Skocz do zawartości

to_i_ovo

Members
 • Liczba zawartości

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Dolnośląskie
 1. to_i_ovo

  podatek od kur

  Ani jedno, ani drugie. Coś z interpretacji indywidualnej ILPB1/4511-1-307/15-2/IM - "Podsumowując stwierdzić należy, że prowadzona przez Wnioskodawcę działalność polegająca na nabywaniu jednodniowych kurcząt oraz ich odchowie a następnie ich sprzedaż przed osiągnięciem dojrzałości reprodukcyjnej, stanowi, zgodnie z przepisem art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, działalność rolniczą, z której dochody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych." A tu link do całej interpretacji - http://interpretacje-podatkowe.org/dzialy-specjalne-produkcji-rolnej/ilpb1-4511-1-307-15-2-im
 2. to_i_ovo

  Ceny jaj spożywczych

  Polecam. http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/1553479,1,zerowki-czy-trojki--ktore-jaja-lepsze.read Bez komentarza.
 3. to_i_ovo

  Ubojnia BESKID 1

  Z KRS-u Informacja o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości z uwagi na fakt, ze majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania. (SAD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ WYDZIAŁ VI GOSPODARCZY, 25.03.2013, VI GU 4/13) Dział 6 Spółka w likwidacji 29.04.2013, UCHWAŁA ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW O ROZWIĄZANIU SPÓŁKI, KANCELARIA NOTARIALNA ANETA MAGDA-ZIELECKA, AGNIESZKA KACZMARCZYK, SPÓŁKA CYWILNA W BIELSKU-BIAŁEJ, NOTARIUSZ AGNIESZKA KACZMARCZYK, REP. A NR 3800/2013 Likwidatorem jest - JURKIEWICZ DANUTA GERTRUDA Tak więc, kto tam ma jakieś należności niech zapomni że cokolwiek odzyska. Ze swojej strony proponuję wszystkim wierzycielom Beskida1, na przejęcie ubojni jak najszybciej (za wierzytelności), każdy miałby udział proporcjonalny do swoich wierzytelności. (możecie mieć własną ubojnię)
 4. Od nowego roku płacimy fiskusowi więcej, tak uznał minister finansów. projekt - http://legislacja.rcl.gov.pl/dokument/58958 kurczak - 0,15 zł kura nieśna - 2,45 zł kura nieśna repro - 3,33 zł kura mięsna repro - 2,79 zł w/g ministra zarobiliśmy o 15,9% więcej niż w roku poprzednim. Pozdrawiam
 5. Zobacz - http://www.rotem.com/poultry-farming/poultry_feed_control może coś w tym stylu (mieszanie pasz z kilku silosów) Zamierzasz robić pełny system sterowania i kontroli, czy częściowy?
 6. Grzesiek_el - witaj na forum. Co do Twojego pytania, znam fermy, gdzie paszę do pojemników rozwozi wózkiem pracownik o wschodnim akcencie, ale i takie, gdzie na wyświetlaczu widnieje ilość paszy w silosie. Systemy zadawania paszy uzależniony jest od przeznaczenia, inne są systemy dla nioski towarowej, inne dla reprodukcji a jeszcze inne dla brojlerów. Jak wiesz w drobiarstwie nie jest najlepiej, tak więc liczy się na pierwszym miejscu cena, potem prostota systemu i jego możliwość naprawy przez "wiejskiego kowala", czyli w większości jest tak jak pisałeś, czujnik naciskowy lub pojemnościowy, kontrola optyczna /pracownicza/. Jeżeli będziesz projektował system zadawania paszy, to uwzględnij: 1. brojlery - pasza powinna być dostępna dla kurcząt cały czas, 2. reprodukcja /szczególnie ciężka/ - pasza powinna zostać podana w określonej dawce (potrzebna waga - np. przepływowa) w jak najkrótszym czasie. Będziesz potrzebować dokładniejszych informacji, pisz. Pozdrawiam.
 7. to_i_ovo

  Ogłoszenia

  Hm.. nowy nick, hasła zapomniałeś? Z działu wylęgarnie-opinie " ZWD Zdrowy Kurczak - Wysłany: Sro Lip 13 9:16 GMT 2011 Witam wszystkich użytkowników! Zapraszam do współpracy producentów brojlerów kurzych. Jesteśmy nowopowstałą, nowoczesną wylęgarnią drobiu położoną na wschodzie woj. mazowieckiego, powiat Siedlecki. Dysponujemy najnowocześniejszymi aparatami lęgowymi i klujnikami wiodącej w tym zakresie firmy Petersime (ich premiera miała miejsce w lutym 2010r, jesteśmy pierwszym w Polsce zakładem wyposażonym wyłącznie w te aparaty). Oferujemy pisklęta brojlerowskie Cobb500 i Ross 308 pochodzące wyłącznie z własnych stad reprodukcyjnych. Jednorazowy wyląg do 115 tys szt, nie mieszamy linni oraz stad. Priorytetem jest jakość!!! Dysponujemy własnym, nowym transportem piskląt. Nie nakładamy jaj importowanych, nie importujemy "tanich" piskląt. Promocyjna oferta na pisklęta COBB 500 !!! Zadzwoń i sprawdź !!! Zapraszam do współpracy! Jacek Czajkowski tel. 792 60 60 60 zwd-zdrowykurczak@wp.pl " czy też salcia?
 8. to_i_ovo

  Budowa kurnika

  Człowieku zapomnij o drobiarstwie. Może i uda Ci się dostać jakieś dofinansowanie, ale na pewno nie znajdziesz żadnej ubojni która, podpisze z Tobą umowę z ceną minimalną zapewniającą opłacalność. Ubojnia, która da Ci pisklaka i paszę, NIE POZWOLI CI ZAROBIĆ !!! W obecnej sytuacji zapomnij, że kiedykolwiek spłacisz jakikolwiek kredyt. Niedługo Ukraina dostanie pozwolenie na dostawę na teren UE kurczaka, a więc ceny będą jeszcze niższe, więc nie pchaj się w te bagno. Władzy zależy tylko, aby jedzenie było jak najtańsze, żeby ludzie nie wyszli na ulice, a więc żadnych ustaw na na cenę minimalną - opłacalność nie będzie.
 9. to_i_ovo

  Ceny piskląt

  Mam problem z zacytowaniem z innego działu tutaj, tak więc z działu cena brojlera, strona 473 (obecnie, nr strony zmienia się w czasie!) - post "Wysłany: 17:06 Pią 19 Cze 2009 Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno" krzanj - napisał antczakdrob napisał: krzanj napisał: Witam Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce. Proszę o pilny kontakt Jacek Krzan woj. dolnośląskie jacek.krzan@wp.pl Twierdzenie pana Jacka Krzana z 16.06.2009, że nie zainteresowaliśmy się jego problemem jest nieprawdziwe, ponieważ: - 15.06.2009 uczestniczyłem z lek. wet. dr Krystyną Lisowską w lustracji stada i rozpatrywaniu reklamacji, - wstępnie ustaliliśmy następne spotkanie na 22.06.2009, - natychmiast rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach i ustaliliśmy, na nasz koszt, badania na 19.06.2009, o czym powiadomiliśmy hodowcę. Tadeusz Antczak przedsiębiorstwo drobiarskie INTERFERM Tak tak Chcą dać do badania kurczaki które już przechodzą chorobe a nie krew ktora mam pobrana z 1, 16 i ostatniego dnia tuczu, oraz wycinki pobrane w czasie najwiekszego nasilenia chorobą. Tak samo wymyślili sobie Puławy tak jak by we Wrocławiu nie bylo laboratorium. Ps. wielu chodowców juz sie odezwalo do mnie na e-mail potwierdzając że maja dziadostwo i odeszli z tego powodu. PRZESTRZEGAM!!! Przejdź do drobiarstwo - cena brojlera strona (obecnie 473), przeczytaj kilka stron do przodu i kilka do tyłu. Wybór należy do Ciebie! Pozdrawiam.
 10. to_i_ovo

  cena

  Admin, prośba - usuń ten wątek tj - http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=692618 , miało być w cenie brojlera. Dzięki.
 11. to_i_ovo

  cena

  Dzisiaj, jak co tydzień, dzwoniło Zalewo, jak zwykle z tekstem "cena spada", proponowali na dzisiaj 4,2 netto (na moichkurczakach dają 3,8 - ciekawe ile dają na swoim terenie). U nas cena wyższa (4,4n) więc nie pohandlowaliśmy. Co do wylęgów piskląt kurzych brojlerów, to w Polskim Drobiarstwie publikowane są tabele wylęgów, z których wynika, iż wstawienia w 2011r., są większe niż w 2010r. (kwiecień 2010r - 62,2 mln szt, kwiecień 2011r - 66,2 mln szt). Nie dziwcie się potem, że nie ma ceny. Pozdrawiam.
 12. Starter, po pierwsze uwagi do projektów są publikowane w bip MF tutaj uwagi z poprzednich lat http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/opinie1dp.pdf http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/opinie2dp.pdf http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/opinie3dp.pdf http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/opinie4dp.pdf http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pb/opinie5-6dp.pdf po drugie dla naszego dalszego istnienia, wszelkie uwagi powinny zostać nagłośnione jak tylko można, w przeciwnym razie do skarbówki będziesz odnosić więcej jak zarobisz!!!! Jola1 - zamieścicie wypełnione zgłoszenie zainteresowania nad projektem na swojej stronie, zostawcie do wypełnienia tylko rubryki imię, nazwisko i adres. Jak czytam wpisy, to mam wrażenie, że połowa nie poradzi sobie z rzeczowym wypełnieniem zgłoszenia. Tak na marginesie, zobaczymy ile osób będzie miało "jaja" walczyć o swoje i wyśle zgłoszenie.
 13. Jeżeli w Rzeczpospolitej czyta się takie teksty "W grupie wysoko wyspecjalizowanych gospodarstw dochód na osobę pełnozatrudnioną wynosi w farmie drobiarskiej ponad 423 tys. zł na osobę, a w gospodarstwie warzywniczym ..." / http://www.rp.pl/artykul/636976.html / to co się dziwić. Ale że dla urzędnika i redaktorki piszącej ten artykuł, przychód = dochód, to szla.. człowieka trafia, no cóż jak mówią, niewprawnym myślenie szkodzi. Jola1, może na swojej stronie zamieścicie zgłoszenie zainteresowania nad projektem, a każdy hodowca wstawiałby swoje dane, drukował i wysyłał do ministra finansów? Kilka tysięcy wk.... hodowców na sali, może pójdą po rozum do głowy. Z opublikowanego wczoraj projektu http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/pk/zalozenia_projekt_ord_pit_cit_10_05_2011.pdf "Nie stanowią działów specjalnych produkcji rolnej uprawy, hodowla i chów zwierząt w rozmiarach nieprzekraczających wielkości określonych w załączniku nr 2 do ustawy o CIT." wynikałoby, że dalej fermy trzody - wielkoprzemysłowe, CIT - owcy nie będą płacić podatku. Pozdrawiam.
 14. Czytając opinię do projektu o podatkach, na stronie ministerstwa rolnictwa, http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=44295 , można powiedzieć już teraz, będą nowe podatki !!! Pozdrawiam.
 15. to_i_ovo

  dobrostan

  Ukazały się rozporządzenia o dobrostanie zwierząt: 1. kurczaki itp - http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20101711157&type=2 2. indyki, gęsi itp - http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20101160778&type=2 Pozdrawim
×
×
 • Dodaj nową pozycję...