO ŻADEN LEKARZ ( no może prawie żaden bo to wiem od mojego weta).

Podaję jak można zwalczyć ( w większości, bo na 100% nie daję głowy )

 

 

 

Twoj vet zapomnial Ci powiedziec, zebys o polnocy splunal trzy razy przez lewe ramie...

No i dobrze byloby zakopac zdechla jaszczurke w ostyglym ognsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuda, nuda, nuda.............

Panie doktorze jak nie ma Pan czym zająć swych rączek to proponuję zamiast klikać w klawiaturę wsadź je Pan pod kołderkę i rób Pan swoje

To będzie z korzyścią dla tego forum i ludziom nie będziesz grafomański weteryniarzu zawracał d........py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

texas brawo Ten człowiek naprawdę wk*rwia ucho ... Kasować takich z tego forum ... Tego pana wszechwiedzącego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasować takich z tego forum ... Tego pana wszechwiedzącego ...

 

 

 

Jak sie skasuje wszystkich " wszechwiedzacych", to wtedy Luke16 bedzie mogl zablysnac swoja nabyta inteligencja i dyplomem za maslo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utrzymywanie sie antybiotyku w mleku miesiacami po wycieleniu to "miejskie legendy"Jest fizyczną niemozliwoscią tak dlugie zaleganie substancji /jakiejkolwiek/ w wymieniu.Ciagle wydzielajace mleko , musi ja wyplukac.Przyczyna w.w. sytuacji to niefizjologiczne pH zwacza/najczesciej/ a diagnozowane jest to przez Mleczarnie,jako obecnosc w mleku substancji hamujacej/jakiejs-niekoniecznie antybiotyku/

kolego co ty za brednie wypisujesz.pH mleka mleczrnia bada ,natomiast prawdą jest że u pojedyńczych sztuk (czasami tylko w 1 ćwiartce Cepravin potrafi utrzymywać się bardzo długo. Sam wysyłałem próbę i wyszedł po 40 dniach od wycielenia przy wydajności dziennej ponad40 litrów.

Producent potwierdził że tak może się zdażyć; pamietaj To jest ORGANIZM ŻYWY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizsze dane...producent ???

Producent Startvacu to Hipra(http://www.hipra.com)

Program szczepień wg.firmy 3x. w ulotce

Ja stosuję sprawdzony sposób w terenie 2 x co 2 tygodnie po zastosowaniu leków wg. antybiogramu. Efekty mamy całkiem niezłe w granicach 75-80% szt.da się wyleczyć.Somatyka po 30 nie przekracza 400 tys.(wyjściowa ponad 2,5 mln).nie ma niestety Biomasty ten dawał lepsze i dłuższe efekty odporościowe.

NAJWAŻNIEJSZE REAGUJCIE SZYBKO na stany zapalne ,a nie po 3-5 lub więcej dniach.(a potem najlepiej na weta zwalić że nic nie pomaga) .Przy przewlekłym zap.gronkowcowym ekonomicznym rozwiązaniem pozostaje rzeźnia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utrzymywanie sie antybiotyku w mleku miesiacami po wycieleniu to "miejskie legendy"Jest fizyczną niemozliwoscią tak dlugie zaleganie substancji /jakiejkolwiek/ w wymieniu.Ciagle wydzielajace mleko , musi ja wyplukac.Przyczyna w.w. sytuacji to niefizjologiczne pH zwacza/najczesciej/ a diagnozowane jest to przez Mleczarnie,jako obecnosc w mleku substancji hamujacej/jakiejs-niekoniecznie antybiotyku/

kolego co ty za brednie wypisujesz.pH mleka mleczrnia bada ,natomiast prawdą jest że u pojedyńczych sztuk (czasami tylko w 1 ćwiartce Cepravin potrafi utrzymywać się bardzo długo. Sam wysyłałem próbę i wyszedł po 40 dniach od wycielenia przy wydajności dziennej ponad40 litrów.

Producent potwierdził że tak może się zdażyć; pamietaj To jest ORGANIZM ŻYWY.

 

teraz to juz polemizujesz zaocznie z profesorem Malinowskim,to on tak twierdzi.

Zazdroszczę Tobie tak dogłębnej znajomości tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję ogólnie marbocyl przez 3-4 dni i do wymienia MastiVeyxym plus po 12 godzinach synulox 3x co 12 godzin. Zwykle pomaga, a jak nie pomaga to do rzeźni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daję ogólnie marbocyl przez 3-4 dni i do wymienia MastiVeyxym plus po 12 godzinach synulox 3x co 12 godzin. Zwykle pomaga, a jak nie pomaga to do rzeźni

A głównie to ostatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Myślę że gronkowca można tylko zaleczyć a nie wyleczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...