Skocz do zawartości

GWEP

Members
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez GWEP


 1. (...)skoro Pan sie zajmuje tą dzialalnoscia to moze poda Pan kilka wskazowek? moge wyslac nawet zdjecia umowy. Pozdrawiam

   

  Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.

  Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu

   

  Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

   

  Pozdrawiam


 2. witajcie,

  mam ok 80 ha ziemi w okolicach Gorzowa Wlkp. Chciałem oddać w dzierżawę wieloletnią (myślałem o firmach uprawiających rośliny energetyczne)

   

  czy ktoś z Was ma doświadczenia z takimi firmami?

   

  jest to opłacalne?

   

  Jeśli posiadacie kontakt do takich firm proszę o podanie, będę wdzięczny

   

  Witam serdecznie!

   

  Reprezentuję firmę Global Wind Energy Poland. Czy myślał Pan nad dzierżawą swojego terenu pod teren farmy wiatrowej? To nie przeszkadza by jednocześnie uprawiać rośliny energetyczne a przyniesie większe dochody. Jeśli wydaje się to Panu ciekawe to proszę o kontakt na roman(at)globalwindenergy.pl (proszę "at" zmienić na @).


 3. ja dostalem taka umowe o dzierzawe ziemi z firmy ELEKTRA LTD wiecie Panowie/Panie cos na ten temat?????????????? prosze o porade

   

  Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane).

   

  I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem.

   

  Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.


 4. Przepraszam znacie ceny dotyczące dzierżawy gruntu pod elektronie wiatrową i drogę dojazdową do niej.

  Jak wygląda umowa o taką dzierżawę i jak ujęte są aspekty cenowe. Czy jest to stała oplata, czy się zmienia, a jeżeli tak to od jakich współczynników jest to uzależnione?

   

  Witam serdecznie!

   

  Aktualna cena dzierżawy za 1 wiatrak 2MW to ok. 10 - 20 tyś. PLN. Czasami jest to (w zależności od preferencji) wyrażane w procentach - np. 1% od dochodu ze sprzedaży energii.

  Opłata za drogę dojazdową zależy od negocjacji, zazwyczaj nie przekracza 5 PLN za 1 metr drogi - czasami są to drogi tymczasowe, budowane na czas instalacji farmy, demontowane po zakończeniu budowy. Projekt drogi i tak zawsze jest konsultowany z właścicielem terenu, by dopasować stałe drogi dojazdowe pod późniejsze wykorzystanie przez samego właściciela.

   

  Na cenę dzierżawy wpływa kilka czynników:

  - siła wiatru na terenie,

  - rozmiar projektu i terenu, który jest brany w dzierżawę,

  - kwestia podłączenia - jak daleko, jakie koszty,

  - aktualne ceny rynkowe energii i dzierżawy.

   

  Proszę zwracać uwagę czy kwota, która jest oferowania nie jest podejrzanie wysoka (np. 50 - 60 tyś PLN) przy "normalnych" warunkach wietrznych (ok. 6,5 m/s na 60 nad ziemią). To może sugerować, że oferujący taką umowę chce "złapać" teren pod projekt przeznaczony do dalszej sprzedaży a nie faktycznie budować farmę. A przecież płacenie za dzierżawę zaczyna się zazwyczaj jak staną wiatraki i jak zaczną pracować.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...