Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kolega kupił sobie pług obrotowy CHARIER 3-skibowy, ładnie orze i kryje ale ma jeden problem nie może poradzić sobie z wyrególowaniem 1-skiby (bardzo wąsko orze a wręcz idzie w bróździe) jak temy zaradzić, czym wyrególować. Pług nie pogięty ani nie spawany więc raczej napewno nie jest wadliwy.

6af47cbf3d96a087.jpg

843acd666e531fd9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunąć oś obrotu bliżej pierwszej skiby (nie widzę aby tuleja dała się przesunąć w bok) można zwiększyć rozstaw kół ciągnika i pierwsza skiba wyjdzie szersza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluzuj łancuchy przy cięgnach ciagnika wtedy powinien troche sie przesunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności musisz sprawdzić czy ramiona podnośnika są równe i czy w tylnich kołach jest tyle samo powietrza.jak zapniesz pług to środek pługa czyli środek wierzyczki lub jak kto woli tulei obrotu musi być na środku ciągnika czyli najlepiej brać namiar na WOM w tedy ustawisz po środku.łąnsuchami odzciągowymi to ustawicie..Po drugie musisz regulować odbojami na wierzyczce a tym samym kąt orki .jak bedzie za duzy to pierwsza skiba będzie brała głęboko.sprawdz czy nie jest przesunięta regulacja szerokości jeśli taka jest.a tak w ogołe to ten pług to jakis wynalazek czeba było dać z 1000 więcej i kupić jakiegoś hydraulicznego.na moje oko , a miałem kilka opługów obrotowych to taki jest trudno ustawić.spróbuj coś pokombinować i dej znać jak nie wypali to pomyślimy jeszcze nad nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Jeśli chodzi to ten wynalazek to lepiej obraca jak niejeden hydrauliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się taki mechanizma działa szybciej,ale czeba dbać bardzo o niego bo jak sie troszke rozreguluje lub przyrdzewieje to są problemy.Widze ze ciągasz go chyba zetorem 5211? Ja mam c-360 i mam FROSTA 2 skiby hydro na jeden wąż.Zjefajna maszyna.kiedyś miałem krone 2 kiby obracany automatycznie jak się podnisi.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzegawczy jesteś Przemko83 tak to zetor 5211 podnosi się bez problemu, orze bardzo lekko (daje rade 25cm 3-skiby gleba gliniasta) ale nawroty to lada wyczyn przodek w powietrzu bez obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że widziałem podobny pług, właściciel mówił że to Demblow czy jakoś tak. Ewentualnie jeszcze troche przypomina huarda. pewien jednak nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppanowie mam zamiar kupić pług 4 skibowy obracany do ursusa 914 jakej firmy mi proponujecie i z jakimi zabespieczaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

914 nie da sobie rady z czwórką obrotówką!! a co do zabezpieczeń to wszystko zależy jak go będziesz używał no i na jakich ziemiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ppanowie mam zamiar kupić pług 4 skibowy obracany do ursusa 914 jakej firmy mi proponujecie i z jakimi zabespieczaniami

do 4 obrotowej potrzeba co najmiej 110KM lepiej kup 3 obrotową, bedziesz miał mniejsze spalanie na 1ha i szybciej to zaorasz pole bo 4 obrotową bedziessz musiał ciągać 3 terenową a 3obrotową pociągniesz spokojnie 4 terenową, bedziesz miał też lepiej zaorane pole przy większej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ppanowie mam zamiar kupić pług 4 skibowy obracany do ursusa 914 jakej firmy mi proponujecie i z jakimi zabespieczaniami

 

Ja oram 4 obrotową ibis na kołku tylko ze 1014. Orka idzie na 4 ternowej. Do 914 tez polecałbym porzadną 3 obrotową. A jeśli juz sie upierasz przy 4 to szukaj max lekki, wiec zabezpieczenie na kołek i na cienkiej ramie no i koniecznie 3+1, zawsze można odkręcic jeden korpus. Mój ibis waży tone i żeby go ursus 4 cylindrowy podniósł to trzeba miec siłownik wspomagający i konkretny balast z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko tyle orka rok 2007 60affaa03468277fm.jpg i orka 2008 bf4a0ce3c83a4f3em.jpg MTZ 820 + Lemken Opal 110 4x35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka ziemia, S-Piotr na niektórych kawałkach zabezpieczenia kołkowe zrywa u mnie bez zaczepania o kamień . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaka ziemia, S-Piotr na niektórych kawałkach zabezpieczenia kołkowe zrywa u mnie bez zaczepania o kamień . . .

Średnie od IVa do II i spokojnie mogę orać na 25cm bez problemów a kołek też raz zerwałem gdy o słupek graniczny zawadziłem pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki tylko większy i wydaje mi sie ze był to Dowdsdel czy jakoś tak to sie pisało.

Podobny ale to nie ten pług raczej mi sie wydaje.

 

Nowe zdjęcia:

http://fotohub.pl/view/fa812436bb9a13a7938afff12fbe3500

 

Na jednym z nich widać dokładnie lemiesz, który jest przykręcany na cztery śruby. Wie ktoś gdzie takie lemiesze można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Potrzebuje informacji jakiej firmy jest ten pług. Zdjęcia w linku poniżej.

 

http://fotohub.pl/view/b28e0c3a4968ff645b0390e04285fa50

Daj sobie spokój z tym kalectwem .Części do niego jeśli są dostępne to kosztują tyle szok.Zanim na coś się napalisz to sprawdź po ile są części np. TU . Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniach a na pewno znajdziesz coś na swoją kieszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już ten pług i teraz szukam lemieszy. Na stronie unirolu nie ma takich lemieszy o takim rozłożeniu śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz problem. Ale mażesz zastosować każdy inny lemiesz a otwory wywierć w korpusie tylko weź lemiesze ogólnie dostępne aby już mieć to na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. no ale ten pług chyba nie jest jakiś bardzo stary bo obrót jest na dwa węże.ja bym dalej obstawiał że to jest jakiś angielski pług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu poszukać tych lemieszy,tylkopowinienes określić markę pługa.http://www.aves.net.pl/?m=sklep&action=katalog&id=116&q=skil&t=1&k=&page=26&sort=aname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zmierzyłem lemiesz i jak się okazuje ma on 50cm. Nigdzie na necie jeszcze nie znalazłem lemieszy z takim rozstawem otworów na śruby.[/quote

Popatrzyłem dokładnie na fotki twojego pługa to nie tylko lemiesze Ci potrzebne ale i odkładnie i płoz i przedpłużki do wymiany to kasy Cię szarpnie.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...