Skocz do zawartości
sztum

Ceny płodów rolnych ze zbiorów 2008 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

W związku z rozpoczętymi żniwami proponuję rozpocząć nowy temat o cenach naszych produktów jakie są oferowane w waszych rejonach.

 

Pozdrawiam

Sztum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląskie, pow. legnicki. Rzepak kontraktowany dla Szamotuł - 1440 netto - cena wyjściowa. Skup prowadzi "Uprawa" z Lubiatowa na magazynie w Chojnowie. Cen pszenicy jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ptaszki ćwierkają, że pszenica będzie koło 600zł. Fiu fiu. A na świecie urodzaj, ojro tanie fiu fiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zakłady rybackie skupują jęczmień ozimy po 640 zł/t brutto. Pszenica ma być ok. 700 zł. W zeszłym roku płacili za pszenicę 450 zł brutto. Ja póki co wszystko pszenicę zostawiam na magazynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień paszowy 620 zł/t brutto,

Pszenica paszowa 650 zł/t brutto.

Takie ceny oferowała dzisiaj duża mieszalnia pasz w dawnym województwie toruńskim (obecnie kujawsko - pomorskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawne legnickie pszenica 550+vat młynpol

cebulski 520 +vat

Stadnik Małusz 530+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania 10 ton owsa po 530-550 za tone

kontakt 0552486653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile jęczmień obecnie

u mnie w elewatorach spadki

ja szukam jęczmienia z okolic Szamotuł i dalej i bliżej gotówką cena rynkowa do uzg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ile jęczmień obecnie

u mnie w elewatorach spadki

ja szukam jęczmienia z okolic Szamotuł i dalej i bliżej gotówką cena rynkowa do uzg.

w zachodniopomorskim dochodzi do 600 w wielu punktach jest droższy od pszenicy bo jest go mało i ściągają go z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was.tak sie zastanawiam czy te ceny zostaną czy skoczą do góry,trzymam wszystko w magazynie i nie wiem czy coś sprzedać,ale za tak marne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy w ogóle jest szansa że dojdzie do 600zł?po ile u was teraz ja z warmii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się porobiło

 

czasami lepiej wcześniej taniej sprzedać i włozyc na lokatę niż czekać jak wszystkich przyciśną płatności tym bardziej że jakieś tam lokaty ciekawe reklamują

ciekawostka na giełdzie jednej była oferta zakupu pszenicy na statek po 500 netto tyle że z dostawą do portu

a oto transakcja z giełdy pszenica kons.

24 wrzesień 2008 - środa

2000,00 ton

560,00 netto

Piła biał.14 gl.31 lo.270 gęst.82

 

pszenica konsumpcyjna

17 wrzesień 2008 - środa

100,00 ton

528,00 netto

odbiór Opole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pszenica ma gluten32-38 opadanie 230 -330 i idzie po 650 do małego młyna ale trzeba na monete czekać jakieś 30-40 t im opchne, NPK mam jeszcze z wiosennego zamówienia w dosyć rozsądnych cenach...w wiekszych młynach oferuja max 600 netto... przez tą cholerną ukraine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 600 złoty netto to jeszcze jak cię mogę, ale nie po 500 i niżej to już szok.może ktoś jest tu z woj.warm-mazurskie olsztyn okolice i wie kto skupuje i w miarę dobrze płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenicę widziałem w kontraktach na marzec po 560 zł we Francji.Trudno liczyc na coś więcej ,szczególnie że mamy dosc dużo ziarna zmagazynowanego.Gdy wypłynie na rynek,a wypłynie bo musi,z ceną moze być róznie i to niekoniecznie w górę.Krew mnie zalewa że rynek biopaliw jeszcze sie na zaczął a już umarl,była to jednak jakas nadzieja.Małe pogłowie trzody,wysoka cena produktów zbożowych,mniejsze zuzycie spirytusu krajowego to przeslanki na nasza niekorzyść.Nie chce mi się wierzyć by uzyskać to co w żniwa a wiec ok 650 zł.Wtedy to było ok.210 eu a dziś za ten sam towar obciazony już kosztami przechowania dostaniemy góra 140 eu.Kużwa badz tu mądry,inwestuj w silosy po to by stracić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargi trzymasz w silosach,ja też mam w magazynie znaczną ilość i jak pomyśle że mam sprzedać po 500 albo mniej to krew mi sie gotuje,ale jeszcze potrzymam zobaczę co to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam magazyny plaskie,ale za to wszystkie komory z nawiewem na ruszcie(suszarnie podłogowe).Sprzedałem pszenżyto po 615 zł w żniwa,a pszenice i jęczmień mam w domu.Nie sprzedałem gdyz u mnie była nieżla susza i zboża plonowały tragicznie.Pod koniec żniw widziałem w woj .opolskim zboża które wyglądały rewelacyjnie,podobne oceny pochodziły z poł.Polski ,myślalem sprzedać,ale wszystko miałem już załadowane i cena spadła do 580 więc pozostawiłem i to był błąd.Dużo tego nie mam bo ok. 50 ton .ale 10000 straty droa nie chodzi.Teraz będę trzymał ,bo głupio dać sie zdoic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargi super te nawiewy duży masz ten magazyn,u mnie na betonie to leży wszystko z tym że mam ocieplony styropianem.ja mam dużo więcej zboża.wczoraj właśnie ładowarką z suwałem żeby nie było tak wysoko po całym magazynie powinno poleżeć,tylko nie wiem ile będzie to leżało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moge pomieścić ok.100 tion ,przy moim areale 30 ha -wystarcza.Kiedyś uprawialem w 50% grochy,gorczyce,fasolę i zboza pod nasiennictwo,stad wentylatory.Jeśli twoje zboże miało niską wilgotnośc ,poniżej 12% to powinno byc dobrze.Uważaj przy mieszaniu gdyz czesto zboże chłonie wilgoć z otaczającego powietrza i w środku jest suchsze jak na zewnątrz.Mieszał bym tylko w wyjątkowo sprzyjających warunkach i tylko zboże o nie pewnej wilgotnosci z tendencją do zagrzewania.Zresztą co ci będę pisał,wiesz o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w agro biznesie powiedzieli że ceny zbóż spadają,wszystkie magazyny pełne, niech to............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to co mówią w Agrobiznesie to prawda,ale słuchając tego nie dziwię się że cena spada.Przy Eu po ok.3,5 cena 430-450 zł to złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowali mi za mokrą kukurydzę 150zł/t

to już nie jest śmieszne nawet!!!

Widzę tylko jedno wyjście, zakiszę ziarno w rękaw bo chyba nie będzie warto suszyć tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Ja nie, jak mogę teraz sprzedać po 390 suchą to policz ile jest warta mokra.

Przy wilgotności 32% i zanieczyszczeniach 3% po dosuszeniu na 14 % i wyczyszczeniu z tony mokrej zostaje 770 kg suchej o wartości 300 zł. Koszt suszenia na opale to ok 120 zł/T mokrej i 30 zł zysku, dla klienta zostaje 150 zł. Ja mogę dać 180-190 bo mam niskie koszty suszenia (mógłbym dać nawet 210 ale chyba by mi konkurencja łeb ukręciła).

Kiedyś można było lepiej sprzedać do gorzelni ale w tym roku za spirytus kiepsko płacą i przy takich jak teraz są cenach zboża paszowego nikt nie da więcej.

Główna przyczyną takich cen jest kurs złotówki wobec euro i euro wobec ukraińskiej hrywny i węgierskiego forinta. Nasza mocna złotówka i słaba hrywna i forint robią totalny bałagan u nas, a przynoszą dochód na Ukrainie i na Węgrzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...