Skocz do zawartości
pawels

osad z oczyszczalni na pole

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy stosuje ktos z was osad z oczyszczalni jest on za darmo przynajmniej u mnie a zzawiera sporo wapnia troche azotu i potasu no ale ma tez w sobie metale ciezkie i jest duze prawdopodobienstwo skazenia gleby czy myslicie ze zatro uzywac go do nawozeni pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy stosuje ktos z was osad z oczyszczalni jest on za darmo przynajmniej u mnie a zzawiera sporo wapnia troche azotu i potasu no ale ma tez w sobie metale ciezkie i jest duze prawdopodobienstwo skazenia gleby czy myslicie ze zatro uzywac go do nawozeni pol

 

oczywiscie ze mozna ale z umiarem i przy wyliczeniu przez ODRy dawki takiego czegos, musisz oDebra1c wyniki prob tego osadu przeslac do ODRu albo Instytutu Gleboznastwa oraz swoje probki gleby z danych pol i oni ci wylicza dawke oraz czy mozesz wogole tego uzywac:) ja takie cus zrobilem i czekam na suche dni zeby przywiesc to cos z oczyszczalni a dawkowaie mam 5t/ha i z wyliczen mi wyszlo ze bede musial tylko MgO troszke posypac i saletry ale malutkich dawkach .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do wytycznych zawartych w Zasadzie Wzajemnej Zgodności. Jest to tam wszystko ładnie opisane, językiem "dla ludzi". Spytaj się też lokalnego ODRzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...