Skocz do zawartości

karolina111

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez karolina111

 1. podatek należny -sprzedaż netto 828,00 zł opodatkowana 3 % = 25,00 zł /wiem że bardzo mało ale tak wyszło/ podatek naliczony 19 131,00 w tym środki trwałe 18 934,00 zł. I teraz podatek do odliczenia wychodzi 19 106,00 zł wpisuję to w poz.56 /zwrot na rachunek bankowy/ i dalej poz.57 /w terminie 60 dni/ 182,00 zł a poz. 58 /w terminie 180 dni/ 18 924,00 zł. I z części G zaznaczam poz. 65 wniosek o przyspieszenie zwrotu podatku. Czy dobrze rozumuję? W tym wniosku wpisuję całą kwotę zwrotu czyli 19 106,00 ? Bardzo proszę o radę. A może ktoś ma wzór takiego wniosku. Byłabym baardzo wdzięczna.
 2. Straaaaaasznie dziękuję za odpowiedż LIstopad to pierwszy miesiąc za który będę składac deklarację vat dlatego to dla mnie nowe, choć na codzień zajmuję się vatem bo jestem księgową w firmie, ale z rolnikami nie miałam jeszcze do czynienia. Serdecznie pozdrawiam,miłego dnia
 3. Proszę poradźcie mi w takiej sprawie. Kupujemy ciągnik ze środków agencji restrukturyzacji rolnictwa i żeby nam zwrócili kasę będą chcieli chyba oryginał faktury, a ponieważ chcę odliczyć podatek vat więc u siebie też powinniśmy mieć oryginał faktury, jak to rozwiązać? A drugie pytanie, jakie jest pkwiu na jabłka? znalazłam ale chcę sie upewnić czy dobrze. I ostatnie, przy oddawaniu towaru na punkt skupu chcą od nas fakturę w 3 egzemplarzach (dawniej jak nie byliśmy czynnymi vatowcami to oni wystawiali w kilku egzemplarzach-widocznie ze względu na gospodarkę magazynową) ale jak my mamy to zrobić, przecież my wystawiamy tylko kopia i oryginał, nie możemy wystawić dwóch orygunałów...Będę wdzięczna za podpowiedzi.
 4. Dziś zadzwoniłam do US i zapytałam czy na pewno wszystkie dokumenty zostały złożone, i przypomniało im sie że jeszcze trzeba NiP1. Nie rozumiem, przecież to nie będzie działalność gospodarcza więc po co Nip1? czy Wy też musieliście go złozyć przy składaniu vat-R ?
 5. Do banan10, widze że masz już odpowiedzi. Ja napiszę jak to było w moim Urzędzie Skarbowym. Złożyłam zgłoszenie rejestracyjne vat-R i wpłaciłam opłatę w kasie 150,00 zł. I to tyle. Jesli chodzi o sprzedaż za ubiegły rok te 20 000 to mam to trzymać w domu w razie kontroli. Przy zgłaszaniu tego nie wymagali. Regon to tylko wymóg urzędu statystycznego -twierdzą że każde gospodarstwo powinno mieć, Ale urząd skarbowy tego nie wymaga. Pozdrawiam. Aha no i ten rejestr sprzedaży za ostatnie 3 miesiące też trzeba mieć w domu w razie kontroli.
 6. Jest już czynny, własnie w poniedziałek złożył vat-R. A co do sprzedaży odbiorcom indywidualnym, to jednak można bez kasy fiskalnej do określonego limitu.
 7. Aha, już wszystko rozumiem. No cóż pozostają tylko fakturki a może i lepiej mniej papierów. Bo rzeczywiście sprzedaż odbiorcom typu sąsiad to sprawa marginalna.
 8. Wystawiać fakturę vat na 5 kg jabłek? Bo na kase fiskalna jeszcze za wczesnie.
 9. Jeszcze nie jest zarejstrowany jako czynny, dopiero sie przymierza to zrobić. Dlatego pytam jak postepowac z klientami którzy często przyjeżdżają do domu kupic parę kila jabłek, jak to ewidencjonować???
 10. Dzieki, a poradźcie mi prosze jeszcze jedno. Właściwie to gospodarstwo brata a ja jesyem księgowa i mu pomagam tylko nigdy nie miałam doczynienia jeszcze z gospodarstwem rolnym w swojej pracy. Jak ewidencjować sprzedaz jabłek w rejestrze vat. To będzie sprzedaz nieudokumentowana? Np brat sprzedał 100 kg jabłek po 1,00 to daje brutto 100,00 zł. Jak to wpisać do książki?
 11. Pytałma w urzędzie skarbowym i facet zaczął mi motać że jeśli środek trwały nie jest kosztem uzyskania przychodu /kwota dotacji/ to vat nie można odliczyć a wiem że wszyscy odliczają. Dzięki za odpowiedź.
 12. Proszę wyjaśnijcie mi, czy przy otrzymanej dotacji na zkup ciągnika ze środków agencji rolnictwa można odliczyc cały vat?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...