Skocz do zawartości

Aleksander

Members
 • Liczba zawartości

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Bychawa
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. Szanowni moderatorzy , przyznaje że przez moja nieuwagę założyłem nowy temat w dziale maszyny -silosy BIN- proszę go skasować ,a wiadomość przenieść do już istniejącego tematu pod tym samym tytułem .
 2. Aleksander

  silosy BIN

  Witam ponownie ,po moim poście stronę o binach odwiedziło ponad 300 osób , w pięć dni to dużo ,podane przeze mnie wymiary należy traktować jako przykładowe. Aktualnie "stawiam na nogi " BINA 60 ton o obwodzie 14 metrów, i nie jest to ostatnie słowo. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji w tym temacie.
 3. Aleksander

  Silosy zbożowe BIN

  Witam wszystkich Binowców, nie wiem jak wam ale znudziło mi sie czyszczenie bina , wrzucanie ostatniej przyczepy zboża szuflą do ślimaka ,dlatego postawiłem drania na nogi, gdyby ktoś z mojej okolicy był zainteresowany dorobieniem nóg mogę odstąpić ceownik zawinięty w krąg o obwodzie 10-12 metrów szer. ceownika 12 cm
 4. Aleksander

  Buraki cukrowe

  Chcę poinformować tych którzy nie otrzymali dopłaty cukrowej za 2007 r. z powodu przekazania gospodarstwa rolnego przed otrzymaniem decyzji o płatnościach za 2007 r. że ta płatność jest do wzięcia , więcej w dziale Unia Europejska ..temat : dopłata do buraka cukrowego. pozdrawiam Aleksander.
 5. Informuję zainteresowanych ,jeżeli tacy są że moja sprawa o dopłatę cukrową za 2007 r. zakończyła się pomyślnie , pieniądze już otrzymałem .Odmawiają mi wypłaty odsetek ustawowych za ponad cztery lata ,będę próbował je odzyskać. Gdyby był ktoś kto nie otrzymał płatności cukrowej w takiej sytuacji jak moja(czytaj posty poniżej) to udostępnię prawomocny wyrok z NSA na który można się powołać, ale przedawnienie biegnie max 5 lat, należy się pospieszyć. Pozdrawiam wszystkich Rolników Polskich.
 6. Ja podchodzę do sprawy praktycznie. też jestem w ksc i otrzymałem trzecią wersję faktury. US chce od ciebie Vat bo trochę wzrosła cena buraków .Nadaję nowy numer fakturze , bieżący a że to jest korekta to napisali w cukrowni. Wpisuję tą fakturę do książki sprzedaży w czasie wystawienia faktury , jeden egz. odsyłam do cukrowni, i po sprawie. Czy dobrze niewiem może ktoś napisze jak to być powinno ?.
 7. kar86ban .wat na żywiec jest dla vatowców 8% , nie 3% i nie 5% , 5 % jest na zboże.Ty jako vatowiec dostajesz od nabywcy cenę netto plus vat 8% , lub 5% ,zależy co sprzedajesz , netto jest twoje a vat oddajesz do US . tu znajdzisz stawki vat oraz klasyfikację pkwiu .. PKWiU - Dział 01 - PRODUKTY ROLNICTWA I ŁOWIECTWA ORAZ USŁUGI WSPOMAGAJĄCE .
 8. Andrews . należy zrozumieć zasadę działania hamulców , nie mam takiego traktora ale z zasady działanie jest podobne w różnych traktorach (kombajnach) . Są to hamulce tarczowe,są dwie tarcze, pomiędzy nimi kulki stalowe w specjalnych rowkach ,naciskając pedał hamulca poprzez układ dźwigni powodujemy ich lekki obrót wzgl. siebie poprzez rowki i kulki te tarcze odsuwają się od siebie i naciskają na tarcze które są na półosiach, docisk powoduje hamowanie.Powrócenie do sytuacji poprzedniej odbywa się ,zwalniamy pedał hamulca , tarcze powinny powrócić do poprzedniego położenia ,do tego są sprężyny które te dwie tarcze do siebie ściągają , sprężyn jest kilka np 5 szt. W zależności czy hamulce są suche lub mokre od tego zależy żywotność sprężyn (w mokrych dłuższa)Objawy o których napisałeś to typowe zużycie tych sprężyn ,należy je wymienić i wszystko powróci do ideału.O tych sprężynach wspomina Seweryn.
 9. Aleksander

  Ciągniki Ursus

  może być nadmierny luz na panewkach głównych wału korbowego.
 10. Do ruki 1976. z funduszem promocji jest taka zasada : przetwórca pobiera 0.1 % od dostawcy i przekazuje to do funduszu . Żeby łatwiej zrozumieć , jeżeli dostarczysz zboże do młyna to młyn pobierze od ciebie 0.1 % , ale jeżeli sprzedaż to zboże lub inne płody rolne pośrednikowi to nie będziesz miał tego potrącenia, analogicznie ze świnkami jeżeli sprzedasz do rzeźni to ci potrącą ,a jeżeli pośrednikowi to nie.I to by było na tyle...
 11. Aleksander

  Wszystko o Siewnikach

  Krzysiek 22. jak zrobić próbe kręconą dowolnego siewnika ? -zmierz obwód koła siewnika(twoje ok. 190cm.) -zmierz szerokość siewu(napisałeś 3metry czy to szerokość) -1 ha to 10.000 m kwadratowych, dzielisz 10 tyś przez szerokość siewu np 10.000 :3 =3333,33 metrów bieżących, żeby posiać 1 ha trzeba przejechać 3 metrowym siewnikiem 3333,333 metrów. - ile razy obróci się koło siewnika na tej długości pola? 3333,3 : 1.9(obwód koła)=1754 ,czyli na 1 ha 1754 obroty, na 10 arów 175,4 obrotów koła, na 1 ar 17,54 obr.
 12. Agnieszko też mam gosp. 17 ha i praktycznie tylko produkcja roślinna, (chowam kilka świnek na własne potrzeby ). Czy warto być na vat? ,ja widzę to tak: Porównajmy dwa gospodarstwa 1 na ryczałcie, a 2 na vat. Oba sprzedały rocznie za 100 tys netto: 1.otrzymał na rękę 107 tys .2. 100 tyś a naliczony vat odda do u.s .Teraz kupują : podaje przykładowo:1/3 przychodu na dom,(czyli za pracę,twoje wynagrodzenie) 1/3 kupisz z vatem 8 % ,i 1/3 z vatem 23%. Ryczałtowiec na dom wyda 37 tys ,i vatowiec nie będzie gorszy też na dom 37 tys . ryczałtowcowi zostało 70 tyś po 35 na vat 8% kupi za to nawozy ,środki ochr. roślin ,pasze, oraz 35 tyś na zakupy z vat 23 %, kupi za to olej nap, częsci zam . do maszyn i nowe maszyny.Również to samo kupi vatowiec ale po 31,5 tyś ale netto,( z vat 8% brutto wyniesie 34,02 tys, a z vat 23% kupi za 38,745 brutto) Podsumowując ryczałtowiec kupi za 70 tyś brutto a vatowiec za 72,765 brutto, czyli wychodzi na to samo gdyż trzeba policzyć owe 2 tyś. na księgowość .Wnioski wyciągnij sama czy warto być na vat czy nie.
 13. Aleksander

  Problem z wymionami

  Zmniejsz pasze treściwe,w laboratorium bakteriologicznym zbadaj mleko trwa to dwie doby i zastosuj leczenie w/g antybiogramu.konieczny też kontakt z lek wet. i to by było na tyle.
 14. Aleksander

  Krowy

  Gringo wezwij weta niech zbada jajniki
 15. nehco kup sobie przyczepkę i odlicz vat będziesz ja ciągnął traktorem (czasem) ,dorób u tokarza sworzeń z łbem kulistym tak jak ma hak w samochodzie i wkręć go w otwór zaczepu polowego ciągnika ,możesz wozić zielonkę cielakom , pasze z geesu, cielaka sprzedać , ziarno do siewu w pole itp ..napiszcie koledzy co jeszcze można wozić przyczepką w gospodarstwie ?.Pozdrawiam ..
×
×
 • Dodaj nową pozycję...