Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:07 Czw 24 Wrz 2020

Odliczenie vat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doradca podatkowy Słupsk

PostWysłany: 12:06 Pon 3 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
Od czesci do samochodu osobowego mozna odliczyć vat, chyba 60%, jak to zapisujecie na fakturze, Czy do faktury dołaczacie jakieś notatki?
Mam zamiar kupic drugi samochód osobowy i czy moge od niego odliczyć vat. Bo ten "stary" bede uzywał prywatnie.

ojjj
to zupełnie nie tak
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jaro8038

PostWysłany: 09:14 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi Ci o ustawowy zwrot akcyzy, który odbywa się dwa razy w roku to tak.
Jeśli jednak chodzi Ci o zwrot podatku akcyzowego od każdego zakupionego litra ON, to NIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mf3085

PostWysłany: 10:00 Sro 15 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy vatowcy także dostają zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego?
Powrót do góry
kredyt

PostWysłany: 11:24 Wto 17 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
stawka VAT dla RR przy sprzedaży produktów rolnych zawsze 7%

Potwierdzam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kissmy...

PostWysłany: 20:07 Sro 11 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stawka VAT dla RR przy sprzedaży produktów rolnych zawsze 7%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 20:16 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli kupuje ziemniaki od ryczałtowca RR to wystawiam mu fakture na 7%, a jeżeli są to sadzeniaki czyli materiał siewny to chyba na 5% Czy sie myle. Bo przegladałem dokumenty z marca 2011 i zobaczyłem ze na fakturze mam 7%, miałem kontrole US w lipcu 2011 i nic sie nie przyczepili i teraz nie wiem co zrobić czy o tym zapmnieć czy robić korekte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jaro8038

PostWysłany: 14:15 Pią 13 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mylisz się.
Stwierdzenie lakoniczne aczkolwiek treściwe -Smile -Smile
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:15 Czw 12 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
Żeby odliczyć vat od osobówki trzeba z niej teraz zrobić bankowóz kratki już niepomagają Razz

Za bankowozy też sie wzieli
http://podatki.onet.pl/fiskus-walczy-z-bankowozami,19923,4995642,1,prasa-detal

Czytam ten artykuł
http://samochod-w-firmie.wieszjak.pl/eksploatacja/216434,Odliczanie-VAT-od-uslug-serwisowych-i-czesci-zamiennych.html
i wnioskuje z niego że za częsci do sobówki mogę odliczyc 100% vatu, czy sie mylę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jaro8038

PostWysłany: 15:05 Czw 12 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiej potrzeby. Od samochodu osobowego normalnie możesz odliczyć do 6.000 zł Vat-u, jednak nie więcej niż 60% kwoty Vat wynikającej z zakupu, tzn. jeśli kupisz auto za 40 tys netto - masz 9.200 Vat - odliczyć możesz 5.520 zł, a nie 6.000 zł.
Jeśli kupisz autko za 70 tys. netto - Vat 16.100 zł, ale odliczysz tylko 6.000 zł.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 08:58 Czw 12 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby odliczyć vat od osobówki trzeba z niej teraz zrobić bankowóz kratki już niepomagają Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
osa21

PostWysłany: 23:11 Sro 11 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czesci do samochodu osobowego mozna odliczyć vat, chyba 60%, jak to zapisujecie na fakturze, Czy do faktury dołaczacie jakieś notatki?
Mam zamiar kupic drugi samochód osobowy i czy moge od niego odliczyć vat. Bo ten "stary" bede uzywał prywatnie.
Powrót do góry
beata_bese

PostWysłany: 19:18 Nie 23 Paź 2011    Temat postu: zwrot vat Odpowiedz z cytatem

W przypadku wnioskowania o przyspieszony termin zwrotu vat(25 dni) do deklaracji VAT-7 dołączany jest wniosek.W następnej kolejności US wzywa do dostarczenia dokumentów,na podstawie których sporządzono deklarację oraz bada płatność faktur, które muszą być na dzień złożenia deklaracji, wszystkie zapłacone. W każdym innym przypadku zwrot VAT następuje w ciągu 60 dni bez dodatkowego wnioskowania.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szopen72

PostWysłany: 05:37 Pią 2 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój program księgowy sam zaznacz że niby dołączam wniosek o zwrot ale nigdy tego nie robię a co miesiąc mam zwrot. Tylko ja zaznaczam zwrot po 60 dniach Confused
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:22 Czw 1 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kolejne pytanie. Jak miałem zwrot za ciagnik (środek trawały) to musiałem dołaczyć do deklaracji wniosek o zwrot, a teraz jak nie miałem żadnego zakupu środka trałego tylko pozostałe a mam za to 5tys. zwrotu vatu, to też musze dołączać wniosek o zwrot na 180dni?
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 10:24 Nie 7 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

data wystawienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
osa21

PostWysłany: 09:29 Nie 7 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak rozliczyć faktury ze sprzedaży zboza czy rzepaku. Mam fakture np. z 31 lipca a termin płatnośc do 13 sierpnia, w którym miesiącu rozliczam te fakturę? Czy decyduje data sprzedazy, czy data wpływy kasy na konto?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 08:39 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup sobie gotową książeczkę kontroli i po sprawie. Wpisują się tam wszystkie kontrole od weterynarii po nadzór budowlany.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 06:24 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kontrole z US wszystko dobrze do niczego sie nie przyczepili, tylko nie miałem jakiegoś zeszytu kontroli czy jakoś tak, jak to ma wyglądać?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 06:46 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w US i nie da rady rozliczyć sie na 25 dni, bo faktury z cukrowni są z marca a termin płatności dopiero na jesień. Czyli u mnie to tylko moge pisać o 25 dni od odstawy buraków do marca przyszłego roku. Troche szkoda bo za te 35tys. chciałem kupić pare rzeczy.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:00 Sro 6 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
możesz ewentualnie te faktury przerzucić na późniejszy okres (fakturę można rozliczyć w danym okresie lub dwóch kolejnych) robisz korektę i po sprawie, chyba że rozliczasz się miesięcznie, ewentualnie możesz opłacić te faktury

@szopen72 miałem w zeszłym tygodniu kontrolę i jednym z jej elementów było sprawdzenie czy wszystkie faktury zostały opłacone, ale faktycznie warto by się upewnić jak to wygląda w przypadku długiego okresu płatności
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 14:57 Sro 6 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz ewentualnie te faktury przerzucić na późniejszy okres (fakturę można rozliczyć w danym okresie lub dwóch kolejnych) robisz korektę i po sprawie, chyba że rozliczasz się miesięcznie, ewentualnie możesz opłacić te faktury
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 07:57 Sro 6 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z ta interpretacją. Przy zwrocie 25 dniowym musisz mieć opłacone wszystkie faktury za media (prąd woda itp) oraz wszystkie których termin płatności minął. Nie musisz mieć opłaconych faktur które mają długi termin płatności.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 10:56 Wto 5 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie faktury muszą być opłacone przy 25-cio dniowym terminie zwrotu.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 06:23 Wto 5 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mam brane nasiona i śor z cukrowni a rozliczenie za nie jest na jesień, a teraz chcem mieć zwrot vatu za ciagnik to moge pisać o 25 dni czy o 60?
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 00:21 Nie 3 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- na prawo do odliczenia vat nie ma wpływu jej opłacenie bądź nie (wyjątek - metoda kasowa bądź przyspieszony termin zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym), fakturę można ująć w deklaracji za okres, w którym została wystawiona faktura lub w jednym z dwóch kolejnych

- w deklaracji ujmujemy wyłącznie faktury wystawione w danym okresie (istnieje również możliwość ujęcia faktur z dwóch poprzednich okresów jeśli nie zostały wcześniej rozliczone), dodatkowo ujmujemy nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym (o ile taka wystąpiła) z poprzedniego okresu

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040540535
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: