Skocz do zawartości

Jan Frycz

Members
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Jan Frycz


  1. Witam mam pytanie po ilu dniach można skarmiać kiszonki e z kukurydzy od zakiszenia

     

    Tak jak powiedział Jacek XXL.

    Ok. 6 do 8 tyg trwa proces zakiszania kukurydzy.

    Bez znaczenia jest tu to czy odbywa się to przy dodatku iniakulatnu czy tylko na florze natywnej.

     

    Ps. Skarmianą masę po tygodniu od zamknięcia silosu ja traktuję raczej jako świeżo ściętą kukurydzę niż jako kiszonkę. Nie trzyma proporcji kwas - skrobia.


  2. Powiem Panu że ten efekt + jak Pan MERYTORYCZNIE stwierdza nie był wart tych pieniędzy. Robienie kilku silosów kiszonki z róznymi dodatkami nie jest rolą producenta mleka. Niech to sobie robia jednostki badawcze albo tacy pasjonaci których bardziej rajcuje zawartość "cukru w cukrze". Mnie interesuje wysoka produkcja mleka wysokiej jakości i po jak najniższych kosztach.

     

    W kwesti tego, że to produkcja a nie doswiadczenia są Pana priorytetem 100% zgody. Chodziło mi o to kiedy można uczciwie potwierdzić czy dany produkt miał czy nie mniał sensu.

     

    Przykład:

    Ostatnio kolega pracujący na jednej z akademii rolniczych testował dodatek chronionej metioniny do TMR`u dla krów wysokowydajnych (>10 000kg).

    Wynik doświadczenia. "Podawania metioniny krótkotrwale podnosi wydajnośc i uszkadza wymię". Nie moża odmówić mu tego że podawł w pracy to co zaobserwował. Praca została jednak odrzucona z przyczyny nieobiektywnego doboru układu doświadczenia.

     

    Poza tym zgodnie z metodolgią biologiczną jeśli istotna różnica na + wystąpi w 95% przypadków to wyniki określany jest jako istotny. (w przypadku leków dla ludzi wystarcza potwierdzenie że coś jest lepsze od placebo). Jeśli cos jest skuteczne istotnie w 99% wypadków to jest to wysoce istotne.


  3. Panie zaremba

    Czemu jesli jest to tak cudowne to w ubiegłym roku miałem kiszonkę z kukurydzy do dupy ?????????/

    I nie pisz mi pan że popełniłem mnóstwo błędów przy zbiorze, ugniataniu, okrywaniu, przechowywaniu i wybieraniu. Po prostu jak rok jest niezły to nic nie trzeba dodawać do kukurydzy a jak sie pieprzy to i ten cudowny specyfik nie pomoże

     

    Panie Zenonie.

    A co konkretnie było do d...?

    Jeśli ktoś mysli że dodanie zakiszacza rozwiąże 100% poblemów to nie chce mi się tego nawet komentować.

     

    Jeśli zrobimy wszystko jak należy to DODATKOWO zakiszacz da efekt +.

    oPczywiście zakładam że zrobił Pan wszystko jak nalezy i były dwa silosy jeden z zakiszaczem drugi bez zrobione w tych samych warunkach i z tąd to porównanie. I proszę się nie obrażać na to że zwracamy uwagę na technike robienia silosu/pryzmy. Pracuje w branży ładnych parę lat i proszę mi wierzyć że fakt robienia od wielu lat przez rolnika kiszonek nie jest równoznaczny z ich prawidłowym robieniem.

     

    Jeśli ma pan jakieś pytania MERYTORYCZNE pytania i uwagi to chetnie służe pomocą


  4. Absolutnie Tomasz ma racje ze schaumana mozna kupic nawet worek, bo w moim rejonie nie ma z tym zadnego problemu, a o doradcach nikt nie słyszał!!!

    Polmass zszedł na psy!!..a preparat mlekozastepczy to dno!!!..Kiedys był switny preparat mlekozastepczy z Dobropasz, ale odkąd wchłoneła ich firma Polmas nie da sie tego dawac cieletą...Ekoplon nie ma najgorszych produktów,przeciez weszło mase nowych produktów..ale szwankuje dystrybucja!..

    Ogólnie jakosc preparatów mlekozastepczych jest kiepska...a najlepiej zdają egzamin z Sano i josery!

    Pasze gotowe i kocentraty nie mają juz tak duzego popytu, bo wreszczie rolnicy zmądrzeli i sami je robia...no i ubywa przedstawicieli ....

     

    Widzę że też przerabiałaś temat mleka z Polmass`u

    Co do mleka z Sano i Josery to są ok (jesli nie liczyć Kako i Fe-trank`a)

    Ja zdecydowałem się na skrócone odpajanie (7-8tyg) i szybkie wchodzenie z sianem , CJ (sam robię), od ok 4 tyg kiszonki.

    Tu sprawdzało sie tylko to rózowe z Sano i Classic z Schaumann`a. Ponieważ nic więcej z Sano nie brałem to Schaumann wyszedł znacznie taniej w przeliczeniu na 1 ciele.


  5. Po pierwsze- to odpowiedż na post z 26 lutego dla "polskiego rolnika".

    Po drugie- nie wiem co masz do takich firm jak Polmass, Wipasz, Cargill czy Ekoplon. Mają niektóre naprawdę dobre i konkurencyjne produkty (cenowo i jakościowo)

    Po trzecie - nie każdego stać by kupować bezpośrednie w firmie zestawy całopaletowe i określone ilości. Np. przez dwa lata jechałem u cieląt na Suptelu. Brałem paletę raz na 3 miesiące. Kiedyś powiedzieli że MUSZĘ brać minimum 3 tony to im podziękowałem i przeszedłem na Dynamiko z Ekoplonu. I nie narzekam.

    Kupuję "na punkcie" w cenach producenta, przywiozą mi i 300 kg. Nie znasz widzę za bardzo rynku. Dziś większość firm woli sprzedaż przez autoryzowanych, dużych przedstawicieli

    Po czwarte -Schaumana kupisz u nas nawet worek jak masz ochotę - więc nie jest prawdą że nie sprzedają bez doradztwa ( bynajmniej u nas na Pomorzu)

     

    Co do Cargilla do zwróciłem tylko uwagę że to LNB (a raczej odwrotnie).

    Co do trzech pozostałych firm to miałem z nimi bardzo złe doświadczenia Powiem więcej. To problemy po zastosowaniu ich atrakcyjnych cenowo produktów (zwłaszcza Polmassu i Wipaszu)"pchnęły mnie w objęcia" znacznie droższej firmy - Schaumann`a. Po Twoim poście zadzwoniłem do swojego doradcy. powiedział, że każdy doradca ma wolną rękę. Mi towar dowożą od 500kg (BEZPOŚREDNIO) ale wówczas muszę poczekać parę dni aż coś będzie szło w mój powiat. Zazwyczaj zamawiam 8T, bo upust jest największy.

    A i jeszcze jedno nie masz czasem na myśli Schaumann_RolPol pisząc o 1 worku? Bo to dwie różne firmy...


  6. Ja stosuję drożdże paszowe w żywieniu opasów,potwierdzam ich dobroczynne działanie,byczki mają znacznie lepszy apetyt. Stosuję je 2 razy dziennie ~5g może mniej na sztukę dziennie (8-miesięczne byczki). Przyciąłem je troche zbyt duża ilością śruty pozniej zmniejszylem i dalej bie było za dobrze no to pomyślałem żeby zasotoswać te drożdże no i efekty pozytywne.

     

    5g na sztukę? dobre ....

    Preparaty o najwyższej kobncentracji żywych drożdży np Ass-Co etc trzeba dać min ok 5g ale na 100kg mc.

    Sorry ale pewnie zmieniłeś coś jeszcze w stadzie i dlatego wzrosły przyrosty.


  7. To zależy gdzie mieszkasz. Na każdym terenie są inne firmy, niektóre mają produkty 1-2 firm inne kilku. Przedstawiciele paszowych firm chcą sprzedać TYLKO swoje więc tu nie poszukasz oszczędności.

    Szukaj dużych hurtowni pasz, handlujących co najmniej 3-4 firmami. Podmienisz wtedy jedne drugimi i zawsze się parę groszy zaoszczędzi.

    W bydle z cenowo atrakcyjniejszych(i dobrych) masz:

    Dla mieszanek min-vit. Ekoplon, Polmass, LNB, De Heus, Josera

    Koncentraty- De Heus, Wipasz, Ekoplon, Provimi

    Mleka w proszku- Polmass, LNB, Blattin, Ekoplon, Josera

    Startery dla cieląt - Evialis, Ekoplon, De Heus

    Możesz poszukać jakiś innych a masz jeszcze Cargill-Nutrena, Trou Nutrition ostatecznie Schaumann ( drogi) i Sano (przereklamowane co do ceny i jakości świadczonych usług przez przedstawicieli) bądź jakieś lokalne wytwórnie - tylko w małych stabilnośc jakości może być słaba.

     

    A i odnośnie firm które polecasz to zgoda że Josera i Evialis mają konkretne produkty ale Polmass??? Ekoplon??? Wipasz??? a tak dodatkowo Cargill i LNB to ta sama firma.

     

    Z tego co pamiętam masz całkiem spore gospodarstwo więc nie rozumiem dlaczego kupujesz na punkcie. Akcja wsparcia dla dealer`ów???


  8. To zależy gdzie mieszkasz. Na każdym terenie są inne firmy, niektóre mają produkty 1-2 firm inne kilku. Przedstawiciele paszowych firm chcą sprzedać TYLKO swoje więc tu nie poszukasz oszczędności.

    Szukaj dużych hurtowni pasz, handlujących co najmniej 3-4 firmami. Podmienisz wtedy jedne drugimi i zawsze się parę groszy zaoszczędzi.

    W bydle z cenowo atrakcyjniejszych(i dobrych) masz:

    Dla mieszanek min-vit. Ekoplon, Polmass, LNB, De Heus, Josera

    Koncentraty- De Heus, Wipasz, Ekoplon, Provimi

    Mleka w proszku- Polmass, LNB, Blattin, Ekoplon, Josera

    Startery dla cieląt - Evialis, Ekoplon, De Heus

    Możesz poszukać jakiś innych a masz jeszcze Cargill-Nutrena, Trou Nutrition ostatecznie Schaumann ( drogi) i Sano (przereklamowane co do ceny i jakości świadczonych usług przez przedstawicieli) bądź jakieś lokalne wytwórnie - tylko w małych stabilnośc jakości może być słaba.

     

    To u ciebie można kupić Schaumann`a na punkcie???

    U mnie są tylko dostawy bezpośrednie bo powiedzieli że nie zaryzykują puszczenia towaru bez doradztwa i serwisu.


  9.  

    Sorry ale co to Twoim zdaniem jest synbiotyk?

    Pedicocus pentosaceus to bakteria.

     

    według znanych mi definicji synbiotyk to odpowiednio dobrana kompozycja pre i pro biotyku w jednym opakowaniu. Jeśli chodziło ci o to że Pedicocus pentosaceus jes stosowany w synbiotykach to zgoda ale tak samo kazdy Lactobacillus był by synbiotykiem bo sprzedaje sie często zawieszone na Laktozie


  10. Rolnictwo to tak wszechpotezna dziedzina...i tak naprawde wcale niezbadana...i nieobliczalna, i choc jest wiele zalecen naukowych to nalezy do nich podchodzic z dystansem....a mówienie ze to jest najlepsze lub tamto mija sie z celem.

     

    Pamiętaj, że krowa to organizm żywy, w stadzie masz kilka (naście, set) takich organizmów. Krzywa Gaussa jest niestety nieubłagalna. Nie możesz rozpatrywać żywienia każdej sztuki osobno, tylko w stadzie. I trafią się zawsze takie, które nie zareagują na lepsze żywienie wzrostem wydajności - jeżeli jest niższe niż średnia z obory po prostu trzeba ją usunąć ze stada.

     

    I znowu muszę się zgodzić.

    Trzymanie w jedym stadzie Jersey i HF to pomysł "lekko" chybiony. Jesli kolega Skoczek działa gdzieś na południowym wschodzie to proponuję trzymać się sim`a lub wprowadzić Brown Swiss (świetne krówki do wypasu). Przy troszke lepszej bazie paszowej można próbować sim`a z dolewem 25-50% HF czerwonego. Co do profesorów, to pamiętam 3 wykłady Kowalskiego podczas jednej konferencji gdzie przedstawił i udowodnił 3 wykluczające się tezy. Z jednej strony świadczy to o jego ogromnej wiedzy a z drugiej sugeruje to że każdy wykład sponsorowała inna firma .


  11. Panie Janie

    Właśnie skończyłem przeglądać strony Schaumana. Niestety nigdzie nie znalazłem ilości j.t.k w 1 gramie. Opisują tylko mpięknie co to nie robią te zakiszacze.

    Bonsilage ma "aż" 2 szczepy bakterii ( a właściuwie jeden szczep kwasu mlekowegop i jeden bakterii probiotycznej lactobacilius rhamnosus)

    Bonsilage pluis ma 5 szczepów i synbiotyk( Pedicocus pentosaceus)

    Bonsilage mais 2 szczepy i synbiotyk

    Dla Bonsilage ccm i forte n ie podano jakie szczepy.

    Na stronie niemieckiej także nie jest podane ile poszczególnych szczepów jest.

    tak więc dla hodowcy, który ma zamiar kupić Bonsilage, wizyta na oficjalnej stronie nic nie dcaje poza tym, że dowie się o koszcie zakiszenia 1t w cenie 5 zł.

    Jak Pan widzi odrobiłem pracę. a to co pan pisze to wychodzi że szczepów jest 1000 (TYSIĄC) razy więcej niż w innych porównywalnych.

    Tylko zapomniał Pan napisać że Bonsilage Plus na 100 ton to 100 g za circa 600 zł - Bonsilage Forte daje się już 200 g / 100 ton też mniej więcej za tą samą kasę

    Jeżeli innych daje się 500 g za 280-300 zł co za różnica? A Pioniera inoculant daje się na 100 t 80 g. A więc jeszcze mniej. A jak kosztuje ok 500-600 zł to powinien być lepszy. A jest?

    Ja ceny i ilości porównuję do tego co podały firmy dla TopAgraru gdzie wyszczególnione są ceny i ilości bez wnikania co jest lepsze a co gorsze.

    Tu niech się wypowiedzą Ci co je stosują i jak im to wychodzi .

    Sprzedawcy niech też zachwalają swój produkt ale uczciwie.

    Jeżeli Pan Twierdzi, że polskie jest złe trudno, ma Pan prawo. Ale czy oszukuje?

    Ja tam wierzę, że Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego to co pisze jest prawdą i to się potwierdza u mnie w praktyce.(proszę sobie zobaczyć ich osiągnięcia i patenty na www.zf.ibprs.pl)

    Jak mam dać na 1 ha 250 czy 300 zł i mieć to samo za 130-150 to czemu mam przepłacać?

    Jak zachowam technologię zbioru to mam zaoszczędzone na moich 40 ha 4 do 5 tysięcy. A jak spapram to żaden zakiszacz mi nie pomoże.

     

    Bonsilage Plus 50g x 100 000 000 000 jtk/g

     

    Lactobacillus plantarum

    Pediococcus pentosaceus

    Lactobacillus rhamnosus

    Lactobacillus brevis

    Lactobacillus buchneri

     

    Bonsilage Forte 100g x x 100 000 000 000 jtk/g

     

    Lactobacillus paracasei (DSM 16245),

    Lactobacillus lactis (NCIMB 30160),

    Pediococcus acidilactici (DSM 16243)

     

    Bonsilage Mais 100g x 250 000 000 000 jtk/g

    Lactobacillus plantarum

    Pediococcus pentosaceus

    Lactobacillus buchneri

     

    http://www.schaumann.at/deutsch/4396760b2b5eb879/index.php

    pod adresem

    http://www.schaumann.cz/bonsilage/

    są wmiarę najdokładniejsze informacje

    w Czechach rocznie zakisza się na tym ok 60% kiszonek, w Austrii ok 75%.


  12. Rolnictwo to tak wszechpotezna dziedzina...i tak naprawde wcale niezbadana...i nieobliczalna, i choc jest wiele zalecen naukowych to nalezy do nich podchodzic z dystansem....a mówienie ze to jest najlepsze lub tamto mija sie z celem.

    Zamiast kupowac ursusa mozna go wynając, zamiast jechac syrenką, mozna jechac pociagiem lub busem ..soja tez moze byc dodawana ale od pewnych granic, bo przeciez przy małych wydajnosciach nie ma sensu robic sobie dodatkowych kosztów

    Kazdy boi sie zaryzykowac i zminimalizowac zywienie na tansze, bo przeciez to najwieksze koszty...a moze warto zaryzykowac w kierunku bardziej ekstensywnym????

    wezmy np. krowe o wydajnosci 6 tys litrów....która jadła sianokiszonke , kiszonke z kukurydze i koncentrat....i teraz sie nasuwa pytanie??..czy jesli damy jej siano, wysłodki prasowane...i srute zbozową oraz rzepakową....to czy ona da nam tyle samo mleka??????????

    Koszty są o wiele mniejsze...a ja o tym wiem ze wydajnosc zostanie na tym samym poziomie.....bo juz od kilku lat to przetestowałem....a krowa pochodziła z najlepszej obory w Polsce.....i teraz w 7 laktacji dała 6 400 lit....

    Wiem ze niezbyt popularne to co napisałem..ale to prawda.....nie pisze o innych sztukach bo nie ma działu tutaj chyba NIEWIARYGODNE....a pewnie by mi sie dostało:)) ze wypisuje bzdury

    Kazde gospodarstwo ma swoją specyfike...ale kazde dązy do jednego celu!!!..JAK NAJWIEKSZEGO ZYSKU.....i kazdy ma na to swój sposób...ja mam taki jak napisałem .......acha i ta krowa była zywiona wozem paszowym, a u mnie nie....wiec niezbadane są wyroki opatrznosci:).....bo takie marne zywienie a wydajnosc nie spadła????...wiec jak to jest???????????

    A kiszonki robie bez zakiszaczy ...i sam bym je jadł

     

    Optymalna metoda żywienia to MAXYMALNE wykorzystanie dostępnej w gospodarstwie bazy paszowej. Czyli pastwisko na maxa, kiszonk z traw na zimę, kukurydza lub ccm najlepiej przez cały rok, słoma i siano na zakładkę lub dla zasuszonych. Paszy treściwej jak najmnniej i jak najmocniejszej.

    Przykładowy efekt:

    40szt sima, Bieszczady, pastwisko (zadbane), + ccm + natłuszczona (7,6NEL) PT22% przez lato, zimą kiszonka z traw z motylkowymi (38%s.m.), CCM, Siano, PT. Brak Obory (przenośna wiata + 2,5Ha). Wydajność za ubiegły rok 7800. >50% pierwiastek. w tym dwie po 10200.

    Po wprowadzeniu zakiszaczy wytwarzających propionian (3lata temu) wydajność wzrosła średnio o 500 Kg.


  13. [quote name="Jan Frycz

    Tak więc ten drugi zakiszacz (za 100zł) tak naprawdę nie jest 4 razy tańszy tylko 625 razy droższy.

     

    PS. Bez dobrej technologi to ŻADEN zakiszacz nie zadziała.

     

    Janku- wcale nie napisałem że mają kupić ten najprostszy- chociaż ja do nich nie mam nic.

    Najwartościowsze jest Twoje PS.

    Ty promujesz Schaumana - i ok.

    Jest dobrym produktem tylko czy na pewno zatuszuje błędy hodowcy?. Nie. I podobnie jest z polskim z Instytutu Biotechnologii' date=' który produkuje zakiszacze dla kilku firm - są to te same tylko pod różnymi nazwami. I o ile się orientuję to jak by policzyć ogół hektarów z tymi inokulantami- będą liderem.

    Wiesz że nie każdego stać na Mercedesa, BMW czy AUDI. Niektórzy muszą jeździć Dacią,Fiatem czy jakimś innym wynalazkiem z Indii czy Korei. A czy te wynalazki to nie samochody?[/quote]

     

    Powtarzam.

    jak ŻADEN to ŻADEN

    A co do aut jak sę dużo jeździ to lepiej zainwestować w konkretne auto. Ja mam dwa (Passat B6 i "terenówkę" KIA) oba pokonują ok 7 tys km /mc koszt eksploatacji jest w Passacie niższy o ok 40% (nie psuję się)


  14. polećcie mi jakis dobry zakiszasz bo mam zamiar zrobić sianokiszonkę z z traw i koniczyny 50/50

     

    1. Bonsilage Plus flusingok 320 zł brutto za dawkę na 50t zawartośc s.m. w zakisanej masie >35%

    czas zakiszania 6-8 tyg. posiada grupy DLG 1c, 2, 4b (poprawa stabilności tlenowej, ograniczenie start, wzrost zawartości NEL)

     

    2. Bonsilage Forte flusingok 320 zł brutto za dawkę na 50t zawartośc s.m. w zakisanej masie 18-35%

    czas zakiszania 2-3 tyg. posiada grupy DLG 1b i 5a (ograniczenie strat działanie w wysokiej wilgotności)

     

    Jak byś potrzebował więcej informacji lub chciał kupić to pisz na doradztwo.zoot@interia.eu

     

    Pozdrawiam


  15. Zakiszaczy masz full, tylko przebierać.

    Ma Polamss, Blattin, Over, Chemirol, Schauman, Pioneer, De Laval, Grene, Timac i jak byś silnie "lubił" to możesz wyrzucić kasę na Sano. Pewnie znajdziesz i inne firmy.

    wszystko jest kwestią ceny do ilości i rodzaju bakterii.

    Najprostsze masz w Grene, Overze, Chemirolu- około 130-140 zł na 50 ton - przy dobrej technologii wystarczą.

    Co roku w Top Agrarze był ranking zakiszaczy, pewnie zaraz się pokaże.

     

    Ten ranking w TopAgrar to jedna wielka ściema. Okresla tylko nazwy handlowe i ceny z sprzedaży przed sezonowej. Nie uwzglednia szczepów zawartych w zakiszaczu ani ich koncentracji w JTK/g.

    Tak więc po przeczytaniu rankingu najlepiej wychodzą najtańsze produkty co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pisałem już o tym ale powtarzam raz jeszcze. Sprawdzając cenę zakiszacza pytajmy o koszt JTK. Np. Kupujemy zakiszacze

    1.)100g x 2,5 x 10^11 jtk za 400 zł

    2.)100g x 1,0 x 10^9 jtk za 100 zł

     

    który jest tańszy?

    1.) 250 x 10^11 za 400zł

    2.) 100 x 10^9 za 100zł

     

    1.) 25000000000000 za 400zł

    2.)100000000000 za 100zł

     

    skracamy zera

     

    1.) 2500000000000 za 4 zł

    2.) 1000000000 za 1 zł

     

    1. za złotówkę kupujemy 625 000 000 000 jtk

    2 żeby kupić 625 000 000 000 jtk musisz wydać 625 zł.

     

    Tak więc ten drugi zakiszacz (za 100zł) tak naprawdę nie jest 4 razy tańszy tylko 625 razy droższy.

     

    PS. Bez dobrej technologi to ŻADEN zakiszacz nie zadziała.


  16. Jak bym chciał kupić całą wannę to ddgs z kukurydzy by mnie kosztował koło 660 netto - ale "żarł" bym to z pół roku.

    Zresztą z tego co wiem to i tak go ciągną gdzieś z południa Polski.

     

    Głownie z Niemniec i Śląska


  17. Witam.

     

    Przebywam obecnie w Szwajcarii i dane mi bylo poznac firme ktora opatentowala niedawno cala game preparatow stabilizujacych

    i wspomagajacych proces otrzymywania biogazu.

    Rewelacja absolutna!!!

    Dzieki nim proces jest stabilny ( bylo to dotychczas problemem ) efektywny

    (wydajnosc produkcji wzrasta dwukrotnie) i czysty ( biogaz jest niezasiarczony a kompost pozbawiony zanieczyszczen) , proces jest bardzo szybki.

    W zaleznosci od przewazajacego rodzaju odpadow moze byc stosowany jeden z trzech preparatow .

    Sa to srodki o klasie toksycznosci ,,zero"czyli mozna je zjesc jak komus smakuje .

    Maja szwajcarskie i unijne atesty potwierdzajace jakosc i bezpieczenstwo.

     

    Sa to preparaty 100% biologiczne bez zadnej chemii OGM czy w inny sposob modyfikowane,zadnych super-bakterii

    Nie maja zadnych odpowiednikow do ktorych mozna by je porownac.

     

    Zainteresowanym przesle dokumentacje na maila(czesc juz gotowa po polsku) (pelna jest po angielsku i francusku). Preparaty sa juz dostepne ale na razie bezposrednio ze Szwajcarii

     

    Dolaczylem do tego zespolu bo uwazam ze czeka nas rewolucja w rolnictwie ochronie srodowiska i wielu innych dziedzinach.

    Bede przygotowywal produkty do wjscia na polski rynek. W wielu krajach prowadzone sa obecnie rozmowy w celu uruchomienia dystrybucji, w wielu dystrybucja juz zaczyna dzialac pelna para.

     

    Ze wzgledu na swiezosc tematu i ogrom pracy jakis czas jeszcze bedziemy prowadzic dystrybucje ze Szwajcarii. Komorka polska tutaj bedzie sie rozrastac na miare zaangazowania w Polsce.

     

    Poszukujemy chetnych ktorzy beda w Polsce pierwszymi - duze rabaty dla pierwszych ktorzy podejma wspolprace

    Poszukujemy przedstawicieli w celu dystrybucji.

    Oferujemy znakomite produkty i szkolenie rowniez po polsku dla zainteresowanych.

     

    Nie badzmy w tyle jak zawsze!

     

    Szukajcie innych moich postow na tym forum - gama preparatow jest bardzo szeroka

     

     

     

    Z Powazaniem

     

    Mariusz Rosolowski

     

    Piękna reklama

    Odwdzięczę się inną. Dane do sprawdzenia

    W Niemczech 46% (2009) Austri 83% Szwajcari 52% biogazowni pracuje na produktach i doradztwie firmy Schaumann Energy. Jest to łącznie ok 3200 biogazowni o mocy od 0,5 do 20 MWat.


  18. Jesli dobrze pamietam Lactoma to PT typu 19%, natłuszczana (ok 7,4 NEL), nie mocznikowana.

    Jesli ktoś nie chce jej kupować i woli zrobić paszę sam to proponuje układ

    Soja 20%

    Rzepak 10%

    Minerał 3%

    Kukurydza 30%

    Pszenica 20%

    Jeczmień 16%

    Olej lepiej jest zastapić tłuszczem chronionym lub energetykiem z cukrami prostymi (fajnie mleko skacze na poczatek)

    Wychodzi max 778zł 7,6NEL 19,6%b.o. (bilansowane na moich zbożach)

    koszt wsadu do 1 t472 zł max (soja, rzepak, olej i minerał)

     

    Podmień częściowo soję - wywarem gorzelnianym suszonym ( 25-28% białka z kukurydzy i ponad 30% z pszenicy, ok 720zł tona) i drożdżami paszowymi ( 51% białka 1200 tona) i masz jeszcze taniej.

    O DDGS pisali na ppr w ub.roku, sam stosuję i polecam innym.

    http://www.ppr.pl/artykul-pasza-o-nazwie-ddgs-z-gorzelni-153211-dzial-3.php

     

    W dawce trzeba dodać 1% oleju. poza tym ddsg obniży energię i podniesie włókno. Ale generalnie DDSG fajna rzecz. u mnie niestety mało dostępny i znacznie droższy.


  19. Ja ostatnio porównywałem preparaty mleko zastępcze i powiem tak sano najlepsze

     

    Jedynkę mają ok.

     

    Jak chcesz czegoś naprawdę mocnego to przetestuj

     

    KalbiMilch Classic

    lub

    KalbiMilch Premium Sweet

     

    Ja stosuje głównie KalbiMilch Fit (byczki) sprawdza mi się dobrze.

    Cieliczki dostają KalbiMilch Classic przez ok 7 tyg. po tem nie daję już mleka.


  20. To typowe dla Sano, ale skład jaki jest na opakowaniu powinien mniej więcej pomóc Ci określić jak ułożyć dawkę.

    TYLKO CZEMU NA S A N O

     

    Jesli dobrze pamietam Lactoma to PT typu 19%, natłuszczana (ok 7,4 NEL), nie mocznikowana.

     

    Jesli ktoś nie chce jej kupować i woli zrobić paszę sam to proponuje układ

     

    Soja 20%

    Rzepak 10%

    Minerał 3%

    Kukurydza 30%

    Pszenica 20%

    Jeczmień 16%

     

    Olej lepiej jest zastapić tłuszczem chronionym lub energetykiem z cukrami prostymi (fajnie mleko skacze na poczatek)

     

    Wychodzi max 778zł 7,6NEL 19,6%b.o. (bilansowane na moich zbożach)

    koszt wsadu do 1 t472 zł max (soja, rzepak, olej i minerał)

     

    przy duzych zakupach surowców (np na spólkę z sąsiadem) mozna zajść na 650 - 700 zł. Jak ktoś znajdzie paszę o podobnych parametrach taniej mo chętnie kupie


  21. Jeszcze się taki nie narodził, który by ułożył dawkę pokarmową dla krów i dałoby się ją zastosować w stadzie 50 szt. To jest kilka lat doświadczenia danego hodowcy i sprawdzania podstawowego wskaźnika jakim jest skład mleka - tłuszcz, białko i mocznik - a poza tym sama kondycja zwierzęcia.

     

    A widziałeś kiedys takiego speca co układał dawke bez sprawdzenia BCS`u, struktury TMR, składu bądz chociaż wyglądu kiszonek oraz tabulogramu???

     

    Równie dobrze mozna poprosić o radę starą cygankę. Albo telewróżkę. skutek będzie podobny

×
×
  • Dodaj nową pozycję...