Skocz do zawartości
Toninho

Gniazda i systemy firmy Vencomatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio zadzwonił do mnie przedstawiciel vencomatic, o dziwo mówił po polsku, podobno od listopada działa również vencomatic Polska.

słuchajcie czy ich gniazda są dobrej jakossci? Czy ktoś ma te gniazda od vencomatica?

zastanawiam się nad tym a może janssen jest lepszy od vencomatic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedne i drugie od 2002 roku. porównywalne . Vencomatik ma lepsze wyściółki - trwalsze , bardziej skąplikowany montaż i trzeba zwrócić uwagę na wersję wykonania - grubość ścianki ja mam 18mm są też 12mm ( przekłada się to na cenę ) Wada to pękanie sprężynek od mechanizmu zamykania gniazda .

Jansen - nie zawsze siatka wyrzuci padlaka z gniazda i jest dużo miejsc zatrzaskowych z plastiku które czasami się ułamią i trzeba je zastępować paskami plastikowymi do szybkiego montażu Generalnie sprawa ceny .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gniazda auto jensena nie mam jeszcze porównania i doświadczenia , mam pytanie właśnie stado wchodzi mi w nieśność i na jednym obiekcie mam mało ściółkowych a na drugim do licha i mam pytanie czy jest szansa że te kury ściółkowe przeniosą się do gniazd czy nie mam na co liczyć albo może macie koledzy jakąś radę żeby je sprowokować do wchodzenia do gniazd, zaznaczam że wchodzą w nieśność od 5 do 10% dziennie na tym kurniku gdzie jest więcej ściółki a na drugim wchodzą po 3 do 6% może tu leży problem? będę wdzięczna za radę.pozdrawiam wszystkich z repro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gniazda auto jensena nie mam jeszcze porównania i doświadczenia , mam pytanie właśnie stado wchodzi mi w nieśność i na jednym obiekcie mam mało ściółkowych a na drugim do licha i mam pytanie czy jest szansa że te kury ściółkowe przeniosą się do gniazd czy nie mam na co liczyć albo może macie koledzy jakąś radę żeby je sprowokować do wchodzenia do gniazd, zaznaczam że wchodzą w nieśność od 5 do 10% dziennie na tym kurniku gdzie jest więcej ściółki a na drugim wchodzą po 3 do 6% może tu leży problem? będę wdzięczna za radę.pozdrawiam wszystkich z repro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależności jest wiele, np. rozmieszczenie i rodzaj paszociągu - karmideł /odległości między liniami/, generalnie oświetlenie. W gniazdach powinno być jak najciemniej, ściółka równomiernie oświetlona.

 

Podaj więcej informacji.

Jakie jest wyposażenie /różnice w rozmieszczeniu i rodzaju/ na jednym i drugim obiekcie. W jakich miejscach jest najwięcej jaj ściółkowych /przy rusztach, na rusztach, przy ścianach, pod karmikami/. Kiedy jest najwięcej, po włączeniu światła, czy też później.

Pytasz "czy jest szansa że te kury ściółkowe przeniosą się do gniazd", jest szansa, ale nie wszystkie przeniosą się do gniazd.

 

"Norma" ściółkowych to 5 -7%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toi ovo 5-7% jaj ściółkowych to dużo, ostatnio byłem na fermie w niemczech bodajże u Pana Ideleer, ona ma gniazda vencomatic i w szczytowej produkcji jaj poza gniazdowych ma tylko 1%, powiedział mi że na jeśli się dobrze rozpocznie hodowlę i zadba o wszystko to nie będźie problemów z jajami na ściółce. Do tego bardzo dobrze wyrażał się o gniazdach vencomatic i o pomocy jaką oferują, ich specjaliści od hodowli przyjeżdżają za darmo i pomagaja rozwiązywać problemy z hodowlą. Ostatnio dzwoniłem do znajomego z Cedrobu (oni też mają vencomatica) i powiedział mi że u nich też był specjalista z venkomatica.

Zresztą jeśi się na początku czegoś nie dopatrzy to później mamy górę problemów. Dlatego ważne jest aby wszystkie czynniki były ok (światło, pasza, woda, wentylacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... byłem na fermie w niemczech ... w szczytowej produkcji jaj poza gniazdowych ma tylko 1%, ....

 

 

Ja w taki wynik nie wierzę!

 

Ktoś, kiedyś powiedział, że ilość zbieranych jaj ściółkowych zależy od wzrostu pracownika. Ponoć niżsi zbierają więcej.

U mnie pracownik zbiera 4%, a ja w następny dzień 5%, ot zależność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1% jaj na sciołce to poprostu bajka, chyba ze delikwent ma ruszt szeroki i jedna nitke paszy na nim. ale trzeba wszystko brac pod uwage bo wtedy moze nie byc zaplodnienia a to jest chyba wazniejsze niz jaja sciolowe. 5-7% to nie jest dużo w koncu ten pracownik tez powinien robic i ruszac sie po hali bo w razie jekiejs awarii np wody nawet nie zareaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma pierwszy rzut na gniazdach vencomatic ma 1% ściólkowych. stado przewiezione z odchowalni,gdzie były rozrzucone plastikowe ruszta, żeby się oswoiły łącznie z kogutami. Na hali produkcyjnej paszociągi żary trzy linie, mocne żarówki energooszczędne,rząd 15-stek na gniazdami,żeby pierwsze co zobaczyły jak wstaną to gniazda.ruszta 1,2m ana nich poidła kropelkowe,a słomy to tylko aby posadzkę przyprószyć, żeby uciekały na ruszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odchowywał ktoś z Was kury reprodukcje od pierwszego dnia w obiekcie z gniazdami atomatycznymi np big dutchmana kolonijne 2+ czy inne marki, interesuje mnie rówież czy razem trzymacie koguty z kurami w czasie odchowu do 14tyg. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda, słuchajcie byłem ostatnio na nowej fermie w koło Strzegowa (pow. Mławski). Na fermie mają gniazda Vencomatica CBN i dokładnie maj 1,4% jaj na ściółce możecie to sprawdzić. Ferma mieści się przy 7 z Warszawy na Gdańsk zaraz za Strzegowem (przed końcem lasu jest kapliczka i za tą kapliczką musicie skręcic w prawo aby dojechać do tejże fermy. Ferma należy do jednego z udziałowców firmy Cedrob. Kierownik farmy chwalił Vencomatic za to że pomagają w hodowli, w każdej chwili może zadwonic do niejakiego Marcina który jest przedstawicielem Vencomatic w Polsce, nawet był u niego specjalista hodowlany z holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stachu, raczej koguty należy odchowywać osobno lecz są hodowcy którzy odchowują wszystko razem. Podczas odchowywania w tym samym kurniku gdzie są gniazda to pamiętaj o kilku rzeczach:

1. Dobrze by było zdemontować ruszta aby zwiększyć powierzchnie kurnika dla kurek. U BIg Dutchmana to trochę kłopotliwe ponieważ mają w płytach podtrzymujących ruszta kołki a te z kolei wchodzą do otworów w ściółce które się zatykają podczas odchowu. U Jansena i Vencomatic wygląda to lepiej ruszta można dużo szybciej zdemontować i ponownie zamontować oraz są lepszej jakości. Ruszta ponownie montujemy w tygodniu 16-18.

2. Vencomatic jak i Jansen zalecają również aby podczas odchowu przykryć gniazda czarną folią. Utrzymuje to gniazda w czystości oraz co najważniejsze w tygodniu 17-18 kiedy odkrywamy gniazda wzbudza ciekawość u kur. Czynność ta przyczynia się do tego że kury lepiej wchodzą do gniazda oraz do mniejszej liczby jaj pozagniazdowych.

3. Przed wejściem kur w nieśność należy przyzwyczaić kury do odgłosu otwierania i zamykania gniazd oraz do taśmy zbioru jaj. Dlatego po odkryciu gniazd co parę godzin otwórz na chwilę i ponownie zamknij gniazda. Gniazda należy otworzyć na cały dzień wtedy gdy znajdziemy pierwsze jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...