Skocz do zawartości
Gość

Dopłaty do poplonów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!

 

Czy istnieją oprócz dopłat bezpośrednich dopłaty do poplonu??? (słyszałem, że tak ok 500zł/1ha)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją.Jezeli chcesz je uzyskać na przyszły rok to wniosek musisz złożyć do końca grudnia.Wypłaty będą gdzieś w maju 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to wymaga słynnej agencyjnej makulatury no i jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy to wymaga słynnej agencyjnej makulatury no i jak to wyglada?

 

a jeszcze jedno czy ten poplon mozna kosic i skarmiac bydło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no cóż ja próbuję w tym roku złożyć jest troszk problemu bo będę uwiazany przez 5 lat bo takie wymagania musisz taż przestrzegać powierzchnie jak raz zadeklarujesz 1 ha to do takiej powierzchni dostaniesz dopłate pomimo że w 3 roku zasiejesz nawet 3ha a mniej też niemożesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz jest możliwość zmiany powierzchni czy działek, ale wymaga to zmiany planu rolnosrodowiskowego jak dobrze zyjesz z paniami w ODR to niema problemu. Zasada jest taka że trzba miec mnuiej wiecej cały czas tyle samo a nie pierszego roku 2ha, a nastepnego 8ha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek rolnośrodowiskowy już złożyłem 16 grudnia do 2011roku nie mogę zmniejszyć powierzchni gospodarstwa (nawet nie mogę zamienić się na działki bez zmiany powierzchni po prostu jak zacznę realizować program na jakichś działkach to muszę to ciągnąć przez 5lat, jeśli np. kupię po 2latach 8ha to muszę na nim realizować program przez 5lat czyi łącznie minimum 7lat) i mam siać poplony przynajmniej na 1ha roczne (można obsiewać poplonami całe pole, co rok) oraz spełniać dodatkowe warunki, co rok składać wniosek o dopłaty i dobra praktyka rolnicza dobrostan zwierząt atestacja opryskiwacza rejestr zabiegów gospodarka odpadami ściekami itp.

 

Wszystko to wielki pic najważniejsze to złożyć wniosek przed końcem roku a potem można składać korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wie ktos jak jest ze skladaniem wnioskow na poplony w tym roku. jest jeszcze ten probram czy juz nie . dzieki z odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Trzeba co roku miec podobnejpowierzchni pod rolnosrodowiskowy znajomi zwiekszyli i to znacznie pierwszy z 15 na 25 drugi z 18 na 56hektarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A jak jest z wymaganiami? Jakie warunki trzeba spełnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w minionym roku za poplony napoczadku listopada forsa na konto przysłana latos jeszcze nihuhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja jest zajęta innymi rzeczami - mi przysłali pismo, że z braku czasu przesuwają termin wydania decyzji płatności.

Co do wymagań - będąc w agencji weź broszurkę i tam jest wszystko opisane. Możesz poprosić pracowników biura o namiary na doradcę RŚ to on Ci wszystko wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieruny a takie plany ja miał !! ,,,wzwiazku z trwajacymi pracami nad przejsciem na nowy fundusz EFR na rzecz ROWz ktorego płacone sa srodki agencja niemoze wydac decyzji z tytułu rolnosrodowiskowych płatnosciw terminie .........przewidzany termin decyzji do 31 stycz 2008 ....jołki połki a takie miałem plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nie pisał w tym watku. Mam nadzieje że mi pomożecie. Chce sie ubiegać o ten program " ochrona wód i gleb" czyli te dopłaty do poplonów, czy warto jest się o to starać? Czy trudno jest żeby utrzymać ten stan przez 5 lat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochrona gleb i wód to chyba jeden z najprostrzych i najbardziaj elastycznych programów. W mojej okolicy to najpopularniejszy program rolnośrodowiskowy. Nie wymaga wielkich nakładów zwłaszcza jeśli samemu uprawia się nasioma na poplony.najważniejszą rzeczą jest to aby działkę wprowadzoną do programu uprawiac przez 5 lat .Szkoda tylko że nowe płatności są sporo niższe ale program ogólnie jest ok.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam program ,,międzyplon ścierniskowy'' otrzymuje 520 zł do hektara po nowemu ma być za ten program 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciala bym w tym roku złożyć wniosek o poplon. ale nie wiem do kiedy można go składac, jakie są warunki ,gdzie mozna go sklada prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakoś nie mogę się doszukać , informacji od kiedy , w taki poplon ( gorczyca ) , mogę wiosną wejść z pługiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy wymóg:

niewznawianie zabiegów agrotechnicznych przed dniem 1 marca;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie termin składani wniosków jest taki sam jak obszarówki. Jednak rolnictwo ekologiczne i zachowanie ras zwierząt trzeba pewne poczynania (wnioski do odpowiednich instytucji) złożyć nieco wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...