Skocz do zawartości

mano

Members
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mano

 1. mano

  Pszenica

  W porównaniu do żółwi z wysp Galapagos to faktycznie krótko.... Zawód wyuczony i wykonywany Technik rolnik a maturę pisałem 19 lat temu ,więc sobie policz ile mam lat. PS: Dla Twojej wiadomości nie strzeliłem sobie "kibla" PS2: Oświeć mnie swoją teorią dlaczego toksyny ze środków selektywnych mogą odbić się na plonowaniu............ Kolego życzę Tobie matuzalemowego wieku w zdrowiu i z rodziną! Określać twojego wieku nie będę bo mi szkoda mojego czasu. Ty tutaj na forum chwalisz się jaki masz wyuczony zawód i wykonywany. Znasz pojęcie "środki selektywne" to super, ale coś w twoim wykształceniu (na zajęciach,wykładach itp.) umknęła uwaga o innych pojęciach, może to z braku czasu a może jakaś trauma życiowa nie wnikam. Chodzi mi dokładnie o pojęcie fitotoksyczności a w szczególności o terminie (jako czas) stosowania środków ochrony roślin i ich oddziaływaniu na rośliny a szczególnie co się dzieje z taką rośliną która posiada w sobie pozostałości substancji aktywnej. Co do terminu "strzelić sobie w kibel " jest mi obcy, chociaż miałem grypę żołądkową to takie słowa by pasowały. Ale Ty jako człowiek światły możesz mi, Nam wytłumaczyć co oznacza takie pojecie.
 2. mano

  Pszenica

  Widocznie krótko żyjesz
 3. mano

  Pszenica

  Ogólna zasada odchwaszczania pszenicy jesienią jest taka aby ostatni zabieg wykonać tydzień dwa przed końcem wegetacji jesiennej ponieważ mogą zostać toksyny w pszenicy i to może wpłynąć na plonowanie.
 4. mano

  Rzepak

  Powiat hrubieszowski 1580zł brutto kasa za trzy dni. Szału nie ma a z desykacją to połowa w pokosach a druga opryskana. Tak jest w moim regionie.
 5. mano

  DOPŁATY.....

  wniosek jest a kasy brak i mamy marzec
 6. mano

  Rzepak

  a tutaj jak obliczyć wydatek http://www.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/plynne-nawozenie/kalibracja-opryskiwacza sam to przerabiałem
 7. 1050 zł z VAT-em konto 1080 zł z VAT-em wymiana Mircze MAXPLON
 8. mano

  Rzepak

  nie ma co sr....ć koksem jeszcze wiosny nie widać
 9. stosowałem to w pszenicy bez rozcieńczania(a z rozcieńczaniem stosowałem w fasoli już normalnymi końcówkami) a rozlewałem to końcówkami od RSM-u prosto przed deszczem. Efekt plonowania dobry bo azot i inne składniki trafiły do rośliny.
 10. mano

  Pszenica

  Ja stosowałem Lancet i jestem zadowolony z tego produktu, zero przepuszczeń chwastów co zdarzało sie innym środkom. I na ten sezon już mam zakupiony ten sam herbicyd, zresztą dużo znajomych też pryskało nim i mogą to samo powiedzieć co ja. Co do buraka to na etykiecie jest napisane, że nie przeszkadza po upływie 11-13 miesięcy.
 11. mano

  Rzepak

  A jak w waszych gminach z ilością zasiewów? Bo w mojej ludzie zwiększyli o 200% W samej mojej miejscowości 70% to rzepak co w ubiegłym stanowiło zaledwie 30%
 12. mano

  Rzepak

  Ja płaciłem 70 zł za ha przy cenie rzepaku 2000 zł i plonie 3t/ha
 13. mano

  Rzepak

  Kolego, jak będziesz chciał pozwać gościa to miej wszystko ok z uprawnieniami, atestami itp. aby nie było problemu bo mogą przy okazji i Tobie mandat dowalić (chodzi mi o policjanta) A tak do sedna to próbuj się dogadać z gościem a jak nie to na policję i po problemie
 14. mano

  Rzepak

  Słuchaj Ja w ubiegłym roku miałem rzepak który praktycznie nie istniał, po śniegu zielony a potem mróz przyszedł, praktycznie nic nie było tylko suche liście ale korzeń był twardy i od nowa wypuszczał. Nawozy azotowe dolistne nawożenie i plon był około 3 t z ha. Więc przy dzisiejszych cenach rzepaku to i 3 tony jest ok Pozdrawiam A jak mu 500kg sypnie to co mu powiesz? A czy ja coś sugerowałem w swojej wypowiedzi żeby zostawił swój rzepak? Napisałem swoje perypetie jakie miałem z mrozem. Tylko właściciel wie najlepiej co zrobić z własną uprawą. A czyjeś uwagi to można tylko brać pod uwagę a nie kierować się nimi, każdy ma swój rozum.
 15. mano

  Rzepak

  Słuchaj Ja w ubiegłym roku miałem rzepak który praktycznie nie istniał, po śniegu zielony a potem mróz przyszedł, praktycznie nic nie było tylko suche liście ale korzeń był twardy i od nowa wypuszczał. Nawozy azotowe dolistne nawożenie i plon był około 3 t z ha. Więc przy dzisiejszych cenach rzepaku to i 3 tony jest ok Pozdrawiam
 16. mano

  Fasola

  Ja w tym roku właśnie rezygnuje z tej uprawy, szkoda zdrowia, nerwów i koniec dorabiania się naszym kosztem.
 17. mano

  Fasola

  Jaka jest aktualna cena fasolki? Czy już czas się pozbyć ?
 18. Ja mogę napisać tylko tyle że, kolega kupił mocznik ze wschodu i chciał rozpuścić w opryskiwaczu to okazało się że, po rozpuszczeniu ten mocznik miał bardzo dużo piasku a nie nawozu więc radze uważać na tańszy zza Buga.
 19. mano

  Fasola

  Jaka sytuacja cenowa w waszych regionach. Ponoć teraz poszła go góry 2.60 zł A, ludzie mówią aby unikać kupca o nazwisku PŁAZA coś z kasą jest nie tak, i szuka "dziury w całym" w workach. Tak mówią ile prawdy to nie wiem.
 20. mano

  Fasola

  raczej z takich rzeczy żartować nie wypada, co nie? Piszę fakty!
 21. mano

  Fasola

  Aktualna cena w moim regionie 3.00 zł
 22. mano

  Fasola

  Maskin a jak twoja fasolka rośnie? Były problemy, czy obeszło się bez strat ? Mam jeszcze pytanie! czy stosował ktoś Basagran ukraiński kontra polski na swoim polu w ubiegłym roku?
 23. mano

  Fasola

  Ja zasiałem 21 kwietnia, jak były mrozy to dopiero zaczynała wychodzić ale dopiero początki jakieś 1-2 roślinki na m2. Co do ceny to słyszałem że była po 3,30 -3,50zł
 24. mano

  Fasola

  Kiedy planujecie siew fasolki? Myślę, że w następnym tygodniu będzie można już ruszać !
 25. mano

  Rzepak

  http://wiadomosci.onet.pl/wideo/na-wiosne-jeszcze-poczekamy,8764445,1,klip.html# Jeszcze trochę a będzie cieplej. Jak sądzicie, będzie dobry moment na rozsypanie saletry?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...