Skocz do zawartości

GWEP

Members
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  1. Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować. Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż. Pozdrawiam
  2. Witam serdecznie! Reprezentuję firmę Global Wind Energy Poland. Czy myślał Pan nad dzierżawą swojego terenu pod teren farmy wiatrowej? To nie przeszkadza by jednocześnie uprawiać rośliny energetyczne a przyniesie większe dochody. Jeśli wydaje się to Panu ciekawe to proszę o kontakt na roman(at)globalwindenergy.pl (proszę "at" zmienić na @).
  3. Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane). I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem. Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.
  4. Witam serdecznie! Aktualna cena dzierżawy za 1 wiatrak 2MW to ok. 10 - 20 tyś. PLN. Czasami jest to (w zależności od preferencji) wyrażane w procentach - np. 1% od dochodu ze sprzedaży energii. Opłata za drogę dojazdową zależy od negocjacji, zazwyczaj nie przekracza 5 PLN za 1 metr drogi - czasami są to drogi tymczasowe, budowane na czas instalacji farmy, demontowane po zakończeniu budowy. Projekt drogi i tak zawsze jest konsultowany z właścicielem terenu, by dopasować stałe drogi dojazdowe pod późniejsze wykorzystanie przez samego właściciela. Na cenę dzierżawy wpływa kilka czynników: - siła wiatru na terenie, - rozmiar projektu i terenu, który jest brany w dzierżawę, - kwestia podłączenia - jak daleko, jakie koszty, - aktualne ceny rynkowe energii i dzierżawy. Proszę zwracać uwagę czy kwota, która jest oferowania nie jest podejrzanie wysoka (np. 50 - 60 tyś PLN) przy "normalnych" warunkach wietrznych (ok. 6,5 m/s na 60 nad ziemią). To może sugerować, że oferujący taką umowę chce "złapać" teren pod projekt przeznaczony do dalszej sprzedaży a nie faktycznie budować farmę. A przecież płacenie za dzierżawę zaczyna się zazwyczaj jak staną wiatraki i jak zaczną pracować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...