Skocz do zawartości

Pablooo

Members
 • Liczba zawartości

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Pablooo

 1. Czy ktoś stosował EM Probiotyk zywieniu bydla oraz do deżynfekcji obory jako profilaktykę mastitis
 2. Gość mówił,że jest na niej napis " PZ". Czy to może być coś z Vicona?
 3. Pług z ażurami jest lżejszy, to główna zaleta ale wadą będzie to,że szybciej zużywają się.
 4. Też wydaje mi się to dziwne ale jakiś gość co ściąga używki ze Szwecji coś takiego do trząsania i grabienia zachwalał mi przez telefon.
 5. W Top Agrarze było kiedyś takie porownanie pełnych odkładnic do ażurowych i wynik był taki,że ażurowe wcale nie mają mniejszych oporów niż pełne okładnie.
 6. Czy są przetsąsarki czterokaruzelowe,którymi można formować jeden pokos? Jeśli tak to czy zdaje to egzamin?
 7. Ażurowy jest tańszy czy droższy od normalnego,też zastanawiam się nad takim dla swojego JD 5720 tyle 3 skibowy.
 8. A jaką ocene wystawilibyście Pottingerowi obracalnemu?Najbardziej interesuje mnie w porównaniu z Vogel&Noot.
 9. Pablooo

  Sukov

  Ja byłem rok temu w Bednarach i wydaje mi się zetor orał z czteroskibowym obrotowym .Plugi te mają lekką konstrukcje,ale będzie ona wytrzymała? Grudziądz test dużo cięższy.
 10. Pablooo

  Sukov

  Czy te pługi mają regulacje Vario?
 11. Pablooo

  Pług wahadłowy

  Czy ten pług ma bestopniową szerokość orki,czy stałą,czyli bez regulacji?
 12. Pablooo

  Pług wahadłowy

  Ile może kosztować 3 wahadłowa z Famarolu? Może lepiej nie pytać o Lemkena,ale jeśli robią 3 skibowe to też chętnie porównalbym cene.
 13. Jaki pług obracalny do JD 5720? 3x42-48-50cm czy 4x32-40? Ile należałoby dać za taki pług?
 14. Czy JD 5720 o mocy 80km da rade w prasie z nożami np. Krone Roud pack przy robieniu sianokiszonki.
 15. Przegnity obornik extra wymiesza z glebą,najlepiej gnojowice,wał Packera z tyłu i można siać. Teraz do siewu kukurydzy po życie nie orze tylko Ares i heyaaa!!!!!!
 16. Ja mam 5720 ok.170 mtg. Jak do tej pory nie moge narzekać,bardzo uniwersalny ciągnik i nie jest tak źle ze spalaniem. DF, Valtra ani NH nie dorównują mu w tym przedziale mocy.JD chyba poważnie traktuje nasz rynek i w tej cenie jest naprawde wiele patrząc na wyposarzenie,jakość,funkjonalność i porównywalne spalanie w przeliczeniu na daną prace,ale na pewno w większym komforcie. Wybrałbym to samo jeszcze raz.
 17. JD ma jedną pompe od wspomagania i hydrauliki.Olej najpierw kierowany jest do wspomagania a potem do hydrauliki,jeśli podnosisz ładowacz lub tylny TUZ i zaczniesz kręcić kierownicą to ładowacz podnosi sie bardzo powoli.
 18. Pablooo

  Sorgo

  I z wschodami.
 19. Ja okrywam cienko ziemią przy pomocy osypnika do kopcy.Na krawędziach kłade opony bo spływa ziemia i jak pies przeleci to podziurawi.Z oponami wcale nie jest mniej roboty i trzeba je składować gdzieś gdy nie są potrzebne. Zimą jak zamarznie można, jeśli jest tur, przycisnąć turem albo ciągnikiem przejechać po pryzmie i pokruszyć. Na silosie może lepsze są opony.
 20. Ponoć można zaoszczędzić dzieki temu wynalazkowi sporo paliwa, tak twierdzą producenci tych wynalazków Tak samo twierdzi muj wuj. Ma je przy 360 z silnikem zetora. Jaka jest oszczędność w %.Ile czasu je użytkuje?
 21. Mój 5720 po podwórku pali 4l na godz. może nawet mniej.W transporcie jak dostanie obroty 2400 to chla nieźle.Najekonomiczniejsz jest przy 1700 obr./min. Mógłby palić mniej ale to silnik Euro II,czy Zetor albo New Holland będzie palił mniej. Wątpie!?! Może Valtra, ale tylko pól litra,może litr na godz spali mniej. Czy ktoś orientuje się jak sprawdzają się magnetyzery. Ponoć można zaoszczędzić dzieki temu wynalazkowi sporo paliwa, tak twierdzą producenci tych wynalazków
 22. Zależy ile jest do robienia tej sianokiszonki i czy z jednego pola czy wielu kawałków.Pierwszy pokos można bez obaw zrobić w pryzme,ale drugi i następne robie w baloty, nieraz niebyłoby z czego zrobić pryzmy. Poza tym latem niezbyt praktyczne jest otwieranie pryzmy w upały.
 23. Można nie zatrzymywać ciągnika i zmienić kierunek jazdy. Ruszy delikatniej czasami jak ze sprzęgłem.
 24. Pablooo

  Kukurydza

  Głownia rozwija się na różnych odmianach w różny sposób.Jedną z przyczyn jest susza bo pyłek obumiera i nie zapyla kolb,a w miejsce pyłku kukurydzianego kolby zapylane są pyłkiem głowni,który może lecieć nawet 30 km.Dlatego ta odmiana, która zachowuje wigor i żywe kwiaty męskie czyli wiechy, mniej ma głowni. To zależy jak dana odmiana daje sobie rade na danym polu w danym roku. Ja też siłem Blask i nie było tak źle, a inni kleli jak chol.....
 25. Mozna 16 razy ale folią 75 cm.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...