Skocz do zawartości
sana25

AFERA Z OLEJEM NAPĘDOWYM

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem przestrzec przed zakupem paliwa.Przyjechali do mnie z ofertą kupna paliwa za okazyjną cenę przedstawili się że posiadają firmę drogową i że zostało im paliwo i mogą wystawic mi nawet faktue.mówili że mogą przywieść i przelejemy (zbytnio czasu nie miałem ) i to był mój błąd bo zaproponowali że wezmą odemnie beczki i przywiozą paliwo, zgodziłem się. Jak przyjechali to na samochodzie odkręcali każdą beczkię i zakrędką taką od wody pokazywali jakie piękne paliwo przywieżli. pozakręcali jeszcze kluczem poprawiał ,żeby się aby niewylało i zrzucili, chcieli jeszcze dane jak byłm chciał fakturę, no i kasę. jak odjechali to się póżniej okazało że tam jest woda normalnie sama woda.

Było ich 2 ok 180cm wzrostu jeden barczysty ścienty jasne włosy miał kródko nałyso pulpaśny na twarzy 2 kródko ścięty czarne włosy i charakterystyczny irokez na głowie (troche dłuższe włosy). Byli ubrani normalie jak by z roboty jechali. Poruszali się białym fordem tranzitem rejestracja BE na czarnych tablicach. Jeśli ktoś by ich spotkał to prosze o kontakt , lub jeśli miał podobne zdarzenie. Myślę że nie jednego oszukali na terenie toruńskim lub zachodnio warmińsko- mazurskim Będę czekać cierpliwie na wieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie jesteś sam kolegę w nidzicy zrobili w ten sam sposób na 500 zł.tylko że byli polonezem trakiem na numerach z południa polski i niby urwali się z budowy w działdowie i paliwo mieli w bańkach i koniecznie chcieli żeby za tydzień były puste bo po nie przyjdą ale był ten sam patent z poberaniem próbki nakrętką co do wyglądu to się dowiem po niedzieli ,znajomy sam się z siebie śmiał przez cały dzień że dał się tak zrobić w balona !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej że trafiliście na wodę, znajomy kupił jakieś niby tańsze paliwo i trzy silniki zatarł, niby paliwo ale co to było to nikt nie wie bo nie wytrzymał tego nawet U1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego ktoś wyrolował w ten sam sposób, ale to było kilkanaście lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2lata temu prawie w ten sam sposob znajomego tak zrobili.Opowiedzieli mu bajeczkę ze sa drogowcami i zeby im dać bańki ale nie beczki metalowe bo pomyśli sobie ze mu ukraść chcą ale takie plastikowe i on im dał na 600 litrow przywieżli mu on patrzy ładna ropa potargował sie z nimi jeszcze 20 gr mu opuścili i zadowolony im zapłacił,syn nawet nie zobaczył przy wlewaniu do ciągnika ze to woda tylko nie wyjechał nawet z gospodarstwa na tym.Trzeba mojego znajomego jednak pochwalic poniewaz powiedział innym o tym zajściu i za jakiś tydzień kopałem kombajnem i przyszli do mnie z propozycją kupna ropy ale juz mowili inna bajkę i z opisu wyglądu nie byli to ci sami wiec powiedziałem im zeby przywiezli rope jutro do domu to przeleję w swoje beczki i im zapłacę.Nidgy juz ich wiecej nie widziałem ale chwała za to ze znajomy powiedział o tym bo i ja bym pewnie sie dał nabrać na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasiada tez z pow. ciechanowskiego, tyle ze z beczką 200 sprzedali od razu bo nie mieli czasu przelewac, chcieli na flache za beczkie ale odpuscili

 

pewnie od kogos wzieli beczki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

to mogą być ci sami co wzieli od gospodarza beczki ale się u niego już nie pojawili .teraz się o tym dowiedziałam .w okolicy , a jak wyglądali może wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok temu naciągneli tak 4 rolników którzy o tym mówili nie wiadomo ilu się nie przyznało. W beczkach 200l było jakieś 10-15l ON na wirzchu a reszta wody. Też jacyś drogowcy.

Ale to i tak mniej straciłeś jakby ci ktoś sprzedał odbarwiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresuje was moze to:

http://www.tvn24.pl/12690,1566771,0,1,woda-chrzczona-paliwem,wiadomosc.html

 

 

Policjanci z Praszki (woj. Opolskie) zatrzymali trzech mężczyzn z "obwoźną stacją paliw". Handlowali tanim olejem napędowym a raczej... wodą ze śladową domieszką paliwa. W ich aucie były beczki o pojemności 1,3 tys. litrów, a w nich już tylko nieco ponad 300 litrów pseudopaliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujcie paliwo na lewo i niech was ruchają ja kupuje z wiadomego źrudła faktura certyfikat wat i akcyza odliczona i taniej jak opał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak kupujesz opał to masz zwrot akcyzy w momencie zakupu większy niż ON. A z certyfikatami ON to jest różnie. Jeszcze nikt nie wygrał z stacją paliw która sprzedawała szajs chociaż miał certyfikaty i faktury vat. Jak kupujesz na BP albo Statoilu to masz pewność ale pozostali to wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest z okolic lublina to polecam ON z Poczty Polskiej na ul.Sierpińskiego 26 jest tanio jakosc dobra i jeśli jest beczka 200l to wchodzi 200l a nie jak w niektórych stacjach 220l

tuaj nie ma mowy o jakimś przekręcie ponieważ tankuje sie tutaj cały tabor pocztowy i jeśli dostali by jakiś szajs to poczta upomniała by sie o swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś jest z okolic lublina to polecam ON z Poczty Polskiej na ul.Sierpińskiego 26 jest tanio jakosc dobra i jeśli jest beczka 200l to wchodzi 200l a nie jak w niektórych stacjach 220l

tuaj nie ma mowy o jakimś przekręcie ponieważ tankuje sie tutaj cały tabor pocztowy i jeśli dostali by jakiś szajs to poczta upomniała by sie o swoje

 

po iletam jest on? w którym miejscu to jest w lbn? fakturkę dają? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu w piatek był po 3,49 zł oczywiście faktury dają bez problemów. Jeśli pytasz gdzie jest ulica to jest to na wylocie w strone Przemyśla przed Szpitalem w Abramowicach ostatnie skrzyżowanie z pętla trolejbusowa skręcasz w prawo (jadąc od centrum) i za jakieś 300m skręcasz w brame po lewej stronie bedziesz widział samochody Poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stacjach auchan (Rzeszów) w ostatni weekend ON by łpo 3,19 zł brutto ale w mnojej okolicy to na dobrych stacjach trzyma sie po około 3,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas opał po 2.3 pln ale jak bierzesz wiecej jak 1000 litrow to po 1.9 pln. Cena wypas ale tylko dla wtajemniczonych bo zwykły leszcz nie kupi.

Ropa po 3,55 a Biodiesel 3,45. Koszalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w Lublinie widziałem ON po 3,37 a biodiesel po 3,33zł znaczy sie cena nadal spada , przynajmniej jeden plus na koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opał 3 zł

ie wiem skąd wziołes tą cene ale sprawdz sobie na stronie dystrybutora paliw na orlen lub na lotosie tam cena aktualna to około 2 zł/za litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując ON po 2,5 (netto) odliczając 0,97 zwrotu mamy ropke po około 1,5 wiec opał mi nie pasuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupując ON po 2,5 (netto) odliczając 0,97 zwrotu mamy ropke po około 1,5 wiec opał mi nie pasuje..
A czy w 2009r będzie zwrot???coś słyszałem że ma już nie być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...