Skocz do zawartości
Brojler kurzy

Koszty produkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 stycznia Energia podniosła ceny za prąd o ponad 40 % , a od lutego również wzrasta przesyłowe. Do tej pory płaciłem za energię miesięcznie na 1 obiekt około 1000-1200 złotych . Teraz jest to już około 1800PLN , a bedzie więcej . Żarówki mam energooszczędne , stosuj.ę program swietlny , wentylatory standartowe fi 63 po 8 sztuk na obiekcie / latem oczywiście duże też / i tak naprawdę to nie widzę gdzie mógłbym zaoszczędzić . Wychodzi na to , że do kilograma żywca muszę doliczyć na energię elektryczną 7-8 groszy .

Jak to wygląda u innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej brojler kurzy jak masz rozwiązaną sprawę żarówek oszczędnych na ściemnieniu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej brojler kurzy jak masz rozwiązaną sprawę żarówek oszczędnych na ściemnieniu????
Nie mam ściemniacza , ale jest opcja wyłączenia co drugiej. Żarówki 11 -watowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

energia w górę ok. 35%, ale u nas dystrybucja lekko spadła o ok. o,5grosza/kWh netto. a tak na marginesie - pewna firma drobiarska w mojej dalszej okolicy ok 6 kurników negocjowała z zakłądem ceny, a potem zmieniła sprzedawcę energii elektrycznej - to wiem na 100% . nie wiem ile % zaoszczędziła. też nad tym myśle, muszę sie nieco zorentować bo przecież mamy teraz wolny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - od 01 stycznia wzrost ceny energii elektrycznej o ponad 40%. Żarówki mam wymienione na energooszczędne już od dwóch lat. Również nie pracują na ściemniaczu. Mam 3 obwody z których 2 pracują na ściemniaczu i jeden pod energooszczędne bez ściemniacza. Zakupiłem najmniejszej mocy jakie są dostępne- 6W to jest moc świetlna tak jak 25W zwykłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo - od 01 stycznia wzrost ceny energii elektrycznej o ponad 40%. Żarówki mam wymienione na energooszczędne już od dwóch lat. Również nie pracują na ściemniaczu. Mam 3 obwody z których 2 pracują na ściemniaczu i jeden pod energooszczędne bez ściemniacza. Zakupiłem najmniejszej mocy jakie są dostępne- 6W to jest moc świetlna tak jak 25W zwykłej.

rozumiem, że 6W jest wystarczające, ąby kury były aktywne i nie zadużo światła by pojawilły się zawałki?? dzieki za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savik - nie znam się na programie świetlnym dla kury - ja tak robie na indyku. Nie wiem czy dla kury jest to wystarczająca ilość światła czy nie. No i oczywiście jeszcze ważne jest co ile metrów są umieszczone żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brojler Kurzy ostanio byłem w holandii na fermach widziałem wymienniki ciepła firmy agro-supply które pomagają zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania, to też może być dobry sposób na obniżenie kosztów produkcji. Poniżej masz link do opisu produktu, wiem że dystrybucją tych wymienników na Polskę zajmuje się vencomatic Polska. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ogrzewa ktoś z Was kurnik piecem na słome?

ja pale w węglowym słomą ale tylko jak nie ma mocnego mrozu, problem jest w tym, że trzeba często chodzić do pieca, myśle o prawdziwym kotle na słome w okrągłych belach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo - od 01 stycznia wzrost ceny energii elektrycznej o ponad 40%. Żarówki mam wymienione na energooszczędne już od dwóch lat. Również nie pracują na ściemniaczu. Mam 3 obwody z których 2 pracują na ściemniaczu i jeden pod energooszczędne bez ściemniacza. Zakupiłem najmniejszej mocy jakie są dostępne- 6W to jest moc świetlna tak jak 25W zwykłej.

Jaro 8038 - czy przy energooszczędnych żarówkach obcinasz dzioby indykom??? i czy żarówki zdają egzamin zarówno przy indorze i indyczce?? I czy nie masz problemów z dziobaniem się i ze zjadaniem słomy??? z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie obcinam dziobów indykom. W tym roku trzymam samą indyczkę - więc moim zdaniem wogóle dla indyczki cięcie dziobów jest bezsensowne. Przy mix-ie również nigdy dziobów nie ciąłem. Obecnie na jednym obiekcie dla próby wymieniłem wszystkie żarówki na energooszczędne - po wypięciu ściemniaczy.

Po 3 dniach odchowu wyłączyłem całkiem jeden obwód żarówek i po kolejnych 3 czy 4 dniach 2 obwód i został 3 obwód żarówek 6W. (te 2 obwody mam włożone żarówki o mocy świetlnej 75W - nie pamiętam ile to jest w energooszczędnych) Sprawdziło się więc będę systematycznie wymieniał na kolejnych obiektach.

Idąc dalej nigdy nie miałem problemów ze zjadaniem słomy. Z dziobaniem się teraz miałem problem, może nie problem - ale przypadek - ze stada 33 tys szt indyczki w 14 tygodniu wynieśliśmy 10 szt podziobanych ptaków. Jednakże wydaje mi się że był to mój błąd - poprosiłem w wytwórni pasz o wzmocnienie parametrów paszy no i pewnie sobie zwiększyłem Przez dobę podałem sól kuchenną i więcej dziobania nie było. Lekarz twierdzi, że było to właśnie związane ze stresem paszowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeję słomą 40 tys.brojlera - żeby utrzymac 6 rzutów potrzebujesz około 800 belek 150 cm tj. słoma z około 50 ha; instalacja tj piec i zbiornik na wodę około 100000 tys netto i teraz sam sobie policz cczxy się opłaca:) jedni twierdzą że nie inni że to świetny interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..Odnosząc sie do tego działu czyli koszty produkcji.. to wyglada to nastepująco..na dzien dzisiejszy to kwota 3,8 do 4 zł netto w zaleznosci od wyposazenia fermy, kosztów weterynaryjnych itd..wiec po takiej CENIE MINIMUM MUSIMY ODDAWAC ZYWCA UBOJNIA ALE DO TEGO MUSI BYC DOLICZONY ZYSK! TAKZE PAMIETAJCIE O TYM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania maszynę pakująca jaja Moba Repacker z 1984 r. stan bardzo dobry, średnia wydajność 18.000 jaj/h.

Maszyna w ciągłej eksploatacji, regularnie serwisowana.

Zainteresowanych proszę o telefon: 692 421 639.

Zapewniam transport i montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

["Stachu"] Witam ogrzewa ktoś z Was kurnik piecem na słome?

 

 

Nie ogrzewam kurnika słomom; liczyłem chyba 100 razy i ciągle wychodziło drożej niż węglem 29-31 kalori. Piec na 1 wałek spala go jakieś 2,5 - 3 godziny czyli ze 8 na dobe, to na rok niecałe 2,000 wałków z 70-100 hektarów. Jak słoma jest ze stoga i trafi sie mocno mokra to ten badziew sie nie spali. Prościej jest jak przywiozą naczepe węgla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam chętnych do zapoznania się z oferta na ceny Energii elektrycznej. Energia wytworzona i sprzedawana przez elektrownie Połaniec, bez prognoz, z rachunkiem co miesięcznym za aktualne zużycie. Brak opłat dodatkowych. więcej inf. na email lub PW Szymon Wąsowski

 

GDF SUEZ Energia Polska S.A. jest piątym największym wytwórcą energii w Polsce, a największym w południowo – wschodniej Polsce. Elektrownia zlokalizowana jest w województwie świętokrzyskim, nad Wisłą, w pobliżu Połańca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Szukam chętnych do zapoznania się z oferta na ceny Energii elektrycznej. Energia wytworzona i sprzedawana przez elektrownie Połaniec, bez prognoz, z rachunkiem co miesięcznym za aktualne zużycie. Brak opłat dodatkowych. więcej inf. na email lub PW Szymon Wąsowski

 

GDF SUEZ Energia Polska S.A. jest piątym największym wytwórcą energii w Polsce, a największym w południowo – wschodniej Polsce. Elektrownia zlokalizowana jest w województwie świętokrzyskim, nad Wisłą, w pobliżu Połańca.

 

Telefon do kontaktu: 537 97 28 04

mei:l wasowski.szymon30@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy posiadać gospodarstwa, by go utrzymać i mieć z niego zyski. Tu trzeba bardziej rozwiniętych działań. Dlatego też zanim podejmiemy jakieś działania, warto zwrócić się do profesjonalistów, jak chociażby (link) Z nimi będzie nam łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty produkcji = termin nieznany i nieużywany przez polskiego hodowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...