Skocz do zawartości

Linda

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Jeśli chodzi o kontrole rolnośrodowiskowe z ARiMR to owszem miałam. Wezwali mnie, bym okazała w biurze agencji plan rolnośrodowiskowy. Chcieli go kserować i załączyć do akt sprawy, ale im nie zezwoliłam, więc robili ręczne odpisy (nie zezwoliłam na ksero, bo gdy sama chciałam wcześniej ksero dokumnetu z moich akt rolnośrodowiskowych to mi odmówili i powiedzieli, że mam sobie odpisać ręcznie, bo tylko na to prawo zezwala). Acha, a wcześniej miałam kontrolę obszarową (metodą foto) i uznali, że ta kontrola obszarowa była też rolnośrodowiskowa. Ale to nieprawda, oprotestowałam to, bo jeżeli chodzi o sposoby i metody kontroli rolnośrodowiskowych to są one odmienne od obszarowych i ściśle uregulowane w ustawie, którą ja w skrócie nazywam "ustawą rolnośrodowiskową". Acha, co roku mam kontrolę z jednostki certyfikującej (dosyć szczegółową rzekłabym nawet) i wyniki kontroli z jednostki certyfikującej nie pokrywały się z wynikami kontroli ARiMR (podejrzewam, że ARiMR w ogóle nie była na moich gospodarstwie - nie jest w jednej kupie, tylko torchę porozrzucane, a jeździli niby sami), bo ci z jednostki certyfikującej byli za każdym razem na wszystkim działkach mojego gospodarstwa i na wszystkich robili zdjęcia. Więc słowem: wielki misz masz ..... w agencji rzecz jasna.....
 2. Mnie także zawsze się wydawało, że każdy problem można rozwiązać, ale teraz już wiem, że nie z panią kierownik naszego biura agencyjnego. Oczywiście dam znać jak sprawa w Sądzie. Pozdr.
 3. Twoje odpowiedzi są nieco bezczelne. Pracujesz w agencji? To nie siedź w necie, tylko weź się za robotę i wydawaj zapracowanym rolnikom decyzje. A kasę za prawników to mi zwróci agencja - takie są przepisy. Nic nie uzasadnia nie działania agencji, samo powiadomienie, że decyzja nie zostanie wydana w terminie nie ma skutków prawnych, skoro do tego czasu agencja nic w sprawie nie zrobiła. A tak było u mnie, i wielu innych rolników z okolic.
 4. To nie jest tak, że problemy kadrowe albo informatyczne agencja ma przerzucać na rolników. Zgodnie z art. 36 § 1 k.p.a. sama czynność zawiadomienia strony postępowania o nowym terminie załatwienia sprawy nie usprawiedliwia niedziałania organu, istotna jest bowiem przyczyna zwłoki, którą organ jest obowiązany wskazać (tak też Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 16 stycznia 2002 roku w sprawie sygn. akt I SAB 440/01, publik. Lex nr 81979). W mojej sprawie za 2007 agencja nie zrobiła żadnych czynności w sprawie (choć wskazywała na problemy z systemem), a w 2008 także do chwili obecnej nic! Dlaczego zatem mam być poszkodowana? Bo mnie pani kierownik biura powiatowego nie lubi?
 5. Wyobraźcie sobie, że ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałam decyzji dotyczącej płatności bezpośrednich za 2007. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu i teraz oczekuję na termin rozprawy. Pewnie za 2008 rok też nie wydadzą w terminie (czyli do 01.03.2009r.). Czy też macie takie kłopoty z otrzymaniem decyzji? Jeśli tak to służę pomocą, tzn. mogę na maila przesłać wzory pism, które należy do agencji skierować, mogę też dać numer do radcy prawnego, który specjalizuje się w sprawach agencyjnych (i jest skuteczny w tym co robi).
 6. Wyobraźcie sobie, że ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałam decyzji dotyczącej płatności rolnośrodowiskowych za 2007. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu i teraz oczekuję na termin rozprawy. Niestety na początku grudnia br. biuro powiatowe ARiMR przysłało mi pismo, że przedłuża termin do wydania decyzji w sprawie dopłat rolnośrodowiskowych za 2008. To niezgodne z prawem, bowiem decyzje rolnośrodowiskowe muszą być wydane do dnia 30 listopada danego roku. W tej sprawie najpierw wezwałam ARiMR do usunięcia naruszenia prawa poprzez wydanie decyzji (oczywiście nie wydali), a 18.12.br. wniosłam skargę na bezczynność do WSA w Poznaniu. Czy też macie takie kłopoty z otrzymaniem decyzji? Jeśli tak to służę pomocą, tzn. mogę na maila przesłać wzory pism, które należy do agencji skierować, mogę też dać numer do radcy prawnego, który specjalizuje się w sprawach agencyjnych (i jest skuteczny w tym co robi).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...