Skocz do zawartości
Don

Kontrole rejestracji i identyfikacji zwierząt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy inspekcja weterynaryjna przeprowadza już te kontole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy inspekcja weterynaryjna przeprowadza już te kontole?

 

Weteryniarz sprawdza ci:

- ksiege rejestracji bydla

- paszporty

- kolczyki

- stan obory

- ocenia zdrowotnosc bydla (tzn racice nogi wymiona budowe)

- no i ksiazke leczenia zwierzat

- ksiazeczke zdrowia rolnika

 

to mi sprawdzal:) a mialem bo mi mleczarnia naslala skur...ela hehe.... zaskoczony byl ze wszystko mam i taki przygotowany bylem hehe a i przy okazji pobierali krew od wszystkich sztuk na jakies badania.... no niby wszystko zdrowe i stoi na nogach ale co wyjdzie bede wiedzial za 2tygodnie bo na wyniki czeka sie miesiac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don chodziło Ci zapewne o kontrolę w ramach "wzajemnej zgodności"...?

Robią już to od grudnia ub.r. Trzeba okazać się papierami - książka rejestracji stada, paszporty, ewidencję zabiegów wet ... a także zużycia ś.o.r. oraz deklarację, że nie stosowało się GMO w sowim gospodarstwie - bądź ewidencję zużycia jeśli GMO wystąpiło.

Są na razie zawaleni robotą - u nas w powiecie jest to tylko 1 człowiek i czekam już na niego od pocz. stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wzajemnej zgodności to jeszcze nie widziałem kontroli, a pobieranie krwi jest rutynowym badaniem bydła w kierunku białaczki i brucelozy + gruźlicy - szczepionka w kark. Może kontrole się złożyły w jedną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o kontrole wzajemnej zgodności , o bydle to słyszałem że coś tam kontrolują ale czy świnki komuś sprawdzali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u sąsiada była afera, pół roku temu przyjechał gosciu mu zakolczykować bydło wszystko poszło oki, a pare tygodni temu pojechał zgłosic ze krowa mu sie ocieliła podał numer kolczyka krowy i pare dni temu przyszedł polecony z ARiMR jakim cudem ocielił mu sie byk, bo oni w rejestrze maja ze ten numer kolczyka jest byka, a dziś jek przyjechali z ARiMR to sie okazało że jeszcze jedna krowa miała kolczyki byka i dwie miały różne kolczyki taki tam burdel maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...