Skocz do zawartości

Kwapik

Members
 • Liczba zawartości

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kwapik

 1. Mam system pojenia kropelkowy standardowy dla brojlerów, ale teraz chcę wstawić kaczki Pekin. Czy taki system pojenia ma taki :http://www.fermo.pl/poradnik-161-systemy-pojenia-lubing.html będzie także dobry dla kaczek. Bo lubing to dobra firma ale czy do kaczek się nadaje.
 2. Kwapik

  Ogłoszenia

  Odsprzedam poidła dzwonowe do pojenia brojlerów. Poidła produkcji Fermo dokładnie ten model: http://www.fermo.pl/produkt-1056-uniwersalne-poidlo-dzwonowe-z-balastem-standard.html w bardzo dobrym stanie używana 2 lata, stan bardzo dobry, wszystkie sprawdzone wymyte i działające. 120sztuk.
 3. Czy macie takie ruszyła dla świń jak na tej stronie http://www.tuczniki.pl
 4. Czy te maszyny dają możliwość domieszywania leków lub dodatków paszowych w bardzo małych ilościach. Czy taki dodatek będzie dobrze rozmieszany w paszy
 5. Jak dezynfekujecie kurnik? Czy sucha dezynfekcja to dobra rzecz bo na targach mówiono mi że wszyscy dezynfekują na sucho przynajmniej pod ściółkę, a u na s nikt tego nie robi. Poczytałem trochę w internecie i najwięcej jest informacjo o środku Dezosan Vigo. Taki proszek do suchej dezynfekcji. Czy używacie tego środka dezynfekcyjnego i w jakiej ilości?
 6. Kwapik

  Sprzedam Silos do paszy

  Jaki to jest silos paszowy, tzn jakiej firmy. Czt to jest taki składany z dwóch jak na fermo? Czy w komplecie jest drabina?
 7. A czy w komplecie są pokrywy. Czy to sa takie skrzynki do transportu drobiu jak tutaj (link) bo z przykrywami byłbym zainteresowany.
 8. Ale cena to nie jest taka atrakcyjna jak za silos używany, za nowy silos paszowy o tej pojemności zapłacisz prawie tyle samo zobacz na (link) jakie są ceny i to z transportem.
 9. Kwapik

  linie pojenia miseczkowa

  A po co w ogóle chcesz zalewać, przeczyścić - umyc i zostawić. Zobacz sobie tutaj (link) jest ciekawy artykuł , Jak dbać o system pojenia drobiu w kurniku.
 10. A te secury, to jeszcze można je kupić? bo na fermo ich nie widze
 11. Ja mam w gospodarstwie 3 podobne urządzenia tego secura z alarmem też miałem ale 2 razy zepsuła się elektronika i zamieniłem na zwykłego secura i teraz mam spokój, mam też 2 elektryzatory chapron sec 15000 te jeszcze mi się nie popsuły. ja kupowałem w firmie fermo (www.fermo.pl), zamiast syreny polecili mi system alramowy na gsm, to działa extra bo jak coś się dzieje na ogrodzeniu to dostaje sms-a.
 12. Kwapik

  Kanibalizm u kur !!!

  www.hodowlany.pl
 13. Wszyscy producenci pasz są dobrzy, czasami tylko trzeba troche ich przycisnąć o cenę bo większość wiodących producentów pasz trzyma jakość. Porównaj sobie tutaj mieszalnie pasz u producentów paszy.
 14. Kwapik

  UNIJNE DOPŁATY

  Czy mozna wziąść dopłaty na wyposażenie kurnika. Chciałbym zmodernizować stodołe i założyś system karmienia i system pojenia dla drobiu. Brojlery chciałbym hodować, chodzi mi o takie systemy pojenia jak fermo.pl dostałem ofertę na 38 tysiecy złotych
 15. Kwapik

  Paszociąg Chore Time

  Spiral nie powinno się łączyć, ja mam chore paszociąg i jest dobrze. Ale wszystko zależy kto ci montował bo może coś nyć nie tak. zobacz w opiniach w hodowli droiu na forum rolniczym (link) kilka osób miało podobny problem z linią paszową .
 16. Ciekawe rzeczy pokazywane były na targach ferma w łodzi. Pod uwagę wziął bym jescze ofertę firmy Fermo. Mieli pokazane bardzo fajne systemy.Była jescze jedna firmai (link) która ma takie systemy paszowe dla indyków ale na ich stoisku nie byłem.
 17. Na paszy można dużo zaoszczedzić wystarczy tylko z własnego zboża robić paszę i dodawać do paszy dodatki paszowe które można kupić nawet od producentów paszy. Troche infrastruktury i duża oszczedność.
 18. U nas montowali taki pastuch elektryczny prawie 2000 hektarów kukurydzy bardzo duża instalacja. Montowała to firma Fermo dla koła Łowieckiego. Wiem że się sprawdziło bo myśliwi mówili że szkody nie zapłacili temu gospodarstwu w tym roku ani złotówki. Ostatnio podobno wypłacili sądowo 67tysięcy. Na tabliczkach www.chapron.pl mozesz do nich zadzwonić. Wiem że system działa tak że wysyła informację gdzie jest uszkodzenie na którym odcinku na smsa.
 19. Słuchajcie czy jest sens kupować poidła smoczkowe niemieckie i płacić kilka złotch więcej. Słyszałem że poidła monoflo są dobre. Wyglądają tak samo ale czy dobrze działają. Bo kupiłem u nas w sklepie rolniczym takie za 11 zł i kicha co dziennie jakieś siada a to uszczelka a to sprężynka.
 20. Kwapik

  Kukurydza

  W tym roku wkońcu uprawa kukurydzy się opłaciła, po 620 spredałem mokrą.
 21. Z zagranicy znajomy przewiózł mi kleszcze do uboju drobiu. Taką jakby szczypce dokładnie takie jak te kleszcze ubojowe ale nie wiem jak ich dokładnie sie używa. możecie pomóc.
 22. Kwapik

  Allivet

  Słuchajcie Mam pytanie, czy używacie preparatu czosnkowego allivet. Bo jest na rynku kupe podobnych środków w płynie lub w proszku i nie wiem co lepiej robi c bo ceny są rózne. Tutaj na przykład allivet porównują do garlixa i jakiegoś innego czosnku w proszku i niby podobnie działa. Czy jest sens to stosować czy lepiej sobie dać spokój
 23. Tak kolega ma rację pastuch elektryczny to najskuteczniejszy sposób na dziki, jelenie i inne nieproszone szkodniki które powodują takzwane szkody łowieckie. Tutaj warto rzeczytać (link)jak zbudowac taki elektryczny pastuch na dziki
 24. Ja na twoim miejscu nie ferowałbym tak wyroków. Jak weterynarz taki mądry to niech Ci to da na piśmie, a nie tyko gada. Jak chesz spróbowac wylegu jaj to sam sobie kup inkubator do jaj zobacz jakie to trudne a potem zapytaj zaproś weta i zapytaj co poradzi, to Ci powie, że się nie zna:)
 25. Kwapik

  owies

  Tutaj masz to dobrze opisane: (link). Najlepsze jest to żeowies idzie w cene, i niedługo będzie jednym z bardziej opłacalnych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...