Skocz do zawartości

Tomek555

Members
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Przede wszystkim wet powinien zlecić badania paszy i odchodów, na tej podstawie można coś zaradzić bo opcji może być mnóstwo.
 2. Tomek555

  Grzybica u pisklaków

  Oprysk Virexem dwa razy w tygodniu (200g na 10L) powinno pomóc.
 3. Od 27 sierpnia można składać podania o dopłaty na zakup chemii, mat, urządzeń DDD. warto skorzystać, zwracają nawet 75 % kosztów podłączam link do artykułu http://agronews.com.pl/artykul/arimr-zwroci-za-zakup-mat-dezynfekcyjnych-i-odziezy-ochronnej/ jakby co mam w ofercie chemie i maty:)
 4. Cykl świetlny z reguły trwa 15-16 h, plus ewentualne nocne karmienie ok 2 h,
 5. Zapraszam do wspolpracy hodowcow produkujących wlasna pasze. Oferuje darmowe przetestowanie skutecznego probiotyku paszowego. Co daje preparat? Lepsza zdrotowotnosc stada Sucha sciolka Lepsze przyswajanie pobranej paszy Co najwazniejsze, jesli stado jest zdrowe to i wagi co wyzsze. Nie bede przedstawial wykresow, tabelek, przekonaj sie sam! Czego oczekuje w ramach testu? Musza byc przynajmniej dwa kurniki, czyli grupa kontrolna i testowa. Wglad w wyniki produkcyjne Pobieram proby jelit 1-2 razy w rzucie(po 5 szt z kazdej grupy) Produkt jest sprwdzony na wielu fermach! Wiecej informacji na pryw.
 6. Zrob oprysk virexem w obecnosci potakow, zabije to co jest w powietrzu i na sciolce dodatkowo mozesz uzyc go do wody, jesli to nie wirusy powinno dac rade
 7. Tomek555

  charczenie kurcząt

  Zalezy co jest przyczyna,jesli jest to np. Bordotella polceam Mintamix. Jesli nie chcesz uzywac antybiotykow kup u veta Biotix. Profilaktycznie polecam tez robic oprysk virexem
 8. Handluje na targu...ma numer na jajku? Jajka sa przebadane? Wystawia paragon?
 9. Tomek555

  dezynfekcja

  By odpowiednio zadbać o linie pojenia polecam urządzenie Air Water Cleaner, płuka linie na przemian wodą i powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem ( nie każdy wie, że płukanie samą sprężarką niszczy linie pojenia). Przy dużym zanieczyszczeniu przed płukaniem można podać srodek Dual Acid Cleaner, który odkamienia i wstępnie oczyszcza linie. Po płukaniu urządzeniem powinna nastąpić dezyynfekcja kwaśnym środkiem, polecam Hppa( można podłaczyć pojemnik po dozownik na 2% uzupełnić linie do pełna i zostawić na ok 6-8 godzin po tym zabiegu wystarczy przepłukać linie wodą. Kwaśnego środka można użyć również do sanityzacji wody 200-300 ml srodka na 1000 l wody dwa razy w tygodniu w drugiej częsci dnia.
 10. Tomek555

  Pellet

  Em do picia nie dadzą większego efektu ponieważ ich zawartość w środku jest niska. Samo zasiedlanie ściółki troche mija się z celem. To co ptaki zjedzą, następnie wydalą więc lepiej podać specjalistyczny probiotyk ( najlepiej do paszy), który zasiedli jelita kurczaków i będzie częściowo wydalany na ściółkę. Probiotyków używa sie by poprawić zdrowotność ptaków jak również podczas występujących biegunek, brak biegunki = sucha ściółka = mniejsze stężenie smrodu. Mogę zaproponować darmowy test probiotyku otoczkowanego. Więcej info na pryw.
 11. Do czego używasz Em?
 12. Tomek555

  Pellet

  Pellet jest chyba najlepszym rozwiązaniem na kurnik, ma dużą wodochłonność ok 370 litórw na 100 kg, ( słoma ok 250), więcej chłonie tylko torf ok 400 litrów. Podczas produkcji pelletu występuje wysoka temperatura, która zabija większość drobnoustrojów oraz grzybów, słoma w tym względzie jest towarem niepewnym bo jeśli sami jej nie zbieracie to nigdy nie wiecie co się może w niej znajdować. Pelletu używa się ok 2,5 kg n m2, dościela się z reguły tylko przy liniach pojenia. Jedną z zalet pelletu, o której żadko się mówi jest fakt, że jest to towar nie palny!!! a słoma?.... Ptaki chowane na pellecie słomianym mają łapki w dużo lepszym stanie niż te chowane na słomie czy torfie, a ponadto pellet się nie pyli co jest jego kolejnym atutem. ważne żby nie kupowac najtańszego pelletu ponieważ producenci często używają koponetów niskiej jakości, taki pellet można poznąc po jego strukturze ( dobry pellet jest twardy i ni kruszy się w rękach) Z czystym sumieniem mogę polecić pellet z Drobex-pasz.
 13. Dezynteria jest chorobą pasożytniczą, najważniejsza jest odpowiednia dezynfekcja obiektu. Na początek mycie pianą, potem gruba kropla i na koniec zamgławianie i niech nikt nie mówi, że to drogi interes bo jak często robi sie dezynfekcje przy tuczu? Polecam produkt z chlorokrezolem, który zwalcza kokcydiozę, a tym samym jest skuteczny przy dyzenterii. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszam na pryw.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...