Skocz do zawartości

Oskar

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Łódzkie
 • INTERESTS
  rolnictwo
 • OCCUPATION
  ekonomista
 1. Oskar

  ODPADY czekolada wafle

  Witaj. 600kg to już spora waga jednak nadmierne ilości wolnych tłuszczów mogą zakłócać pracę żwacza. Zacznij od 0,3 kilograma czekolady na szt. Pamiętaj że np śruta rzepakowa też zawiera tłuszcz. Więc jeśli taką stosujesz to czekoladki mniej. I jeszcze jedno. Po ile to kupujesz i czy jest to czekolada, czy wyrób czekoladopodobny. Bo to nie to samo. Wafle na przegryzke. Pozdrawiam
 2. Oskar

  ODPADY czekolada wafle

  Uważaj tylko na ograniczenia co do ilości tłuszczu w przypadku czekolady.
 3. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Mariolu. O ile mi wiadomo to skuteczność 2 porcje nasienia to wynik Schaumanna. Było 4. Jeśli się mylę to proszę popraw mnie. Jasne ze w OHZ etach siedzi po kilka firm. A co do Grzesia . Wspólnego piszemy o z kreską. Mylisz pojęcia. Nie ważne po czym. Akurat nie po PGR. Ważne że na nowym parku maszynowym. I co najważniejsze na dodatkach Schaumanna. Powtarzam raz jeszcze, pojedz na międzynarodowe targi rolne do Hanoweru w listopadzie. Limousin ma recję. Przesadzasz z wychwalaniem swojego de heusa. Nawet chłopcy ze Sano tego teraz nie robią. A Ty:DH najlepszy i DH najlepszy!!! Jak Fanatyk. Nie masz innych zainteresowań? Znaczki, rybki itp? Pasze jak moda, zmieniają się. Prawda Mariolu? Chociaz nie do końca. Bo w Niemczech na Schaumannie żywi obecnie czwarte pokolenie hodowców. Pozdrawiam.
 4. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Tam brakło wyrazu "szatni" między "wielkości" a "schaumanna". A żywi np. Kamieniec Ząbkowicki . Jeśli wiesz gdzie to jest.Reszty nie podaje bo wy i tak dużych nie znacie. No i od ilu lat jest de heus jako de heus- zbieranina kiepskichi i upadających mieszalni, a od ilu Schaumann. Poza tym zobacz ranking DLG na którym miejscu jest i od ilu lat. 1 miejsce od 11 lat. Człowieku, nie porównuj śrutownika do koncernu paszowego.
 5. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Twoje dane znachorze są wielce niedokładne. Pojedz na Targi rolne do hanoweru w listopadzie to potem pogadamy. Zobaczysz obszar stoiska schaumanna. De heus jesli nawet zajedzie to ze stoiskiem wielkości schaumanna. Byłes w roku ubiegłym? na bank nie. Bo bys sie zastanowił co piszesz. Sama wytwórnia zakwaszaczy jest większa od fabryki Josery.
 6. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Moze w de heusie tyle by kosztowała. To z czego w takim razie de heus ma energie? Z otrąb? Tych jest najwięcej. Włókno jest. Tylko że za ile? Potwierdzają to ci których de heus ugotował silosami paszowymi. ZA DARMO!!! A teraz najlepsze: silos na 18%- ZA DARMO. I jeszcze koniecznie silos na korektor "Rukor" tez ZA DARMO. Brutalne żarty. Tu nie koniec promocji. LEKARZ wstawia sobie lózko sypialne i trzeci silos na sodke tez za darmo. Rolnik płaci tylko za godzine pobytu lekarza. Ale co to w stosunku do cen de heusa. I jeszcze jedno. Przy wydajnościach na schaumannie 9000 L nie spotykam sie zkwasicami. Zas kolega o którym pisałem wcześniej, którym opiekuje sie de heus zgadnij ile... 5200 L. Ciekawe nieprawdaż?
 7. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Szanowny Grzegorzu. Nie tylko "zbożówa" bo i tłuszcze chronione. Natomiast włókno daje objętościówka a nie treściwka. I białko sojowe a nie z otrąb. Schaumann NIE STOSUJE OTRĄB. No cóz, kiszonek też nie sprzedaje. Ale to każdy hodowca winien mieć u siebie. Jednak bywa i tak że brakuje kukurydzy, wtedy trzeba kombinować. I troche mnie irytuje gdy właśnie wasz dealer wciska ludziom ten śmieszny "rukor" . Rzekomo energetyczny. I tu cie zaskoczę! Po 2 tyg. stosowania dawki w oparciu o słynny rukor: Tłuszcz: 3,5 białko 2,8 !!! O wydajnościach wole nie wspominać. A kwasice galopujące. Jeśli to jest dobry produkt to gratuluje. O ile wiem akurat na Schaumannie ( bez kukurydzy) takiego spadku nie notowali. Polecam też Provimii i CezMar. Provimi za jakość a Cez za uczciwość: kiszonek nie mamy to my nie działamy. W domyśle:kwasic nie pogłębiamy.
 8. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Masz racje Grzegorzu. Jednak 880 VEM w paszy 18% to i tak mniej. A energia to cenny składnik. Cenniejszy od białka.
 9. Oskar

  Pasze firmy schaumann dla bydła

  Co tu porównywać. Otręby do śruty? Schaumann ma energie na poziomie 7 NEL natomiast De heus po przeliczeniu VEM góra 6,3 NEL. Dla zainteresowanych równoważnik 7 NEL (wg DLG) to 1014 VEM (system holenderski). O ile mi wiadomo mają najniższą energię na rynku z firm ogólnokrajowych. :!:
 10. Oskar

  ceny pasz dla trzody

  Warta uwagi jest wytwórnia Rolpo koło Obornik. Produkują na licencji Schaumanna. Ceny umiarkowane.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...