Skocz do zawartości

Jaro8038

Members
 • Liczba zawartości

  862
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jaro8038

 1. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Kurnik 1000m2 ? Trochę mało informacji. Niezbędne jest podanie wymiarów budynku - nagrzewnice jakie byś nie kupił to pamiętaj, że "dmuchną" na 35 max 40 metrów. Najprawdopodobniej na Twoim miejscu wybrałbym więcej nagrzewnic o mniejszej mocy. Jeśli w budynku jest odchów indyka to należy zastanowić się nad zakupem nagrzewnic z zamkniętą komorą spalania. Jak niżej pisałem polecam BH. Rozumiem też, że skoro jest to budynek 1000m2 to z pewnością należy do starych budynków więc bardzo niskich i tu pamiętać należy, że wszystkie nagrzewnice (poza nagrzewnicami z zamkniętą komorą spalania) wypalają tlen z hali, a to przy zbyt słabej wentylacji może doprowadzić nie tylko do problemów zdrowotnościowych stada ale również do wygaśnięcia nagrzewnic. Do tego koszty zmiany technologii grzania, przy zamkniętych komorach spalania, jeśli jeszcze trzeba wymienić sterowanie to wydasz ok 25 tys netto.
 2. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Przepraszam, jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Nie słuchaj przedstawicieli handlowych - do ogrzania, a zwłaszcza w zimie potrzebna jest moc grzewcza. Są totalną bzdurą ich wyliczenie, że (tak jak u mnie) wystarczy na 2.600m2 hali 4 TH75 gdzie było 6 Superstar95. W tej chwili na tej hali w zimie musi pracować 4 szt TH i 2 szt SuperStar95. Kwestia jest również taka, że na hali winno być zamontowane zraszanie. Wilgotność powietrza potrafi spaść do 30% przy wymaganej 55%. Bez zraszania na odchowalni możesz mieć problemy z grupowaniem się ptaków.
 3. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Witam, Poniżej postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Winterwarm u kolegi jest bezawaryjny. Z thermorizerem mam problem z jedną nagrzewnicą, do której średnio raz na kwartał przyjeżdża serwisant i coś w niej wymienia, ustawia etc. etc. Pozostałe są ok. Wszystkie nagrzewnice z zamknięta komorą spalania są głośniejsze od zwykłych aczkolwiek nie zauważyłem żeby przeszkadzało to ptakom. Na dzień dzisiejszy jeśli miałbym Ci proponować nagrzewnice z zamkniętą komorą spalania to zdecyduj się na BH 100. W ubiegłym roku na jednej odchowalni takie właśnie zamontowałem. Kosztują ok 11 tys PLN i są to 100KW a nie 75 KW, jak TH czy WW ale głównie chodzi o cenę. Zużycie gazu na zamkniętej komorze, tak jak u mnie to jakieś 20 do 30% oszczędności. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania służę pomocą.
 4. Jaro8038

  Cena - indyki

  Nie wiem pestek skąd masz informację, że cena pójdzie w górę. Do mnie docierają informacje z ubojni, że kontrakty na mięso we wrześniu są gorsze jak w sierpniu i raczej należy spodziewać się kolejnej korekty cen ale w dół.
 5. Kolego, weź sobie zobacz, że ankieta jest z maja a dzisiaj już jest sierpień,
 6. Jaro8038

  Cena - indyki

  Kolego, Nie chodzi o to kto jest najmądrzejszy, bo pewnie taki się jeszcze nie urodził ale chodzi o fakty: Ahlhorn: 1,25 - 1,27 EURO/kg Steinfeld: 1,25 - 1,27 Visbeck: 1,25 - 1,27 Masterkreis: 1,2635 - 1,2835 Basisliste: 1,24 - 1,26 Brenz: 1,2650 - 1,2750 Mam jeszcze z 5 ubojni ceny ale wszystko są podobne, najdroższa: Sprehe Rheinland: 1,2650 - 1,2900 Przedział cenowy zależy oczywiście od wagi indyczki od 9,00 kg do 10.40 kg w przypadku tej najdroższej ceny. Poza tymi faktami nie jestem w posiadaniu innych danych aby za indyczkę niemieckie ubojnie płaciły powyżej 1,2900 EURO/kg Dzięki i pozdrawiam
 7. Jaro8038

  Cena - indyki

  Widziałem kontrakty na czas nie określony. Nie wiem ile jesteś czasu w branży ale w ubojni niemieckiej na dzień dzisiejszy to tyle kosztuje indor a nie indyczka więc proszę nie dodawaj sobie tych paru eurocentów i oprócz ceny napisz jak wygląda ważenie indyków (czyli ile masz różnicy wagowej pomiędzy Twoją wagą a wagą na ubojni) konfiskaty WIS i inne, bo dla osób będących kilkadziesiąt lat na tym rynku i znających handel z ubojniami niemieckimi wcale to tak słodko nie wygląda. pozdrawiam Jaro
 8. Jaro8038

  Cena - indyki

  Tylko gratulować udanego kontraktu. Niezłym musisz być negocjatorem bo mam cenniki ze wszystkich niemieckich ubojni i jakoś w tych cennikach do końca sierpnia figuruje cena 1,25 - 1,27 EURO/kg indyczki. Pozdrawiam i udanego handlu
 9. Jaro8038

  Jaka to Kaczka

  Niezłe .... też nie wiem.
 10. Jaro8038

  Cena - indyki

  Kolego, dopiero 15 lipca, a Ty pytasz się o sierpień ! Cena ustalana jest zawsze z dnia na dzień a nie na miesiąc do przodu.
 11. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Dzięki Kamyk, Kolega bierze 4 szt Winderwarm, a ja 4 szt Thermorizer. Robimy próbę i zobaczymy. Pozdrawiam, pod koniec roku podzielę się wrażeniami z jednych i drugich. Jeśli się sprawdzą powymieniamy wszystkie Superstary na odchowalniach.
 12. Jaro8038

  Cena - indyki

  A kto hoduje indyka na paszy z Cargila ? Osobiście takich hodowców nie znam. Nie jest to pasza z górnej półki - oczywiście w przypadku indyka.
 13. Jaro8038

  Cena - indyki

  Pestek, jeśli na umowę to z tego co się orientuję 5,70 do 5,80 PLN. Jeśli z wolnego rynku to możesz mieć problem ze sprzedażą. Termin płatności tak jak u mnie do 35 dni.
 14. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Hektor ? Tak prawdę mówiąc to może byś rozwinął temat ? Bardzo lakoniczna wypowiedź.
 15. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Wielkie dzięki za pomoc. Sądząc po Twoich wypowiedziach na 2600m2 odchowalni w zupełności 4 sztuki powinny mi wystarczyć ? (zresztą tak mi wyliczyli z AVENY) W tej chwili mam zamontowane 6 szt, 90 KW- do przeniesienia tuczarnię, a właśnie na odchowalnię proponują mi Thermorizery., Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Jaro
 16. Jaro8038

  Ermaf Thermorizer TR 75

  Witam, Dzięki za info. Jeśli możesz coś więcej - od kiedy użytkujesz ? Czy nie ma problemów z elektroniką. Słyszałem, że strasznie awaryjne są elektrody w tych nagrzewnicach. Z góry dzięki za informacje. Jeszcze jedno - jeśli nie jest to tajemnicą, brałeś bezpośrednio u importera czy przez którąś z firm od technologii ?
 17. Witam, Będę wymieniał ogrzewanie na odchowalni indyka. Ostatnio zaproponowano mi wymianę starych nagrzewnic na Ermaf-y Thermorizer 75.Nagrzewnica z zamknieta komorą spalania. Ponoć jakaś nowość wypuszczona do sprzedaży pod koniec 2014r. Poszukuję osób, które użytkują ten sprzęt. Oczywiście bardzo proszę o opinię. Z góry dziękuję.
 18. Jaro8038

  ZRÓB TO SAM

  Szu, gdzieś Ty się polskiego uczył ? Aż głowa pęka jak się to czyta ... ?
 19. Protokół zdawczo odbiorczy warto robić tylko w przypadku jeśli cena sprzedawanego auta drastycznie różni się od ceny rynkowej. Wtedy w protokole wypisujesz uszkodzenia samochodu i podpisujecie taki protokół z kupującym. Na fakturze wszystkie niezbędne dane identyfikujące pojazd sprzedawany z pewnością się zmieszczą. Umieszczasz tam tylko Typ, model, nr VIN i nr rejestracyjny auta.
 20. To nawet śmieszne nie jest.
 21. Wszystko będziesz mógł robić. Polska to wolny kraj ...
 22. Jaro8038

  Cena - indyki

  Na tyle co mam wiedzy, cena wacha się pomiędzy 5,65 a 5,75 PLN
 23. Jaro8038

  Sposoby łapania drobiu

  Witam, Proszę o informację czy na usługi wystawiacie faktury? Jaro
 24. Jaro8038

  zboze owies

  Zamieszczam, do wiadomości wszystkich a głównie Moderatorów odpowiedź którą otrzymałem na PRIV od kyku1991: "jak bys widział cwelu to umieją czytać szmaciarzu" Nie dość, że chyba szkoły podstawowej kolega nie skończył z wynikiem pozytywnym z języka polskiego, to kulturą osobistą też nie grzeszy. Może publicznie wypowiesz się co chciałeś osiągnąć swoją wypowiedzią i dlaczego nie umieściłeś tego publicznie tylko wysłałeś PRIV?
 25. Jaro8038

  zboze owies

  Naucz się najpierw po Polsku pisać, a później pytaj, może wtedy ktoś Cię zrozumie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...