Skocz do zawartości
Gość MBS

Płyty i szmba obornikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam:

Kilka tygodni temu przeczytalem w "Tygodnik Rolniczy" i strony www ODR-u ze wycofujemy się z budowy płyt i szamb wg obowiazujacych wtedy projektow. Jakich widomo bezsensownych tzn. szmbo kilka razy wieksze od plyty i tak dalej. Profesor Poznańskiej Akademii Rolniczej stwierdzil ze byly to projekty iracjnalne i nie dostosowane do naszych potrzeb. Zespol fachowcow przedstawil swojego autorstwa projekt tanszy, lepszy, zajmujacy mniej miejsca itd. Nasz ukochany "rzad" przyjol i w pelni zaakceptowal w/w projekt poznanskich naukowcow. Dzis czytam ze ARiMR zaczela wyplate srodkow na budowe min. plyt i szmab i rozumiem z tego ze dotyczy to starych gorszych projektow. Moze mnie ktos oswiecic o co tu chodzi!!!

pozdrawiam

MBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie konczy sie logika, zaczyna ARiMR.

2. Jesli nie wiadomo o co chodzi - to chodi o kasę.

 

Podsumowanie: ODR ma doświadczenie, "Agencja" - procedury.

 

A to Polska właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie chodzi o "durne" jednostki do przeliczania djp a pózniej ilość metrów kwadratowych potrzebna do zmagazynowania gnojowicy przez 4 czy 6 miesiecy.

Jednostki napewno nie uległy zmianie i trzymać sie beda wyliczen z planu dostosowania który złożyłeś na poczatku roku.

Zmieni sie napewno ilość pieniedzy którą otrzymasz- w lutym euro było liczone po 4,77 , a teraz przyjete zostalo 4,12 albo 4.02 dokładnie nie wiem.

Jest inny projekt płyty obornikowej tzn. zagłebiona 70 cm w ziemi..........

 

 

piszesz ze stary projekt to gorszy- jest dobry a cała akcja miała na celu spowodowanie "potanienia" budowy i rozdzielenie pieniedzy dla wiekszej ilosci roników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jakiś mądry człowiek miał projekt bynkru i przerobił ga na zbiornik i płytę i wyszły takie cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Hans a ja mysle ze "stary" projekt jest gorszy, kosztowniejszy, zajmujacy duzo ba bardzo duzo miejsca, pozatym na pole wywieziesz nie obornik a brudna slome (przy bocznych wiatrach sam wiesz co to oznacza), gnojowicy tak dokladnie jak obronik, na polu nie rozwieziesz, chybe ze to zmierza w kierunku utylizacji gnojowicy w latach pozniejszych...

 

pozdrawiam

MBS

 

PS. Mojego wniosku nie chcieli przyjac bylo to 06.02.2005r. bo juz maja ich za duzo, brak słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge wam powiedzieć że jeśli chodzi o kase to nic się nie zmieniło.

To co mieliście obliczone tyle wypłacają.

Ja decyzje juz dostałem i jest wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moge wam powiedzieć że jeśli chodzi o kase to nic się nie zmieniło.

To co mieliście obliczone tyle wypłacają.

Ja decyzje juz dostałem i jest wszystko OK

 

Witam

Wiec kolego dostales cala kase? czy tylko 50% u mne beda wyplacac tylko 50% bo podobno przyjeli wiecej wnioskow niz maja pieniedzy(to problem krajowy)

pozdrawiam

MBS - wielkopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiara już podostawała tyle ile mieli w obiczeniach we wnioskach. Żadne 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wiara już podostawała tyle ile mieli w obiczeniach we wnioskach. Żadne 50%.

 

 

czyli dostali 100% ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tymi osobami z którymi rozmawiałem tak mi odpowiedały że dostały całą kasę i mają chyba 6 miesięcy na zakończenie prac o ile nie złożą aneksów o przedłużenie terminu inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kasą to jest tak że wypłacają wszystko co było wcześniej obliczone tylko że w dwóch ratach.

I - 50% przed rozpoczęciem

II- 50% po zakończeniu inwestycji

I wszędzie jest tak samo

A czas realizacji jest 12 miesięcy od daty wydania decyzji o płatności I raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze zbiornikami? Mogą być plastiki? Z ataestem oczywiście, ale czy mogą byc?

 

A zbiorniki po paliwie. Też maja atest.Paliwowy. I czy taki atest starczy by udokumentować ludkom z Agencyjki, że takowy zbiornik nie przecieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Pewni jestescie ze 100%!!! qrcze krewny dostal jak najbardziej ale tylko 50% z kwoty wstepnie obliczonej, brak srodkow.

I nie jest to I rata zebysmy sie dobrze zrozumieli

Dlatego mial sie zastanowic czy brnie w to dalej czy nie!

Zaskoczyliscie mnie ta informacja ze jedenak wyplacaja cala obliczona kwote.

Wg was jakie beda realne koszty tej inwestycji w waszych konkretnych przypadkach tzn.

 

pozdrawiam

MBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak się kłucicie to poszukajcie informacji nt. dostosowania i zobaczycie że jednak wypłacają 50%, a po wykonaniu i ewentualnym sprawdzeniu resztę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt tu sie nie kluci to nie topic"WETERYNARIA" ))

 

Zeby byla jasnosc:-)

Krewny zlozyl wniosek i tak dalej kwota inwestrycji wyszla mu 20 tys zl. Czekal prawie rok dostal odpowiedz z ARiMR ze owszem ma przyznane ale wyplaca tylko 10 tys. Czyli 10 tys podzila mu na 2 raty po 50% ))

No jasniej juz nei potrafie

 

pozdrawiam

MBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zastanawia mnie kwestia jak wygląda atesta/certyfkatu.

musze postawic zbiornik na gnojowice i plyte gnojową.

jak to zrobic aby miec ten certyfikat/atest aby agencja się nie czepiała. co muszę mieć??? musi mi go wykonać jakaś firma (płyta+zbiornik)???

 

intersuje mnie bardzo aspekt prawny aby nie umoczyc kasy bo wywalac kasy w bloto zaden z nas chyba nie lubi.

 

inna sprawa - czy zbiornik mozna umieścic pod budynkiem. mam w jednym miejscu nie zalaną posadzkę bo myslielismy tam wlasnie umiescic takowy zbiornik.

 

jakie są wogle koszta plyty + zbiornika???

zna ktoś jakieś firmy wykonujące je w warmińsko - mazurskim?????

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że bedziesz miał atest na beton z którego ci zrobią to wszystko. W porządnej betoniarni no problem. Najlepiej wziąść firmę i ona bedzie odpowiadać w razie nieprawidłowości ale znajdź takową. Co do lokalizacji zbiornika są jakieś wytyczne ile maja być oddalone od pewnych miejść( studnia. granica działki, okna domu sąsiada, silosów i takie tam inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy że bedziesz miał atest na beton z którego ci zrobią to wszystko. W porządnej betoniarni no problem. Najlepiej wziąść firmę i ona bedzie odpowiadać w razie nieprawidłowości ale znajdź takową. Co do lokalizacji zbiornika są jakieś wytyczne ile maja być oddalone od pewnych miejść( studnia. granica działki, okna domu sąsiada, silosów i takie tam inne)

 

o wytycznych cos niecos jest na stronie imberu

 

 

tylko znalezc teraz firme ktora wyda taki swistek

 

thx

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedaleko jest takowa teraz to robia taką kasę że szok. Wczesniej też sobie nieźle radził. Tylko mieszają beton i wożą niekiedy ponadd 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wykonać w ramach dostosowania zbiornik ~ 20 m^3 i płyte ~32 m^2 z płyta kłoptów nie będzie specjalnych...ale mam rozterki co do zbiornika są 3 mozliwości:-) :

1) wykonam sam - czego bym chciał raczej uniknąć...

2) zakupie zbiornik z tworzywa sztucznego typu beczka

3) zakupie zbiornik z prefabrykatów żelbetowych

 

Doradźcie co zrobić co wyjdzie taniej i co będzie lepsze ??

jeśli macie namiary na firmy wykonujace żelbetowe lub z tworzywa takie 18 -22m^3 podajcie jakieś adresy namiary ceny. Za wszelkie uwagi będe wdzięczny..

Pozdrawiam wszystkich rolników i życzliwe im osoby:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie mogę uzyskać dokładne specyfikacje płyty gnojowej i zbiornika (jakie zbrojenie, jaka grubość wylewki itd.)?

Czy mogę wybudować dwie płyty gnojowe (w dwóch miejscach), które w sumie będą miały ten sam lub nieco większy rozmiar podany w wniosku? Czy w takim wypadku ARiMR może robić problemy co do dotacji? Pytam się, ponieważ mam 2 obory i obornik jest składowanych w dwóch miejscach.

Jaki mam czas na zrealizowanie tego przedsięwzięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

zastanawia mnie kwestia jak wygląda atesta/certyfkatu.

musze postawic zbiornik na gnojowice i plyte gnojową.

jak to zrobic aby miec ten certyfikat/atest aby agencja się nie czepiała. co muszę mieć??? musi mi go wykonać jakaś firma (płyta+zbiornik)???

 

intersuje mnie bardzo aspekt prawny aby nie umoczyc kasy bo wywalac kasy w bloto zaden z nas chyba nie lubi.

 

inna sprawa - czy zbiornik mozna umieścic pod budynkiem. mam w jednym miejscu nie zalaną posadzkę bo myslielismy tam wlasnie umiescic takowy zbiornik.

 

jakie są wogle koszta plyty + zbiornika???

zna ktoś jakieś firmy wykonujące je w warmińsko - mazurskim?????

 

pzdrwm Nikita_Bennet

witam

mam zamiar zrobić sam plyte gnojowa co mam zrobic zeby agencja ja uznala... wystarczy sam atest na beton???a skad oni beda wiedzielia ze ja ten beton wlasnie tam wylalem ....a niekupilem sobie takiego swistka i sma betonu niumieszalem:) potrzebny jeszcze jakis kierownik nadzoru?? doradzcie co i jak kto juz to robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zrobić sam plyte gnojowa co mam zrobic zeby agencja ja uznala... wystarczy sam atest na beton???a skad oni beda wiedzielia ze ja ten beton wlasnie tam wylalem ....a niekupilem sobie takiego swistka i sma betonu niumieszalem:) potrzebny jeszcze jakis kierownik nadzoru?? doradzcie co i jak kto juz to robil

 

 

popieram. doradzcie cos.

bo szczerze mowiac to mozna i tak zrobic jak adasko radzi

 

aczkolwiek nie wiem czy u mnie nie lepiej wyjdzie zamowic betoniare (gruszke) i wylac.

zastanawia mnie tez kwestia tych plastikowych zbiornikow - segmentowych co mozna zakopac podobno w ziemi. kupuje sie je gotowe i lączy. kazdy o tej samej pojemnosci. zastanawiam sie tez nad takim rozwiązaniem ale za chiny ludowe nie wiem jak to jest z atestem czy certyfikatem

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mogę uzyskać dokładne specyfikacje płyty gnojowej i zbiornika (jakie zbrojenie, jaka grubość wylewki itd.)?

Czy mogę wybudować dwie płyty gnojowe (w dwóch miejscach), które w sumie będą miały ten sam lub nieco większy rozmiar podany w wniosku? Czy w takim wypadku ARiMR może robić problemy co do dotacji? Pytam się, ponieważ mam 2 obory i obornik jest składowanych w dwóch miejscach.

Jaki mam czas na zrealizowanie tego przedsięwzięcia?

 

jako takiej specyfikacji jak to nazywasz to nie ma - projektant zakłada na jakie obciazenia jest przewidziana płyta i wg tego robisz i stosujesz zbrojenie

 

co do drugiego pytania to narazie nie ma absolutnie takiej mozliwości- budujesz dokładnie tam gdzie wpisałeś w planie dostosowania - ale jest nadzieja bo czekają tylko na odpowiedz ministerstwa w tej sprawie.

inna bardzo wazną sprawą jest powierzchnia jaka budujesz - n ie moze być mniejsza jak wiadomo a jezeli zdecydowałeś sie na budowe wiekszej to koniecznie trzeba złozyc oswiadczenie jeszcze przed rozpoczeciem prac ze metryktóre budujesz ponad przyznana pomoc pokrywasz z własnej kieszeni

 

 

 

"mam zamiar zrobić sam plyte gnojowa co mam zrobic zeby agencja ja uznala... wystarczy sam atest na beton???a skad oni beda wiedzielia ze ja ten beton wlasnie tam wylalem ....a niekupilem sobie takiego swistka i sma betonu niumieszalem:) potrzebny jeszcze jakis kierownik nadzoru?? doradzcie co i jak kto juz to robil"

 

sprawdzać to mogą przez 5 lat i zeby przypadkiem sie nie okazało ze po 4 latach coś ci popekało i bedziesz kase zwracał - lepiej zastanów sie nad materiałami z ktorych to wykonasz.

w kontroli bedzie brał udział razem z agencja ktoś z nadzoru budowlanego - mają opierać sie głownie na projekcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...