Skocz do zawartości

arturkj

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez arturkj

 1. To może lepiej stosować nawozy z zwiększona zawartością Ca np. superfosfaty lub can 27(jak się nie mylę). Coprawda nie zmieni to pH jak prawdziwe wapno ale przynajmniej się nie pogłębia zakwaszenie gleby. Poszukuję firm od których można zakupić wapno granulowane, coś ciężko ich znaleść, a popyt na wapno jest.
 2. arturkj

  Pszenica

  A po jakich cenach jest skup na dolnym śląsku? Znacie może portal albo strone gzie ceny skupu zboża są podowane. Próbowałem MRiRW ale tam ceny są z marca.
 3. arturkj

  Kukurydza

  Próbuje znaleść herbicydy na kukurydze cukrową, bo herbicydy na zwykłą kukurydze niemożna stosować. Pomóżcie.
 4. Dzięki za podane dwie strony internetowe. Ta pierwsza http://www.wodr-bratoszewice.agro.pl/rada/Rada6_2001/agrotechnik.htm#a5 jest super. Ale druga strone (dokument PDF) niedalo rady otworzyć. Czy ten plik PDF dalej istnieje?
 5. Nowłaśnie mam ten problem że jak wpisze "facelia" w pole szukaj na ppr.pl to tzlko jeden post się snalazł. Przedtem było o wiele więcej postów na temat faceli. Czy ktoś wie co się z nimi stało? Problem z Afalon-em jest taki że ma szanse spalić jakiś % faceli. Czy znatcie inne środki oprucz Afalon który można użyć do zwalczania chwastow w faceli po wschodach dlatego że się spóźniłem z opryskiem po siewie.
 6. Cześć chłopaki! Mam problem bo wtym roku niezdążyłem prysnąć facelia na chwastz po siewie. Więc czc ktoś zna jakieś środki do pryskania faceli po wshodach.
 7. Cześć! Uprawiam facelię drugi rok, i w tym roku okazał mi się problem. Poprostu facelia nie dojrzewa mniejwięcej równomiernie, i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was z potkał się z tym. Chciałbym przyszpieszyć dojeżwenia do zbioru. Jakoś w tym roku mam duży problem z tym. Serdecznie dzięki za jaką kolwiek pomoc, Artur
 8. arturkj

  Facelia błękitna

  Dzięki wszystkim za odpowiedź. Znalazłem informacje o GOLTIX 700 SC anie GOLTIX 700 EC jak *wjacek* napisał, więc chciałem się upwenić czy to jest pomyłka w piśmie albo niemogłem znaleść etykietki na ten środek. Firma BAYER produkje ten środek ale na stronie www.bayercropscience.pl nie znalazłem żadnych informacji dopiero na http://www.bip.minrol.gov.pl.
 9. Posiałem facelia błękitną w tym roku jako poplon i mam pare problemów. W tej chwili pole zaczyna zarastać chwastami. Więc szukam środka do ochrony faceli i na zniszczenie chwastów. Artur
 10. Więc "wjacek" nawet niema tych programów w wersji testowej i to szkoda. Poprostu "diver" poszukuję program który pomógł mi obliczyć dokładnie koszty, wydajność i też po to żeby z roku na rok (na specifycznym polu) zobaczyć jakie są skótki oprysków/nowożeń na pole itp. Coś w tym rodzaju. Widzę że to jest ogólny problem dla nas polskich rolników, żeby dostać oprogramowanie które by pomogło w prowadzenia rolnictwa. Uważam że monitorowanie pola raportem wiertniczym pomogłoby w optimizacji pola. Dzięki za odpowiedzi. Artur
 11. Cześć! Chciałbym zacząć zapisywać dane pola na komputerze ale niestety jakoś niemogę znaleść oprogromowań. Mam karty pola ale jak ma się dane w komputerze to jest owiele lepiej obliczać koszty, zyski, itd. Szukałem w Google oprogramowania na EXCEL ale nic dobrego nie znalazłem. Może ktoś poradzić Raport Wiertniczy/Oprogramoania/Pliki/Strony Informatyczne związane z rolnictwem itp. Artur
×
×
 • Dodaj nową pozycję...