Skocz do zawartości

misia

Members
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Widzę bydło załadowane na samochodach Polskiej Wołowiny - DUDA. Przypominam, że NIE PŁACĄ za towar.
 2. Nowy sposób ARiMR jak nie dać płatności zwierzęcej. Mam naturalną łąkę trwałą (1,91ha z 19,06 JPO TUZ), na której rośnie trawa z trzciną. W zeszłym roku wg BKM była to łąka trwała, a w tym roku zgodnie z "tajną" instrukcją dla kontrolerów nie podlega ona PZ, bo jest na niej trzcina. Oczywiście zgodnie z Rozporządzeniem Ministra wszystkie gatunki roślin na TUZ podlegają PZ, a wg BKM nie. Będę walczyć, ale proszę napiszcie jeżeli ktoś miał podobny problem. PROSZĘ !!!!
 3. misia

  TOP 100 dopłat

  Kombinat 2000 sp. z o.o. z wielkopolski 1 459 679,04 JPO+UPO+PZ
 4. NataszaX napisała: Umięśnienie bez rewelacji, dużo lepiej wychodzi niekiedy kojarzenie lm z angusem. Zobaczymy jak spisze się reszta potencjalnych matek Kupuję cielęta do opasu i też zauważyłam, że po bbb i piemoncie (czyli rasach o hipertrofii mięśni) w krzyżówkach towarowych umięśnienie wychodzi słabsze. Osobiście najbardziej lubię charoleza i simentalera (gruby kościec zawsze waży!)
 5. misia

  Krowy

  Święta prawda. Ja dorzucam takiej krowie dodatkowe cielaki, bo podstawa to dobrze zdoić.
 6. Mój pracownik (dawno temu) dał bykom paszę od świń: 1 padł, 1 dobiliśmy, 1 uratowany, ale objawy były jak przy BSE, czy wściekliźnie. Dopiero dużo później doszłam, że to od paszy dla świń (nikt się nie przyzna)
 7. Proszę o opinie na temat Skupu Zwierząt Rzeźnych BM w Kobylinie. Ponoć przy uboju bydła mają swojego przedstawiciela??? To ich cennik: http://www.bm-skup.pl/index1.php?target=cennik/ceny PS Mamy ponad 100 sztuk bydła i podobne problemy jak wszyscy. Przerabiałam już oddawanie na WBC, sprzedaż do włoch itp.
 8. misia

  Opas bydła

  Proszę o opinie na temat Skupu Zwierząt Rzeźnych BM w Kobylinie. Ponoć przy uboju bydła mają swojego przedstawiciela??? To ich cennik: http://www.bm-skup.pl/index1.php?target=cennik/ceny
×
×
 • Dodaj nową pozycję...