Ranking
Popularna zawartość
Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 08.12.2022 uwzględniając wszystkie działy
-
6 punktówWedług mojej prognozy to... Do Wielkanocy wiele się nie zmieni a nawet jak i pójdzie te(-2, -4 grosze.)to głównie u tych hodowców co chciel przychamowac ceną odpływ jajka z ferm bo ssanie wyciagało nawet pióra z kurnika. Przed Wielkanocą sporo stad musi się ZREGENEROWAĆ. A cena paszy i mediów nadal straszy potencjalnych producentów bo koszty rosną lawinowo a latem jak będzie sporo wstawień to znów może nas czekać rok dokładki... 🤔 kogo będzie stać na kolejny kredyt ? Ja cieszę się że teraz złapałem oddech bo przynajmniej spokojniej śpię. Pakownie może i miały trochę stresu przed świętami ale my tak mieliśmy ostatni rok.. więc może łatwiej będzie teraz zrozumieć się na wzajem. I tego życzę wszystkim na święta spokoju, zrozumienia dla bliskich i nietylko oraz zdrowia w rodzinach i stadach. Niech nadchodzące Boże Narodzenie przyniesie NAM WSZYSTKIM pokój i radość. WESOŁYCH ŚWIĄT.
-
4 punktyJakie to szczęście, ze nie muszę handlować z takimi osobami jak Ty… Wesolych Świąt
-
3 punktyCentralnie sterowana gospodarko i komuno wróć, czyli Pan Leszkiewicz w akcji, gdy pośrednik oferuje Mke krem za 0,37 a przecież tu na grupie wszyscy piszą że cena powyżej 0,40. 😄
-
3 punktyTo nie tak działa u nas będziesz płacił za co2 a tam kopciuch będzie legalny w Ukrainie jest normalnie ptasia grypa bez regionalizacji i ta sama tuszka na Słowacji jest pakowana i przewozona do holandi zkad normalnie idzie na niemieckie sklepy jako europejski kurcza k. Wy naprawdę myślicie ze jest rok 1990
-
3 punktyZresztą mistrzu, my chcemy dolatywać na fermę helikopterem, właściciele salonów samochodowych mogą to czemu nie my. Co my gorsi? Ba, nawet bym powiedział że lepsi bo produkujemy, a nie tylko przerzucamy towar z miejsca na miejsce. Potrzebna jest też ładna sekretarka, kostka, klombiki, fontanna, ot jak w każdej firmie i mnie np wychodzi koszt produkcji 7.80netto wtedy
-
3 punktyM brąz już poniżej 0,50 zł Przemys przyszły tydzień okolice 6 zł za kilo klasa B Robi się ostro
-
3 punktyHeh,to chyba jakaś mała ferma która nie ma w ogóle zejścia i jajko średnio gatunkowe jak takie ceny. Jaja brakuje,o ile L jest to z eMką jest problem. Na dużych fermach gdzie jest zejście to ceny za L są w okolicach 0,67-0,68 a za eMkę w granicach 0,64-0,65.
-
3 punktyChyba się troszeczkę przejęzyczyłeś .... Nie jest naturalną rzeczą opuszczanie cen jaj gdzie wszędzie są braki ale rozumiemy cię dobrze że chciałbyś tak, niestety to nie ten czas. Tak dla tych co nie w temacie ; L 72-74 M 67-70 A o do tego bardzo dużo zamówiem z pl i eu
-
3 punktya czy ten hodowca w gumiakach zwraca ci uwagę jak przyjeżdzasz do niego zardzewiałym żukiem pod plandeką po 5 skrzynek jajek w dziurawych trampkach z wystającymi paluchami z tych za małych bucików ? zapamiętaj syneczku że ten hodowca w gumiakach to twój chlebodawca , Amen !
-
2 punktyPodstawowa zasada w każdym biznesie - właścicielski , szeroko pojęty dozór. W dzisiejszych realiach nie da się skutecznie i efektywnie prowadzić hodowli bez ciągłego, właścicielskiego nadzoru. "druga noga" nawet przy jednym obiekcie jeżeli absorbuje na tyle ,że można hodowle zaniedbać powinna stać się "pierwszą noga" , a hodowlę zamknąć. Jasne, że jak ktoś ma drobiarskie "miasteczko" to do pracy w nim musi mieć ludzi bo zwyczajnie nie jest w stanie tego ogarnąć, ale......proponuje porównać wyniki produkcyjne malutkich hodowców, tych średnich i tych z molochów. Różnice w szczególności jeżeli chodzi o upadki , konwersje , a i sam wygląd ptaka wręcz ` biją po oczach. Tam gdzie malutki wychodzi z jakimś drobnym plusem, "wielki" zalicza dużą wtopę.
-
2 punkty
-
2 punktywiele sie tutaj madrosci naczytalem, ale zeby handlarza interesowal dobrostan zwierzat?! 😂😂 zaiste sie wzruszylem
-
2 punktyBo ich nie było ....nagrał jednego ptak , który faktycznie leżał jeszcze żywy , ale reszta w bardzo dobrej kondycji : czyste, białe, luz w kontenerze.. To jakiś oszołom , który chce "błyszczeć " w necie i zapewne chciałby żeby każdemu kurczakowi kupić bilet w I klasie bilet na pociąg ... JPRD skąd się tacy i.d.i.o.c.i biorą..
-
2 punktyA pomyśleliście może czemu tylko praktycznie jedna firma w kraju może ubijać ptaka wolnorynkowego z S ? To są ogromne pieniądze !!! Słyszałem przypadki ze ubojnie chciały taki uboj przeprowadzić ale zgody nie dostały, a jak jakaś duża ubiła eske nie z kontraktacji tylko z wolnego to ją tak wet przetrzepał że się odechciało.
-
2 punktyMhm. Chłopie sprzedać się nie da . ALE - wejdzcie na cenyrolnicze.pl bo coś nie mogę skopiować linku- to jest bomba- rok temu przyłapali pracownice państwowego instytutu Biotechnologii w Kijowie która wyniosła z laboratorium fiolki wirusa rzekomego pomoru drobiu którego trzymała w domu w lodówce na sprzedaż !! Coś za dużo tych afer z naszym drobiem ostatnio , a to oleje w paszy, a to toksyny w kukurydzy, a to ptasia grypa w mięsie dla kotów, a teraz rzekomy pomór drobiu którego nie było 50lat. Zdaje się że ktoś nas próbuje wykończyć
-
2 punktyPółnoc 5.3 na jutro, wszyscy dziasiaj garują po wczorajszej imprezie z ojcem dyrektorem reszta się zastanawia w jakim kraju żyjemy
-
2 punktynie no 4 banie za bude 1200m2 to już kuriozalne wyliczenia 1.35mln netto buda 2600m2 na stalowej konstrukcji 15 dach 12 sciana wyposażenie bez udziwnień typu elektryczne podnoszenie linii pojenia albo czyszczenie ultradzwiękiem 370 tys netto poza tym z całym szacunkiem dla hodowców wyjadaczy, ale sam właśnie zamknąłem grzanie jedną nagrzewnicą 140kw z wymiennikiem na 650l opałówki po 4,40 netto co daje +/- 2900 na bude i w sumie oprócz tego mam jeden kurnik postawiony w 1978 przez ojca i nie podpieram ścian kijami bo 8 lat temu zrobiłem wymiane całego dachu szybko licząc budynek miał wtedy 37 lat, o dziwo też nie były kije potrzebne \ troche dystansu, panowie. Nie każdy ma kredyt na kurniki, maszyny, nie każdy potrzebuje płacić za księgową, u mnie termozamgławianie kosztuje 0.20zł za m3, więc koszty typu 500-600zł za dezynfekcje to normalna cena, nie każdy myje kurniki jakimś kenosanem za 7 stów, u mnie myją cid s za 250zł i tyle wystarcza żeby nie mieć salmonelli, już nawet pomijam fakt że jedni robią kure która waży 2,6 czy tam nawet 2,9+ jeśli dobrze zauwyażyłem, no szał pał, ja robie 34-36 dni i sciągam jak tylko jest 2 z przodu w efekcie nie robie 6 rzutów, ale 7 a nawet 8 jak dobrze pójdzie Koszty każdego, to kwestia indywidualna, jeden liczy koszty bezpośrednie i starczy. Drugi liczy wszystko, łącznie z zestawem naprawczym do dosatronu. Ale czy to jest powód żeby się tu opluwać bo jednemu wychodzi 5 a drugiemu 6. Jak komuś wychodzi 5 to chwała mu, jak komuś wychodzi 6 to polecam szukać redukcji kosztów. Dodam swoje 5 groszy i powiem, że zdawałem 3 tygodnie temu, brojler ubiórkowy o średniej wadze 2,04 koszt produkcji wyszedł 10,45 brutto na sztuke, przy bardzo dokładnym liczeniu, uśrednionym z 100 tys sztuk Także, każdy wyliczenia powinien zachować dla siebie, jeśli w interesie się nie zarabia, to znaczy że trzeba poszukać tego przyczyn, gdyby ten sektor nie przynosił zysku, wszystkie fermy by zdechły Miłego wieczorku
-
2 punktyKuź.wa medox przemówił głosem hodowcy !!! Ktoś Cię podmienił, czy tylko chwilowo się nawróciłeś? W każdym razie popieram każde Twoje słowo napisane dzisiaj. 👏👍
-
2 punktySzkoda odpisywać Żeldrob. Ignorować, aczkolwiek może dostawać kasę od napisanego posta to pewnie będzie mógł tak długo
-
2 punktyZawsze kisne z tych twoich wypowiedzi 😆 Albo masz produkcji 1000 jajek dziennie i się jarasz sprzedażą do większego detalu, albo wiecznie do ciebie cała polska dzwoni za towarem, a w ogole to z nikim się nie musisz użerać 😆
-
2 punktyA czemu mam cokolwiek sprzedawać do „hurtu” cała swoją produkcje sprzedaje mniejszym odbiorcom. Za to mam wyższa cenę i nie muszę się z Wami użerać 😉
-
2 punktyI tak od 10 lat nikt nie zarabia tylko cza dokładać i jeszcze myć te kurniki to wkonncu ktoś pomyślał o hodowcach i im pomoże i wkoncu odpocznie każdy
-
2 punktyMistrzu dla mnie to jesteś prowokator i ignorant. Zużycia masz perfekt, gazu ci w zbiorniku nie ubywa a wręcz przybywa, wszystko robisz sam, łącznie z łapaniem, zbieraniem padlaków, ścieleniem i ogólnie obsługa, a zostaje ci 3000 pensji? Jaja sobie chłopie robisz? Nie wierzę w takie historie i nie wchodzę z tobą nawet w dyskusję bo zwyczajnie nie wierzę w te twoje opowieści.
-
2 punktyszczerze to moja empatia dla Ukraińców poszła w PiS-du😡 po pierwsze to jak na początku byli wdzięczni , grzeczni to teraz stali sie bezczelni i bardzo roszczeniowi. Uważają, że jak jest u nich wojna to cały świat powinien im pomagać i dawać wszystko za free . Większość pracujących to głąby , nic nie potrafią, op[ierd....ja się , ale kasy to chcą worek. Po drugie , co zresztą jest pewną prawidłowością dziejową , jak świni dasz palec to za chwilę chce całą rękę. Producenci innych krajów mają bankrutować, tracić majątki życia bo zwyczajnie nie wytrzymują z nich konkurencją - tanie zboże, żywność...., ale ich towary bezwzględnie na swoje rynki wpuszczać. Za chwile bedzie tak , że to ja w Polsce u Ukraińca będę pracował 😡 A już swoistym kuriozum jest to , że nna ukraińskich towarach po jednej i drugiej stronie granicy zarabiają TYLKO JEDNOSTKI!!! Zwykli ludzie, pracownicy, rolnicy wielki ch...j z tego mają.
-
2 punktyTy to ziomek jesteś dobry dobrze widzę zjarałeś sie zioła , takie ceny to były na Wielkanoc chłopie 🤣🤣😅😅
-
2 punktyKrem L68, M58 Brąz, białe L63, M53 Ceny świeżego towaru, różnice +/- 3gr Syf z ua którego nikt nie chce L55, M45
-
2 punkty
-
2 punktyWiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka podał, ile Ukraina straciła na dotychczasowej blokadzie importu zboża do Polski. Wskazał, że decyzje Warszawy miały "dewastujący efekt" zarówno dla całej Unii Europejskiej, jak i dla Ukrainy. Surowo ocenił też polskich rolników. Daj kur.wa palec to ci wpie.rol.ą calą rękę.
-
2 punktyDużo przepierzanej kury. Brak jaj w ok. Żuromina. L-0,73 M-0,69 Oczywiście zacznie się od pon walka na zbicie ceny. Ci w butach gumowych, co nie maja gdzie sprzedać opuszcza . Więc kupcy grzecznie ich nazywając u jednego kupią taniej , niestety z braku jaj u innych zapłacą normalne ceny.
-
2 punktyOszukuje?? Czy ktoś w tych czasach może być oszukiwany co do ceny jaj.... trzeba pogodzić się z tym że niektórzy płacą więcej niż inni ale towar przecież też nie jest jednakowy u każdego... A co za tym idzie i cena. Tylko przemysł można próbować porównać gdzie wiadomo ile za kg.jaj i tam jakość niema wiele do żeczy. Ale za klasę świeżości A też dostaje się więcej.
-
2 punktyCzyli od jutra podwyżka jaj... Tym co posiłkowali się głównie ukrainą (przynajmniej tak się chwalili) życzę powodzenia! Znowu będzie się działo ... Kolejny raz polski producent wszystkiemu winien 😁😁😀😀😀😀
-
2 punkty
-
2 punktyU nas w suwałkach cena 70-75 za L oraz 65 za M. Całe szczęście że pszenicę dało się wyrwać po 50 zł za worek 50kg. Bo zakup lemieszy do pługa mnie czeka, a z jajek na obecną chwilę to ciężko, ogólnie rolnictwo mi już bokiem wychodzi i zastanawiam się nad rzuceniem w diabły tego i pójście na zwykły etat za 4tys na rękę.
-
2 punktyMoże ale czy powinien? To tak jak z pszenicą- można kupić kilkadziesiąt procent taniej i ubić kilku bambrów w kraju- dla jednorazowego zysku pozbawić się zysków w przyszłości jak już UA się pozbiera i przestanie wysyłać do Nas. Zresztą to jest bardzo na rękę zachodowi co zawsze w kwestii żywności miał nam za złe że produkujemy dużo, dobrze i za dumpingowe ceny. Ciche przyzwolenie z UE na niszczenie gospodarek środkowoeuropejskich jak widać się udało zrealizować, niestety na dodatek przy aprobacie również naszych "zarzadców" państwowych. Przynajmniej ja to tak widzę, a lepiej sprzedać za przysłowiowe g..., ale zarobić chociażby na utrzymanie tej produkcji niż wrzucić do dołu- robili to u Nas jak jajo było po 20 groszy przy kosztach 2x wyższych (ratując się, ale i niszcząc tym samym tych co nie mogli sobie pozwolić na beznadziejnie niskie ceny) i robią teraz to samo na Ukrainie przemycając za ile się da co się da- bo jak sama weterynaria mówi- są kontrole, ale mocno wyrywkowe i nieadekwatne do wolumenu przywozu za wschodu. Co do samego Avangardco- firma straciła dużą część zakładów w UA i rynków od Białorusi, Rosji po ZEA, Afrykę i to co się da wypycha do UE- bo tylko taka droga jej została. Samo jajo z tej firmy się nadaje wyłącznie na proszek- chociażby za 7 dni na granicy i niezliczoną ilość dni w UA na magazynie- bo wątpię że to "coś" ma mniej niż 15-20 dni jak trafi w ręce konsumenta w PL- a wiec wszystkim konsumentom w PL (ale i handlarzom co pewnie konsumują ciastka i wypieki gotowe również) smacznego i zdrowego. Oszczędzanie na jedzeniu prędzej czy później zemści się na każdym.
-
2 punkty
-
2 punktyCena raczej duzo juz nie podskoczy nie ma się co oszukiwać. Jajka z UA coraz więcej. Po świętach cena leci na kolana, to jest nieuniknione
-
2 punktyKurde chwile mnie nie było, a tu taka sytuacja 😞 jajka wszędzie pełno, gdzie nie spojrzeć białe jajko z Ukrainy, same młode stada :((((( muszę ceny opuścić bo 0 ruchu od jutra M 20gr. L 25gr. obym na święta nie został z pełnym magazynem…….
-
2 punkty
-
1 punktTo takie mieszanie pojęć Jest rynek podaży i popytu i sobie możesz sprzedac kurki po 7 zl jak ich zabraknie. A tu mamy sytuację Kryminogenną z mieszalniami pasz. Gdzie mieszalnia paszy zbija miliardowe kokosy wiedząc ze klient i tak kupi bo musi albo ma umowę dwu , trzystronną , i pełno hodowców złapanych ba kredyt na zakup od silosa po cale budynki z obowiązkiem zakupu paszy przez 5 - 20lat. Oni mają zapewniony zbyt na 15 lat ! Co do takich klientów luźnych to notorycznie i tak nie nadążają z produkcją i mają zlew na takich dodatkowych klientów lub gdy ktoś odejdzie do konkurencji to sie nawet cieszą ulgą . Mieli jasną podstawę w swoim egoistycznym zarządzie aby sprzedawać dużo za drogo . I do tego zmowa między mieszalniami , bo skoro dh obniżył to my też tak samo. I jeszcze sprawa ze przy takiej klinteli temu duzemu sprzedamy po 1600 a ten mniejszy niech się sie zadowoli 1750. To gdzie tu nasz rynek podaży i popytu i wogole rynek? Teraz są na liście importerów pszenicy która nie powinna z trafić do konsumpcji . Nie ważne że to było oficjalnie tylko 7 transportów na liscie bo wystarczył jeden samochód dla zasady dla tak porządnej firmy z koroną . Ale jest afera że to trafiło do tej mieszalni (dh) a w konsekwencji do ferm . Gdzie ich qs, GMP , iso, iinne haacapy,? Wszystko poleciało w łeb i ta korona w logu firmy spadła nisko . Zaplacili cenę hodowcy ciągnąc chów do końca z fatalnym wynikiem i mega drogą paszą a ci z mieszalni się śmieją i szykują kolejnego szampana na 25 rok.
-
1 punktJak to mówią, żeby złapać konia, trzeba mu dać trochę owsa. Ludzie przechodzą na umowy bo widzą w tym większą stabilność, tymczasem jak już zupełnie zniknie wolny rynek, to na tych umowach będzie cena 5-10gr wyższa niż koszt produkcji. Tak samo było w wielu miejscach na świecie i tak dzieje się i u nas. A masz kurczakos pisklaka ? Bo w wylęgarniach które znam grudzień jest już tak obłożony, że nie przyjmują nowych zamówień
-
1 punktwipasz ma kupić cedrob????? bbbuuuuuaaaaaahhhhaaaaaaa Chyba jakiś sługa Józka to napisał żeby w oczach hodowców utwierdzić wartość wizerunkową wipaszu. zejdzcie na ziemie ludzie.... to czy właścicielem cedrobu będzie K czy Tyson nie ma dla nas na koncu łańcucha pokarmowego znaczenia. tak samo jak nie mamy wpływu czy Józio sobie kolejne 50 kurników postawi. nie patrzmy na zadre u kogoś jak sami mamy belkę w oku:0 Takie zakupy jak Cedrobu wg mnie konsultuje się już POLITYCZNIE nie tylko prywatnie. Zrobią to na ile zostanie pozwolone. Nie znacie chyba siły Jarka Matiego i notariusza Endrjiu 🙂 po drugie każdy przedstawiciel włączy kasete jjesienną jak co roku ze jesien= spadki bo grille sie kończą. jakbym miał 8 lat i nie rozumiał biznesu
-
1 punkt
-
1 punktNie chodzi o to, że buda ma się przewrócić po 10 czy 15 latach, tylko że macie liczyć koszt amortyzacji tak jak to wymaga księgowość. Jeśli auto można amortyzować 20%, czyli na 5 lat, to tak się to liczy. I żaden debil z ubojni, czy mieszalni nie napisze, że jego auto jeździło dłużej, a na koniec sprzedał je jeszcze za 30% ceny nowego. Tylko debile hodowcy będą się chwalić, że "auto (w tym przypadku budynek) jeździło dłużej i że sprzedał w cenie zakupu po 4-ech latach, ale zysk z tego odejmie od kosztu produkcji" Rolnik/hodowca to najgłupsza kasta ludzi. Dlatego pisiory będą teraz włazić im w doopę, bo potrzebują debili do oddania głosu na zabezpieczenie sobie kolejnych lat na grabież tego, czego jeszcze nie zdążyli ograbić. To forum jest tego najlepszym przykładem. Podpuść debila, żeby ujawnił jakie ma koszty (bo liczy je tak jak umie, czyli nie umie) a rozpęta się spirala licytacji kto pokaże niższą cenę, bo do kalkulacji nie przyjmie czegoś... Albo będzie amortyzował auto, budynek, czy wyposażenie dłużej niż rachunkowość tego wymaga. Istny kretynizm wśród debili 😂
-
1 punktAmortyzacja słynna.... to posłuchaj "chłopku" jeśli nie wiesz co to jest. Budowa nowego obiektu w kosztuje ok 1800/2000zł netto za 1 m2 powierzchni użytkowej. do tego grunt, infrastruktura, przyłącza i pomieszczenia i urządzenia techniczne +30%. Jesteś malutkim hodowcą z tego co widzę po Twoim poście, to prawdopodobnie operujesz na 1000/1200m2 budynku. Przyjmijmy nawet ze budynek amortyzuje się 15/20 lat i wymaga kapitalnego remontu i wymiany 80% praktycznie wszystkiego. 1200m2*1900zł=2.280.000netto + 30% = 2.964.000netto +23%=3645720brutto - mniej więcej tyle jest warty nowy kurnik takiej wielkości Amortyzujesz to przez ok.17lat (po 20 latach musisz budę postawić praktycznie od nowa, albo dach podpierać kijami 🙂 ) 17lat *12miesiecy= 204miesiące 3.645.720zł : 204miesiace= 17.871zł/miesiąc cykl trwa 2 miesiące czyli 35.700zł to jest Twój koszt jaki poniosłeś budując kurnik i to ma Ci się zwracać w ciągu 17lat które przyjąłem do amortyzacji (NIE uwzględniając inflacji). Przy Twojej produkcji 60t mięsa na rzut to ok 60groszy do 1kg mięsa. 60gr na które oszukujesz się sam siebie. (4,85+0,60=5,45) Ale dla Ciebie to "tylko" wasza amortyzacja. Wiadomo że budowałeś kilka/kilkanaście lat temu i ceny były inne ale pasza była po 800, a żywiec po 2,90 ale stosunek procentowy amortyzacji zawsze wynosił ok 10% ceny żywca (nieważne po ile się budowało bo i żywiec inaczej kosztował) Ale skoro już 20 lat nic nie robiłeś z kurnikiem to faktycznie już Ci się zamortyzowało 🙂 i teraz masz "za darmo" 🙂 Więc podpieraj sobie dach kijami i hoduj jak do tej pory, niektórzy mają więcej niż 2 szare komórki i matematyka nie sprawia większych problemów. Czasami zazdroszczę ludziom tak pozytywnego myślenia 🙂 Pozdrawiam Wszystkich :) .
-
1 punktTo że ktoś pracuje u siebie (ja tez chodzę na załadunek,co prawda nie łapie tylko np stoję na szufladach i liczę albo chodzę po kurniku i zbieram padłe które zostają,albo siedze w socjalu i waze tylko samochody) nie znaczy że ma stan umysłu niewolnika. Poprostu dogląda swojego,dba żeby wsztatko było ok. A Twój stan umysłu pokazuje że jak zatrudniasz 1 osobę to masz już się za wielkiego szefa i przedsiębiorcę. Pewnie nawet w garniturze chodzisz na codzień żeby się dowartościować hahaha. Ja np tego nie potrzebuje i dla mnie nie jest problemem iść 2 razy dziennie na obchód każdego kurnika. Wtedy widze na własne oczy czy nie zaczyna się jakaś choroba,czy nie trzeba przyciemnić światła bo zaczynają się przewracać na plecy małe kurczaki,czy z wentylacja wszystko ok. I wtedy mam dobry wynik bo szybko reaguje,a Ty zanim się czegoś dowiesz to już jesteś conajmniej 24h w plecy. U mnie też jest jeden hodowca co nie bywa codziennie na fermie. Mieszka w mieście i jak mu się nie chce przyjechać to poprosi brata żeby mu zrobił obchód. Po rzucie kurnik sprzata mu ojciec z bratem swoimi sprzętami,a wozi się mustangami i bmw. Ja się pytam gdzie ten ojciec i brat mają rozum. Bo oni są robotnikami mimo że sami też mają swoje kurniki i chlewnie.
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punktNa wybijalnie wozi po 6 zł i zarabia beka w h…..J , widać zero rozumu w tej pustej bani 🤣🤣 różne tu typy pisali swoje wypociny , ale ty jesteś MISTRZ 🤝🤝😂😂
-
1 punktcyt: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-jaj-wciaz-bija-rekordy-ekonomisci-wskazuja-kiedy-beda-tansze/ze9nlfd Powiem tak, fajni ekonomiści 🙂 u nich zawsze używaja słowa "może", nikt nie przewidział obecnej sytuacji, to jak mogą wiedzieć ile będzie kosztowało jajko w 2024 roku :))) W mojej okolicy zamknęło się 12 ferm kur niosek i żadna nowa się nie otworzyła 🙂 3 znane mi wybijalnie płacą 12zł za kilogram...
-
1 punktTowaru w brud… pozyjemy zobaczymy ale w tej sytuacji nawet korekta w dol przed swietami mnie nie zdziwi 🤣