Skocz do zawartości

rafal251074

Members
 • Liczba zawartości

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rafal251074

 1. Jak dla mnie sciema i nie dotrzymal slowa. Niech powie co dalej a z tymi 3 wojewodztwami a nie czekanie. Jakie decyzje i co dalej.
 2. Jest z zachodniopomorskiego, złożyłem wniosek na modernizacje gospodarstwa. Na okolo 1 tys rolników i troszeczke w tym wojewodztwie, wyladowalem po losowaniu na okolo 800 miejscu. W calym zachodniopomorskim przyznali tylko okolo 200 rolnikom. 1. Pytanie - Czemu nie przesuna kasy z tych wojewodztw gdzie nie zostala wykorzystana ? 2. Wyglada na to, ze wojewodztwo zachodniopomorskie to bedzie okolo 70-80 procent tych 1200 rolnikow ktorzy nie beda mogli skorzystac z prow bo pan minister ma woli pompowac pieniadze te ktore zostaly z innych wojewodztw i robic im nowe nabory niz przezucic tam gdzie ludzie sie starali iczekaja. Wiec gdzie tu aktywnosc ? Znowu sciema pana ministra ? Aktywny jest ten kto sie stara, a nie ten kto siedzi i czeka az do niego przyjda i mu dadza?
 3. Z tego co pamietam ONW jest w złotówkach stałe, a bezposrednie po kursie z ostatniego dnia wrzesnia. Ale moge sie mylic. Ja i tak pewnie dostane na koncu. Za duzy jestem i zawsze gdzies pod koniec jak 80 do 90 procent maja juz wyplaconych. Mogliby choc raz zrobic niespodzianke ale i tak w ich prace nie wierze.
 4. Dopłaty bezposrednie po kursie z ostatniego dnia września. Więc w ten dzien nie warto isc nawet do kantoru, jezeli masz walute, bo bedzie najniszy kurs. Pan Tusk musi zarobic
 5. Jedno już się wyjaśniło ONW od 16 października wypłaty, reszta po staremu od 1 grudnia. A zgodnie z rozporządzeniem do 70% mogą wypłacic przed 1 grudnia jak w innych krajach uni. Nasz kochany rządz znowu zciemnia. U mnie w powiecie pierwsze decyzje z ONW rozpoczeli wysyłac od 21 września (poniedziałek). Zobaczymy jaki będzie ten rok. I tak nie liczę na ich szybką pracę. Za duży jestem, a najcześciej( nie zawsze) rozpoczynają od małych ( dobra średnia na koniec roku).
 6. ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 691/2009 Artykuł 1 Począwszy od dnia 16 października 2009 r. i pod warunkiem że zakończono weryfikację spełniania warunków kwalifikowalności zgodnie z art. 20 rozporządzenia (WE) nr 73/2009, państwa członkowskie mogą dokonywać płatności zaliczkowych w wysokości do 70 % płatności w odniesieniu do wniosków złożonych w 2009 r., z tytułu następujących systemów wsparcia: a) premia mleczna i płatność dodatkowa oraz płatność obszarowa z tytułu roślin uprawnych przewidziane w tytule IV rozdziały 7 i 10 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003; b) płatności bezpośrednie w ramach środków ustanowionych w programach POSEI przewidzianych w tytule III rozporządzenia (WE) nr 247/2006; c) płatności bezpośrednie w ramach środków ustanowionych w programach dotyczących wysp Morza Egejskiego przewidzianych w rozdziale III rozporządzenia (WE) nr 1405/2006; oraz d) system płatności jednolitej, specjalna płatność z tytułu uprawy ryżu, premia z tytułu roślin białkowych, premie w sektorze mięsa baraniego i koziego, płatności z tytułu wołowiny i cielęciny oraz system jednolitej płatności obszarowej przewidziane odpowiednio w tytule III, tytule IV rozdział 1 sekcje 1, 3, 10 i 11 oraz tytule V rozdział 2 rozporządzenia (WE) nr 73/2009. Co na to nasz rząd i ARiMR? Słyszał ktoś coś? Ja tylko znalazłem tylko znalazłem krótką notkę w AgroSerwisie i nic więcej, może ktoś coś słyszał co na to nasi panowie na górze?
 7. Nie jesteś jedyny, który nie otrzymał decyzji ani dopłat rś, obszarowych czy onw. Oprócz rś na obszarowe i onw dalej czekam. I też mnie denerwuje ich praca, sam już miałem brac kredyt, ale nigdy nie brałem i dalej nie będę. Zawsze mimo suszy itd., sam nie wiem co dalej robic, ale kazdego roku idzie do przodu. Możesz uzyskac dane na temat twojej sprawy w ARIMR ale tylko pod warunkiem, że podasz im numer gospodarstwa. Możesz opisac im swój problem i myślę, że w ciagu 7 dni powinienieś miec odpowiec. Jak do mnie zachowali się ok. Ale dopiero jak ich nacisnołem(3 e-maile), dowiedziałem się tego co mnie interesuje. Jeżeli chcesz adres kontaktowy to napisz tutaj i podaj swój e-mail lub gg a podeślę ci gdzie napisac.
 8. Chyba z tą liczbą kontrol przesadzasz. U mnie na wsi tylko 3 rolników bierze RŚ. 2 korzystało ze starego PROW i ma kontynuację. Ja przystąpiłem w zeszłym roku. Jak do tej pory tylko jeden rolnik miał kontrolę 2 lata temu. I też województwo zachodniopomorskie. W roku 2009 Agencja przeprowadzi 13905 kontroli w całej Polsce z tytułu PROW. Wliczając w to programy uruchomione i te co będą uruchomione w II połowie 2009r. Liczba tych kontroli obejmuje całe PROW (od zalesienia, producentów którzy z tego korzystają itd.). Przeczytaj Biuletyn Ministerstwa Rolnictwa z 1-2/2009. Jest na stronce Ministerstwa Rolnictwa.
 9. Ja otrzymałem decyzję z nowego RŚ w grudniu, a kasę na konto dzisiaj. Teraz czekam na kasę za obszarówki i onw. U mnie czekali na ostatni moment, ale terminu dotrzymali. Sąsiadowi też przysłali pismo, że decyzję dostanie później i decyzja u niego przyszła na początku lutego. Według moich informacji z nowego RŚ do końca lutego otrzymają kasę tylko ci co otrzymali decyzję do końca grudnia, zgodnie z terminem. Na 21,5 tyś z nowego RŚ wygląda, że do końca lutego otrzyma tylko około 14 tyś rolników. Z tym tempem wypłat powinni wypłacic do 20 lutego resztę.
 10. Przecież możesz miec rolnośrodowiskowe i chodowac krowy ! Chyba, że detocja którą otrzymujesz z rś jest niezbyt wysoka. Ja przystąpiłem do nowego PROW w zeszłym roku i jest to znaczna dotacja dla mnie. A siejąc poplony np. gorczyce nie zapominaj, że wprowadzasz też biomasę do ziemi. Wszystkiego są plusy i minusy. Policz sobie koszty jakie poniesiesz wchodząc w krowy od początku i okres jaki minie i koszty jakie poniesiesz zanim zaczną przynosic dochód, jeżeli zaczna! Jest to każdego indywidualna decyzja.
 11. Twoje 80 to połowa mojego. A jak chcesz wiedziec to wiekszosc inwestuje w rozwój. A planując też wliczam dopłaty! Tak jak przy zwrocie vat-u wiem, że równo 2 miesiące Urząd Skarbowy zawsze wypłaci, i równo 2 miesiące trzyma się terminu. To wiem jak już planowac! Pewnie dostałeś gospodarkę po tatusiu? A prowokowac nie muszę. Interesuje mnie jak jest u innych w różnych regionach kraju!
 12. To gratuluje ! Przynajmniej ktoś zrobił to co powina większośc rolników którym nie dotrzymali terminów! Pozdrawiam ! Mi pozostaje czekac do 28 lutego, i zobaczymy czy wypłaca? Jedyne co słyszę od pracowników BP to :" spokojnie Agencja przeleje pieniążki 28 lutego na konta. Z tego co wiem pieniadze już częciowo wplynely na konta a wiem od rolników ktorzy odwiedzają nasze BP i przy okazji nas informują" A te dane o 42% wypłaconej sumy są z samej góry ARIMR. Więc jak tu wierzyc w ich zapewnienia? Albo usłyszysz (wypowiedz pracownika BP): "a myśli Pan ze ja mam cos "madrego " do powiedzania beneficjentom jak dzwonia i sie pytaja kiedy beda mieli pieniazki na koncie? tez mam informacje ze do konca lutego pieniażki maja byc na koncie i koniec... ale jak wczesniej napisalam mam informacje ze pieniadze sa przelewane, a czy wszystkie przelewy zostana wykonane pewnie tak bedzie centrala pracowala na dwie zmiany wiec im sie uda:)" W 3 dni nadrobią te 58%? Bo ja nie wierzę? Ale gratuluje decyzji, przejrzę Kodeks Postępowania Administracyjnego. Prawo nie może działac w jedną stronę? Pozdrawiam
 13. Ja też mam spore dopłaty, bo jakby chodziło o jakieś 20 tyś. to nawet bym nie zatankował. I mimo wszystkich decyzji kasy u mnie nie widac. To jesteś chyba pierwszym który dostał odsetki z rś, nie słyszalem jeszcze o taki przypadku. Zobaczymy czy do 28 lutego wypłacą. Z tego co wiem odsetek nie płacą, a można dochodzic tylko odszkodowania na drodze cywilnej? Jak było u Ciebie? Z którego dnia miałeś rś decyzję i kiedy dostałeś kasę, z nowego prow? Pozdrawiam
 14. A w sprawie odwołania twojego będą zwlekac, aż minie ustawowy termin przedawnienia. A ty czekaj !!!
 15. Mój sąsiad po 14 dniach roboczych dzisiaj dostał dopłaty. Ja jestem troszkę większym rolnikiem i mimo decyzji RŚ, obszarowych i onw nie otrzymałem do dzisiaj żadnej kasy na konto? Czy system nie powinień traktowac wszystkich równo? Tylko dlatego, że nie jestem małym rolnikiem, mam dostac później? Gdzie tu spraiwedliwośc? I co wierzysz w 28 lutego, że dotrzymają dalej? Bo ja kredytu napewno nie wezmę! Od 8 lat nie brałem, i nie wezmę! Gdyby chodziło o 5 tyś. to bym sobie głowy nie zawracał. Ale dużo zainwestowałem w zeszłym roku, i liczyłem przy planach, że terminów dotrzymają. A tu ani jak planowac! Ty jak chcesz to czekaj, i kłaniaj się panom z ARIMR! Bo bez nacisku na ARIMR, bez jedności rolników, zawsze tak będzie. Widac, że jeszcze chodzisz do szkoły! Pozdrawiam!
 16. A te 42% procent wypłaconej sumy z programów rolnosrodowiskowych do 20 lutego 2009, to informacja z Warszawy z ARIMR. Małe moje obliczenia statystyczne: Procentowo wydane decyzje do grudnia 2009: 64,44 % Procentowo wypłacona suma na 20 lutego 2009: 42,01% - 75,6mln Całkowita suma do wypłaty: około 180mln zł Średnia krajowa na gospodarstwo do wypłaty: 8369,06 zł Liczba dni roboczych na wypłaty gdyby wypłacali po 5mln na dzień (ostatnie 3 tygodnie): 35,99 dni roboczych Liczba przybliżonych zrealizowanych wypłat do 20 lutego 2009: 9032,9 Tygodniowo: 3011 dziennie: 602,2 Pozostało decyzji z grudnia do wypłacenia (na 13855 wystawionych do 31 grudnia 2008): 4822,01 A wszystkicj jest 21,5 tyś. Więc o dotrzymaniu terminu chyba nie ma mowy????????????????????
 17. Widzę, że ty też jesteś niecierpliwy rolnik skoro po Centralach dzwonisz! Mimo podali w Centrali, że na temat wypłat rolnośrodowiskowych nie posiadają żadnych informacji + gołych przepisów. Podejrzewam, że dla odczepnego Ci tak powiedzieli.
 18. Czy masz kontynuację programu czy jesteś z nowego PROW?
 19. Z nowego PROW z programów rolnośrodowiskowych (21,5 tyś rolników)dowiedziałem się, że wypłacili tylko około 42% sumy przewidzianej do 20 lutego. Więc o dotrzymaniu terminu przez ARIMR nie ma szans. Pozostały im tylko 3 dni na wypłaty i po terminie. Wygląda na to, że do końca lutego otrzyma tylko połowa rolników, i jak im wierzyc? Czy ktoś kto wstąpił do programu w zeszłym roku otrzymał już kasę i kiedy otrzymał decyzję?
 20. Jeśteś z nowego programu rolnośrodowiskowego? Dostałeś już kase? Ja mam decyzję z 23 grudnia rolnośrodowiskową a do dzisiaj (23 lutego) kasy na koncie brak.
 21. rafal251074

  Dopłaty bezpośrednie

  Dopłaty bezpośrednie do końca czerwca, taki ma termin ARIMR. Rolnośrodowiskowe do końca lutego. Ale powiem , że ja mimo, że mam decyzję RŚ, obszarową i onw to kasy na koncie jeszcze nie zobaczyłem. Termin wypłat RŚ upływa 28 lutego, więc nie zdziw się jak dostaniesz obszarowe nawet później niż w czerwcu bo tak teraz pracują. A jak widac czesto terminów nie dotrzymują, tylko usłyszysz od nich mamy termin do...
 22. Czy ktoś kto dopiero przystąpił poraz pierwszy do RŚ dostał kasę na konto czy tylko decyzję?
 23. Jak dzwoniłem do Agencji powiedzieli mi, że do końca lutego muszą przelac. Ale jak to będzie? Czy dostał ktoś już kasę za R
 24. Ja dostałem decyzje RŚ 22 grudnia i kasy do dzisiaj także nie mam na koncie. U mnie w powiecie spora liczba rolników ma konta w tym samym banku i jak się właśnie dowiedziałem w tym roku nie było jeszcze żadnych przelewów z RŚ. Też czekam na kasę i się wkurzam. Zgodnie z przepisem mają czas do końca lutego a pozostały już tylko 2 tygodnie. Mam nadzieje, że może w przyszłym tygodniu wpłyną, chociaż jestem w tej kwesti raczej pesymistą. Mało czasu im zostało na wypłaty w terminie!
 25. A ja dostałem decyzję obszarową i onw wczoraj. RŚ w grudniu przed świętami. Kasy z RŚ jeszcze nie ma na koncie. Zobaczymy czy w miesiąc przeleją obszarówki i onw ?????????????????????
×
×
 • Dodaj nową pozycję...