Skocz do zawartości
Gość stan

Firmy budowlane

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ZLECĘ BUDOWĘ OBORY W CENTRALNEJ POLSCE proszę o opińje i oferty -obiekt na 39 DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

polecam ale dość droga z Lubartowa woj Lubelskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam ale dość droga z Lubartowa woj Lubelskie

 

jak sie nazywa ta firma z Lubartowa bo mieszkam 45km od Lubartowa i kilka razy w miesiacy przjezdzam przez Lubartyów jadac do Lublina na uczelnie.

 

tez mam w planach nowa obore.

 

Moze mi ktos powiedziec jakie sa koszty budowy wolnostanowiskowej na 80-100szt dojnych z całym wyposazeniem ( hala, zbiorniki na gnojówke i płyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie chciał dowiedzieć o koszty budowy obory na około 150-200 świń w cyklu zamkniętym. Bo sie zastanawiam nad czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś wybrał bardzo odpowiedni temat do działu maszyny, gratuluję . . . Ma ktoś poradę , do jakiego działu go przenieść, chyab najbradziej odpowiedni byłby dział Nieruchomości, ja wy sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

m to ja wpisałem taki temat w maszyny dlatego że temat maszyn odwiedza najwięcej użytkow z nadzieją na błyskawiczne odpowiedzi i się niezawiodłem p. Marek SZ moderator niewkórzaj sie !przepraszam w prod

zwierzęcej jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam ale dość droga z Lubartowa woj Lubelskie

 

jak sie nazywa ta firma z Lubartowa bo mieszkam 45km od Lubartowa i kilka razy w miesiacy przjezdzam przez Lubartyów jadac do Lublina na uczelnie.

 

tez mam w planach nowa obore.

 

Moze mi ktos powiedziec jakie sa koszty budowy wolnostanowiskowej na 80-100szt dojnych z całym wyposazeniem ( hala, zbiorniki na gnojówke i płyta)

 

koszt to ok od 10 do 15 tys na 1 sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam ale dość droga z Lubartowa woj Lubelskie

 

jak sie nazywa ta firma z Lubartowa bo mieszkam 45km od Lubartowa i kilka razy w miesiacy przjezdzam przez Lubartyów jadac do Lublina na uczelnie.

 

tez mam w planach nowa obore.

 

Moze mi ktos powiedziec jakie sa koszty budowy wolnostanowiskowej na 80-100szt dojnych z całym wyposazeniem ( hala, zbiorniki na gnojówke i płyta)

 

koszt to ok od 10 do 15 tys na 1 sztuke

 

Znajomy w tamtym roku budowal 22m/40m , 70-80 sztuk powinno mu wejść

za robote firmie zapłacil 120 tys

hala westfalia 2*3 auto tandem 120tys(wyposażona na full kosztowalaby 200tys)

podbicie dachu pianką 30000

razem zplytą i zbirnikiem na gnojówe 500000 tak mówi

Obora jest legowiskowa płytko ścielona słomą

Do tego jeszcze zbiornik na mleko , jąłowki

 

Myślę że na 80-100 to trzeba 1000000zł liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z budowlami dla świń?

 

O świniach to nie wiem nikt w okolicy nie budowal na krowy to kilka obór pobudowali

 

Ta co opisalem budowala firma mleksystem z parczewa (nażekal troche na nią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No ja bym sie chciał dowiedzieć o koszty budowy obory na około 150-200 świń w cyklu zamkniętym. Bo sie zastanawiam nad czymś takim.

 

1. obora na świnie

 

zeby sie oplacalo to trzeba budowac na 150-200 ale macior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ZDECYDOWANIE obory wolnostanowiskowe a nie wolnokojcowe to profil bydła a czego wciskaja sie świniaze z yeptowiną :?: ...... aciu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oli kładz się spać dobranocka juz była jeśli z kabaretu niemożesz załapać -panie wstrząśnienty a nie mieszany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zobaczcie link http://www.themeatrix.com/polish/action/information.html a może już widzieliscie

Panie Maćku

Złe podpisy pod fotami na tej stronce

To bydło z Kaliforni to nie mleczna ferma, a feedlot z opasami bydła red angus i krzyżówek z innymi rasami mięsnymi

Ponad 90% mleka w USA dojone jest od hf / czarno - białe albo czerwono białe/, reszta to swiss browny, jersey albo guernsey

A poza tym to żadne rewelacje

globalizacja dotknęła również produkcję żywności, rolnictwo i wieś i nie ma na to rady

Dajmy szanse biedniejszym krajom produkować i eksportować zdrową żywność, a nie chrońmy swych rynków i działającym na nich producentom - potentatom / np Stokłosa/ dodając im kasy w postaci dotacji do produkcji tego syfu sprzedawanego ludziom jako żywność w hipermarketach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczcie link http://www.themeatrix.com/polish/action/information.html a może już widzieliscie

Panie Maćku

Złe podpisy pod fotami na tej stronce

To bydło z Kaliforni to nie mleczna ferma, a feedlot z opasami bydła red angus i krzyżówek z innymi rasami mięsnymi

Ponad 90% mleka w USA dojone jest od hf / czarno - białe albo czerwono białe/, reszta to swiss browny, jersey albo guernsey

A poza tym to żadne rewelacje

globalizacja dotknęła również produkcję żywności, rolnictwo i wieś i nie ma na to rady

Dajmy szanse biedniejszym krajom produkować i eksportować zdrową żywność, a nie chrońmy swych rynków i działającym na nich producentom - potentatom / np Stokłosa/ dodając im kasy w postaci dotacji do produkcji tego syfu sprzedawanego ludziom jako żywność w hipermarketach

 

 

us farmer chyba us tandeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczcie link http://www.themeatrix.com/polish/action/information.html a może już widzieliscie

Panie Maćku

Złe podpisy pod fotami na tej stronce

To bydło z Kaliforni to nie mleczna ferma, a feedlot z opasami bydła red angus i krzyżówek z innymi rasami mięsnymi

Ponad 90% mleka w USA dojone jest od hf / czarno - białe albo czerwono białe/, reszta to swiss browny, jersey albo guernsey

A poza tym to żadne rewelacje

globalizacja dotknęła również produkcję żywności, rolnictwo i wieś i nie ma na to rady

Dajmy szanse biedniejszym krajom produkować i eksportować zdrową żywność, a nie chrońmy swych rynków i działającym na nich producentom - potentatom / np Stokłosa/ dodając im kasy w postaci dotacji do produkcji tego syfu sprzedawanego ludziom jako żywność w hipermarketach[/quot

 

trzeba zmieniac prawo i tok myslenia takich ludzi jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Lukaszu widocznie psycholog jestes że poznałes mój tok myslenia, i mało tego chcesz go zmieniać i jeszcze znajdujesz takich ludzi którzy myslą tak samo jak ja,może przenieś się na forum dla psychologów,albo nie używaj stwierdzeń tego typu. Ja nie zajmuje się produkcją zwierzęcą.Ja jestem laikiem pod tym wzgledem.Nie zwróciłem uwagi że na tej stronie fotografie są zle opisne,ale czy ma to jakieś znaczenie jak w ameryce w większosci traktuje sie zwierzęta, czy są to hf-ki czy jersejki to nie ma dla mnie znaczenia. Może jesteś zwolenikiem globalizacji ale wcale globalizacja nie musi sie równać z niehumanitrnymi metodami hodowli. Moim zdaniem człowiek nie powinien zbytnio eksploatować natury bo to obraca się przeciwko niemu. Natomiast ciekawie sytacja zacznie wyglądać jak UE zniesie subsydia to wtedy rolnictwo w europie padnie, a za kilkadziesiąt lat biedne kraje całkowicie zniszczą środowisko i wtedy wszyscy będziemy jeść chyba plastik albo ktoś wymysli coś do jedzenia co będzie mozna w fabrykach wyprodukować, bez udziału materii żywej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zobaczcie link http://www.themeatrix.com/polish/action/information.html a może już widzieliscie

Panie Maćku

Złe podpisy pod fotami na tej stronce

To bydło z Kaliforni to nie mleczna ferma, a feedlot z opasami bydła red angus i krzyżówek z innymi rasami mięsnymi

Ponad 90% mleka w USA dojone jest od hf / czarno - białe albo czerwono białe/, reszta to swiss browny, jersey albo guernsey

A poza tym to żadne rewelacje

globalizacja dotknęła również produkcję żywności, rolnictwo i wieś i nie ma na to rady

Dajmy szanse biedniejszym krajom produkować i eksportować zdrową żywność, a nie chrońmy swych rynków i działającym na nich producentom - potentatom / np Stokłosa/ dodając im kasy w postaci dotacji do produkcji tego syfu sprzedawanego ludziom jako żywność w hipermarketach

 

 

us farmer chyba us tandeta

 

Luk chyba nie kumasz facet co czytasz - chyba wyraźnie piszę o szansie dla UBOGICH KRAJÓW produkowania i sprzedaży dobrej żywności. Ubogim krajem jest niestety jeszcze Polska i o szanse dla Polski mi się rozchodzi

Lik - Good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...