Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam kupic agregat uprawowy i podorywkowy do 914.

Co mi polecacie? jaka firma? nowe polskie czy używane zagraniczne?

chce nabyc bierny na 3 m. Czy to odpowiednia maszyna do 914?

 

a jaki podorywkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UNIA GRUDZIĄDZ OCZYWISCIE PROSZE PANA

 

a moze to pan uściślić jaki model będzie odpowiedni na średnie i lekkie ziemie(piaski)

typowo ciężkich ziem mam niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Aresa T z wałem Crosskil wersja półzawieszana a z tyłu siewnik.

 

Załatwiasz dwie sprawy na raz. Masz agregat podorywkowy i z siewnikiem uprawowo-siewny.

 

Kuzol ma taki zestaw i jest zadowolony.

 

Zaden inny agregat Bierny nie dorówna jakością pracy krótkiej tależówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuje 2,6 110 kM wystarcza

 

Dlaczego robicie sobie jaja Czy cie czlowieku porąbało? Od kiedy to 914 ma 110 koni?Po co takie bzdury piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zajrzec do listopadowego numeru rolniczego przegladu technicznego tam macie opisane wszystkie agregaty podorywkowe i plugi na rynku i statystyki czasu pracy, zapotrzebowania mocy i efektu wykonanej pracy. Wygral te statystyke Lemken Thorit-spulchniacz obrotowy, drugie miejsce plug wahadlowy Famarol, dalej kultywator scierniskowy 4-rzedowy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o Szmaragdzie Lemkena

 

mazyna debilnie prosta i mysle ze w tym wyjatkowym przypadku nie warto silić sie na zachodnią marke- krajowi producenci nie odbiegaja znaczaco.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuje 2,6 110 kM wystarcza

 

Dlaczego robicie sobie jaja Czy cie czlowieku porąbało? Od kiedy to 914 ma 110 koni?Po co takie bzdury piszesz

ja nie pisze ze 914 ma 110 koni tylko ze do 2,6 tyle wystarcza ruzumisz tera ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do 3 m też wystarcza 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa agregaty bierne na 2,7metra?

Może by się dało podpiać poznaniaka z tyłu do biernego na 2,7 m i mial bym swietny zetawik.Tylko czy 914 nie jest za słaby do tego....

O to że przód podniesie to się nie boję bo mam komplet obciążników

 

robiliscie takie eksperymenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sa agregaty bierne na 2,7metra?

Może by się dało podpiać poznaniaka z tyłu do biernego na 2,7 m i mial bym swietny zetawik.Tylko czy 914 nie jest za słaby do tego....

O to że przód podniesie to się nie boję bo mam komplet obciążników

 

robiliscie takie eksperymenty

 

spokojnie da rade..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak nie znajdziesz agregatu biernego na 2,7 metra to zawsze możesz kupić 3 metrowy i odczepić pare zembów żeby było 2,7... zreszta to u mnie w pewnym durzym gospodarstwie 914 ten z tych nowszych ciagnie 3 motrowego famarola zestaw. 1014 jedzie z aktywnym agregatem Amazone + siewnik Amazone na 2,7 metra. Takze kupuj i jedziesz ile wlezie... oszczędzisz bardzo dużo czasu. Ja swoim agregatem z siewnikiem Amazone z dużą skrzynią na 3m wpadam na zaorane pole i jade od strony... 1h na 1 godzine wszystko ładnie zasiane równo jak na stole:) Jeżeli możesz to wymień też siewnik i kup cały zestaw bo ja na poznaniaka to już patrzeć nie mogłem... Więcej na wierzchu zboża niż w ziemi a po siewie mimo że dawka była wyraźnie zmierzona to zdażało mi sie że na 10h zostawało mi lub brakowało od 50-100 kg zboża:/ W amazonie masz granice błędu 2 kg na hektar i tak rzeczywiście jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sa agregaty bierne na 2,7metra?

Może by się dało podpiać poznaniaka z tyłu do biernego na 2,7 m i mial bym swietny zetawik.Tylko czy 914 nie jest za słaby do tego....

O to że przód podniesie to się nie boję bo mam komplet obciążników

 

robiliscie takie eksperymenty

 

Zobacz na mojej stronce( daję link)

Ja sam zrobiłem agregat 2 7 m do starego poznaniaka i ciągałem go MTZ-tem a wszystko grało idealnie.

http://edkp.w.interia.pl/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem że rolmasz kutno ma 2,7 m agregat i chyba jak się nie mylę to również moskit kalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie bawil w jakies agregaty 2,7 metra bo te 30 cm na koniu nie poczujesz a scierzek technologicznych nie zrobisz.

 

Po prostu rozstaw troche szerzej redlice w siewniku i po robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was ma taki agregat i mozę cos o nim napisać, i czym mój Zetor7211 moze z nim współpracować ?? A i jakie śa wasze opinie na temat nowego Poznaniaka 3m ?? Bardzo prosze o szczere komentarze:)
Ja mam kombi tyle że 4.20 m i jak coś to pytaj
Chodzi mi o to głównie czy Zetor 7211 ok 65KM pociągnie 3m takiego agregatu czy ten afregat dobże uprawia pod buraki no i czy po przejeżdzi po bokach agregatu nie zostja górki takie usypane ?
zetor 62 KM nie da rady z tym agregatem mowy nie ma płyciutko moze i tak ale na siew to nawet nie próbój a górki to zostawiasz wtedy jak masz zeby szezej rozsuniete od wałków zdazało sie to w starszych modelach unni grudziądz
zetor 62 KM (...) unni grudziądz

To czemu unia podaje tu

zapotrzebowane mocy 60 km

zetor 7211 powinien pójsc z takim agregatem przecież on nie jest taki cięzki ma chyba jakieś 600-650 kg nie wiem jakie masz ziemie ale u mnie na dosyc cięzkich i pagórkowatych sasiad ursusem 4514 szalał na dwójce szosowej z takim agregatem , a ciezko bo cięzko jeżdzili z nim nawet c360
ja mam 3,7m i proxima 82KM ma co robic pod buraki i bod zboza idealnie równa. zeby ten twój zerorek miał naped to moze by 2 dał rade
Mam ziemie klasy 3B, miło mi słyszeć że jest idealnie równo po nim ale czy zostają po końcach przejazdów takie usypane górki, faktycznie Unia podaje zapotrzebowanie na moc 60KM wieć mój Zetor powinien sdawać rade, użytkuje także kobuza 4 z 2002roku (zmodernizowanego) i idzie nieźle, to mysle że z tym powinno być lżej a wy z takim agregatyem jak ktoś ma jakim ciągnikiem śmiga?
nie zostają pasy usypane!!!!!!!! cyba ze bys bardzo wolno jechał

Oczywiście temat usunięty.

Hej

Mam zamiar zakupić agregat uni Kombi B 3m z przedmim wałem i siewnik Poznaniak 3m, mam zamiar pracować tym Zetorem 7211 czy ten ciągnik poradzi sobie z tym agregatem bo z siewnikiem myśle że tak. (ten temat już był ale admin mi go wykasował) czym jeździcie z taki agregatem?

siewnik pociągnie a z agregatem bedzie cięzko tzn siłe to on bedzie miał tylko ze gorzej z uciągnem ale mysle dociązanie troszke bedzie pomagało ale jakosc przygorowanej roli np po zimie nie bedzie za dobra no chyba ze bedziesz po 2 3 razy poprawiał ale gdzie tu ekonomia > ?

Oczywiście powtórnie założony temat przez użytkownika center został usunięty. Proszę owego użytkownika o zapisanie się na wizytę do okulisty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co byscie mi doradzili

 

mam starego choc w dobrym stanie poznaniaka 2,7m i mysle o dokupieniu agregatu biernego 2,7 lub 3m

 

czy taki zestawik 3m pociagnie mi mój 7341 czy razcej 2,7m

 

 

Jak duzy koszt i ile czasu potrezba na przerobienie poznaniaka na 3m.

 

Moze ma ktos fotki takiej przeróbki

 

Bo mam już dosc tych rowów na polu po siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że troche za słaby znajomy robił 3m z mtz 82 tylko rok ateraz kupił pronara 1221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie będzie go ci podrywać bo on robił mtz z turem , mówił że to nie była robota tylko męka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki miał zestawik jaki agregat i jaki siewnik???

 

 

bo jesli miał nowego poznaniaka czy poloneza to on ma duza skrzynie, duzo tez zalezy od agregatu ile wazy i jak długi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z famarolu sypał pól skrzyni

lepszy jest ares z packerm albo z croskilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...