Skocz do zawartości
Toninho

Ceny piskląt

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie potrzebuje wiedzieć ile teraz żądają średnio za kurczęta 1 dniowe oraz za odchowane kurki nieśne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 1,95zł za kurkę w lubelskim. Odchowuję 80 000 rocznie w okresie luty-czerwiec. Poźniej sprzedaję do hurtu i na rynki wiejskie. Oczywiście biorę pisklęta ogólnoużytkowe (czyt. podwórkowe). Jak ceny kształtują się w innych regionach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arck dzięki za odpowiedź w kujawsko pomorskim biorą około 1,80 za kurczątko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawialiśmy czy samemu w kilku hodowców nie założyć własnej wylęgarni, pomysł upadł, ale dużo szukałem i kupe to kosztuje - za dużo na kilka kurników. Ciekawą prezentację fiłmowom znalazłem

 

wylegarnia kurcząt

 

warto obejżeć te kilka minut jak masowo lęgną kurczęta w wylęgarni przemysłowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie cenki ustalaliście na kwietniowe wstawienia? Podobno poprzez eksport spore podwyżki na wylęgarniach. Ja wstępnie 1,17 netto za gołego pisklaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem mam już zapuszczone ok 15000 ogólnych i jeszcze 65000 wstawiam do maja. Płacę za piskle ogólne zaszczepione 0,94zł i 1,95zł za kurkę zaszczepioną. W maju jeszcze kilka gr ma być niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kształtują się ceny piskląt ogólnoużytkowych i brojlerów na wiosenne wstawienia? Ktoś ma już rozeznanie? jaka cena kurek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Interferm Wierzbno 1 ,30 netto bez czczepień ( niewiem dlaczego tak drogo) masakra z tą ceną u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Interferm Wierzbno 1 ,30 netto bez czczepień ( niewiem dlaczego tak drogo) masakra z tą ceną u nich

Witam

A Tulce "drób" też po 1.30 netto

A jaka jakoś w Interfermie??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bio Margo 1.32 Koledzy wiecie jak wyglądają wstawienia na przełomie styczeń luty ?

 

Witam.1.32 netto bez szczepień?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podobno pisklę może jeszcze zdrożeć w okolicach marca.Ciekawe czy przekroczy 1.4 netto?Tak,że nie martw się endriu bo trafiłeś na super promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka - dlaczego tak jest?Jest mało wstawień ,za dużo jajka i dlatego cena nie spada czy jest dużo wstawień i brakuje jajka dlatego cena nie spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zagadka - dlaczego tak jest?Jest mało wstawień ,za dużo jajka i dlatego cena nie spada czy jest dużo wstawień i brakuje jajka dlatego cena nie spada

 

 

Jest jeszcze 3 opcja!!!!!!!

 

A mianowicie jest Medox któremu brakuje jednego jajka i ot cała bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna reakcja Medoxie, o taką mi chodziło....z przymrużeniem oka i do przodu..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"robie" jajo wylęgowe , cena pod " powyższym tematem " , mamy ceny żywca prawie jak na zachodzie , ale porazajace są ceny jaj wyl. na zachodzie . jajo wyl. mięsne po 25 eurocentow to po ile są pisklaki ? może ktoś napisze jeżeli wie . Najciekawsze ,że spożywcze jest w super cenie , nie jednego może zmotywować do zmiany profilu szczególnie jak zaliczy stado ze slabym wynikiem produkcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk jeszcze Polske mają za kraj 3świata tanio wyprodukują a reszta się nie liczy. Mnie to też już wkurza długi cykl produkcji a zostaje tylko na przeżycie oczywiście przy dobrym rzucie:) a taki jeden z drugim z zwd często nawet nie lężą tylko od razu na niemcnownie i ukraine a ty czekaj do 3 miechów za forsą. Z samego dorbiarstwa to czlowiek nie wyżyje wiem to nie od dziś.

ceny gwarantowane dalszą produkcję a nie tylko by przeżyć, i czysta współpraca a nie jak jest źle to jaj nie chcą brać chooby wymyślają a jak dobrze to oskarżają, że jaja odsprzedajesz:D ta cała produkcja staje się coraz bardziej kapitałochłonna i rolnika nie będzie stać jej odtarzać przy dzisiejszych cenach, jeden drugi rok w plecy i leżysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamyk jeszcze Polske mają za kraj 3świata tanio wyprodukują a reszta się nie liczy. Mnie to też już wkurza długi cykl produkcji a zostaje tylko na przeżycie oczywiście przy dobrym rzucie:) a taki jeden z drugim z zwd często nawet nie lężą tylko od razu na niemcnownie i ukraine a ty czekaj do 3 miechów za forsą. Z samego dorbiarstwa to czlowiek nie wyżyje wiem to nie od dziś.

ceny gwarantowane dalszą produkcję a nie tylko by przeżyć, i czysta współpraca a nie jak jest źle to jaj nie chcą brać chooby wymyślają a jak dobrze to oskarżają, że jaja odsprzedajesz:D ta cała produkcja staje się coraz bardziej kapitałochłonna i rolnika nie będzie stać jej odtarzać przy dzisiejszych cenach, jeden drugi rok w plecy i leżysz.

mam pytanie: czy cena za jajo brutto =%wylęgu jest dla was wystarczająca (a jeśli nie to jaka)? i drugie: czy nie próbowałeś się dogadywać z hodowcami brojlera bezpośrednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...